Zobacz temat - [R216 Coupe] Uciekające koło przy hamowaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R216 Coupe] Uciekające koło przy hamowaniu


Vesper416 - Sob Sie 21, 2010 09:35
Temat postu: [R216 Coupe] Uciekające koło przy hamowaniu
Witam w zeszłym tygodniu kupiłem drugą Coupe'te tym razem z silnikem hondy i mam z nią tyci problem. Zauważyłem że przy energiczniejszym wciśnięciu hamulca lub przy ostrym nagłym hamowaniu czuję po prostu jak lewe przednie koło cofa się w stronę drzwi. Auto przy kupnie sprawdzałem i nie czułem żadnych luzów szarpiąc kołem. Dodam że auto nie ma ABS, nie rzuca nim i nie ściąga. Nie czuć żadnego bicie przy hamowaniu ani na kierownicy. W zawieszeni nic nie stuka.

Czy ktoś ma może jakieś pomysły dlaczego to koło się cofa? Oczywiście po puszczeniu hamulca wraca z powrotem na środek!!!

Tomi - Sob Sie 21, 2010 09:48

Jeśli nie są to wywalone gumy w drążkach reakcyjnych (te w pasie przednim), to możliwe, że ze nadwozie pęka (w Tomcatach to się zdarza). Jeśli gumy są ok., sprawdź czy nie ma pęknięć w narożnikach komory silnika (przy ścianie grodziowej).
Vesper416 - Sob Sie 21, 2010 10:12

właśnie byłem na dworze i porównywałem oba samochodu i zdecydowanie nie widzę tam żadnych pęknięć. Ten skok koła przy mocnym i nagłym hamowaniu jest mocno odczuwalny. Jakieś 1-1,5 cm skoku. Po ruszeniu wraca do normy i przy normalnym hamowaniu nic sie nie dzieje....... Czy taki skok jest możliwy na samych gumach na drążkach?????

P.S czy ktoś wie gdzie kupić nowe drążki nie używki! Wiem że u Tomiego nie ma bo już się pytałem.

Tomi - Sob Sie 21, 2010 10:16

Drązki są metalowe, więc nie przypuszczam, że to one są winne (nie pracują na rozciąganie :) ). Sprawdź te gumy w pasie przednim. To że koło wraca na swoje miejsce jest normalne, bo to normalna pozycja dla koła. A to, że koło poddaje się pewnym siłom, znaczy, że któreś gumy nie wytrzymują sił, które powinny przenosić. Może brakuje podkładek pod tymi gumami?
Vesper416 - Sob Sie 21, 2010 10:23

Gumy nie wiem jak sprawdzić bo ręcznie naciągając koło nie chce drgnąć. A drążki są lekkie banany. Podkładki też sa założone bo jak wchodze pod auto to widze je.