Zobacz temat - [R75] Stuka podczas skręcania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Stuka podczas skręcania

adriantoo - Nie Sie 01, 2010 14:25
Temat postu: [R75] Stuka podczas skręcania
Witam.

Mam problem z moim Roverkiem. Podczas skręcania słychać stuki pochodzące z prawego przedniego koła. Najbardziej słychać jak jadę slalomem czyli to raz w prawo to raz w lewo.

Wie ktoś może co to za licho?

marcin731 - Nie Sie 01, 2010 15:24

Możliwe że to przegub, mi właśnie on stukał podczas skręcania, tylko ze w r45 i po wymianie wszystko stukanie ustało.
apples - Nie Sie 01, 2010 20:23

adriantoo napisał/a:
Mam problem z moim Roverkiem. Podczas skręcania słychać stuki pochodzące z prawego przedniego koła. Najbardziej słychać jak jadę slalomem czyli to raz w prawo to raz w lewo.
Stawiam na wahacz lub tuleję wahacza http://forum.roverki.eu/v...p=494108#494108
Podjedz na stację diagnostyczną na szarpaki i niech sprawdzą. Koszt 20zł i będziesz wiedział dokładnie co i jak.

adriantoo - Nie Sie 01, 2010 22:16

Ten problem mam już jakiś czas. Byłem zmuszony do wymiany wahaczy i niestety dalej stuki nie ustają.

Te przeguby to może być to, chociaż przy wymianie wahaczy mechanik powiedział, że to mogą być łożyska skrętne amortyzatora??? Istnieje takie coś:)??

trawis25 - Nie Sie 01, 2010 23:05

Prawdopodobnie to mocowanie (łożysko) górne amortyzatora,czy jakoś tak :)
kris-tofer - Pon Sie 02, 2010 08:46

apples napisał/a:
Stawiam na wahacz lub tuleję wahacza
nie ma takiej możliwości, ja mam urwaną tuleje wahacza i nic nie stuka podczas skręcania. Najbardziej prawdopodobnym jest przegub.
apples - Pon Sie 02, 2010 10:41

kris-tofer napisał/a:
nie ma takiej możliwości, ja mam urwaną tuleje wahacza i nic nie stuka podczas skręcania. Najbardziej prawdopodobnym jest przegub.
Ja też miałem rozwaloną tuleję wahacza więc wiem jak się zachowuje. :wink:
adriantoo napisał/a:
Te przeguby to może być to, chociaż przy wymianie wahaczy mechanik powiedział, że to mogą być łożyska skrętne amortyzatora??? Istnieje takie coś:)??
- łożyska McPhersona http://forum.roverki.eu/v...p=494108#494108

Czy stuka od razu przy ruszaniu czy przy większych prędkościach? Skręć koła i rusz z miejsca.

kris-tofer - Pon Sie 02, 2010 11:48

łożyska McPhersona najlepiej sprawdzić kręcąc kierownicą na wyłączonym silniku, jak słychać takie głuche stuki to są to te łożyska, druga osoba może obserwować sprężyny na kolumnach, jak przy skręcie kierownicy sprężyna się przekręca, a potem odbija na swoje miejsce to należy wymienić łożyska o których mówi apples,

[ Dodano: Pon Sie 02, 2010 11:48 ]
stuki przegubów mamy wtedy, gdy jedziemy na biegu na skręconych kołach, a łożyska gdy kręcimy kierownicą.

adriantoo - Pon Sie 02, 2010 18:10

Stuki są tylko wtedy, kiedy skręcam kierownicą - zarówno kiedy stoję w miejscu i kiedy się poruszam.

Tak jak pisałem najgłośniej kiedy następuję przełożenie ze skrętu lewego na prawy ( no i odwrotnie).

Może ktoś doradzić jakieś dobre łożysko? Zapewne wymienia się je parami?

dukat11 - Pon Sie 02, 2010 18:11

adriantoo napisał/a:
Może ktoś doradzić jakieś dobre łożysko? Zapewne wymienia się je parami?


http://forum.roverki.eu/v...p=466382#466382

apples - Pon Sie 02, 2010 21:26

adriantoo napisał/a:
Zapewne wymienia się je parami?
Nie trzeba. Osobiście wymieniłem od razu obie strony.

[ Dodano: Pon Sie 02, 2010 21:26 ]
Dla uszczegółowienia.
Jedna strona - jedno łożysko. Na prawą i lewą stronę jest to samo łożysko.

adriantoo - Wto Sie 03, 2010 18:16

Dzięki wielkie za pomoc.

Jak wymienię to dam znać.

Pzdr
Adrian

Alex_Tom - Pią Cze 07, 2013 10:11

Mam taką sprawę, może ktoś napisze co o tym myśleć.
Mam mega głośne stukanie w prawym przednim kole podczas skręcania.
Stało się to z dnia na dzień!
Gdy skręcam w miejscu na odpalonym samochodzie słychać z prawego przodu skrobanie. Ale to jest tak głośne skrobanie, że głośne głośne, aż pasażer się boi.
Podczas jazdy gdy skręcam np. na skrzyżowaniu i są doły to jest walenie takie jakby ktoś walił młotem ogromnym o metal. I to na prawdę tak głośno że ojej i z dużą częstotliwością. Głośno jest tak, że aż zwalniam bo myślę, że koło odpadło :mrgreen:
Wczoraj jak wolno skręcałem opór na parkingu to jest również głośno tylko że skrobanie plus stukanie.
Co to może być?
Dodam, maglownice mam troszkę rozwaloną bo stuka mi. Zawieszenie całe nówka, ma niecały rok.
Jak czytałem inne tematy to wygląda na łożysko amortyzatora, ale aż tak..
Rozumiem, że muszę pojechać na stację i na szarpakach na pewno wyjdzie, tak będzie najlepiej, ale lubię się najpierw doinformować :-) ..o ile dojadę :cry:

rafalmis1 - Pią Cze 07, 2013 10:30

a jak skręcisz i jeździsz w kółko, to też stuka
Alex_Tom - Pią Cze 07, 2013 13:57

rafalmis1, będę mógł sprawdzić to dopiero wieczorem późnym jak parking będzie pusty, ale mogę powiedzieć, że gdy zawracam choćby po parkowaniu czy przy jakichś manewrach to stuka, stuka ciągle, skrobie, np. dosłownie chwilunia przerwy i znowu skrobie, stuka.
rafalmis1 - Pią Cze 07, 2013 14:12

Stawiam na przegub zewnętrzny
Alex_Tom - Pon Cze 10, 2013 13:56

rafalmis1, dzięki, ale okazało się, że sprężyna amortyzatora pękła w połowie na dwie i dodatkowo weszła jedna połówka w drugą i w ogóle.
seyfer - Pon Cze 10, 2013 14:15

To się ciesz, bo mi jak pękła sprężyna to wbiła sie w oponę - na szczeście stało sie to na parkingu a nie w trasie przy 100 km/h
maciej75v6 - Sro Cze 12, 2013 22:44

przegub zewnętrzny na stówę albo prawy albo lewy
Alex_Tom - Czw Cze 13, 2013 05:52

ahahaha, maciej75v6, przecież napisałem post wyżej, że to sprężyna pękła. Byłem na stacji diagnostycznej i po podniesieniu autka wszystko było ładnie widać ;)
Dr.Stein - Czw Sty 03, 2019 06:34

Panowie i Panie a ja właśnie miałem podobne objawy i zgrzyt i stukanie w kole przy skręcaniu tak ze aż biła kierownica na lewo i prawo. Aż do dziś kiedy wjechała w dziurę i auto nie jedzie.
Silnik chodzi ale nie przenosi napędu na koła tylko słychać skrobanie.....
I to jest niby przegub????
Auto stoi na parkingu potym jak z silą Thora Trzasnalem drzwiami, bo musiałem pchać Księcia bo zdechł 200 m od pracy. A ja teraz w pracy i jestem tak wkurzony ze nie mam ochoty na niego patrzeć.

arczi220 - Czw Sty 03, 2019 07:54

To jest na pewno przegub ;) za długo zwlekałeś jak już strzelało przy skręcie to był dzwonek do wymiany.