Zobacz temat - [R 220 turbo coupe] Problem z hamulcami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R 220 turbo coupe] Problem z hamulcami


Pyros - Nie Wrz 12, 2010 12:38
Temat postu: [R 220 turbo coupe] Problem z hamulcami
Witam, od pierwszej przejażdżki tym samochodem, stwierdziłem, że ma strasznie słabe hamulce. Jako, że słyszałem że tomcaty nigdy hamulców nie miały dobrych, zbytnio się nie przejmowałem i nauczyłem się z tym jeździć. Dopiero jakiś miesiąc temu się zorientowałem, że przy szybkiej jeździe po mieście, przy wkręcaniu silnika na wysokie obroty i dość częste hamowanie. Hamulce zachowują się dużo inaczej, hamują bardzo dobrze, praktycznie potrafią auto zatrzymać w miejscu z każdej prędkości.
Czym to może byś spowodowane? Płyn hamulcowy jest nowy i heble są odpowietrzone.

Kozik - Nie Wrz 12, 2010 12:44

Może kolego masz klocki sportowe, które dopiero po rozgrzaniu zaczynają hamować :)
flapjck1 - Nie Wrz 12, 2010 12:46

mozesz miec zalozone jakies sportowe klocki typu ebc green stuff ktore potrzebuja sie nagrzac zeby dzialac jak nalezy :)

masz abs?

Pyros - Nie Wrz 12, 2010 12:48

To to swoją drogą, bo znajomi mi mówią że na ostrym dohamowywaniu iskry z kół mi lecą. Ale na normalnych okładzinach było to samo. To samo dzieję się gdy nie używam hamulca. Tzn na parkingu to testowałem. Na jedynce rozpędzałem się dość ostro ihamowałem silnikiem, efekt był taki sam...

Tak,mam abs.