Zobacz temat - [R200] Silnik Rover 1.4 SI 103km
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Silnik Rover 1.4 SI 103km

monterek_fx - Czw Sie 05, 2010 22:39
Temat postu: [R200] Silnik Rover 1.4 SI 103km
[Rover 214Si 1.4 benzyna 103Km]

Witam.
Stała się najgorsza rzecz w siostry samochodzie - zerwany pasek rozrządu podczas jazdy.
Byłem u mechanika, powiedział że lepiej kupić silnik niż bawić się w naprawianie tego.

Szukałem na allegro są ale mam pytanie do bardziej zorientowanych osób w tematach silników. Na allegro ludzie sprzedają silniki rovera z poloneza, są około 300zł tańsze. Czy taki silnik będzie pasować? Czy mam szukać wyciągniętego z takiego samego roverka.

Może ktoś przerabiał coś takiego i miał już jakieś doświadczenie.

Wszelkie wskazówki mile widziane.

sTERYD - Pią Sie 06, 2010 09:29

silnik od poloneza oczywiście będzie pasować, natomiast najlepiej chyba kupić jak najmłodszy, czyli od Rovera 25/45 i też będzie pasował, tylko trzeba będzie wałek rozrządu swój stary zostawić :cool:
sandal - Pią Sie 06, 2010 09:42

Dokładnie tak jak napisał kolega Steryd, najlepiej kupić jak najnowszy silnik od r25/45. Ja w swojej 200 mam silnik z 1.4si z R45 bodajże z 2002 roku. Przekładka bezproblemowa, różnica jest tylko w wałkach rozrządu.
monterek_fx - Sob Sie 07, 2010 12:50

A czy przy walniętym pasku rozrządu - wałek o którym mówicie będzie nadawać się do przełożenia. Czy jest to skomplikowana czynność. Ja się na tym nie znam. Dlatego chcę wiedzieć zanim kupię.

Pozdrawiam.

ADI-mistrzu - Sob Sie 07, 2010 13:25

sTERYD dlaczego wałek rozrządu ? Chodzi Ci o ssący z powodu braku miejsca w nowym na palec? A jak z miejscem na kopułkę, są otwory w głowicy?

Pozdrawiam

sTERYD - Sob Sie 07, 2010 15:16

są otwory w głowicy, właśnie chodzi o kołek na palec rozdzielacza, oczywiście da się go pewnie osadzić na gorąco, tylko trzeba odpowiednio spozycjonować względem krzywek, a nie ma tam żadnego znacznika
sandal - Wto Sie 10, 2010 08:30

monterek_fx napisał/a:
A czy przy walniętym pasku rozrządu - wałek o którym mówicie będzie nadawać się do przełożenia. Czy jest to skomplikowana czynność. Ja się na tym nie znam. Dlatego chcę wiedzieć zanim kupię.

Pozdrawiam.


Zamiana wałka to nie jest skomplikowana czynność, zajmuje kilkanaście sekund ;-) .