Zobacz temat - [R400 2,0 TDI 98r.] rozrząd , pompa wtr.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 2,0 TDI 98r.] rozrząd , pompa wtr.

Bogdan7014 - Pon Sie 23, 2010 23:32
Temat postu: [R400 2,0 TDI 98r.] rozrząd , pompa wtr.
Witam!
Potrzebuję schemat rozmieszczenia znaków na rozrządzie oraz od str. pompy wtryskowej.Właściwie od strony pompy potrzebuję pomocy jak to wszystko poskładac gdy są zdjęte koła zębate i nie porobione żadne znaki.Ja tego nie rozbierałem w przeciwnym razie porobił bym sobie chociaż znaki.A..... i jeszcze jedno otóż po włączeniu zapłonu brzęczy (ciągle) zaworek u dołu pompy wtr. , jak temu zaradzic.

tronsek - Wto Sie 24, 2010 05:56

Bogdan7014 napisał/a:
Potrzebuję schemat rozmieszczenia znaków na rozrządzie oraz od str. pompy wtryskowej.

Ściągnij sobie ze strony klubowej instrukcję serwisową tzw. RAVE. Tam jest wszystko fajnie pokazane:
http://www.roverki.pl/ind...owe-do-roverkow

Bogdan7014 napisał/a:
po włączeniu zapłonu brzęczy (ciągle) zaworek u dołu pompy wtr. , jak temu zaradzic.
To normalne w tych silnikach. Ten zaworek ma brzęczeć.
http://www.roverki.pl/ind...ompy-wtryskowej

Bogdan7014 - Czw Sie 26, 2010 21:11
Temat postu: [R400 2,0 TDI 98r.] rozrząd , pompa wtr.
Wielkie DZIĘKI
Właśnie pobieram instrukcję serwisową myślę że będzie tam to czego szukam.Dam znac póżniej.
Pozdrawiam.

[.

[ Dodano: Czw Sie 26, 2010 21:11 ]
Już mam tę instrukcję tzw.RAVE i jest rzeczywiście bardzo dobra ale nie mogę znaleźc jak ustawic koło zębate pompy wtr. względem ośki i wogóle jak postępowac gdy po prawej stronie jest zdemontowany pasek i koła jak ustawic zapłon.Przyznaję się że angielski to dla mnie poważna bariera bo uczono nas rosyjskiego w imię przyjaźni pol.-ros.
Czy jeżeli obracam pompą na wł. zapłonie to z przewodów na wtryski powinno strzykac paliwo i jeżeli daje z pierwszego to wtej pozycji powinna byc ustawiona pompa czy należy ją o kilka stopni przesunąc ?.
U mnie paliwo strzyka bardzo słabo a zaworek w pompie brzęczy dosyc głośno czy to przez zapowietrzenie ? , znajomy mi podpowiada , że jeżeli ten zaworek brzęczy to auto odpali ale trzeba dłużej kręcic (zapowietrzenie?).
Proszę o opinie i o pomoc.
Dzięki.