Zobacz temat - [Prawo cywilne] Zagubienie dokumentów.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [Prawo cywilne] Zagubienie dokumentów.

borsi - Pon Sie 02, 2010 22:33
Temat postu: [Prawo cywilne] Zagubienie dokumentów.
Zgubiłem portfel z dokumentami :(
Prawo jazdy
Dowód osobisty
Dow. Rejest + OC
Karta studenta
karta bankomatowa
Co zrobić dalej :(
Ile kosztuje wyrobienie nowych rzeczy :(
Masakara .
Podobno lepiej jest poweidzieć że skradziono dokumenty.
Pozdrawiam,
Kuba

darek_wp - Pon Sie 02, 2010 23:15

Zgłosić fakt zagubienia dokumentów na policję a kartę bankomatową zablokować w banku. Zagubienie karty studenta zgłosić na uczelnię. Ogólnie warto zgłosić zagubienie każdego dokumentu w urzędzie, który go wydał. Koszty - prawo jazdy 70zł, dowód osobisty 30zł (oczywiście + koszty zdjęcia), OC - ubezpieczyciel powinien wydać gratis kopię polisy, dow rejestr - ok 50zł, karta studenta ? - zależy od uczelni, karta bankomatowa - zależy od banku - średnio 50zł. RAzem srednio ok 200-250zł. Podstawa - zgłoszenie na policję i zablokowanie karty w banku. Super jak są gdzieś zapisane albo pamiętasz nr serii dokumentów - szybciej można je zablokować. Nie warto kombinować i zgłaszać kradzieży nic to nie da a można być jeszcze oskarżonym o składanie fałszywych zeznań itp.
praktis - Pon Sie 02, 2010 23:45

Zgłoś też w dowolnym banku zagubienie dowodu osobistego. Wpiszą go na MIG DZ (Międzybankowa Informacja Gospodarcza Dokumenty Zastrzeżone). Pozwoli to uniknąć ewentualnych kredytów "na dowód".
Ciufa - Pon Sie 02, 2010 23:46

darek_wp napisał/a:
Zgłosić fakt zagubienia dokumentów na policję

zgubiłem kiedyś prawo jazdy i jak poszedłem zgłosić ten fakt na policje to poinformowano mnie że u nich tylko się kradzież zgłasza a o zgubieniu mam poinformować wydział komunikacji :ok:

thef - Wto Sie 03, 2010 00:17

Nie zgłaszaj kradzieży jeśli nie jesteś tego pewien, za fałszywe zeznania grożą trzy latka, a w niczym Ci to nie pomoże. Ani nie będzie taniej, ani szybciej.