Zobacz temat - [Rover 45] układ bezpiecznikow w rover 45
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 45] układ bezpiecznikow w rover 45

Zbigniew - Sro Wrz 08, 2010 17:55
Temat postu: [Rover 45] układ bezpiecznikow w rover 45
Witam, mógł by ktoś mi wytłumaczyc jak działa układ bezpieczników w rover 45 lub podać jakiś schemat???
darek_wp - Sro Wrz 08, 2010 20:28

Witaj. Napisz może dokładniej o co chodzi. Nie ma bowiem takiej rzeczy jak układ bezpieczników. Jest to tylko skrzynka z bezpiecznikami z których każdy zabezpiecza inny obwód przed zwarciami i przeciążeniami zgodnie ze swoim przeznaczeniem i zasadą działania. Schemat instalacji znajdziesz w instrukcji serwisowej (rave - po angielsku) a rozpiskę bezpieczników (który co zabezpiecza) w instrukcji obsługi.
Zbigniew - Sro Wrz 08, 2010 21:00

Problem jest taki ze książeczkę mam po francusku i nie mogę dojść który bezpiecznik zabezpiecza obwód. Nie chce mi świecić lampka w schowku myślałem ze, została ona przepalona i wymieniem na nowa i dalej nie chce. Sadze ze bezpiecznik mógł się spalić tylko nie wiem który. A i jeszcze nie działa tylni wycieraczka czy to ma tez coś ws polnego z bezpiecznikami?
ruskie - Czw Wrz 09, 2010 20:44

to sprawdz wszystkie bezpieczniki ... ich tam duzo nie ma ... tez mam r45 i skrzyneczka z bezpiecznikami jest po prawej strony jak otworzysz maske :) patrzylem wlasnie u siebie jak to jest z tym ukladem ale mam po niemiecku napisane wszystko
magneto - Czw Wrz 09, 2010 22:05

ruskie napisał/a:
skrzyneczka z bezpiecznikami jest po prawej strony jak otworzysz maske

w kabinie jest druga skrzynka z bezpiecznikami i znajduje się za schowkiem pod przyciskami do regulacji lusterek

Zbigniew napisał/a:
Problem jest taki ze książeczkę mam po francusku

też mam po francusku ale jak wyciągłem ten maly schowek za którym są bezpieczniki miałem na takim kawałku plastiku oryginalna rozpiske w jęz. angielskim.

[ Dodano: Czw Wrz 09, 2010 22:05 ]
o lampce w schowku nic sie nie dowiedziałem z tego obrazka ale za tylną wycieraczke odpowiedzialny jest bezpiecznik nr 13.Przy okazji ten bezpiecznik jest również od ogrzewania tylnej szyby,dmuchawy nawiewu i wentylatora na chłodnicy.

Co do lampki to myślę że ktoś coś spieprzył przy okazji wymiany filtra kabinowego

Jugol - Czw Wrz 09, 2010 23:52

Mówisz i masz :
magneto - Pią Wrz 10, 2010 08:50

Jugol, ciekawe skąd sie wziely rozbieżności.Wg. francuskiej książki obsługi bezpiecznik nr 13 u mnie ma wartość 15. W samochodzie też taki mam włożony
Jugol - Pią Wrz 10, 2010 13:23

Magneto, ale to raczej pytanie nie do mnie ;)
power_grey - Sro Gru 13, 2017 09:09

Witam mam problem ze zidentyfikowaniem bezpiecznika od srs w moim R45,i podczas przeglądania bezpieczników pod kierownicą zauważyłem że brakuje 2 elementów ,podejrzewam że to jakieś przekażniki.Czy ktoś mógłby zidentyfikować na fotce miejsca po brakujących elementach?zaznaczone na zółto.
edit: Udało mi się znależć opis moich bezpieczników podaje link może komuś się przyda http://forums.mg-rover.org/8325625-post4.htmlyda