Zobacz temat - [MG ZT-T] Instrukcja zdejmowania zderzaka przedniego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT-T] Instrukcja zdejmowania zderzaka przedniego

femoris - Pią Wrz 17, 2010 00:50
Temat postu: [MG ZT-T] Instrukcja zdejmowania zderzaka przedniego
Witam.

Wiem że czynność banalna ale może komuś się przysłuży i pozwoli uniknąć uszkodzeń plastików i lakieru. Poza tym jest opisana na forum ale dla Rovera a nie MG. Różnica taka że grilla w MG zdejmuje się razem z osłoną zderzaka


1. Odkręcamy śruby mocujące zderzak do pasa przedniego (klucz nr 10)




NIE RUSZAMY ŚRUB ZAZNACZONYCH CZERWONYM KRZYŻYKIEM - spowoduje to rozregulowanie świateł.

2. Skręcamy koła maksymalnie w lewo uzyskując dostęp do przedniej wnęki nadkola i wykręcamy dwie śruby - u mnie jednej na fotce brak - złamana - tak już kupiłem.



analogicznie postępujemy z drugiej strony.

3. Odkręcamy śruby mocujące zderzak do plastikowej osłony z dołu - biegną wzdłuż całego rantu zderzaka



4. Na tym etapie jeżeli pracujemy w pojedynkę warto podeprzeć zderzak aby nie spadł nam na ziemię gdy zwolnimy zaczepy



5. Zwalniamy zderzak z bocznych zaczepów pociągając go do siebie - nie staramy się wysunąć zderzaka do przodu.



6. Odciągamy zderzak od karoserii mając na uwadze iż w miejscu zaznaczonym na zdjęciu są jeszcze dodatkowe zaczepy mocujące zderzak (u mnie są urwane więc nie robiłem zdjęcia)




Przy zakładaniu warto pamiętać o osłonięciu błotników kawałkiem materiału aby uniknąć porysowania lakieru przy wpasowywaniu zderzaka.

Pozdrawiam

maryba - Pon Lut 20, 2012 17:03

femoris napisał/a:
6. Odciągamy zderzak od karoserii mając na uwadze iż w miejscu zaznaczonym na zdjęciu są jeszcze dodatkowe zaczepy mocujące zderzak (u mnie są urwane więc nie robiłem zdjęcia)


czy ktoś moze powiedzieć jak zdjąc zderzak z tych zaczepów zeby ich nie urwać? z RAVE wychodzi ze lekko na bok trzeb ciągnąc - ale wolałbym sie upewnić.

stazaj88 - Pon Lut 20, 2012 17:11

Musisz zdecydowanie szarpnąć do siebie. Bez znaczenia czy to 75 czy ZT
angel - Pią Lut 24, 2012 21:42

maryba, jeśli chodzi o te zaczepy przy błotnikach, przy kołach przednich, to tam na samym krańcu od dołu trzymają jeszcze śrubki - wkręty z łebkiem nr 10 wkręcone do góry
maryba - Sob Lut 25, 2012 09:22

to wiedzialem , na podstawie tej instrukcji demonaz lamp i zderzaka z montażem to 1,5 h :)
Syri - Czw Mar 07, 2013 19:05

Ktoś w tym artykule popsuł odnośniki do pełnowymiarowych fotek.
Kod:
Jest np. http://img245.imageshack.us/img245/2317/img0001idi.th.jpg
a winno być http://img245.imageshack.us/img245/2317/img0001idi.jpg


Edit:
Po wielu próbach prawidłowego osadzenia grafiki widzę, że istnieje tutaj poważny problem w implementacji lightbox'a na całym forum.