Zobacz temat - [r200, 2.0td] wysokie obroty/dodawanie gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200, 2.0td] wysokie obroty/dodawanie gazu

edzior77 - Pon Sie 30, 2010 21:11
Temat postu: [r200, 2.0td] wysokie obroty/dodawanie gazu
witam,
od pewnego czasu podczas przyspieszania gwałtownie wzrastają obroty. nawet zmiana biegu na wyższy nie powoduje ich zmniejszenia. delikatne i baaaaardzooo powolne dociskanie gazu nie powoduje takich objawów.
prosiłbym o jakieś sugestie co do przyczyn zaistniałej sytuacji ...
z góry dziękuję ...

Kot - Pon Sie 30, 2010 21:12

a jaki silnik ??
Krzysi3k - Pon Sie 30, 2010 21:15

edzior77, potencjometr gazu?
edzior77 - Sob Wrz 04, 2010 15:34

witam ,
sprawa ma się obecnie tak ...
byłem u mechanika, który stwierdził, że do wymiany jest sprzęgło .. koszt kompletu firmy NATIONAL w tomateam do mojego roverka ( diesel, 86kM, 98') to około 400 zeta , robocizna w warsztacie w okolicach warszawy to 350 .. czytałem różne opinie o firmie NATIONAL więc z pewnością podzielę się moimi odczuciami, jak to wszystko się sprawuje .. no i oczywiście czy mój problem został rozwiązany .. :wink:

Demmo - Sob Wrz 04, 2010 16:47

Najprawdopodobniej wymiana sprzęgła pomoże. Miałem takie same objawy w moim, po prostu zbyt duży moment obrotowy zrywał przyczepność sprzęgła.
edzior77 - Sob Wrz 11, 2010 19:50

no i już po wymianie sprzęgła .... opisane przeze mnie objawy ustąpiły .. jak stwierdził mechanik przyczyną uszkodzenia sprzęgła było to, że do końca nie odbijał pedał i sprzęgło cały czas się ślizgało aż do spalenia ... może i prawda , nie wiem ... :?: :?: druga rzecz , kiedy zobaczył, że jest to NATIONAL stwierdził, że może wystarczy na rok czasu ... :wink: pojeździmy , zobaczymy ... póki co wszystko śmiga aż miło.. :mrgreen: z pewnością skrobnę coś jeżeli będę miał z nim jakieś problemy
pozdrawiam ..