Zobacz temat - [R75] Wymiana gumy/uszczelki bagażni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymiana gumy/uszczelki bagażni

Wujekdarek - Pią Sie 13, 2010 07:22
Temat postu: [R75] Wymiana gumy/uszczelki bagażni
Serwus Chłopacy i Dziewczyny,
mam mały problemik - otóż po dobrej zlewie mam wodę w bagażniku. Już czytałem na forum o wodzi w bagażniku - co może być przyczyną. Moim zdaniem jest to porwana guma/uszczelka bagażnika - od tego chcę zacząć. Ponieważ nigdy wczesniej nie wymieniałem uszczelki, chciałem prosić o poradę - jak to zrobić?
Zerwać starą ...a nową najzwyczajniej założyć wciskając, czy na jakiś silikon ją przykleić? Wiem, ze to moz ebanał ale dla początkującego nie konieczne :-)

robo - Pią Sie 13, 2010 09:17

Uszczelka bagażnika wchodzi na wcisk. Nic nie musisz kleić. Natomiast walka z wodą przez wymianę uszczelki to zły trop. Krawędź bagażnika jest tak ukształtowana że woda nie ma szansy dostać się do środka tą drogą nawet bez uszczelki. Jak czytałeś o wodzie w bagazniku to zapewne doczytałeś , że dla wody są trzy ewentualne drogi : tylne lampy, listwa ozdobna i kratka wentylacyjna. I na tych elementach bym sie na Twoim miejscu skupił. Powodzenia.
Wujekdarek - Pią Sie 13, 2010 15:36

dzięki serdeczne za info.
Gumę musze wymienić i tak i tak! Światło sprawdzone,
ale czy możesz rozwinąć temat tego wlotu powietrza/filtra? gdzie tego szukać - w którym miejscu?
Generalnie problem jest taki, że woda zbiera mi się jedynie w lewej cześci bagażnika - tylko!!! w lewym rogu przy reflektorze! muszę chyb araz jeszcze sprawdzić światło

dukat11 - Pią Sie 13, 2010 16:56

Wujekdarek napisał/a:
Generalnie problem jest taki, że woda zbiera mi się jedynie w lewej cześci bagażnika - tylko!!! w lewym rogu przy reflektorze! muszę chyb araz jeszcze sprawdzić światło


Odkręć światło i zobaczysz. To tylko 3 śrubki. Uszczelkę potraktuj silikonem i skręć. Kratka wentylacyjna znajduje się pod boczną tapicerką bagażnika z obu stron.

Wujekdarek - Sob Sie 14, 2010 09:10

..dzięki wielkie za sugestie. Tak sprawdziłem wczoraj tylnie światło i wydaje mi się, że to jest dokładnie ta przycyna. Chciałem jeszcze podpytać, jaki i gdzie najlepiej kupić taki silikon to uszczelnienia?
Przy tej okazji, chcę też wymienić gumę w bagażniku ale mam niełączoną, jak ją należy łączyć - kleić?
Dzięki raz jeszcze za pomoc :)

dukat11 - Sob Sie 14, 2010 10:56

[ Dodano: Sob Sie 14, 2010 10:56 ]
Wujekdarek napisał/a:
jaki i gdzie najlepiej kupić taki silikon to uszczelnienia?


Dowolny silikon do stosowania na zewnątrz. Może ktoś znajomy ma jakąś resztkę a jak nie to w każdym sklepie budowlanym.

Wujekdarek - Pon Sie 16, 2010 09:01

serwus,

raz jeszcze dzięki za dobra radę!! Miałeś rację to światło należy potraktować silikonem!! Wczoraj po burzy, szybko podreptałem do auta i zdecydowanie wokół swiatła spływała woda do lewej częsci bagażnika.
Raz jeszcze serdeczne dzięki :-) :ok: