Zobacz temat - [Freelander] Problem z elektryką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Problem z elektryką

misqn - Sob Wrz 11, 2010 22:20
Temat postu: [Freelander] Problem z elektryką
Witam. Jestem nowym userem na waszym forum :) Nie owijając w bawełnę błagam o pomoc :) Kupiłem pare dni temu Freelanderka z Anglii. Jak sie okazało nie działa tylnia szyba i wycieraczka włacznie ze spryskiwaczką. Próbowałem dojsc który kabel to prądowy ale ZONK na wszystkich kablach mi pokazuje ze nie ma. o co kaman?? lampa stopu działa i podświetlenie tablicy także . W środku podobnie z tym ze rozchodzi sie o wskazniki temp i paliwa a i pytanko ? Guzik od podgrzewania szyb zostaje po wcisnieciu czy wraca do tej samej pozycji i tylko dioda pokazuje ze dziala ogrzewanie? Prosze pomożcie mi :)
kasjopea - Sob Wrz 11, 2010 22:32

Nie owijając w bawełnę - proszę poprawić temat zgodnie z Zasadami Kącika :wink: .
SyntaX - Wto Wrz 14, 2010 11:51

Po wciśnięciu guzik wraca do tej samej pozycji, dioda pokazuje że jest włączony.
Po wyłączeniu zapłonu trzeba ponownie wcisnąć ten guzik by ogrzewało tylną szybę.
Najszybciej i najczęściej załamują się przewody pod maskownicą w klapie bagażnika.
Taka listwa plastikowa na progu bagażnika, pod nią są przewody.
Sprawdź dokładnie. Nie pamiętam który to plusowy, ale chyba jest tak że wraz z uchyleniem klapy zasilanie przechodzi z przewodu na przewód o ile dobrze pamiętam, co daje efekt w postaci zjechania szyby o parę cm przy otwieraniu.
Późnym wieczorem napisz do mnie na PW postaram się poszukać schematu wiązki tylnej klapy, gdzieś to miałem.