Zobacz temat - [R75] Stukająca szyba
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Stukająca szyba

tommsz - Czw Sie 19, 2010 18:46
Temat postu: [R75] Stukająca szyba
Witam
Co może być przyczyną dzwonienia szyby bocznej od kierowcy kiedy jest uchylona?
Jak jadę z otwartą szybą boczną np. po bruku to cały czas dzwoni.
Trzaśnięcie drzwiami z otwartą szybą to już zupełny dramat.
Nigdy jeszcze nie rozbierałem drzwi w tym samochodzie, ale chcę to zrobić w przyszłym tygodniu. Domyślacie się może co tam się mogło stać?
PS.
Jak szyba zamknięta problemu nie ma.

dukat11 - Czw Sie 19, 2010 18:49

stawiam na poluzowany uchwyt szyby
Dziadek - Czw Sie 19, 2010 20:14

....a ja raczej na wytarte prowadnice,czyli te futerka w rynienkach. Kiedyś,w zamierzchłych czasach miałem Zephyra i taki sam klops.Któregoś dnia laska wysiadając trzasnęła drzwiami i było po szybie.
tommsz - Czw Sie 19, 2010 22:05

Sprawdzę to, chodzi o te prowadnice które są widoczne patrząc od góry na drzwi?
Jeśli chodzi o te to są w idealnym stanie...

Dziadek - Pią Sie 20, 2010 07:18

Czyli,jak rozumiem szyba nie ma luzu w kierunku długości auta? A jak otworzysz ją do polowy i poruszasz ręką? Może nie trzymają jej uszczelki na drzwiach. Sprawdź,czy woda nie dostaje się do drzwi po zewnętrznej stronie. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby puścił uchwyt- to była typowa przypadłość wszystkich "komunistycznych" fiatów i syrenek,wiele razy wklejałem na distal.
Dałbym łba,że wytarły się pionowe prowadnice,w których śmiga szyba.

tommsz - Pią Sie 20, 2010 11:08

Szyba jest osadzona ciasno. Jak jest otwarta to nie ma luzu w żadnym kierunku. Mam wrażenie jakby w połowie drzwi stukała. Może jak się opuści to uderza w nią jakiś poluzowany element w drzwiach. Wszystko się okaże jak rozkręcę.

[ Dodano: Pią Sie 20, 2010 11:08 ]
I jeszcze jedno. Pamiętacie może od jakiego samochodu pasują kołki plastikowe, które prawdopodobnie popękają mi podczas zdejmowania boku drzwi? Jakoś nie mogę znaleźć w tej chwili, a pamiętam, że kiedyś ktoś z Was o tym pisał.

robo - Pią Sie 20, 2010 12:13

tommsz napisał/a:

(...)
I jeszcze jedno. Pamiętacie może od jakiego samochodu pasują kołki plastikowe, które prawdopodobnie popękają mi podczas zdejmowania boku drzwi? Jakoś nie mogę znaleźć w tej chwili, a pamiętam, że kiedyś ktoś z Was o tym pisał.

Tu masz temat o spinkach:
http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

tommsz - Pią Sie 20, 2010 12:40

Poszedłem jeszcze do samochodu i chwyciłem za szybę. Jednak jak jest otwarta np. do połowy, można podnieść ją z jednej strony (ze strony od zamka). Mam wrażenie jakby od dołu nie była przymocowana.
dukat11 - Pią Sie 20, 2010 13:03

tommsz napisał/a:
Poszedłem jeszcze do samochodu i chwyciłem za szybę. Jednak jak jest otwarta np. do połowy, można podnieść ją z jednej strony (ze strony od zamka). Mam wrażenie jakby od dołu nie była przymocowana.


Czyli zdejmij tapicerkę i dokręć łapę mocującą szybę :wink:

Dziadek - Pią Sie 20, 2010 14:41

Teraz wszystko jasne. Miałem inne podejrzenia. Nie ominie cię zdejmowanie boczka. Uważaj na rameczkę klamki i spinek jest dużo.
tommsz - Sro Sie 25, 2010 23:10

Udało się bez problemu. Było odkręcone mocowanie szyby, blaszka spadła i tłukła się w drzwiach. Spinki się częściowo połamały, ale idealnie pasują od BMW. Ważna rzecz przy ściąganiu bocznej tapicerki to to, że przy zakładaniu trzeba ściągnąć dwa plastikowe elementy z mocowań w drzwiach i założyć do boczku.
Dziadek - Czw Sie 26, 2010 20:29

Jesteś wielki.Swoją drogą nie spodziewałem się takiego uszkodzenia. :ok: