Zobacz temat - instalacja win xp dziwna sprawa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - instalacja win xp dziwna sprawa

berserker8888 - Wto Sie 31, 2010 22:13
Temat postu: instalacja win xp dziwna sprawa
Witam, moze ktos bedzie wiedzial. Mam taki maly problem. Po pierwszym restarcie w czasie instalacji win xp pojawia sie komunikat blad ladowania systemu. Problem ten znika gdy odepne cd-room. Jednak do dalszej instalacji potrzebny jest cd room. Spotkal sie ktos juz z czyms takim?
jaro12 - Wto Sie 31, 2010 22:20

Może Ci napęd wysiada :/

[ Dodano: Wto Sie 31, 2010 22:20 ]
Albo źle jest podpięty taśmą

berserker8888 - Wto Sie 31, 2010 22:25

No wlasnie patrzylem inny naped i jest tak samo. Podpinalem na glownej tasmie, na secondary, slave. Doslownie wszystkie kombinacje. Naped sprawny bo przeciez kopiuje dane na dysk tylko potem jakis konflikt czy pieron wie co :twisted:
wolarz - Wto Sie 31, 2010 22:31

system legalny?
reinstalacja czy pierwsza instalacja?
komputer stary czy nowy?
dysk ustawiony na IDE czy AHCI?

to tak na początek ;)

berserker8888 - Wto Sie 31, 2010 22:37

Ad1 Pirat ale sprawdzany wczesniej
Ad2 Pierwsza instalacja
Ad3 Komuter stary, tzn po wymianie lyty glowne bo stara sie spalila
Ad4 Dysk ustawiony na IDE, cd-room zreszta tez bo tylko tak go widzi, tzn bootuje z cd instaluje system ale system potem juz nie wstaje, no chyba ze odepne cd-room

Pływak - Wto Sie 31, 2010 22:46

Gratuluje, ze się chwalisz piratem... wracając do tematu podepnij po drugi kanał IDE jako master, a na pierwszym zostaw tylko HDD jako master...
wolarz - Wto Sie 31, 2010 22:46

pirat :/

komputer sprawny/testowany?

polecam pobrać np ubuntu ( :D ) i odpalić jako liveCD
przynajmniej będzie pewne że wszystko działa od strony sprzętowej


a jak wygląda ten błąd? BSOD?

berserker8888 - Wto Sie 31, 2010 22:51

hmm, pojawia sie, ze blad ladowania systemu tak jakby ten cd rom blokowal start dysku twardego
Tomassso - Sro Wrz 01, 2010 07:14

Jak masz ustawioną sekwencje bootowania ?
Spróbuj najpierw HD a dopiero potem CD :roll:

leszczu - Sro Wrz 01, 2010 12:52

Może coś z płytka nie tak. Też kiedyś coś takiego miałem, że płytka z Windowsem normalnie się bootowała i system sie instalował, a potem nagle z nie wiadomych przyczyn się już nie bootowała.
des - Sro Wrz 01, 2010 20:30

Jak już będziesz przepinał na osobną szelkę to poustawiaj dobrze zworki na HDD i CDR.
truten23 - Sro Wrz 01, 2010 23:06

wolarz napisał/a:
system legalny?
To akurat nie ma znaczenia.
berserker8888, Jak podczas wgrywania komp uruchomi się ponownie to wyłącz w Biosie bootowanie z CD. Jeśli nie zadziała, przepnij dysk na inną szarfę. Jak pisze wolarz, dobrze byłoby sprawdzić sprzęt jakimś linuxem z liveCD, też polecam UBUNTU.

kasjopea - Sro Wrz 01, 2010 23:17

truten23 napisał/a:
wolarz napisał/a:
system legalny?
To akurat nie ma znaczenia.
Panowie na publicznym forum ma to jak najbardziej znaczenie.
zuber84cool - Czw Wrz 02, 2010 00:36

Kolego berserker8888, wystarczy że masz tego swojego "XP" źle wypalonego, na kiepskiej płycie (PLATINUM, PHILIPS, esperansa itp) i systemu nie zainstalujesz :wink: , na początek jak możesz, wypal system na dobrą płytę np. Verbatim z prędkością x4 x8 najlepiej, winna też może być nagrywarka na której system był wypalony.
truten23 - Pią Wrz 03, 2010 00:02

kasjopea napisał/a:
truten23 napisał/a:
wolarz napisał/a:
system legalny?
To akurat nie ma znaczenia.
Panowie na publicznym forum ma to jak najbardziej znaczenie.

kasjo, ale miałem na myśli całkowicie techniczny punkt widzenia, teoretycznie pytanie o legalność nie powinno było się pojawić... :hmm:

wolarz - Pią Wrz 03, 2010 00:19

pirat - niech walczy sam :evil:
technicznie czy też nie

samochody też będziemy kradli??

zuber84cool - Pią Wrz 03, 2010 00:38

Co by nie było, pirat nie pirat, co nie zmienia faktu że piractwo to główny koń pociągowy branży IT.
ADI-mistrzu - Pią Wrz 03, 2010 08:10

wolarz ty raczej też święty nie jesteś, może windy pirata nie masz, ale przypadkiem jakiś filmów nie ukrywasz ? :razz:

Druga sprawa: Przez co spaliła się stara płyta główna? Jakiej firmy masz zasilacz?
Komunikat pojawia Ci się jak napęd jest podpięty razem z płytą czy wystarczy tylko że jest podpięty?

truten23 - Pią Wrz 03, 2010 09:47

Albo choć jedna mp3ka ;>
Niech kolega berserker8888 sprawdzi tak jak pisałem wcześniej kombinacje z szarfami. Czasem na nie zrozumiałe błędy pomaga po prostu reset Biosu.

wolarz - Pią Wrz 03, 2010 09:56

ADI-mistrzu , truten23 nie oceniajcie ludzi po sobie :evil:

ADI-mistrzu napisał/a:
wolarz ty raczej też święty nie jesteś
?? a to co ma być?
emes - Pią Wrz 03, 2010 17:37

Panowie, przypominam, że temat dotyczy problemu z instalacją Windows'a XP.

Proszę o zwrócenie uwagi na powyższe podczas pisania kolejnych postów.

truten23 - Sob Wrz 04, 2010 00:20

Jak najbardzej :cool: Więc tak, niech kolega sprawdzi wszystko jak było wcześniej napisane. Jeśli nośnik jest ok, a wydaje mi się że powinien, pasuje sprawdzić czy pomoże reset Biosu i przede wszystkim czy jest wszystko fizycznie dobrze podpięte. :cool:
TomC - Sob Wrz 04, 2010 12:29

A ja przewrotnie zapytam jaka to wersja XP? Że Professional to wiem tylko jaki SP? :razz:
Coś czuję że to XP bez SP...
Dopisz jeszcze model płyty głównej.

berserker8888 - Sob Wrz 04, 2010 12:43

Dziki panowie za rady. CD- ROM mam podpiety na jednej tasmie co hdd. Okazalo sie, ze to byla wina cd-romu. Kupilem nowy i problem zniknal. Tylko zastanawia mnie to bo mam 2 cd-romy te stare i na obu byl taki blad. Ktos pytal czemu sie plyta spalila. Mysle, ze ze starosci poniewaz wywalilo te kondensatory(jeden az wylal). Co do legalnosci mojego systemu. Komputer mam juz ladne pare la,t win xp tez dostalem z komputerem wiec mam go orginalnego na polce. Uzywam pirata bo nie chce mi sie instalowac oddzielnie poprawek :wink:
ADI-mistrzu - Sob Wrz 04, 2010 13:26

Kondensatory wywala albo właśnie ze starości jak piszesz albo przez zasilacz jeśli jest słabej jakości. Pytam się, bo może się stać tak że i ta padnie jeśli marny zasilacz (chodź lepiej nie zapeszać...)