Zobacz temat - [MGF] latająca tykająca, drgająca wskazówka prędkościomierza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] latająca tykająca, drgająca wskazówka prędkościomierza

Mad - Sob Sie 21, 2010 00:16
Temat postu: [MGF] latająca tykająca, drgająca wskazówka prędkościomierza
Powoli doprowadzam mojego niedawno zakupionego MGFa do ładu i składu - wymienione opony, wyważone koła, wymieniona końcówka drążka, zbieżność, nasmarowane prowadnice szyb elektrycznych itd.

Teraz przyszedł czas na wskazówkę od prędkościomierza - otóż problem z nią polega na tym że podczas jazdy słychać jak "tyka" (linka chyba o coś zawadza) i wskazówka "lata" sobie w górę i w dół pokazując prędkość na zasadzie "jadę mniej-więcej 40km/h" :D im szybsza jazda tym mniej słychać tykanie i wskazówka ma mniejsze wychylenia aż przy pewnej prędkości (ok; 70km/h jak pamiętam) zupełnie przestaje tykać i skakać.

Czy moja diagnoza o zawadzaniu linki jest prawdopodobna? Wydaje mi się że poprzedni właściciel "odłączył" na jakiś czas prędkościomierz, a przynajmniej licznik kilometrów po to aby autko było "młodsze". Jak zdemontować liczniki? nic nie uszkodzę po drodze? będzie się dało to samemu naprawić?

Mad.

zdenek - Sob Sie 21, 2010 01:55

Wyciągałem zegary w R45 i żadnych linek nie było, tylko 2 lub 3 wtyczki.
SeniorA - Sob Sie 21, 2010 08:17

Mad napisał/a:
Czy moja diagnoza o zawadzaniu linki jest prawdopodobna?
nie , bo prędkościomierz w MGF jest sterowany elektronicznie z przetwornika w skrzyni biegów.
Tomi - Sob Sie 21, 2010 08:31

SeniorA napisał/a:
Mad napisał/a:
Czy moja diagnoza o zawadzaniu linki jest prawdopodobna?
nie , bo prędkościomierz w MGF jest sterowany elektronicznie z przetwornika w skrzyni biegów.


We wczesnych MGF'a jest linka i diagnoza może być trafna :P

Swoją drogą trochę wstyd, że Ekspert udziela takich odpowiedzi :(

zdenek napisał/a:
Wyciągałem zegary w R45 i żadnych linek nie było, tylko 2 lub 3 wtyczki.


MGF to nie Rover 45 :)

Ba nawet w 45 są 2 różne rozwiązania (impulsator w skrzyni lub z ABS'u)

Vesper416 - Sob Sie 21, 2010 09:10

Tomi napisał/a:

Swoją drogą trochę wstyd, że Ekspert udziela takich odpowiedzi :(


Nie każdy siedzi w katalogach. Nie każdy żyje z tej wiedzy. Poza tym gdyby kolega prawidłowo nazwał temat i wpisał rocznik auta to być może nikogo by nie wprowadził w błąd.

A tak poza tym to od którego roku są produkowane te samochody?

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 09:10 ]
Jeśli jest tu rzeczywiście linka w co nie chce mnie się jakoś wierzyć żeby w takim samochodzie nie było impulsatora na skrzyni.. to może oznaczać że licznik był ostro i nieudolnie kręcony o ile to jest licznik analogowy jak ten w linku
http://allegro.pl/item117...nik_zegary.html

zdenek - Sob Sie 21, 2010 09:12

Tomi napisał/a:
MGF to nie Rover 45

Ba nawet w 45 są 2 różne rozwiązania (impulsator w skrzyni lub z ABS'u)

Myślałem że MG to taki usportowiony Rover. Wiesz, podrasowane zawieszenie, silnik i sportowa buda a reszta bebechów taka sama, człowiek uczy się całe życie. :oops:

Tomi - Sob Sie 21, 2010 09:32

zdenek napisał/a:
Tomi napisał/a:
MGF to nie Rover 45

Ba nawet w 45 są 2 różne rozwiązania (impulsator w skrzyni lub z ABS'u)

Myślałem że MG to taki usportowiony Rover. Wiesz, podrasowane zawieszenie, silnik i sportowa buda a reszta bebechów taka sama, człowiek uczy się całe życie. :oops:


Tak go podrasowali, że wyrzucili z tyłu kanapę, zamiast tego wrzucili centralnie silnik, zrobili napęd na tył i aby go jeszcze odelżyć obcięli mu dach :)

Vesper416 napisał/a:
Tomi napisał/a:

Swoją drogą trochę wstyd, że Ekspert udziela takich odpowiedzi :(


Nie każdy siedzi w katalogach. Nie każdy żyje z tej wiedzy.


Ważne jest to, aby to co napisał Ekspert pokrywało się z prawdą, inaczej taka ranga jest bez sensu i można ją wyrzucić do kosza...

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 09:32 ]
Vesper416 napisał/a:

A tak poza tym to od którego roku są produkowane te samochody?

ZTCP pierwsze to rocznik 1995.

Markzo - Sob Sie 21, 2010 09:33

w mgf jest taki sam licznik jak w coupe, na linke. Więc jak CI skacze wskazówka to chyba raczej impulsator w skrzyni biegów się zużył, wyjęcie licznika to 4 śrubki i troche sprytu z odpięciem linki od prędkościomierza, dasz rade :)
Tomi - Sob Sie 21, 2010 09:37

Pamiętaj Markzo, że w MGF linki idą do tyłu a nie do przodu :)

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 09:37 ]
Markzo napisał/a:
w mgf jest taki sam licznik jak w coupe, na linke. Więc jak CI skacze wskazówka to chyba raczej impulsator w skrzyni biegów się zużył, wyjęcie licznika to 4 śrubki i troche sprytu z odpięciem linki od prędkościomierza, dasz rade :)


ZTCP nie da się wyciągnąć licznika, zanim nie odepnie się linki.

Vesper416 - Sob Sie 21, 2010 09:37

I nie każda Coupe ma linke na liczniku. U mnie licznik jest sterowany z impulsatora.
Tomi - Sob Sie 21, 2010 09:43

W Coupe, Cabrio i Tourer linką napędzane są liczniki w wersjach ze starą deską. Wersje z nową deską sterowane są elektrycznie.

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 09:43 ]
Czytaj: stare zegary i nowe zegary.

Mad - Sob Sie 21, 2010 09:51

Vesper416 napisał/a:
Poza tym gdyby kolega prawidłowo nazwał temat i wpisał rocznik auta to być może nikogo by nie wprowadził w błąd.


To jak powinienem nazwać temat?

MGF jest z 1999r.

tykanie i potencjalnie ocieranie linki o coś słychać wyraźnie z za zegarów, z deski rozdzielczej, więc to musi być raczej coś tutuaj..

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 09:51 ]
wszystko jest analogowe :)

Markzo - Sob Sie 21, 2010 10:02

Tomi napisał/a:
ZTCP nie da się wyciągnąć licznika, zanim nie odepnie się linki.

w rave piszą, żeby przy silniku luzować linki itp, ja to robie tak, że odkręcam śruby mocujące licznik, troche go wyciągam i wpycham łapy za niego i odpinam linki, ale tu trzeba mieć chude łapki :)

kasjopea - Sob Sie 21, 2010 11:58

Mad napisał/a:
To jak powinienem nazwać temat?
W nawiasie dopisać silnik i rocznik auta.
Kuba_MGF - Pon Maj 28, 2012 14:53

Wczoraj leciałem sobie tak ze 140 km/h nagle licznik wrócił do zera i zapaliła się kontrolka wspomagania. Wspomaganie przestało działać.Czy to też może być linka??
Skwirek - Wto Maj 29, 2012 06:14

Przestał Ci działać licznik - więc może to być linka/impulsator - bardziej stawiałbym na obecność impulsatora w MGF'ach.

A kontrolka od wspomagania zaświeciła się, bo wspomaganie działa na podstawie prędkości.

Nie ma odczytu prędkości - wspomagania nie działajet :) .

Pzdr.