Zobacz temat - [R75] Woda w aucie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Woda w aucie

marsjaningn - Wto Lip 27, 2010 17:14
Temat postu: [R75] Woda w aucie
Witam
Mam takowy problem, pełno wody w samochodzie po stronie kierowcy i z tyłu za fotelem kierowcy, cała wyściółka nasiąknięta wodą.
Prawdopodobnie były zatkane kanaliki do odprowadzania wody pod maską co widać na zdjęciu umieszczonym oraz pokazuje gdzie mi sie jeszze woda wlała i stoi nie spływa nigdzie
Pytanie jest takie:
Jak pozbyc sie tej wody czy jest tam jeszcze jakies ujście zatkane?? czy musze ją jakoś ręcznie wypompować i czy własnie przez to mam pełno wody w samochodzie
Z góry dzieki za pomoc

kasjopea - Wto Lip 27, 2010 17:19

marsjaningn, zobacz tutaj .

I tak na przyszłość pamiętaj o tym workshopie, bo kolega apples zrobił tu kawał dobrej roboty :wink: .

apples - Wto Lip 27, 2010 17:53

marsjaningn napisał/a:
Jak pozbyc sie tej wody czy jest tam jeszcze jakies ujście zatkane??
W linku od kasjopea masz odpowiedz gdzie są jeszcze odpływy.
marsjaningn napisał/a:
czy musze ją jakoś ręcznie wypompować
Nie. Jak przepchasz odpływy woda sama zleci.
marsjaningn napisał/a:
czy własnie przez to mam pełno wody w samochodzie
Na 99,9% :smile: Oprócz tego wysusz lub wymień filtr kabinowy. :wink:
kasjopea napisał/a:
I tak na przyszłość pamiętaj o tym workshopie, bo kolega apples zrobił tu kawał dobrej roboty :wink:
Dziękuje. :grin:
marsjaningn - Wto Lip 27, 2010 20:45

Ok
Znalazłęm te rurki od spodu auta i teraz czym je przepchać jakimś drutem czy czym ??
bo z góry nie znalazłęm tych wlotów
I czy ja bede coś od spodu pchał to wyjdzie z góry tak żeby było to widać??

witgut - Wto Lip 27, 2010 20:53

Jeśli nie widzisz wlotów u góry, to niezależnie czy wyjdzie nimi coś , czy nie to mała pociecha bo i tak tego nie zobaczysz. Spróbuj czyścić lekko zakrzywionym drutem tak by wyciągać brudy do dołu. Niektórzy odcinali spłaszczoną część rurek odpływów by się nie zapychały.
marsjaningn - Wto Lip 27, 2010 21:17

wpychałem tam prosty drut jakieś 40cm w głąb auta podem juz nie dałem rady ale jak bede miał taki giętki to powinien on wyjść z drugiej strony auta od góry tak??
Boo nie chce czegoś przebić bądź uszkodzić

apples - Wto Lip 27, 2010 21:30

marsjaningn napisał/a:
wpychałem tam prosty drut jakieś 40cm w głąb auta podem juz nie dałem rady ale jak bede miał taki giętki to powinien on wyjść z drugiej strony auta od góry tak??
Boo nie chce czegoś przebić bądź uszkodzić
Jeżeli masz zdjęte podszybie to będzie go widać w grodzi pomiędzy silnikiem, a kabiną. Pierwszy otwór wyjdzie gdzieś na środku filtra kabinowego, a drugi pod serwem. Ja przepychałem od góry kijkiem drewnianym. Poświeć latarką w otwory od góry albo od dołu i będziesz widzieć czy są drożne. Te w grodzi mają ok 10cm długości. Natomiast otwory przy błotnikach przepychałem wodą pod ciśnieniem.
marsjaningn - Czw Lip 29, 2010 21:23
Temat postu: [R75 2.0CDTi '00] Woda pod podłogą
witam
mam taki problem miałem zatkane wyloty wody pod maską i niestety nalało mi wody do auta
Przeczyściłem 4 wyloty wody w miare osuszyłem środek na ile sie dało ale z tyłu pod nogami pasażera nadal chlupoce strasznie
Jak wypompować tą wode bo nie mam pojęcia zdzierać tapicerke ??
czy są jakieś wyloty pod autem??
prosze o pomoc

kasjopea - Czw Lip 29, 2010 21:55

marsjaningn, po co założyłeś drugi temat? Tym razem scaliłam, ale następnym będzie źle :evil: .
witgut - Pią Lip 30, 2010 11:28

Jedyna pewna i skuteczna metoda to wyjęcie całej tapicerki z podłogi i suszenie.
marsjaningn - Pią Sie 06, 2010 16:34

wyczyściłem te otwory wszytkie cztery i woda spływa bardzo ładnie ale dalej mam problem woda wciąż spływa do środka w czasie deszczu nawet krótkiego z tego co zauważyłem to prawdopodobnie gdzieś w okolicy otwierania przedniej klapy albo troche wyżej ostatnio postawiłem auto na górce i po krótkim deszczy z tyłu za siedzeniem kierowcy było pełno wody jak wsadze ręke pod wylot powietrza pod siedzeniem to normalnie stoi woda
co robić POMOCY !! !

apples - Pią Sie 06, 2010 16:48

marsjaningn napisał/a:
gdzieś w okolicy otwierania przedniej klapy albo troche wyżej ostatnio postawiłem auto na górce
1. Osłony otworu w grodzi dla zębnika przekładni kierowniczej który wchodzi do kabiny i łączy się z kolumną kierowniczą. Jedna guma jest od strony przekładni, a druga od strony kabiny.
2. Uszczelka otwór w grodzi dla przewodu pompki sprzęgła. Często po wymianie wypada uszczelka.

Oba miejsca możliwego przecieku zaznaczyłem na zdjęciach i są widoczne po odkręceniu osłony nad nogami kierowcy.

marsjaningn napisał/a:
z tyłu za siedzeniem kierowcy było pełno wody jak wsadze ręke pod wylot powietrza pod siedzeniem to normalnie stoi woda
Sprawdź czy pod siedziskiem tylnej kanapy nie masz wody. Jak jest to czytaj - Woda w samochodzie (kabinie) - w bagażniku http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766
marsjaningn - Pią Sie 06, 2010 17:03

Zauwazyłem jeszcze ze od strony kierowcy w pierwszym wylocie wodu nie mam tej gumy co jest z lewej strony ten lejek, moze to jest problem wlewającej sie wody??
apples - Pią Sie 06, 2010 17:10

marsjaningn napisał/a:
Zauwazyłem jeszcze ze od strony kierowcy w pierwszym wylocie wodu nie mam tej gumy co jest z lewej strony ten lejek, moze to jest problem wlewającej sie wody??
Nie wiem jak jest dokładnie zbudowane dno grodzi. Jeżeli jest podwójne dno, to oczywiście że może być wina braku rurki odpływu. W wyniku tego woda wpada pomiędzy pierwszą, a drugą "podłogę" i nie mając dalej prostego ujścia wchodzi do kabiny między blachami. Posprawdzaj nad nogami kierowcy czy na łączeniu blach nie widać rdzy.
marsjaningn - Sob Sie 21, 2010 14:59

zlokalizowałem źródło przecieku widoczne na zdjęciu jest pod sprzęgłem
teraz powiedzcie jak je zlikwidować
czy moge nawalić tam silikonu i zakleić całą dziurę?? czy jak to zrobić??
A może jest to uszczelka pompki sprzegła jak pisał wyżej kolega apples??
jak to sprawdzić i ewentualnie naprawić boo nie mam pojęcia jak dojść do tej uszczelki

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 14:59 ]
Prosze o jakąś pomoc w tej sprawie

dukat11 - Sob Sie 21, 2010 16:30

marsjaningn napisał/a:
zlokalizowałem źródło przecieku widoczne na zdjęciu jest pod sprzęgłem
teraz powiedzcie jak je zlikwidować


To zazwyczaj oznacza przeciekanie wody z grodzi czyli nie drożne odpływy. Po co walić silikon tam gdzie woda się zbiera. Trzeba usunąć źródło

marsjaningn - Pon Sie 23, 2010 13:40

wszystkie 4 odpływy są drożne
przeczyszczone i wodaz nich ścieka
problem musi leżeć gdzie indziej

[ Dodano: Pon Sie 23, 2010 13:34 ]
więc pomoże ktoś usunąć tą usterke ??

[ Dodano: Pon Sie 23, 2010 13:40 ]

Leberson - Pon Paź 18, 2010 20:19

Witam! Mam a właściwie myśle że miałem ten sam problem. Wody w kabinie było około 11 litrów podejrzewam że jeszcze troche i bym mógł pływać. Skąd tyle? Po czyszczeniu odpływów mogłoby się wydawać że problem jest rozwiązywany ale byliśmy błędzie! Mnie ukruszyły się 2 wężyki od strony kierowcy i woda wlewałą się do kabiny. To 1 sprawa którą warto sprawić a 2 sprawa to taka iż w moim zamochodzie była robiona konserwacja podwozia i niemieckie majstry zrobiły głupote totalną. Otóż, z tyłu pod nogami pasazerów znajdują się odpływy wody tak samo było w dużym fiacie i jak tam się zatkało lub ktoś jak u mnie zakreił to to ewentualna wodą nie miała jak uciec z auta, stąd masakryczna ilość wody. Jeżeli ktoś chce to wrzuce zdjęcia otworów gdzie się znajdują i jak wyglądają jeżeli ktoś ma je też zaklejone.
apples - Pon Paź 18, 2010 21:30

Leberson napisał/a:
Jeżeli ktoś chce to wrzuce zdjęcia otworów gdzie się znajdują i jak wyglądają jeżeli ktoś ma je też zaklejone.
Wrzucaj. Przydadzą się na pewno. :wink:
Leberson - Wto Paź 19, 2010 12:23

Otwory na odprowadzenia wody z kabiny
podi87 - Nie Kwi 24, 2011 21:53

Witam, przeczytałem chyba wszystkie posty na temat wody w kabinie, ale nie znalazłem nic co podobne jest do mojego problemu.

Sprawa wygląda tak:
wszystkie 4 odpływy przeczyszczone
otwór od przewodu pompki sprzęgła szczelny
filtr kabinowy suchy
szyba szczelna
szyberdachu brak

woda spływa od strony kierowcy, przy dźwigni do podnoszenia maski. Na jej sprężynie widać rdze, po deszczu lub myciu samochodu woda wypływa w okolicy przycisku do otwierania bagażnika.

ma ktoś pomysły gdzie szukać przyczyny ??

VMatas - Pon Kwi 25, 2011 07:14

Pomysły znajdą się lejąc wodę na auto i sprawdzając gdzie przecieka. Zdalnie przecież nikt nie odgadnie co się stało..
podi87 - Pon Kwi 25, 2011 10:11

No raczej to jest oczywiste ze zdalnie nie ogarnie... ale może ktoś miał podobną sytuacje. Nie ma sensu rozkręcać połowy tapicerki kiedy może się okazać, że przyczyna leży gdzie indziej...
Dla tego pytam:

Czy ktoś miał podobny problem?

haszczyc - Pią Cze 24, 2011 19:12

Witam czasami po deszczu mam wodę pod wycieraczką pasażera i zauważyłem że woda mi stoi w tym dokładnie miejscu na zdjęciu czy możliwe by przez to coś gumowego wchodzi woda?






apples - Pią Cze 24, 2011 19:20

haszczyc napisał/a:
czy możliwe by przez to coś gumowego wchodzi woda?
http://forum.roverki.eu/v...p=538254#538254 i http://forum.roverki.eu/v...light=odp%B3ywy
haszczyc - Sro Lip 06, 2011 11:51

dzisiaj dopisywała pogoda więc zabrałem się za szukanie przecieku, wcześniej uszczelniłem te koreczki na zdjęciu co są 2 posty wcześniej po tym zabiegu po wodzie już prawie śladu nie było ale wolałem dziś to jeszcze raz dogłębniej sprawdzić rozebrać podszybie itp jeden odpływ który znajduję się obok filtra kabinowego był lekko zatkany i zalegały tam liście i inne paskudztwa ale wody było bardzo malutko filtr był suchy przepłukałem i cały syf usunąłem





Nie udało mi się zlokalizować odpływu pod zbiornikiem płynu hamulcowego ale lejąc wodę woda dobrze spływa wiec chyba jest ok uszczelniłem jeszcze grodzie tutaj na zdjęciu bo widzę że przeciekała





Na te białe koreczki od podszybia nawaliłem dużo silikonu





Będę musiał wymienić filtr kabinowy bo nie za dobrze wygląda...



Będę musiał zakupić uszczelkę która idzie wzdłuż szyby miedzy podszybiem, szukałem na allegro, ale nie widzę na razie jej, moja jest bardzo popękana... i pasowało by ją wymienić, zauważyłem że moje podszybie jest połamane w dwóch miejscach i chyba najlepszym rozwiązaniem było by wymienić całe podszybie, mam pytanie czy jest jakaś różnica czy zakupie podszybia z anglika ? Teraz czekam na deszcze czy dalej będę miał wilgotna wycieraczka pasażera czy nie:) na wszelki wypadek położyłem papierowe ręczniki by móc szybciej zdiagnozować czy jest wilgotny czy suchutki

[ Dodano: Sro Lip 06, 2011 11:51 ]
Niestety dalej przecieka mi woda pod wycieraczkę pasażera... już sam nie wiem gdzie szukać przyczyny ... dziś zakupiłem 2 podszybia do rovera dlatego dwa że jedno było złamane ale była dobra uszczelka a drugie było niepołamane ale bez uszczelki ale całe szczęście od jednego sprzedawcy więc dał mi te drugie za darmo

jpawel - Czw Lip 07, 2011 09:14

To i ja zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Przeczytałem każdy post na tym forum odnośnie wody w aucie i nie znalazłem u siebie rozwiązania kompatybilnego z moim problemem.
Otóż: pod nogami kierowcy mam mokro, więc zrobiłem wszystko, by to sprawdzić:
1. odpływy pomiędzy ścianami grodziowymi drożne i czyste - w grodzi sucho;
2. po próbie przelania odpływów wodą nie zaobserwowałem, aby woda wlewała się nimi do środka - ładnie wylewa się po nadkolu na zewnątrz auta;
3. podszybie zdemontowane i białe uchwyty na spinki do podszybia są całe, mocno się trzymają i nie wyglądają na nieszczelne - tunelik wzdłuż szyby pod nimi wewnątrz jest suchy;
4. wnętrze filtra kabinowego po jego demontażu suchutkie;
5. po podniesieniu wykładziny kierowcy w zagłębieniach podłogi stało pół wiadra wody;
6. odpływy pod nogami kierowcy (3 szt.) i odpływy pod nogami pasażera za kierowcą (2 szt.) są zadeklowane jakby "fabrycznie" - konserwacją od dołu i matą podłogową z góry pod wykładziną;
7. najbardziej mokro wydaje się być właśnie od ściany grodziowej tam, gdzie podłoga wywija się pod pedałami, ale nigdzie nie widać przecieku - wszystko wygląda na czyste, nieskorodowane i szczelnie pozaklejane.
8. odprowadzenie wody z parownika szczelne - przy pracującej klimie wewnątrz z wężyków nic nie wypływa, a wszystko ląduje pod autem z odpływów;
9. przepusty przez ścianę grodziową wyglądają na szczelne (ten od przekładni, od pompki sprzęgła, od wiązki kablowej)

Pytania:
A) czy odpływy pod nogami kierowcy i pasażera za kierowcą powinny być na stałe otwarte? jeśli tak to jak je otworzyć? aby to zrobić musiałbym zniszczyć warstwę konserwacji podłogi od góry i od dołu.
B) jak jeszcze można sprawdzić skąd dostaje się woda?
C) czy to nie dziwne, że ta woda zupełnie nie śmierdzi pod wykładziną? to nie zacznie gnić?

Gdyby te otwory w podłodze miały być ciągle otwarte to przecież przez nie będzie się chlapać do środka i wsiakać w gąbkę podłogową. Przerasta mnie ten temat.

Pieta - Czw Lip 07, 2011 11:20

Otwory mają być zaślepione
Szyberdach odpływy, jeżeli masz.
Srprawdzić szczelinę gdzie jest listwa od szyny montażu bagażnika na dachu. Polewać i patrzyć czy nie leje się po słupkach. W r75 tego nie widziałem ale w innym aucie tak.
Warto poogladać też tunel w rejonie zmiany biegów i hamulca recznego.
Pewnie za kierowcą też masz wodę?
Sprawdź czy listwami bocznymi się nie leje pod tylną kanapę i dalej pod nogi.

Jak nie znajdziesz nic to obserwatora do środka i polewać auto weżem ogrodowym. Innej metody jeszcze nie wymyślili.

longer86 - Czw Lip 07, 2011 11:24

ja tez mam te otwory zatkane w podłodze, jak stała mi woda to też nie śmierdziało ani jeszcze nie gniło(już wysuszyłem i zlikwidowałem przeciek).

Dziwne pytanie ale czy auto jest powypadkowe lub miało wklejaną przednią szybę??

Miałem przypadek w lagunie, że w jednym miejscu po wklejeniu szyby była malutka dziurka, a wiadomo woda znajdzie sobie drogę. Może warto ściągnąć osłonę słupka i polać wiadro wody na szybę po uszczelkach z góry i z boków, być może gdzieś przepuszcza i sobie leci po słupku na podłogę

jpawel - Pią Lip 08, 2011 10:56

Auto z całą pewnością nie było uderzone, a szyba jest oryginalna i nie wygląda na przeklejaną.

[ Dodano: Pią Lip 08, 2011 10:56 ]
Znalazłem przeciek. Dopiero przy dużym naporze wody z węża - okazało się, że wlewa się uszczelką w grodzi od przewodu sprzęgła. Wcisnąłem i uszczelniłem mastyką - gumą na pędzel z firmy BOLL - super sprawa.

Teraz odgiąłem maksymalnie wykładzinę od kierowcy i suszę słońcem, farelkiem i dużym wentylatorem, żeby wymuszać silny ruch powietrza. Może wyschnie.

Co myślicie o nasypaniu pod wykładzinę piasku dla kota, który bardzo mocno absorbuje wilgoć, a później o jego wysprzątaniu? Może kilka powtórzeń wyciągnie wodę z pianki?

Dziękuję za pomoc.

longer86 - Pią Lip 08, 2011 13:17

ja załatwiłem to inaczej... ściągnięty plastik z progu, fotel max w tył i wykładzina heya do góry. Pod wykładzinę recznik i wyciskanie gabki wycieranie do sucha... jak już sie nie dało mocno wycisnąć to opalarka z bezpiecznej odległości i suszenie. ile się dało tyle poszło. wykładzina delikatnie wilgotna ale resztę zrobi słońce latem.
21matys - Pią Lip 08, 2011 14:38

jpawel napisał/a:


Teraz odgiąłem maksymalnie wykładzinę od kierowcy i suszę słońcem, farelkiem i dużym wentylatorem, żeby wymuszać silny ruch powietrza. Może wyschnie.
.

ja w tamtym roku przez to ze w grodzi gdzie serwo miałem zatkany odpływ wlewała mi sie woda właśnie przez uszczelkę od pompki sprzęgła.... wlało mi sie z jakies 5 litrów wody. postanowiłem całą wykładzinę wyciągnąć ( duzo roboty, ale warto było bo pozanłem cały rozkład ułozenia kabli i poszczególnych systemów) ale inaczej nie dało rady. w dwóch wyciąglaliśmy tą wykładzine bo taka ciężka była od wody... dodatkowo woda przelała sie na prawo strone od pasarzera bo jest tam możłiwość poprzez kanały montażowe z tyłu pomiędzy siedzieniami pasazerów z tyłu a siedzieniami przednimi... co najważniejsze rozwiesiłem ja na bramie, wycisłem ile dało sie wody a potem przez podna dwa tygodnie suszyłem na rozwieszonej rurze w hali i mimo tego dalej była wilogotna!!!!!! napewno sprawdz czy od strony pasarzera nie ma wody. a szczególnie zalecam wyciagniecie wykładziny i wysuszenie bo potem moze być jeden wielki smród... wykładzina w niektórych miejscach jest dość gruba a gąbka naprawde może wiele wody wchłonąć pozdrawiam

VMatas - Pią Lip 08, 2011 17:09

Hmmm... 5 litrów wody to tylko 5 dodatkowych kg :D Chyba już i tak była mokra.
21matys - Pią Lip 08, 2011 21:08

chodziło mi o tą wode która została po wyciągnięciu wykładziny z samochodu a to co wsiąkło w wykładzinę to ino wykładzina wie wiela było :rotfl:
ale fakt faktem... nie chciałbym jeszcze raz tego przechodzić bo roboty mnóstwo :/

developer01 - Pią Lip 22, 2011 10:43

Witam
Jak większość osób piszących w tym poście borykam się z wodą w aucie. Jednak jej ilość zmusiła mnie do wybebeszenia auta do zera. Pogoda póki co nie sprzyja ale w sobotę ma być cieplej to porobię dokładne fotki wnętrza auta i miejsca gdzie woda najczęściej się dostaje. Fotki będą w dobrej jakości, więc zachęcam do pobierania ich i zaznaczania gdzie u Was woda się dostaje (ewentualnie jakieś sugestie odnośnie izolowania).

dlugigl - Sro Lip 27, 2011 13:36

Witam - moje auto było na myjce, i mimo, że okna i drzwi były zamknięte nalała się do niego woda. Woda jest od strony kierowcy i pasażera za nim.Wybieralem ją ręcznikiem z otworu pod siedzeniem, susze wentylatorem, aktualna aura nie sprzyja suszeniu na słoncu ;) . Generalnie wykladzina z tylu juz przesycha, ale mimo to, jak ja przycisne, czuje chlupotanie. Jak sie tego pozbyc? Czytalem ten temat, zrozumialem, ze sa jakies otwory w podwoziu, przez ktora mozna sie tej wody pozbyc. Prawda to? Jak to zrobic? Bo mam wrazenie, ze tej wody jest calkiem sporo. Czy ewentualnie przez te otwory pozbede sie calej wody, czy tylko np z pod tylnego siedzenia? Co generalnie zrobic, zeby w moim aucie nie powstaly nowe formy zycia? :(

[ Dodano: Sro Lip 27, 2011 13:36 ]
I gdzie tak mniej więcej są zlokalizowane te otwory do upuszczania wody z kabiny, jak sie do nich dostac?

haszczyc - Sro Lip 27, 2011 16:52

developer01, i jak zrobiłeś te zdjęcia?
ja już sam nie wiem skąd mi ta woda się dostaję pod wycieraczkę pasażera niby to tylko śladowe ilości wody ale sam fakt wkurzający.... myjąc auto na myjni wody nie ma w środku a jak deszczem popada to śladowe ilości wody są... sam nie wiem co to może być woda dostaję się do auta jak auto stoi i nie jest jeżdżone wie ktoś czy łatwo można wyciągnąć podłogę ?

markozalko - Sro Lip 27, 2011 19:12

Ja przez rok nie miałem problemów z wodą w aucie. Czasem tylko pod bezpiecznikami obok pasażera. Teraz jak leje non stop tez mam wodę z tyłu za kierowcą i trochę pod kierowcą. Za to znów mi się dziś włączył alarm podczas deszczu. Myślałem że to znów ta moj anieszczęsna maska z przodu bo kiedyś miałem z nią problem a okazało się ża kable jakiś był przetarty. Teraz z kolei zalało jakiś czujnik w drzwiach albo tylna klapa. Oj z tą elektryką i deszczem.Najgorsze jest to że powinno być ok jak zamknę auto z kluczyka. Okazało się że też alarm się włącza. Musiałem wszystkie drzwi zamnknąć przyciskając bolce w drzwiaach.
21matys - Sro Lip 27, 2011 19:54

haszczyc napisał/a:
wie ktoś czy łatwo można wyciągnąć podłogę ?


wiąże sie to z wyjciem wszystkich foteli, tylniego siedziska, demontaż tunelu środkowego, demontaż osłon od psów przednich siedzeń, demontaż listew przy wszystkich drzwiach, demontaż osłon pod kierownicą i pod schowkiem . wyjcie wykładziny.... około 2-3 godziny roboty samemu.... montaż w odwrotną strone tylko troche jest zabawy z dobrym ułożeniem wykładziny czas składania samemu 4-5 godzin

[ Dodano: Sro Lip 27, 2011 19:51 ]
haszczyc napisał/a:
ja już sam nie wiem skąd mi ta woda się dostaję pod wycieraczkę pasażera


ja dopiero to zauważyłem po wyjęciu wykładziny jak lałem wodą po aucie i zaczęło sie robic w srodku mokro ale widziałem skąd kapało

haszczyc, jezeli masz miejsce gdzie "rozłożyć" auto to mogę na jedno popoludnie podjechać do ciebie i pomóc w rozbiórce bo daleko nie mamy do siebie

markozalko - Czw Lip 28, 2011 09:27

Ma ktoś może sposób jak wyciągnąć liście i kolki jakieś z miejsca odpływu wodu tuż pod serwem czy jak to tam się nazywa. Resztę mam czyste tylko tam siedzą śmieci a nie ma jak się tam dostać. A tak na marginesie to ta dziura odpływu jest bliżej lewej strony czy bliżej środka. Chciałbym ją czymś przepchać ale nie wiem w co mam celować?
ps. a co za kable idą w miejscu teggo odpływu pod tym serwem? Boję się trochę tam grzebać mocniej żeby nic nie uszkodzić?

developer01 - Czw Lip 28, 2011 13:14

haszczyc napisał/a:
developer01, i jak zrobiłeś te zdjęcia?


:bezradny: Niestety pogoda cały pod psem i zmuszony byłem wmontować wykładzinę wilgotną (ciągły brak słońca) i to podczas deszczu. Przepraszam ale o zdjęciach już nie myślałem. Przy najbliższej okazji na pewno zrobię.

haszczyc napisał/a:
ja już sam nie wiem skąd mi ta woda się dostaję pod wycieraczkę pasażera niby to tylko śladowe ilości wody ale sam fakt wkurzający.... myjąc auto na myjni wody nie ma w środku a jak deszczem popada to śladowe ilości wody są... sam nie wiem co to może być woda dostaję się do auta jak auto stoi i nie jest jeżdżone wie ktoś czy łatwo można wyciągnąć podłogę ?


U mnie to wyglądało tak, pod kierownice woda dostawała się z dwóch miejsc (test wężem ogrodowym bez wykładziny):
- pod kierownicą a za włącznikiem świateł (musisz zdemontować wszystkie osłonki spod kiery) jest gruby wężyk ok 1 cm średnicy, to odpływ od szyberdachu. Wchodzi w nadkole poprzez gumowe kolanko i z niego właśnie lubi wypaść. U pasażera podobna sytuacja. Przy okazji kawałkiem drutu miękkiego zakończonego oczkiem i skrawkiem starego prześcieradła przeczyściłem te kanaliki, rurkę lekko owinąłem taśmą teflonową i wcisnąłem w kolanko (u mnie ta rurka wypadła i miałem z 20 litrów wody)
- W grodzi pod serwem lubi się zbierać syf, jest tam też otwór przez który przechodzi wężyk od pompki sprzęgła, powinna być tam uszczelka, przy deszczach zbierała się woda w tej grodzi i z powodu braku tej uszczelki woda wlewała się pod kierownicą do auta. Powodem pośrednim były niedrożne kanaliki odpływowe pod wycieraczkami. Patentem jw przeczyściłem te kanaliki jednak do tych pod "puchą" się nie dostałem. Najlepiej to zrobić od spodu auta jak to wcześniej koledzy opisali

Przy okazji jedna z tych fabrycznie zaślepionych dziur w podłodze była krzywo przyklejona (podłoga pasażera prawa strona) i gąbka była tam zapleśniała. Kawałkiem piłki gumowej i środka APP Seal 10 załatałem dziurkę :) i dla świętego spokoju większość spoin też poprawiłem. Na dzień dzisiejszy w aucie suchutko. Jak ktoś z trójmiasta ma problem z chęcią pomogę w tych kwestiach.

21matys - Czw Lip 28, 2011 14:25

markozalko napisał/a:
Ma ktoś może sposób jak wyciągnąć liście i kolki jakieś z miejsca odpływu wodu tuż pod serwem czy jak to tam się nazywa. Resztę mam czyste tylko tam siedzą śmieci a nie ma jak się tam dostać. A tak na marginesie to ta dziura odpływu jest bliżej lewej strony czy bliżej środka. Chciałbym ją czymś przepchać ale nie wiem w co mam celować?


idealnie widać obydwa odpływy od spodu auta... ja w taki sposób czyściłem. wystaja dwie gumowe rurki idzie je ładnie wyczyścića, potem jeszcze dla pewności polać kolo serwo wodą zeby piasek spłynął... ja tak zrobiłem i spokój

markozalko - Czw Lip 28, 2011 14:50

A powiedz mi, bo tam sa takie 2 rurki gumowe czarne ale to są od klimatyzacji co nie. Raz jak widziałem auto od spodu to była taka pionowa rura jakby aluminiowa i miała zagiętą końcówkę. To są te rurki od odpływu tej wody, czy te czarne od klimy? I jeszcze jedno czy żeby przetkać tą dziurę trzeb aściągać osłonę silnika czy widać ją bez ściągania. Wtedy co widziałem tamtą rurę miałem osłonę ściągniętą ale nie pamiętam czy bez niej byłoby też widać. I rura którą widziałem była z lewej strony, nie ta spod serwa.
21matys - Czw Lip 28, 2011 18:44

markozalko napisał/a:
A powiedz mi, bo tam sa takie 2 rurki gumowe czarne ale to są od klimatyzacji co nie

tak te co widzac pod autem to są z parownika od klimy.... rurki odpływowe są wyżej pomiędzy komorą silnia a kabinąi trzeba ściągnąć osłone inaczej ich nie zauważysz są one gumowe długości gdzieś 8-10cm napewno nie aluminiowe.. dostęp do nich nie jest ciężki.. odradzam ich wyrywania bo one chyba przechodzą przez podłóżnice (jak sie myle to proszę o poprawę) i jak sie je wyrwie to woda bdzie się lała od podłóżnicy
nie wiem czy tą rure aluminiową co widziałeś to nie rura webasto

markozalko - Czw Lip 28, 2011 18:54

21matys napisał/a:

nie wiem czy tą rure aluminiową co widziałeś to nie rura webasto

To webasto też ma taką rurę pod autem? Ta moja była jakaś zapchan i kijem wyciągałem z niej jakieś syfy. Myślałem że to od tych odpływów. A możliwe jest że webasto nie działa mi bo ta rura jest zapchana?
Tak mi sie przypomniało, że jak patrze od strony filtra kabinowego to widzę dość sporo dziurę, która daje światło od spodu. Na moje oko to tam nie ma chyba żadnej rurki tylko jakby dziura taka była. Może tam nie ma takieje rury?

developer01 - Czw Lip 28, 2011 21:34

markozalko napisał/a:
To webasto też ma taką rurę pod autem?

To według mnie kruciec wylotu spalin z webasto, taka niklowana rurka. Swoją drogą wężyki od klimy wewnątrz auta też mogą zmoczyć podłogę, w porównaniu do tych od szyber tak łatwo nie wypadają.

21matys - Pią Lip 29, 2011 08:50

markozalko napisał/a:
Tak mi sie przypomniało, że jak patrze od strony filtra kabinowego to widzę dość sporo dziurę, która daje światło od spodu. Na moje oko to tam nie ma chyba żadnej rurki tylko jakby dziura taka była. Może tam nie ma takieje rury?


tak to moze byc odpływ wody jak widzisz podłoge przez niego to się ciesz... moze przed tobą kroś wyrwał tą gumową rurkę, od strony serwa nie zobaczysz bo serwo zasłania a powtpiewam zeby ci sie chciało demotoać serwo

mimo66 - Pią Lip 29, 2011 09:35

W moim zestawie podstawowych narzędzi główne miejsce zajmuje kawałek drutu ogrodzeniowego.
Co jakiś czas przepycham wszystkie odpływy i mam spokojną głowę.
Dodatkowo poluzowałem uszczelkę w otworze którą idą przewody do serwa i gdyby jednak zapchało się to tylko wody będzie około 5cm, a reszta wyleje się w kierunku silnika.

Następnym miejscem gdzie często może przeciekać to oczywiście listwy boczne, tutaj jeżeli podcieka to trzeba zdjąć podać trochę silikonu i porządnie zamocować.

Jet jeszcze jedno miejsce które wynika chyba ze złego wsiadania do samochodu lub po prostu wady konstrukcyjnej.
To uszczelka drzwi kierowcy, często zdarza się że jest naderwana poprzez częste zaczepianie o nią plecami.

markozalko - Pią Lip 29, 2011 11:01

A powiedzcie proszę jak zdjąć tylną listwę chromowaną, która znajduje się nad wlewem paliwa. Ja mogę tylko zdjąć 3 nakrętki a tam dalej nie mogę się dostać. Czy to jakoś od strony tylnej kanapy trzeba. Leci mi tam też a nie mogę za żadne skarby jej do końca zdjąć
davidzblewski - Pią Lip 29, 2011 22:00

Witam! Problem z wodą dopadł i mnie tylko u mnie gromadzi się w bagażniku :/ Czy może ktoś miał lub ma podobny problem ?? jakieś pomysły ??

Sprawdziłem listwy rzeczywiście nie było jednej śrubki druga była słabo dokręcona zrobione ... hmm czekam na deszcz ?? ? :twisted:

matis34 - Pią Lip 29, 2011 22:14

Zobacz na klipsy na których montowane są ozdobne listwy po bokach.
history2 - Czw Sie 04, 2011 09:51

Ja problem z wodą mam juz rozwiązany, polegał na tym iż przy sprzęgle pod tapicerką jest jakaś spinka która była wsadzona ale nie przykręcona, tak czy siak muszę rozbroić całą tapicerkę i ją suszyć bo bez tego i tak nie wyschnie
21matys - Sro Sie 17, 2011 12:25

dla tych którzy maja problem z woda od strony pasażera a mimo wyczyszczonych wszystkich odpływów woda wciąz sie pokazuj... moze to pomoże.. poniżej foto miejsca gdzie woda pokazywała sie u mnie
okazało ze mimo lania mnóstwa wody po aucie nic nie było widać, a kiedy po jezdzie odkrywałem wycieraczke pasażera miałem mokrą wykładzine... domyśliłem sie po pewnym czsie ze moze to być wina niedawno odgrzybianego parownika klimy... głwona pokrywa parownika posada piankową uszczelkę która po ponownym założeniu pokrywy niestety zaczeła przepuszczać skropliny przy załączonej klimatyzacji a te skapywały na wykładzine...
nie został mi inny sposób jak tylko zerwać starą piankową uszczelkę i zamntować nową typu SILIKON (oczywiści go nie załowałem) i poskładzać wszystko spowrotem... i od paru dni ciesze sie brakiem jakiejkolwiek wilgoci w aucie.....zeby sprawdzic czy to to co oipsuje to najlepej pojeżdzic przez minimum poł godziny na włączonej klimi a potem spradzić (pomacać dookoła łączenia pokrywy parownika z parownikiem) czy nie ma tam skroplin czy czegoś mokrego powinno być wszystko suche, jak nie to znaleźliście problem wody w aucie
poniże podaje link jak dostać sie do parownika i jak przy okazji go wyczyścić :)
http://www.roverki.pl/zro...roverze-75.html
pozdrawiam i powodzenia

WitekWawa - Pią Sie 19, 2011 22:04

21matys napisał/a:
dla tych którzy maja problem z woda od strony pasażera a mimo wyczyszczonych wszystkich odpływów woda wciąz sie pokazuj... moze to pomoże.. poniżej foto miejsca gdzie woda pokazywała sie u mnie


to samo mam i dokładnie w tym samym miejscu :roll:

21matys napisał/a:
głwona pokrywa parownika posada piankową uszczelkę która po ponownym założeniu pokrywy niestety zaczeła przepuszczać skropliny przy załączonej klimatyzacji a te skapywały na wykładzine...


też podejrzewałem klimatyzację ..... a Twój post potwierdził moje podejrzenia :) dzięki :)

21matys napisał/a:
podaje link jak dostać sie do parownika i jak przy okazji go wyczyścić


ja wolałbm jednak skorzystać z usług jakiegoś serwisu .... może ktoś mi poleci kogoś dobrego od klimy w okolicach podwarszawskich (Janki, Pruszków, Żyrardów)? pozdrawiam :)

21matys - Sob Sie 20, 2011 03:08

Cytat:
ja wolałbm jednak skorzystać z usług jakiegoś serwisu .... może ktoś mi poleci kogoś dobrego od klimy w okolicach podwarszawskich (Janki, Pruszków, Żyrardów)? pozdrawiam

kurde zaoszczędzisz pare złotych za banalną usługę... zeby dostać sie do parownika to 5 minut i to tak za duzo. pokrywe zdemontujesz za koleje 5 minut a potem wszystko spowrotem....

bastolini - Sro Sie 31, 2011 17:49

Tez miałem wodę po lewej stronie i od kierowcy i od pasażera . lało mi się przy sprzegle tak jak apples pokazał na schemacie. Wody było mnóstwo,zwłaszcza w gąbce pod tapicerką suszenie troszkę trwało.W sumie musiałem sie dostać to tej gąbki i ją wyciskać i szmatą zbierać wodę .Było z tego najmniej 10 litrów....
markozalko - Pią Wrz 02, 2011 13:55

Dziś znalazłem niechcący skąd woda mi leci. Otóż jak kiedyś wymiali sprzęgło to njie wsadzili uszczelki która znajduje się nad pedałem sprzęgła. Kobita moja lała wodę pod serwo a ja w szoku byłem jak widziałem przez tę dziurkę bez uszczelki jak woda leci. Fakt nie leciała do środka ale jak pada deszcze to zawsze jej część wlecie do środka. I to tak centralnie pod tapicerkę. Pytanie moje jak najlepiej to zatkać, bo uszczelki takiej nie znajdę. Nawet jak znajdę to nie będę sprzęgła rozbierał żeby przez te kable puścić uszczelkę Myślałem taśmą jakoś poobklejać, ale czy wytrzyma.
ps. kiedyś w zimę pisałem czy pod nogami kierowcy biegnie jakaś rura bo takie miałem twarde. Teraz sie domyśliłem że to woda zamarzła i takie cuda były. Wsio się wyjaśniło.

developer01 - Nie Sty 15, 2012 15:44

Kilka zdjęć z telefonu kolegi, niestety swoich nie odzyskałem.
pazdzi0h - Nie Sty 15, 2012 17:55

davidzblewski napisał/a:
Witam! Problem z wodą dopadł i mnie tylko u mnie gromadzi się w bagażniku :/ Czy może ktoś miał lub ma podobny problem ?? jakieś pomysły ??

Sprawdziłem listwy rzeczywiście nie było jednej śrubki druga była słabo dokręcona zrobione ... hmm czekam na deszcz ?? ? :twisted:


tez mialem ten problem, okazalo sie, ze uszczelka, ktora na pierwszy rzut oka wygladala ok byla zle wlozona na calej swojej dlugosci, po poprawieniu punkt po punkcie, wilgoci nie ma:)

markozalko - Wto Kwi 17, 2012 11:58

Może ma ktoś pomysł skąd może dawać mi woda. Grodzie mam szczelne, w tej pod serwem jest trochę śmieci ale jak poleję wodą to spływa. Otóż u mnie woda zbiera się głównie pod siedzeniem kierowcy i z tyłu za kierowcą. Pod wycieraczką kierowcy jest troszkę tylko mokro.Czy jeśli leciałoby z zapchanych odpływów to powinno być mokra wykładzina nad pedałami a u mnie jest sucho. Czy to nie ma znaczenia? Może leci jakąś uszczelką albo gdzieś po słupku między drzwiami. Może ktoś miał takie przygody. Jak mało mam wody to pal licho ale dziś to sporo wybrałem po ulewach ostatnich.
haszczyc - Wto Kwi 17, 2012 12:08

markozalko, sprawdź uszczelnienie w okolicach pedałów tam bodajże pompka sprzęgła przechodzi przez grodź i powinna być uszczelka często wypada jak dobrze mi się wydaje i woda tamtędy się dostaję do samochodu
markozalko - Wto Kwi 17, 2012 12:25

haszczyc napisał/a:
markozalko, sprawdź uszczelnienie w okolicach pedałów tam bodajże pompka sprzęgła przechodzi przez grodź i powinna być uszczelka często wypada jak dobrze mi się wydaje i woda tamtędy się dostaję do samochodu


Jakiś czas temu dojrzałem się że nie miałem tam uszczelki i woda leciała trochę tamtędy, więc jakoś ją zakleiłem. Teraz jak mi wymieniali sprzęgło i wyprzęgnik to założyli mi tą uszczelkę. Nie wiem więc którędy leci, ale powiedz czy jakby leciało z przodu to wykładzina pod pedałami będzie mokra czy nie.

domann - Wto Kwi 17, 2012 16:10

markozalko napisał/a:

Jakiś czas temu dojrzałem się że nie miałem tam uszczelki i woda leciała trochę tamtędy, więc jakoś ją zakleiłem. Teraz jak mi wymieniali sprzęgło i wyprzęgnik to założyli mi tą uszczelkę. Nie wiem więc którędy leci, ale powiedz czy jakby leciało z przodu to wykładzina pod pedałami będzie mokra czy nie.


Może tak być, ze pod pedałami będzie sucho, a woda będzie się zbierać pod fotelem kierowcy i tuż za.

Ja miałem wypchniętą uszczelkę przechodzącą przez gródź - woda lejąc się tamtędy, sączyła się pięknie pod wykładzinę. To zlikwidowałem, lało się nadal.
Zacząłem lać wodę do kanałów odprowadzających wodę z szyberdachu, no i bingo, ciekło po stronie kierowcy. Rurka wypadła z grodzi.

Wody zbierała się masa. Wysuszenie tego to koszmar, ale się udało.

markozalko - Wto Kwi 17, 2012 17:22

Czytałem właśnei wcześniej o tej rurce od szyberdachu. Tylko się zastanawiam jak ja nie mam szyberdachu to czy taka rurka też u mnie występuje? Może zbiera wodę co leci z dachu po tych listwach? Co do suszenia to nie mam zamiaru tego wyciągać, ja robię tak że szmatke wkładam pod nawiem powietrza pod siedzeniem kierowcy, szmatka nasiąki i wyrzymam - i tak kilkadziesiąt razy :(
haszczyc - Wto Kwi 17, 2012 17:29

markozalko, a sprawdzałeś czy masz te białe koreczki takie zdjęcie podglądowe moje masz na 2 stronie tego tematu czy nie masz ich uszkodzonych mi właśnie woda ciekła przez to że ten biały koreczek był połamany ;)

[ Dodano: Wto Kwi 17, 2012 17:29 ]
markozalko, sprawdź jeszcze to http://forum.roverki.eu/v...p=538254#538254 i http://forum.roverki.eu/v...light=odp%B3ywy

markozalko - Wto Kwi 17, 2012 17:45

Te zaślepki od podszybia mam całe, jedne zaklejone czarną taśmą :) . Właśnie wyczytałem w tym drugim odnosniku do posta co mi napisałeś na samym końcu, że są jakieś kolanka od tych bocznych odpływów co widać je jak się maskę podniesie. Tylko w którym dokładnei miejscu od strony kierowcy trzeb aszukać tego kolanka. Tam autor pisze że za wyściółką ale gdzie to jest nie wiem :(
haszczyc - Wto Kwi 17, 2012 17:53

markozalko, sam nie wiem, najlepiej wiadro wody wyciągnij troszkę podłogę i zobaczysz skąd ci leci :) ja obstawiam łączenie tej pompki sprzęgła ....
markozalko - Wto Kwi 17, 2012 18:07

haszczyc napisał/a:
markozalko, sam nie wiem, najlepiej wiadro wody wyciągnij troszkę podłogę i zobaczysz skąd ci leci :) ja obstawiam łączenie tej pompki sprzęgła ....

Nie za bardzo wiem jak nawet odgiąć wykładzinę żeby zobaczyć gdzie leci. Co do pompki to mówię ci że wcześniej jak zalepiłem po swojemu to tyle wody nie było co teraz jak jest uszczelka założona, musi dawać jakoś inaczej może właśnei te kolanko puściło, ciort wie.

21matys - Sro Kwi 18, 2012 11:51

markozalko napisał/a:
Nie za bardzo wiem jak nawet odgiąć wykładzinę żeby zobaczyć gdzie leci. Co do pompki to mówię ci że wcześniej jak zalepiłem po swojemu to tyle wody nie było co teraz jak jest uszczelka założona, musi dawać jakoś inaczej może właśnei te kolanko puściło, ciort wie.
ja nawet mia \le założoną uszczelke i leciało... dziura przez która przechodzi przewod od pompki jest bardzo nisko dołu gordzi wystarczy ze nico wolniek spływa woda z gordzi i juz sie przelewa prze tą uszczelkę... warto tak jak ja na walić silikonu i spokój...
ps. jak ja sprawdzałem to tez myslałem ze mam czystą grodz tylko apre lisci, dopeiro jak od spodu auta włozyłem śrubokręt do opływu to okazało sie ze zawalony jest cała ziemi... i mimo ze zaraz po deszczu sprawdzałem czy nie ma wody w gordzi to okazywało sie ze jest sucho bo zawsze zdążyła wyleciec ale w aucie jednak moko było mimo ze uszczelak lezała idealnie.

markozalko - Sro Cze 13, 2012 10:13

Dwa razy zauważyłem że rano mam w rogu szyby od strony kierowcy (szyba przednia) dość mokra. Zaparowana nawet spora powierzchnia. Zastanawiam się czy to-leci gdzieś po szybie czy po prostu od strony kierowcy w tych grodziach woda stoi i potem paruje na szybę. Czy u was tez jest taki objaw? Nie za bardzo mam gdzie i kiedy się dobrać do tego a może po tym opisie łatwiej będzie dojść skąd woda daje.



[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 10:13 ]
marsjaningn,
Doszedłeś skąd ci ta woda leci, bo mi z tego samego miejsca. Dość mam już wyciągania jej za pomocą szmatki spod siedzenia kierowcy. Wszystkie odpływy szczelne a woda leci.

haszczyc - Sro Cze 13, 2012 14:50

markozalko, pod podszybiem masz takie białe plastikowe kołeczki nie wiem jak to nazwać sprawdź je :) jeśli są uszkodzone uszczelnij
markozalko - Sro Cze 13, 2012 15:23

haszczyc napisał/a:
markozalko, pod podszybiem masz takie białe plastikowe kołeczki nie wiem jak to nazwać sprawdź je :) jeśli są uszkodzone uszczelnij


No ja zalepiłem te zaślepki po całości silikonem i dodatkowo nawaliłem trochę silikonu w te białe kołki więc tu szczelnie chyba jest. Jak wyjąłem kołek od strony kierowcy to ledwo siedział bo było dużo piachu. Myślałem że tamtędy leci więc wyczyściłem, zalepiłem i nadal leci woda.

haszczyc - Sro Cze 13, 2012 15:42

markozalko, sprawdź cała uszczelkę szyby może tamtędy ci woda ucieka :)
markozalko - Sro Cze 13, 2012 19:11

haszczyc napisał/a:
markozalko, sprawdź cała uszczelkę szyby może tamtędy ci woda ucieka :)

Ale jak to zrobić? Ja mogę ewentualnie całą uszczelkę u doły szyby zasilikonować i tyle. W sumie to też jakiś pomysł, toć szyby wyciągać nie będę

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 19:11 ]
Jeden kolega napisał mi że w moim przypadku, zresztą jak i w jego, problem tkwi w gumie od drążka kierowniczego. Gdzie tego szukać?

Pieta - Czw Cze 14, 2012 09:05

markozalko napisał/a:
Jeden kolega napisał mi że w moim przypadku, zresztą jak i w jego, problem tkwi w gumie od drążka kierowniczego. Gdzie tego szukać?


Raczej mało prawdopodobne, ta guma dość wysoko jest umiszczona. Szukaj w okolicach pedałów, gdzie kolumna kierownicy wchodzi do przegrody.
Sprawdź gumowe rury spustowe od klimatyzacji. Z klimy wchodzą w podłogę koło pedału gazu. Zdarza sie, że guma pęknięta i woda idzie pod dywanik zamiast na zewnątrz

markozalko - Sro Cze 20, 2012 12:02

Mam pytanie. Chcę dziś dobrać się do podłogi pod pedałami i uszczelnić tam silikonem. Problem w tym że nie wiem jaki ten silikon kupić. Mam trochę takiego do szyb co kupilem w samochodowym sklepie ale będzie pewnie za mało. Zastanawiam się czy takie silikony co są w sklepach budowlanych do tego celu się nadadzą? Żeby trzymał się blachy i nie odpadł. Czy np. silikon akrylowy Tytan może być?
Pieta - Sro Cze 20, 2012 14:27

Nie lepiej poprostu uszczelki poprawić albo pozakładać jak nie masz
Najlepszy silikon to na bazie kauczuku ( taki do szyb samochodowych). Tylko ciężko będzie go usunąć w razie czego.
Możesz stosować również silikon dekarski. Dobrze trzyma i uszczelnia, łatwo go modelowac i nie zasycha do końca.

Innym rozwiązaniem jest użycie uszczelki w płynie, takiej jak masz orginalnie w aucie do uszczelnienia łączeń blach. W dobrych warsztatach blacharskich mają takie na stanie. Niestety w hurtowaniach dostępne w dużych ilościach. Nigdy nie widziałem takich w małych opakowaniach.

markozalko - Sro Cze 20, 2012 16:41

Jak to nie leje się uszczelkami tylko ciort wie skąd. A jak się wykładzinę podniesie to wiem skąd daje woda i tam nawale silikonu. A co tam :)
Miałem dziś to robić a leje jak ... u mnie i lipa.

witgut - Sro Cze 20, 2012 18:21

markozalko napisał/a:
Czy np. silikon akrylowy Tytan może być?

Nie nie może być!!!!!!!!!

sanitarny, uniwersalny,dekarski, do klejenia szyb- każdy będzie lepszy niż akrylowy.

haszczyc - Sro Cze 20, 2012 18:49

najlepsze są masy uszczelniające marki BOLL BOLL Masa uszczelniająca do szyb samochodowych

http://www.boll.com.pl/oferta03.html

markozalko - Pon Cze 25, 2012 10:14

Powiedzcie mi proszę czy ten korek co jest pod pedałem gazu można normalnie sobie odkręcić i nic się nie stanie? Chcę odgiąć wykładzinę a tam jest zaczepiona o niego. Wali mi chyba woda spod uszczelki od pompki. Nawaliłem sporo silikonu na tą uszczelkę ale woda daje chyba spod tej maty plastikowej co jest pod wykładziną. Odginałem ją i widziałem jak woda leci. Nie wiem tylko czy da się ją ściągnąć żeby uszczelnić tę uszczelkę ale właśnie pod tą osłoną. Ewentualnie jak uszczelnić te przejście przewodu pompki co jest w grodzi silnika. Łapa tam nie wejdzie a leje i leje deszcz.
Johnny - Wto Cze 26, 2012 19:42

markozalko napisał/a:
Powiedzcie mi proszę czy ten korek co jest pod pedałem gazu można normalnie sobie odkręcić i nic się nie stanie? Chcę odgiąć wykładzinę a tam jest zaczepiona o niego. Wali mi chyba woda spod uszczelki od pompki. Nawaliłem sporo silikonu na tą uszczelkę ale woda daje chyba spod tej maty plastikowej co jest pod wykładziną. Odginałem ją i widziałem jak woda leci. Nie wiem tylko czy da się ją ściągnąć żeby uszczelnić tę uszczelkę ale właśnie pod tą osłoną. Ewentualnie jak uszczelnić te przejście przewodu pompki co jest w grodzi silnika. Łapa tam nie wejdzie a leje i leje deszcz.


tak możesz odkręcić ten korek nic sie nie stanie.

U mnie przyczyną była pęknięta (lub przecięta przez fachowców którzy zapomnieli jej założyć u poprzedniego właściciela) uszczelka na przewodzie od pompki. Wyjąłem fotel (4 śrubki i wyciągnięcie wtyczek od elektryki) , wykładzina do góry , poodkręcałem co sie da i suszenia 2 dni w słońcu wraz z wyciąganiem szmatką.

Co do uszczelnienia to zastosowałem taki sylikon jaki miałem jakiś drogi temperaturowy, ważne żeby był elastyczny. Wydaje mi się że dobry jest dekarski bo można kleić na mokre i do blachy. Uszczelniałem od strony kabiny dokładnie musisz sie dostać tam gdzie jest uszczelka.

markozalko - Sro Lip 04, 2012 18:43

Jeśli chodzi o wodę w bagażniku wydaje mi się że po kilku próbach łatania pozostało mi miejsce w okolicach wlewu paliwa. Tam jest mokro i woda leci w kierunku tyłu. Stwierdziłem że woda może się dostawać spod łączenia blach, jak się otworzy klapkę paliwa to widać jak się blachy łączą. Tam posmarowałem silikonem bezbarwnym i zobaczymy. Co do wody w środku, wiem że leje się spod uszczelki od pompki. Wiele razy próbowałem się tam dostać i nie umiem i nie wiem jak ściągnąć te osłony i maty chroniące. Nawaliłem sporo silikonu na uszczelkę pompki od strony silnika, i nic. Od strony wnętrza pokleiłem i nic. Teraz wiem że jutro rozetnę nożem tąś matę pod gąbką co jest aby centralnie dostać się do tej uszczelki od strony pedałó. Ostatnio nawaliłem tam silikonu ale nie po cąłości bo ciężko było się dostać. Potnę te materiały no bo co zrobić. Tego i tak nie będzie widać :) Ale dajcie spokój pada i pada i końca nie ma.
rafik14 - Nie Lip 29, 2012 17:49

To jak to w końcu jest z tymi zaślepionymi otworami od spodu auta mniej więcej w połowie tylnych drzwi? Mają być zaślepione czy drożne. U mnie z lewego ( za kierowcą) po deszczu kapie woda....hmmmm skąd tam ta woda i czy powinna kapać. PS prawa strona sucha.
grzegorz_g - Sob Maj 18, 2013 00:31

Ja mam wszystkie otwory w podłodze fabrycznie zalepione.

Dwa pytania w temacie wody :

1. Czy w samochodzie bez szyberdachu idą też kanały do odprowadzania wody które mogą się uszkodzić w samej grodzi, czy występuje tam jakaś dziura, kolanko które może pęknąć mimo że szyberdachu nie ma.

2. Czy w automacie występuje problem z przeciekającą uszczelką od pompy sprzęgła, czy jest przewidziana dziura w tym samym miejscu jeżeli ten problem nie występuje ?

PD - Sob Cze 01, 2013 11:06

ja tez walcze od jakiegos czasu z woda w aucie...
czy ktos mial taka sytucje ze woda leciala po lewym slupku tak od poziomu kierownicy ikapala po dzwigni otwierania klapy?
myslalem ze to szyba przecieka, uszczelnilem lecz tylko troche poprawilo to sytuacje.

scalator - Sob Cze 01, 2013 11:31

PD napisał/a:
i kapala po dzwigni otwierania klapy?
myslalem ze to szyba przecieka, uszczelnilem lecz tylko troche poprawilo to sytuacje.


Ja myślę, że wczoraj uporałem się z tym.
Wysunął się wężyk od szyberdachu - jak się przyjrzałem to woda mogła podciekać po kablach i skapywać po dźwigni.

PD - Sob Cze 01, 2013 12:02

no wlasnie mi to tak wyglada ze leci gdzies po slupku i kablach lecz problem polaga na tym ze ja nie mam szyberdachu;]

a powiedz mi gdzie sie znajduje ten wezyk, na jakiej wysokosci?

scalator - Sob Cze 01, 2013 19:28

PD napisał/a:

a powiedz mi gdzie sie znajduje ten wezyk, na jakiej wysokosci?


Musisz zdjąć plastik po lewej stronie przy pedałach.
1. odkręć dwa wkręty pod kierownicą zdjemij osłonę
2. wyciągnij osłonę która jest nad pedałami - zatyczki w grodzi trzeba wyciągnąć na siłe
3. wtedy wyjmujesz jeden bolec plastikowy i wyciągasz osłonę po lewej stronie od pedałów

Wężyk wychodzi ze słupka ma ok 10 mm średnicy a trzeba go wcisnąć w otwór w grodzi o większej średnicy, Otwór nie jest widoczny zasłania go gruba wiązka przewodów.

sew87 - Nie Cze 02, 2013 12:07

i mnie dopadl problem z woda w aucie po stronie pasażera przy prawej stronie zamieszczam foto jak sie tam delej dostac lub gdzie moze byc przyczyna ?
PD - Nie Cze 02, 2013 12:23

scalator
patrzylem, ja mam tam zaslepke bo nie mam szyberdachu...
ale dzieki za info.

sew87 - Czw Cze 06, 2013 09:54

czy ktos mi pomoze gdzie szukac skad sie leje ?na foto wyzej zaznaczylem
rafalmis1 - Czw Cze 06, 2013 12:54

sew87, to jest z przodu od pasażera ??
sew87 - Czw Cze 06, 2013 13:56

tak dokladnie
haszczyc - Czw Cze 06, 2013 15:19

a moze ci leje z klimatyzacji ?
sew87 - Czw Cze 06, 2013 17:05

tzn ja wlacze klime to powinno tam sie lac ? po stronie pasazera z przodu , poki mam rozebrane to moge popatrzec,a jesli to nie to? to gdzie szukac
haszczyc - Czw Cze 06, 2013 17:10

tak jak by http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=40 tu masz opisane przez kolege matys

ja akurat mam to samo :) i wiem ze to mi stamtąd cieknie ale przez 2 lata olewałem sprawę teraz na weekend zabiorę się za to:) i uszczelnię

sew87 - Czw Cze 06, 2013 17:15

tylko kolega matys ma to po lewej stronie a ja mam po prawej :)
grzegorz_g - Pon Cze 24, 2013 17:11

Ja po wyciągnięciu wszystkiego nie miałem tam problemu ale jeśli chodzi o rurkę od klimatyzacji to ona jest bliżej środka/ lewej nogi, zobacz czy nie masz jakiejś dziury w ścianie grodziowej otwartej, ja miałem tak od strony kierowcy, ktoś montował kabel zasilania na tył i źle włożyli uszczelkę, poprawiłem i dodałem silikonu i spokój.
michu87 - Pon Gru 09, 2013 18:05
Temat postu: woda po stronie kierowcy i za kierowca
Witam

Kilka dni temu kupiłem Rovera 75 no i ten problem. Woda zbierała się pod wycieraczką kierowcy, natomiast u pasażera za kierowcą woda stała niczym bagno. Jak się okazało przede wszystkim zatkane były odpływy wody na podszybiu. Na kanale można ten problem skutecznie usunąć, rurki spustowe zlokalizowane są nad półośkami. Kolejno z prawej i lewej strony. Czarne gumowe rurki zakończone zwężeniem. Długi drut w rurki i po chwili cały szlam spływa. Warto polać wodą od góry żeby całkowicie przeczyścić spusty. Drugi problem to źle założona uszczelka pompki sprzęgła na grodzi, miejsce trudno dostępne pod maską ale można się po-gimnastykować i dojść do uszczelki nad pedałem sprzęgła. Kolejne miejsce i mam nadzieje, że ostatnie do nieszczelna uszczelka klosza tylnej lampy, gdzie woda poprzez bagażnik, a dokładniej wąską rynną idącą mniej więcej od miejsca mocowania lampy i dalej w kierunku tylnej kanapy, zlatywała do kabiny na miejsce pasażera i kierowcy. Można zdemontować klosz i uszczelnić uszczelkę silikonem. Po 2-godzinnych opadach wody nie przybrało w kabinie więc chyba to pomogło. Martwi mnie tylko to że przez brak garażu nie będę w stanie zdemontować wykładziny i dokładnie jej osuszyć. Mam nadzieje, że komputer i elektronika się nie spie***li.

Satyavan - Sob Wrz 06, 2014 10:40

U mnie też pojawił się problem z wodą w kabinie jak u większości widzę. Wodę zobaczyłem po ostatniej wizycie na myjce, cała strona pasażera (przód i tył) jest mokra. Możliwe, że woda jakoś przedostaje się przez te zewnętrzne listwy progowe ?
rafalmis1 - Sob Wrz 06, 2014 10:42

Satyavan, szyberdach :?:
Satyavan - Sob Wrz 06, 2014 11:39

Jest szyberdach, obadałem cały ten temat i kilka podobnych. Zaraz będę sprawdzał drożność, a szczerze to nie chciałbym rozbierać całego wnętrza, za dużo z tym zabawy dla jednej osoby.

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2014 11:39 ]
Grodzie te znajdujące się pod maską przy podszybiu są drożne, właśnie byłem sprawdzić, sprawdziłem listwy progowe te chromowane zewnętrzne, pod nimi było wilgotno, naładuje tam jakiegoś uszczelniacza, ale nie to jest najgorsze, sprawdziłem dokładnie spód auta i znalazłem coś takiego:

Woda leciała dosłownie ciurkiem gdy naciskałem na podłogę od środka, znaczy się na dywanik. Czyżby całą podłoge zaczął szlag trafiać ?! :cry:
Włożyłem tam palec i wyczuwalna jest przesiąknięta wodą gąbka. :cry:
Z drugiej strony też jest w tym samym miejscu otwór, też wyczuwam tam gąbkę i też jest wilgotna, ale lekko i nie cieknie tam woda. I nie jest to losowe miejsce w podłodze, tylko znajduje się na takiej owalnej wypukłości, których jest 4 po każdej stronie.

longer86 - Sob Wrz 06, 2014 12:22

u mnie są malutkie dziurki pod fotelem kierowcy i pasażera
jak wykręci sie fotel i podniesie wykładzinę to widać w którym miejscu... spływała mi tam delikatnie woda jak mnie zalewało. ale szybko ten otworek się przytykał

Satyavan - Sob Wrz 06, 2014 13:06

Rozbierać teraz całe wnętrze, zatkać dziurę ewentualnie inne, które by się znalazły i sprawdzić którędy faktycznie ta woda się dostaje ... Dla mnie nierealne, bo na świeżym powietrzu i do tego w pojedynkę. A żadnym fachmanom auta nie oddam, bo u mnie w mieście pipy nie mechanicy, połowę popsują a druga połowę źle złożą i będzie gorzej niż było. :roll:
paolinio - Sob Wrz 06, 2014 17:31

Satyavan, witaj w klubie tonących roverów 75, przerobiłem cały ten temat niedawno, też sam i tez pod blokiem, dałem rade, a nie jestem wprawiony w takich robotach. Na sto procent Ci to nie wyschnie na aucie i trzeba to wyciągnąć, inaczej za jakiś czas smród w aucie murowany.
adam_26 - Sob Wrz 06, 2014 17:46

Satyavan napisał/a:
Sprawdziłem dokładnie spód auta i znalazłem coś takiego.
To są odpływy do awaryjnego spuszczenia wody z podłogi, tylko u mnie takich nie znalazłem. Może ktoś kiedyś poprzewiercał podłogę żeby spuścić wodę i teraz ci jakiś korek z tego wypadł albo to uszczelnienie się popsuło. Kolega w Leonie ma takie fabryczne otwory w których były korki oczywiście korek się kiedyś zgubił i właśnie tędy po kałużach mu się woda dostawała i miał mokry dywan zalepił to silikonem i pomogło obstawiał że u ciebie właśnie tędy się woda dostaje. Żeby to zalepić nie trzeba całego dywanu wyciągać tylko zdjąć listwy progowe odkręcić siedzenie, odczepić plastikowe zaczepy w nogach odczepić i odchylić dywan do góry. Żeby jednak dobrze go wysuszyć pasowało by wyjąć całego. W moim R wyjęcie dywanu trwało jakieś 2 godz pomagał mi rafalmis1 :mrgreen: oczywiście z przerwami na rozmowy o Roverkach i piedołach. Z włożeniem dywanu wyjdzie podobnie więc nie jest to takie straszne. Po odsłonięciu dywanów najlepiej polewać auto wszędzie wodą z węża i będzie widać kiedy woda się pojawia bo może jeszcze gdzieś ci przecieka. U mnie były pozatykane i nieszczelne odpływy szyberdachu. Najlepiej otworzyć szyberdach i z węża lać wodę prosto w odpływy w po rogach jest ich 4. Powinna się woda wylewać między błotnikiem i nadkolem. Jeśli się będzie lala do auta to masz odpowiedz.

temat jest przerobiony tutaj:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=94589
i tutaj:
http://www.the75andztclub...ad.php?t=118622

Satyavan - Sob Wrz 06, 2014 19:47

Podziękował za linki, szczególnie tam gdzie są zdjęcia, na pewno skorzystam z wszelkich porad tam zamieszczonych, ale sam boję się jednak rozbierać to wszystko dlatego, że na świeżym powietrzu, a pogoda zmienna ostatnio....muszę zwerbować kogoś do pomocy. :P
Punx - Sob Wrz 06, 2014 20:24

Jeśli zdecydujesz się na rozbiórkę i wyjęcie podłogi to licz się z tym ze gąbka w 1 bardzo ciepły dzień ci się wyschnie. Ja swoją rozbebeszyłem jakiś czas temu, zacząłem ok 10 rano podłoga już przed 12:00 była wystawiona na słońce (woda a z gąbki wyciśnięta ile się dało), w cieniu było ok 31 st C więc w pełnym słońcu na pewno powyżej 35-38st C. Powiem Ci że do 19:00 nie wyschło na 100% i musiałem zamontować delikatnie wilgotną w niektórych miejscach, przeschła w aucie w ciągu 2-3 miesięcy, nic nie śmierdziało. U mnie auto jest bardzo szczelne ani kropelki nie w poszło spod spodu.

Z woda w podłodze jeździectwem kilka miesięcy, może pół roku, jak wkładałem paluchy pod fotel, pod otwór nawiewu, to zawsze było tam tak na 1-2cm wody. Przez ten czas nic nie śmierdziało, woda czyściutka, gąbka dobrze ją wyfiltrowała ;)

Satyavan - Sob Wrz 06, 2014 20:36

No własnie to jest najgorsze, że teraz już słońce nie ma mocy i nie będzie takich upałów, nawet jak zdecyduje się na wyjęcie to na świeżym powietrzu mi to nie wyschnie, nie ma takiej opcji.
paolinio - Sob Wrz 06, 2014 21:12

adam_26, naprawde wątpie żeby tamtędy dostała się woda, u mnie te otwory w podłodze są fabrycznie zalepione wygłuszeniem. Według mnie jeśli woda nie dostaje się do auta przez przegrodę czołową lub z odpływów z szybedachu to sprawa jest grubsza tak jak było to u mnie. Ja musiałem wywalać deskę i to dwa razy i do dziś nie wiem skąd ciekło bo sprawe rozwiązało wywiercenie otworów odpływowych ,które wykonał mój kolega blacharz. W naszych autach najprawdopodobniej próby czasu nie wytrzymuje uszczelnienie blach, jestem pewny ,że wiele osób jeździ tymi autami i nawet nie wie ,że ma wodę pod dywanikiem :neutral:
Satyavan, farelka w ruch i załatw sprawę póki wcześniej bo szkoda auta. Pamiętaj ,że po wyjęciu wykładziny możesz autem jeździć, ja tak z 2 miechy jeździłem

adam_26 - Sob Wrz 06, 2014 21:13

Bez dywanu też da się właśnie jeździć , trzeba mieć gdzie tylko go powiesić, mój jest poza autem już ponad 2 tygodnie :mrgreen:
longer86 - Sob Wrz 06, 2014 22:34

Jezdzic sie da... tylko idzie zima i pozniej szyby strasznie paruja
developer01 - Nie Wrz 07, 2014 06:52

Ja Tobie powiem tak, rozbieraj póki śniegów nie ma. Zrobiłem to w pojedynkę i to pod blokiem. Wieczorem postaram się wrzucić wszystkie fotki z całej operacji. U mnie okazało się, że na krańcach szyberdachu są wężyki, które najzwyczajniej się poluzowały. Woda leciała sobie po tylnym słupku, dalej po tylnej kanapie aż na podłogę. Dywan zaniosłem na balkon i po tygodniu był suchutki. Przez ten okres jeździłem z pustym w środku autem :)
adam_26 - Nie Wrz 07, 2014 11:00

Potwierdzam że nie taki diabeł straszny :twisted: :mrgreen:
developer01 napisał/a:
U mnie okazało się, że na krańcach szyberdachu są wężyki, które najzwyczajniej się poluzowały. Woda leciała sobie po tylnym słupku, dalej po tylnej kanapie aż na podłogę.

Czyli rozumiem żeby się dostać do nich ściągałeś całą podsufitkę? Ja zrobiłem u siebie przedni odpływ od kierowcy ale został mi jeszcze tylny. Drożny jest bo woda leci muszę poprawić trochę łączenie na króćcu, ale mam właśnie podobnie jak u ciebie, że po kanapie mi woda leci trochę jeszcze i pojawia się plama na podsufitcce na wysokości rączki pasażera. Więc przy okazji zapytam jak zdjąć podsufitkę żeby się dostać do odpływów, może masz zdjęcia z tej części też :?: :grin:

Punx - Nie Wrz 07, 2014 11:24

Widzę że masz automat, więc całkiem możliwe, że najtrudniejszym elementem w demontażu, podczas dobierania się do wykładziny, będzie zdjęcie gałki z lewarka zmiany biegów ;) Poważnie, w moim przypadku to była największa przeszkoda, nie miałem żadnej wiedzy jak go ściągnąć, czy jest wkręcany, wciskany itd. Dzwoniłem do kilku mechaników, dopiero sprzedawca z allegro (ArtBizar) dał mi wskazówki. Trzeba wcisnąć przycisk i z całej siły pionowo do góry ciągnąć. Nie powiedział mi tylko że jak już gała zeskoczy to jest nagle taka siła w łapach a nie ma już oporu, że ja mało nie wybiłem dziury w szyberdachu :) Także zalecam ostrożność.
Satyavan - Pon Wrz 08, 2014 17:10

Punx
Dzięki za tą pomocną wskazówkę. :)

[ Dodano: Pon Wrz 08, 2014 17:10 ]
Po wczorajszych oględzinach z sobierw na spociku okazało się, że jednak faktycznie głównym winowajcą są te duże odpływy znajdujące się pod obudową podszybia. Te mniejsze są ok. Wnętrza chyba nie będę rozbierał, spróbuję wyciągnąć tą wilgoć inną metodą, bo woda cała uciekła, a odpływy pozostaje tylko udrożnić, bo takiego syfu dawno nie widziałem (pewno nigdy nikt tam nie zaglądał). Nie taki diabeł straszny jak go malują. :)

Marko8379 - Sob Kwi 16, 2016 09:11

Witam. Ja tez odkrylem spory potop za siedzeniem kierowcy i mniejsze rozlewisko wody kolo nog a bardziej lewej nogi kierowcy. Kupilem Roverka dopiero co tydzien temu 9 kwietnia 2016r dwa lata o nim marzylem i w koncu jest a tu juz na poczatku walka z woda. Dzis biore sie za udroznienie kanalikow deszczowych czy tam odplywowych zwal jak zwal byle skutecznie sie to udalo mi opanowac. Jezeli to nie pomoze to bede Was prosil o dobre rady. Co do innych spraw naprawczych to mam jeszcze tam co do roboty. Pozdrawiam wszystkich Roverzystow z forum. Dziekuje z gory za dobre rady
longer86 - Sob Kwi 16, 2016 09:26

Jak będziesz czyscil odplywy to zanurkuj tez w nogi kierowcy i sprawdź czy uszczelka pompki sprzegla jest ok w sciance grodziowej.

Nie wspomnę ze dobrze bylo by odłączyć aku, wykręcić fotele i wysuszyć wykładzinę i wybrac wode z podłogi zanim skoroduja punkty masowe i czujniki boczne srs... Stawiam ze wycisniesz z gąbki dobre pól wiadra wody

Bartina - Sob Kwi 16, 2016 13:20

Witam ,jestem nowy na forum.

Auto posiadam od grudnia.

Ktoredy moze sie lac jeszcze woda do bagaznika, listwy chromowe mam pouszczelniane ,zastanawiam sie nad lampami czy je calkowiecie posilikonowac? No i najwieksza niewiadoma, czy mozliwe ze przez tylna szybe w aucie ,mam namysli tez te chromowane uszczelki ktore sa na tylnej szybie, (guma puszcza?)moze dostawac sie woda jakims cudem do bagaznika?

Co jeszcze moge sprawdzic? Dodam ze jak auto stoi na plaskim parkingu ,to mokro jest w lewym rogu (tym zaogragleniu bagaznika,zeby nie te zaograglenia bagaznik bylby prostokatem :) chyba wiece o co chodzi.)

Pozdrawiam :)

j0zek - Sob Kwi 16, 2016 13:55

Sprawdz, czy kratka wentylacyjna bagaznika nie saczy sie woda.
longer86 - Sob Kwi 16, 2016 13:57

Kratka, lampy, przez uszczelkę raczej leciało by po fotelach ale to tylko gdyby klej od szyby puścił, chyba ze gdzies zsunęła Ci sie uszczelka dookoła otworu bagaznika
Bartina - Sob Kwi 16, 2016 14:00

Wlasnie zapomnialem dodac ze ta kratka jest sucha jak wior. Ale i jeszcze jej sie dokladniej przyjze.

[ Dodano: Sob Kwi 16, 2016 14:00 ]
Uszczelke bagaznika ,tez sprawdzalem. Demontowalem obejzalem dokladnie , i zalozylem dokladnie na nowo.