Zobacz temat - [R214 SEi 1,4 16V '95r kanciak] Kod immo-kluczykiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R214 SEi 1,4 16V '95r kanciak] Kod immo-kluczykiem


T4P1R - Sro Sie 04, 2010 13:06
Temat postu: [R214 SEi 1,4 16V '95r kanciak] Kod immo-kluczykiem
Witam wszystkich. Chciałbym zapytać o awaryjne wprowadzenie kodu immo za pomocą kluczyka w drzwiach kierowcy. Czy zaczynamy od zamkniętych drzwi, po czym 1 cyfra w prawo, 2 w lewo, 3 w prawo, 4 w lewo i na koniec zatwierdzamy przekręceniem w prawo? Chodzi o zatwierdzenie całej operacji ,bo wykonałem całą procedurę bez zatwierdzenia, gdyż w przepisie który znalazłem nie było o tym mowy, ze 3 razy jednak bez powodzenia. Immo nadal trzyma. W pośpiechu zostawiłem kluczyk w stacyjce i zabrałem się za wymianę klemy (-). Po podłączeniu zaczął wyć alarm. Próbowałem zsynchronizować pilota wg. przepisu: samochód zamknięty otwieram kluczykiem, otwieram klamką i wciskam 4 razy przycisk zamykania (znalazłem na forum), ale bezskutecznie. Czy pozostawiony w stacyjce kluczyk, przy niezablokowanych wszystkich drzwiach i otwartych od strony kierowcy spowodował, że po ponownym podłączeniu akumulatora uaktywnił sie alarm razem z immo? Sorki, że tak dużo pytań w jednym temacie, ale łączy się to w całość. Jeśli ktoś może coś doradzić byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
===================================================================================================
Temat uważam za zamknięty. Przyczyną problemu był brak styku w wiązce elektrycznej w drzwiach kierowcy. Zorientowałem się bo nie mogłem otworzyć szyb. Wystarczyło poprawić połączenie dla pewności spryskałem kostkę płynem od kumpla i synchronizacja przebiegła pomyślnie. :mrgreen: