Zobacz temat - [R600] Jak nazywa się ta guma?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Jak nazywa się ta guma?

Zubek - Sro Wrz 08, 2010 11:32
Temat postu: [R600] Jak nazywa się ta guma?
Proszę podajcie mi jak fachowo nazywają się gumy w tym łączniku widoczne na zdjęciu? Dodam że jest to zawieszenie silnika.
Chciałbym to zakupić a nie wiem o co poprosić. :oops:

tronsek - Sro Wrz 08, 2010 11:46

Jest to chyba przednia poduszka silnika.
http://www.tomateam.pl/sk...al=silnik&c=911

thef - Sro Wrz 08, 2010 15:12

Zubek napisał/a:
Proszę podajcie mi jak fachowo nazywają się gumy w tym łączniku widoczne na zdjęciu? Dodam że jest to zawieszenie silnika.
Chciałbym to zakupić a nie wiem o co poprosić. :oops:
Poduszka silnika, której zdjęcie wkleiłeś nie pochodzi z r600 SDi. W SDi są dwie poduszki podobne w wyglądzie. Możesz je kupić w całości lub same wkłady w Tedgumie. Nazwa w ich sklepie to wkład poduszki zawieszenia silnika (mniejszy i większy).

Dopisz w nawiasie tematu model silnika, żeby nie było wątpliwości.

Zubek - Sro Wrz 08, 2010 15:34

Dzięki za podpowiedzi. Mechanik mi to jakoś nazwał ale nie pamiętam już jak. Mówił tylko że mam do wymiany tą mniejszą gumę która jest na takim ramieniu z drugą większą gumą. Dlatego znalazłem tą fotkę i wkleiłem.
thef - Sro Wrz 08, 2010 17:12

Zubek napisał/a:
Dzięki za podpowiedzi. Mechanik mi to jakoś nazwał ale nie pamiętam już jak. Mówił tylko że mam do wymiany tą mniejszą gumę która jest na takim ramieniu z drugą większą gumą. Dlatego znalazłem tą fotkę i wkleiłem.
Kup tą mniejszą w sklepie Tedgumu, kosztuje coś koło 12 zł chyba.
Zubek - Czw Wrz 09, 2010 01:26

Wymieniał już ktoś z was tą gumę? Można to zrobić samemu czy jednak zdać się na warsztat?
tronsek - Czw Wrz 09, 2010 05:55

Można to zrobić samemu. Najwięcej kłopotu sprawi wciśnięcie tej gumy w otwór ramienia.
thef - Czw Wrz 09, 2010 09:53

Wystarczy pewnie imadło, ewentualnie spory klucz francuski, jakaś nasadka o odpowiedniej wielkości lub kawałek drewna i trochę płynu do mycia naczyń dla lepszego poślizgu. No i trzeba będzie jeszcze w tą gumę wcisnąć tulejkę metalową ze starej poduszki.
balrog - Czw Wrz 09, 2010 10:10

Podobnie jak thef proponuje kupic gumy w tedgumie, ale odrazu mala i duza, niewiele one kosztuja a za przesylke zaplacisz raz :) Z montazem nie ma najmniejszego problemu, ja przy uzyciu sciagacza z takimi trzema ruchomymi lapkami sobie przekladalem :)
Zubek - Pon Wrz 20, 2010 12:23

Dzięki za podpowiedzi, spróbuję sam to zrobić jak mówicie że można. :wink:
Jeśli ktoś ma jakiś schemat ze wszystkimi poduszkami zawieszenia silnika jakie występują w R600 to prosiłbym o wrzucenie go tutaj lub o linka. Na RAVie nie mogę tego znaleść.

pzdr