Zobacz temat - [R75] Drgania silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Drgania silnika

jarekb - Pon Wrz 20, 2010 17:37
Temat postu: [R75] Drgania silnika
Witam, zauwazylem ostatnio ze z dnia na dzien zaczyna mi coraz bardziej i glosniej drgac kierownica i zaczynaja mi sie tluc elementy deski rozdzielczej wiec otworzylem klape i zobaczylem ze silnik mi dosc mocno drga na wolnych obrotach i tylko na wolnych i moje pytanie: czy silnik w r75 cdt powinien woogole drgac? bo na moim jak bym cos polozyl to odrazu sie zsunie albo zleci a patrzac tak powieszchownie na poduszki to wygladaja dosc ladnie i nie sa popekane, czy odkrecic cala lape i sprawdzic ta poduche w kstalcie gruszki czy moze byc jakis inny powod?
apples - Pon Wrz 20, 2010 17:47

jarekb napisał/a:
czy silnik w r75 cdt powinien woogole drgac?
Jak każdy diesel. Zawsze trochę drga. :wink:
jarekb napisał/a:
czy moze byc jakis inny powod?
http://forum.roverki.eu/v...p=472496#472496

W najgorszym scenariuszu wina może leżeć również po stronie koła dwumasowego.

se7en86 - Pon Wrz 20, 2010 19:03

A sprawdzałeś poduszkę między skrzynią a silnikiem ?? Może ona jest uszkodzona ??
menior - Pon Wrz 20, 2010 19:45

mnie tez od dawna kierownica telepie jak w traktorze na wolnych obrotach :/ jeden mechanik stwierdzil ze poduchy a inny ze poduchy sa ok,a wina jest kolumna kierownicza :???: Przeciez nie bede wymienial zeby sie przekonac kto ma racje,jak mozna sprawdzic czy ktoras poducha nie jest uszkodzona ?
apples - Pon Wrz 20, 2010 19:51

menior napisał/a:
jak mozna sprawdzic czy ktoras poducha nie jest uszkodzona ?
http://forum.roverki.eu/v...p=477952#477952
menior - Pon Wrz 20, 2010 20:02

Dzieki Apples,a jest mozliwe ze z zewnatrz nie widac zadnego uszkodzenia ? i wibracje sa odczuwalne tylko w srodku auta,a przy samym silniku nie ?
apples - Pon Wrz 20, 2010 20:11

menior napisał/a:
a jest mozliwe ze z zewnatrz nie widac zadnego uszkodzenia ?
Jest. Zależny jak się patrzy. :wink:
menior napisał/a:
i wibracje sa odczuwalne tylko w srodku auta,a przy samym silniku nie ?
Nie ma takiej możliwości. Jeżeli czujesz drgania w kabinie to i silnik lub jego podzespoły również drgają tylko inaczej to odczuwasz. Jedynym elementem który wprawia kabinę w drgania na postoju jest pracujący silnik, więc trzeba tutaj szukać problemu. Może być: naderwana poduszka, urwana poduszka, twarda guma poduszki, koło dwumasowe. Jeżeli poluzowałby się jakiś element przykręcony do nadwozia, a nie będący jednym z wymienionych to przy wibracji słyszalny byłby również odgłos obijania.
menior - Pon Wrz 20, 2010 20:43

Jesli sie juz wymienia te poduchy to wszystkie? (sa chyba 3) czy tylko ta ewentualnie uszkodzona? Jaki to jest w przyblizeniu koszt?
apples - Pon Wrz 20, 2010 22:15

menior napisał/a:
Jesli sie juz wymienia te poduchy to wszystkie? (sa chyba 3) czy tylko ta ewentualnie uszkodzona?
Tylko ta która padła lub daje oznaki zużycia.
menior napisał/a:
Jaki to jest w przyblizeniu koszt?
Tylna - sam wkład ok 100zł. http://forum.roverki.eu/v...p=465295#465295 , oryginał (poduszka + łapa) ok. 350zł.
Przednia na podłużnicy - Od freelandera na Allegro ok. 300zł. http://forum.roverki.eu/v...p=543290#543290

jarekb - Wto Wrz 21, 2010 05:21

dzieki koledzy za podpowiedzi, byle to nie byla dwumasa jutro sciagam lape i sprawdzam poduszki, przy okazji bylem u dobrego mechanika i jak to zobaczyl to odrazu wykluczyl poduszki i powiedzial zebym zrzucil pasek alternatora i odpalil silnik bo mowil ze czesto sie zdarza ze ktores kolo pasowe moze miec bicia i dlatego tak drga lub wtryski moga podawac nierowne dawki paliwa choc to bym wykluczyl
seyfer - Wto Wrz 21, 2010 08:05

Osobnego tematu nie chciałem zakładać a że mam podobny problem to sie podepnę
Podobnie jak u kolegi jarekb wyczuwalne są małe wibracje.
Do tego zauważyłem wczoraj ze po wduszenia sprzęgła do podłogi i minimalnym popuszczeniu coś zaczyna stukać-( sprzęgło w tym momencie jeszcze nie łapie ale stuki są wyraźnie słyszalne_.
Ponadto auto chodzi stosunkowo głośno. Znajomy zakupił ostatnio 75, więc miałem małe porównanie. Mój "traktorzy" jak stary dobry ursus w porównaniu do kolegi 75-tki :/

marbur77 - Sro Lut 22, 2012 09:23
Temat postu: [ R75 ] Drgania silnika
Mam trochę dziwny problem . Ostatnio mój rover 75 zaczą dziwnie drgać - mianowicie drgania pojawiają się przy 100km/h i giną przy 140 ale objawia się to tylko wtedy gdy silnik ciągnie np. Gdy jade 120km/h i już drży i puszczę gaz to drgania znikają . myślałem że to opony ale po wyważeniu jest bez zmian . Ktoś mi powiedział że może to być przegub ale ten od strony skrzyni . Cz miał ktoś podobny lub taki przypadek ? Proszę o pomoc -DZIĘKI
apples - Sro Lut 22, 2012 11:48

marbur77, to wreszcie drgania silnika czy całego samochodu?
marbur77 - Sro Lut 22, 2012 14:38

Drga całe auto ale mam wrażenie że to od silnika bo jak już pisałem po odpuszczeniu gazu przestaje

[ Dodano: Sro Lut 22, 2012 14:21 ]
Poduszka silnika to raczej nie będzie . Sprawdzę ale wątpię . Dzięki narazie

[ Dodano: Sro Lut 22, 2012 14:38 ]
Apples a co sądzisz o teorji przegubu w skrzyni

apples - Czw Lut 23, 2012 20:46

marbur77 napisał/a:
Apples a co sądzisz o teorji przegubu w skrzyni
Przeczytaj http://forum.roverki.eu/v...p=558753#558753 i sprawdź tuleje wahacza
Dawidovs - Sob Gru 21, 2013 16:45

seyfer, jak tam sprawa z drganiami? Udało ci się je zmniejszyć?
Też mam problem ostatnio z drganiami, wymieniłem wszystkie poduchy i dalej drga silnik mocno. Do sprawdzenia jeszcze dwumas, koło pasowe i wtryski.
Może ktoś z kolegów się uporał z drganiami klekota?

janio - Nie Gru 22, 2013 11:36

Sprawdź jakie masz obroty na P? U mnie są 600 i też delikatnie się kolebocze, jak podciągnę pedałem gazy na 750-800 to wszystko jest OK. Idzie jakoś te obroty poprawić bez T-4?
Dawidovs - Nie Gru 22, 2013 18:11

Po pierwsze nie mam automata.
Po drugie tak jak koledze seyfer,głośno chodzi cały silnik i mocno drga.
Widać to wyraźnie jak robi się zimniej lub jak zdejmie się górną osłonę silnika.
Poduchy wymienione więc to nie one.
Silnik pracuje równo więc raczej nie wtryski.
Podejrzewam padające koło pasowe lub dwumas.
Jeśli pada koło pasowe to dzieje się to powoli czy nagle?
Jak sprawa wygląda z dwumasą, też czuć że bardziej się trzęsie?

seyfer - Pon Gru 23, 2013 10:36

Na sama kulture pracy silnika pomógł dobry olej - Valvoline max life, Po zmianie oleju nie ten samochód, klekot znacznie bardziej delikatny. Co do wibracji to ostatnio jest wresz gorzej: wymieniłem gumy przy ósemce i samochód dostaje poteżnych wibracji przy ok. 1600-1700 obr. Tu mam póki co kilka opcji - koło pasowe, kończące sie sprzęgło lub właśnie dwumasa.
haszczyc - Pon Gru 23, 2013 11:29

koledzy mi pomogła wymiana na nową dwumasę dziś bądź jutro dam filmiki do porównania wam jakie drgania miałem przed i po wymianie dwumasy
Dawidovs - Pon Gru 23, 2013 11:42

haszczyc, było by miło.
Ja ciężko dopuszczam myśli o dwumasie bo podczas wymiany sprzęgła (robił je polecany pan Midowicz w Krakowie) rok temu mechanik stwierdził że dwumasa idealna. Dlatego próbuje wszystkich innych możliwości.
Też zastanawiam się częściej nad kołem pasowym lub jakimiś rolkami w okolicach alternatora.
Drga mi silnior tak jak u seyfera, mimo to jest żwawy więc raczej to nie wtryski ani turbo. Może faktycznie z***** dwumas..

seyfer - Pon Gru 23, 2013 21:56

tyle ze u mnie nie wystepuje typowy objaw jak przy wywalonej dwumasie - łomot przy dodawaniu ,zdjeciu nogi z gazu jak i przy gaszeniu
haszczyc - Pon Gru 23, 2013 23:53

seyfer, u mnie tez nie występowały takie objawy jak ty opisywałeś i jak i inne objawy przy padającej dwumasie ;)
mis_dj - Czw Gru 26, 2013 23:29

Spróbuj zrobić to co ja zrobiłem. Trwa to ok. 30 minut. Najpierw wywal całkiem gumę poprzczną (dolną) i zpal silnik. Uważaj jednak na łącznik elestyczny, który możesz zerwać - nie dodawaj wtedy zbyt ostro gazu. Przejedz się kawałek bez tej gumy. Ostrożnie dodawaj gazu przypominam. Jak cisza w samochodzie będzie "nie do poznania" to znaczy że coś jest z gumą. Możesz zakupić inną, która nie zagwarantuje ci poprawy (ja tak miałem). Lub przystąpić do przeróbki "prowizorki" tak jak opisałem.

http://forum.roverki.eu/v...r=asc&start=140

Ta prowizorka jak dotąd się sprawdza. Jeżeli to nie pomoże to powód może być inny ale to już na pewno wiesz.

bogski - Pią Gru 27, 2013 05:42

ok
seyfer - Sob Gru 28, 2013 17:49

mis_dj, najbardziej skłaniam sie do właśnie wadliwej duzej gumy w "ósemce" bo stabilizatory tu raczej winy nie mają ;) a wiece nie było raczej wymieniane ;) Jedyna uciazliwośc jaka pozostała to lekkie szarpniecia podczas ruszania
mis_dj - Nie Gru 29, 2013 21:00

Dokładnie tak samo mialem. Szarpania podczas ruszania - jakby padanie psrzęgła oraz szarpanie silnikiem podczas gaszenia. Teraz wszystko się uspokoiło po dodaniu dodatkowych kawałków gumy w otwory ósemki. Prowizorka ale jak na razie działa.
Balas87 - Nie Gru 29, 2013 22:07

ósemka to jest ta górna łapa silnika po lewej stronie stojąc od przodu samochodu ??
rafalmis1 - Pon Gru 30, 2013 08:11

Ósemkatojest pod samochodem w okolicach wydechu
bogski - Sro Sty 29, 2014 17:23

ok
haszczyc - Sro Sty 29, 2014 18:23

bogski, mówisz teraz o R75 czy o R45 bo sie pogubiłem
bogski - Pią Sty 31, 2014 17:20

ok
haszczyc - Pią Sty 31, 2014 17:54

bogski, spoko, tylko wiesz ten temat jest o R75 a nie o R45 siejesz niepotrzebny zamęt w tym temacie gdzie to całkiem inny samochód
Dawidovs - Sro Lut 26, 2014 08:48

Witam kolegów!

Napiszę dalszy etap mojej walki z drganiami. Dwumasa wymieniona dzisiaj na nową od LUKa oraz całe sprzęgło i wysprzęglik. Wynik: dalej Roverek trzęsie się jak trząsł...
Odczuwalne drgania na wolnych obrotach oraz w okolicach 2000 obr.
Zmienione wszystkie poduchy, ósemka w poliuretanach, ogólnie nie wiem już co mam robić.
Pytanie do szpeców: Co sprawdzać dalej? Koło pasowe czy wtryski? Mogą mieć wpływ na drgania silnika?
Dodam, że maska się telepie bo silnik tak się trzęsie a nie ma dużo przejechane 215 tysi- sprawdzone...
Wydałem więc 3200 zł na dwumasik a auteczko drga dalej, k**** go mać...

haszczyc - Sro Lut 26, 2014 10:45

Dawidovs, podobne objawy po wymianie tego wszystkiego mam co opisałeś maska też mi się trzęsie :) tylko u mnie wywalona jest poduszka olejowa, wystarczy że lekko jest pęknięta i od razu wibrację są większe
Dawidovs - Sro Lut 26, 2014 14:51

haszczyc, tylko ja tą poduchę mam dobrą właśnie :sad:
Wiesz może czy jak wtryski są uwalone to też trzęsie silnikiem czy raczej pracuje nierówno? Bo mój chodzi równo a maska lata...

[ Dodano: Sro Lut 26, 2014 14:51 ]
haszczyc, a jaką poduchę kupisz?

haszczyc - Sro Lut 26, 2014 23:48

mój też chodzi równo wtrysków nigdy nie sprawdzałem nie wiem jak za to się zabrać, poduszki nie kupiłem jeszcze bo ciężko dostać używkę w dobrym stanie dlatego obserwuje aukcje
Dawidovs - Czw Lut 27, 2014 08:15

haszczyc, w rimmerbrosie jest oryginał, na nasze wyszedłby pewnie ponad 500:
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-KKB101923
Najgorsze że ja olejowej nie mam pękniętej nigdzie bo oglądałem przed montażem. A jakie masz tulejki w ósemce? Wiem że ona też dużo się do drgań przyczynia...
Jak jadę po autostradzie ponad 130 km/h to mi drga lusterko w środku że auta się rozmazują :P Muszę ręką przytrzymać bo smugi jak z matrixa..

MaReK - Czw Lut 27, 2014 08:38

Dawidovs napisał/a:
tylko ja tą poduchę mam dobrą właśnie :sad:

Skąd wiesz? Moja na 'oko' zawsze wyglądała świetnie ;)
Jedna nawet po zdjęciu nie wyglądała na ubitą, a po wymianie zupełnie inaczej.

Wymieniałem ją już dwa razy i dwa razy na używki niestety. Już czuję, że zbliża się jej koniec i będę musiał kupić kolejną, może w końcu nową...

haszczyc - Czw Lut 27, 2014 09:30

Dawidovs, a masz ją dobrze dokręconą ?
Dawidovs - Czw Lut 27, 2014 09:57

Tak,bankowo.
Może faktycznie tak jak pisze MaReK, nie widać z zewnątrz przecieków a może być rozklekotana.. Choć jakoś to do mnie nie przemawia..
Nie chcę wymieniać co chwila poduszki na opak i zgadywać czy to ta czy nie.
Na dole mam poliuretany więc pozostaje mi tylko ta grucha. Ehh, już nie chce mi się o tym myśleć.

haszczyc - Czw Lut 27, 2014 10:31

Dawidovs, spróbuj zlokalizować drgania przy otwartej masce sprawdzając z jakiej okolicy ci dochodzą drgania u mnie ewidentnie drgania przenosi poduszka silnika ta na podłużnicy czyli gruszka z okolic innych poduszek drgań na karoserii nie mam
Dawidovs - Czw Lut 27, 2014 11:41

haszczyc, dzięki za pomysł. Sprawdzałem przed chwilą i wygląda to tak:
Na górnej poduszce (czyli nad gruchą) i na tej nad skrzynią drgań nie ma. Gdy położę rękę na aluminiowej podstawie gruchy to czuję lekkie drgania ale nie takie co czuć na karoserii. Ciekawe że jak położę łapę na pasie przednim, zderzaku to drga mocno. Może to plastikowy wlot powietrza przenosi te drgania? Bo górna osłona silnika lata nieźle. Będe wdzięczny za dalsze pomysły...

markozalko - Sob Mar 01, 2014 10:30

Dawidovs napisał/a:
Tak,bankowo.
Może faktycznie tak jak pisze MaReK, nie widać z zewnątrz przecieków a może być rozklekotana.. Choć jakoś to do mnie nie przemawia..
Nie chcę wymieniać co chwila poduszki na opak i zgadywać czy to ta czy nie.
Na dole mam poliuretany więc pozostaje mi tylko ta grucha. Ehh, już nie chce mi się o tym myśleć.

Wiesz co ja niecale 2 lata temu przechodzilem walkę z poduszkami. Wsadzilem ponad 700 zł i nadal mi drży karoseria. Ostatnio nawet kilka razy zapierdziała mi znów ta dolna poduszka "8" a była nowa wsadzona. Nauczyłem się z tym żyć bo jak dla mnie to walka z wiatrakami.

Mayones123 - Nie Mar 02, 2014 22:38

Podłącze sie pod temat ponieważ mam takie same objawy... Dobija mnie juz ten problem a szczególnie bezradność w tym temacie... Coprawda dwumasy jeszcze nie wymienilem, ale bardzo duzo ludzi opisuje problem identycznie jak mój -wymieniaja dwumase i drgania nie ustaja. Nie mam kasy na próbowanie bo dwumas jest dosc kosztowny..
haszczyc, moglbys zamiescic te filmiki ?
Dawidovs, Autkow dalej drga? masz jakies nowe tropy? Robie co moge by zdiagnozowac ten problem. Na dluzsza mete problem jest bardzo intrygujący podczas jade... :evil:

pozdrawiam

Dawidovs - Pon Mar 03, 2014 08:42

Mayones123, wczoraj też jechałem do Lublina i myślałem że mnie trafi...
Kupując auto tej klasy nawet nie myślałem że takie drgania mogą wystąpić...
Ostatnio jechałem dostawczakiem Fiata który ma ze ponad 20 lat i z dieslej 1.9 i nie było ŻADNYCH drgań,a u mnie w limuzynie...
Mi drga deska i kierownica najbardziej na wolnych obrotach oraz w przedziale od 1800-2000. Jak jadę powyżej 110 km/h to nie ma wibracji.
Po wymianie dwumasy żadnej poprawy nie odczułem. Dolna ósemka w poliuretanach zmieniana pół roku temu, gruszka wygląda na idealną.
Mechanik mówił że to może być łącznik elastyczny wydechu ale wg. mnie to wydech nie może wprawić budy w takie drgania...
Pozostaje jeszcze wymiana poduszek na oryginały z rimmerbros i tak chyba zrobię. Jeśli się nie poprawi to go sprzedam, nie będe jeździł z takimi drganiami.
Ósemka oryginalna będzie kosztować coś ok. 600 zł tak jak i grucha. Żebym wiedział wcześniej że takie będe miał cyrki to nigdy bym tego auta nie kupił...

pelson91 - Pon Mar 03, 2014 08:47

Dawidovs napisał/a:
Ósemka oryginalna będzie kosztować coś ok. 600 z
ILE? :lol: zdecydowanie można to taniej kupić.
markozalko - Pon Mar 03, 2014 08:52

Dawidovs napisał/a:
Żebym wiedział wcześniej że takie będe miał cyrki to nigdy bym tego auta nie kupił...


:)

[ Dodano: Pon Mar 03, 2014 08:52 ]
Dawidovs napisał/a:
Mayones123, wczoraj też jechałem do Lublina i myślałem że mnie trafi...
Kupując auto tej klasy nawet nie myślałem że takie drgania mogą wystąpić...
Ostatnio jechałem dostawczakiem Fiata który ma ze ponad 20 lat i z dieslej 1.9 i nie było ŻADNYCH drgań,a u mnie w limuzynie...
Mi drga deska i kierownica najbardziej na wolnych obrotach oraz w przedziale od 1800-2000. Jak jadę powyżej 110 km/h to nie ma wibracji.
Po wymianie dwumasy żadnej poprawy nie odczułem. Dolna ósemka w poliuretanach zmieniana pół roku temu, gruszka wygląda na idealną.
Mechanik mówił że to może być łącznik elastyczny wydechu ale wg. mnie to wydech nie może wprawić budy w takie drgania...
Pozostaje jeszcze wymiana poduszek na oryginały z rimmerbros i tak chyba zrobię. Jeśli się nie poprawi to go sprzedam, nie będe jeździł z takimi drganiami.
Ósemka oryginalna będzie kosztować coś ok. 600 zł tak jak i grucha. Żebym wiedział wcześniej że takie będe miał cyrki to nigdy bym tego auta nie kupił...


Ja lubię nim jeździć ale w trasie i na tempomacie. Jak mam ruszać co chwila i słychac czy coś nie puknie albo poduszka nie zapierdzi to..... a jak kierownica pierdzi jak jest mróz i się rano odpala :)

Dawidovs - Pon Mar 03, 2014 10:56

pelson91, a gdzie powiadasz?
Oryginał?

pelson91 - Pon Mar 03, 2014 13:24

aaa oryginał. to nei wiem ;] ja rozwiązałem sprawę poduszki w inny sposób. kupiłem poliuretanowy wkład i gra. i będzie grało jeszcze długo :) a zapłaciłem 150pln.
rafalmis1 - Pon Mar 03, 2014 13:59

pelson91, gdzie kupiłeś wkład w tej cenie ??
Mayones123 - Pon Mar 03, 2014 14:26

Chyba mam mały przełom w diagnozowaniu tych drgań.. Bylem dzis u różnych mechaników i te same gadki "to wtryski, albo dwumas, ale raczej obroty sa za niskie i stad te drgania"... W koncu natrafilem na polecony warsztat specjalizujacy sie w silnikach BMW. Widac ze gosc zna sie na rzeczy. Zrobil kilka dziwnych ale efektownych testowna wlaczonym silniku i powiedzial ze poduszka olejowa jest wywalona a silnik opiera sie na metalowej konstrukcji - stad te drgania. Ja na to ze przeciez od tego zaczalem diagnoze i wymienilem poduszke olejową. Mechanik na wlaczonym silniku ruszal gwaltownie na zacisnietym hamulcu recznym i pokazal co sie dzieje w silniku. Poduszka olejowa ktora wyglada na sprawna jest peknieta a silnijk caly lata na niej... W momenciwe gdy go podniosl drgania jakby ustaly... Na to wyglada ze miesiac temu kupilem uzywana poduszke ktora byla juz zmeczona. Zainwestuje i kupie nową.. Na allegro jeest za 299zl i 349zl nowa gruszka. Myslicie ze bedzie ok ? Moze macie jakies inne zrodlo gdzie moge ja kupic.
Jesli wymienie poduszke na nowa i dalej bedzie trzeslo to nie wiem co zrobie z tym autem..

Dawidovs - Pon Mar 03, 2014 14:48

Mayones123, gdzie diagnozowałeś auto?
Gruszka która jest na aledrogo to poduszka do benzyn - piszą:do diesli na własne ryzyko. Jest jeszcze firma hutchinson która produkuje zamienniki:
http://sklep.intercars.co...86211-KKB103180 Poduszka silnika LAND ROVER FREELANDER 2.0 Td4 2000-2006/
ale nie mam pojęcia jak się zachowuje w Roverze.
pelson91, poliuretany rozwiązały u ciebie sprawę?
Ja właśnie mam poliuretany: żółty duży i mały bodajże niebieski. Są nowe a drga mi nadal... Jaką masz gruchę?

markozalko - Pon Mar 03, 2014 16:05

Czarna seria :( U mnie ewidentnie poducha drży. Znów podczas jazdy słychać czasami pierdzenie jakie miałem wcześniej na walniętej dolnej ósemce. Teraz zauważyłem również że podczas jazdy na wprost jak lekko skręcę kierownicę w lewo to odzywa się poducha. W ogóle jakieś dziwne rzeczy :) Kupiłem nową w TomaTeam i niecałe 2 lata i znów polka. Wtedy również kupowałem olejową używaną. Tylko że wszystko co robiłem z tą dolną to czułem różnice w większości przypadków na gorsze. Teraz jestem na 100% pewny że to znów ta dolna. Jeśli te plastiki byłyby dobre kupiłbym taką ale niestety jak czytam u innych tez się nie sprawdza. Mam pytanie. Czy od poduszki może walić raz z przodu raz z tyłu, na zakrętach czasem albo po zmianie na 2 bieg? Chcę jechać do jakiegoś speca i z własnego doświadczenia wiem że jak nie pokierujesz go gdzie szukać przyczyny to będą wymyślać.
haszczyc - Pon Mar 03, 2014 16:35

Dawidovs, czytaj posty Applesa https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49059 on ma olejowa z landka i z tego co z nim rozmawiałem jest znaczna poprawa :) chyba też ją założę gdyż jest cala olejowa :) ja wiem że u mnie drgania na 100% robi ta poduszka
markozalko - Pon Mar 03, 2014 16:37

Haszczyc a te stuki co pisałem to mogą być właśnie od poduch? Tez bym na nie stawiał bo mam porównanie a nie chcę znów wymieniać zawieszenia bo tak można w koło?
haszczyc - Pon Mar 03, 2014 19:09

markozalko, wątpię że stukanie jest od poduszek
markozalko - Pon Mar 03, 2014 20:06

Kurcze dziwne, bo jak się czyta o poduszkach to na wielu forach piszą właśnie też o stukach przy ruszaniu itp. Trudno będę musiał jechać niech sprawdzą zawieszenie
pelson91 - Pon Mar 03, 2014 23:11

rafalmis1 napisał/a:
pelson91, gdzie kupiłeś wkład w tej cenie ??

http://www.inter-rally.pl...-75-Diesel.html

Dawidovs napisał/a:
pelson91, poliuretany rozwiązały u ciebie sprawę?
Ja właśnie mam poliuretany: żółty duży i mały bodajże niebieski. Są nowe a drga mi nadal... Jaką masz gruchę?

niestety nie rozwiązały mi sprawy, trzęsie nadal, ale gruchę mam uwaloną i to tam szukam przyczyny. na razie brak $$ więc brak napraw. A tuleję poliuretanową mam tylko jedną (większą)

MaReK - Wto Mar 04, 2014 01:03

markozalko, nie wiem czy się nie mylę, ale jeden czlowiek chyba z Ostrołęki jeździ na diagnostykę i wszelkie naprawy do Britishcars.pl w Warszawie (mariusz418). Te wklady lub poduchy "8" to są na chwilę... kilka agresywniejszych ruszeń ze świateł i porwane. Poulirety dają radę zarówno w "8" jak i w tulejach wahaczy :)

Olejową poduchę trzeba kupić w używce ale tylko z pewnego źródła i najlepiej z auta, które jeździło i takich problemów nie miało. A jeśli nie ma się pewności lepiej kupić nową.

Łącznik wydechu jak pada to zwykle przez rozerwaną poduszkę "8".
Raczej nie ma nic wspólnego z wibracjami.

markozalko - Wto Mar 04, 2014 06:03

MaReK napisał/a:
markozalko, nie wiem czy się nie mylę, ale jeden czlowiek chyba z Ostrołęki jeździ na diagnostykę i wszelkie naprawy do Britishcars.pl w Warszawie (mariusz418). Te wklady lub poduchy "8" to są na chwilę... kilka agresywniejszych ruszeń ze świateł i porwane. Poulirety dają radę zarówno w "8" jak i w tulejach wahaczy :)

Olejową poduchę trzeba kupić w używce ale tylko z pewnego źródła i najlepiej z auta, które jeździło i takich problemów nie miało. A jeśli nie ma się pewności lepiej kupić nową.

Łącznik wydechu jak pada to zwykle przez rozerwaną poduszkę "8".
Raczej nie ma nic wspólnego z wibracjami.


Ja byłem kiedyś u niego żeby mi zdiagnozował. U mnie w mieście wypatrzyli tylko tą 8 że jest dziurawa. Pojechałem więc do tego Mariusza i tam w ciągu chwili pokazał mi że olejowa jest pęknięta. Byłem bardzo szczęśliwy że w końcu mi się uda. Kupiłem używkę ze źródła jakie mi polecił. Drgania były potem większe niż przedtem ale przynajmniej nie pierdziało mi jak na obroty wchodził. Kiedyś ktoś mi pisał, że jak drży na postoju to olejowa a jak podczas jazdy to ta 8. I cokolwiek mi robili z tą 8 to było jeszcze gorzej. W końcu jakoś się udało ale nei na długo. Co do poliuretanów to czy nie będą one wpadały właśnie w takie wibracje przy wchodzeniu na obroty jak np. wkład z Tedgumu? Ktoś pisał że jak jest zimno to katastrofa. Mam jeszcze pytanie. Czy to jest wina olejowej jak odpalam auto np. po nocy i kierownica wibruje i oddaje dźwięki jakby miała swoją poduszkę i byłaby zerwana? Drży i pierdzi. Tak miałem wcześniej ale tylko podczas jazdy i to była wina 8 a teraz na postoju nawet zapierdzi.

Dawidovs - Wto Mar 04, 2014 09:03

MaReK, właśnie o tym łączniku to już mi dwóch mechaników mówiło, że może mieć spory wpływ na drgania. Na początku podchodziłem do tego sceptycznie ale chyba pojadę i w końcu go wymienię.
Wczoraj kolega który robi silniki bmw posprawdzał mi poduchy tak jak koledze Mayones123, kazał ruszać na sprzęgle trzymając hamulec. Mówił że poduchy całe i że może to być plecionka.
Powiedział że nawet jeśli nie jest z zewnątrz przerwana to w środku ze starości może być zniszczona, zwłaszcza dostaje po dupie jak jeździ się na przerwanej tuleji z ósemki pod skrzynią. Ja na takiej jeździłem nie wiedząc.

[ Dodano: Wto Mar 04, 2014 09:03 ]
markozalko, poliuretany są o niebo lepsze niż te wkłady z tedgumu. Jeśli masz tylko dużą wywaloną to nie kupuj małej bo nie potrzeba. Ja tą małą też zmieniałem na poliuretan i chyba nie potrzebnie.
Miałem na próbę wkładaną z tedgumu i zdecydowanie odradzam - auto chodzi jak traktor.

markozalko - Wto Mar 04, 2014 09:44

a czy Tobie drży cała kolumna kierownicza? Ja też wkąłd z Tedgumu odradzam nigdy więcej. Szybciej go zdjąłem niż mi założyli. Nowa cała ta poducha też za długo nei wytrzymała. Kupię na bank te plastikową. Tylko ze drganai kierownicy i ogólnie budy to ta olejowa jest winna, 8 jest odpowiedzialna za "efekty" podczas jazdy. Chyba się nie mylę?
Dawidovs - Wto Mar 04, 2014 10:01

markozalko, wymień na razie poliuretan i zobacz jak będzie.
Mi też trzęsie kierownicą ale tylko na wolnych obrotach - to pewnie od olejowej.
Jak wymienię plecionkę to dam znać czy u mnie nastąpiła poprawa.

markozalko - Wto Mar 04, 2014 10:06

Ja jak wymienialem 8 to tylko dlatego że mi pierdziało coś jak wchodziło na obroty. Potem okazało się ze grucha jest walnięta. Od jej wymiany na używkę drgania były większe niż na tej starej ale na starej to drżały mi szyby, deska i inne rzeczy :) Teraz znów zaczynają, czyli obie będą szły na ruszt. Tej pod skrzynią nigdy nie ruszałem. A napisz mi prosze jeszcze tylko jedno, czy miałeś rozmiate stuki podczas ruszania, cofania i czasem podczas jazdy jak te poduchy były walnięte??
Dawidovs - Wto Mar 04, 2014 12:10

NIe,nigdy stuków nie miałem
Ja mam jedynie trzeszczenie deski rozdzielczej i drgania na kierownicy.
Te twoje stuki to albo luzy na przekładni kierowniczej(oby nie bo to droga impra) albo coś w zawieszeniu.

haszczyc - Wto Mar 04, 2014 16:17

Dawidovs, a co sądzisz o tej poduszce ? http://allegro.pl/land-ro...3980428455.html , http://allegro.pl/poduszk...4000512322.html

[ Dodano: Wto Mar 04, 2014 16:17 ]
ogólnie dużo używek jest z freelandera

Mayones123 - Wto Mar 04, 2014 18:13

Chyba sie pospieszylem... Auto diagnozowalem u mechanika w Gdańsku "Rocars". Powiedzial ze to poducha. Dzis natomiast bylem w innym miejscu i gosc powiedzial ze te drgania sa za duze jak na poduche. Zerwana poduszka jest skutkiem tych drgan a nie przyczyna.. Mechanik mowil ze to dwumas... Przestraszylo mnie to bo nie jest to tania sprawa. Zastanawiam sie kogo mam sluchac?? Co robic?? Nie mam tyle pieniedzy by wymieniac wszystko pokolei.. Z drugiej steony pomyslalem moze faktycznie drgania sa tak duze ze faktycznie moze to byc dwumas. Z drugiej strony sprzeglo pracuje dobrze, testy ruszania z 1,2 i 3 bez gazu przebiegly ok - nie szarpie nie tlucze. Dodatkowo ze sprzegla nie doxieraja zadne odglosy, zero stuków, walenia i innych takich.. Co robic?? Jak moge wykluczyc jedno z tych rzeczy ? Jak sprawdzic czy to na 100 % dwumas lub poduszka ?

[ Dodano: Wto Mar 04, 2014 18:12 ]
Jutro zamieszcze filmik pracujacego silnika na otwartej masce, moze wtedy ktos na cos wpadnie. Meczy mnie to ze kazdy mechanik mowi co innego.. Jeden mowi 120% poducha, drugi " 100% dwumas" trzeci " sprzeglo pracuje ok sprawa lezy w niskich obrotach silnika.. I tak caly czas. Podrzuce filmik moze ktos cos pomoze.

[ Dodano: Wto Mar 04, 2014 18:13 ]
haszczyc, moglbys zamiescic ten filmik przed i po wymianie dwumasy ?

haszczyc - Wto Mar 04, 2014 18:14

Mayones123, nie wymieniaj dwumas bo to ci nic nie da szkoda kosztów
Mayones123 - Wto Mar 04, 2014 19:14

Skad ta pewnosc ? Dlaczego tak uwazasz ?
haszczyc - Wto Mar 04, 2014 21:07

Mayones123, bo parę osób wymieniło i drgania dalej pozostały tak samo jak ja wymieniłem na nową i dalej to samo
Mayones123 - Wto Mar 04, 2014 22:29

Pytanie czy mamy ten sam problem.. Niby u kazdego przyczyna moze byc inna, drgania drganiom nie równa. Zamieszcze filmik pracy silnika wkrotce i jestem ciekaw co na to powiecie, pozdrawiam :)

[ Dodano: Wto Mar 04, 2014 22:29 ]
Zastanawia mnie jeszcze czy jest tu ktoś kto mial podobny problem i go rozwiazal? Na chwile obecna wacham sie miedzy poduszkami (olejowa, ósemka) lub dwumas. Ciezko mi cokolwiek wykluczyc poniewaz objawy obu komponentow moge byc identyczne

MaReK - Wto Mar 04, 2014 23:46

Dawidovs napisał/a:
MaReK, właśnie o tym łączniku to już mi dwóch mechaników mówiło, że może mieć spory wpływ na drgania.

Ale jak ;) ? Przecież na jałowym biegu są drgania, a tam przy łączniku nic się nie dzieje... może co najwyżej brzęczeć, hałasować? Ale żeby wprowadzał budę w drgania albo je przenosił? Nawet nie ma jak, bo nie ma bezpośredniego kontaktu z karoserią?

Mayones123 napisał/a:
Co robic?? Jak moge wykluczyc jedno z tych rzeczy ?

Bez rozbierania i oglądania to się raczej nie da ;)

Mayones123 napisał/a:
Jak sprawdzic czy to na 100 % dwumas lub poduszka ?

Zdecydowanie łatwiej wymienić gruszkę lub ósemkę niż dwumas. Dogadaj się z kimś, kto handluje używkami i zapytaj czy możesz u tego kogoś zrobić podmianę poduszki. Jeśli pomoże kupujesz, jeśli nie oddajesz ;) Nie wiem czy będą chętni na takie deale, ale możesz spróbować.

Jak trzęsie budą, kierownica, deska, siedzenia, to albo nierówna praca silnika na skutek np. padniętych wtryskiwaczy, albo poduszka olejowa, która może wyglądać ładnie, ale nie pracuje już tak jak powinna.

markozalko - Sro Mar 05, 2014 11:33

haszczyc napisał/a:
Dawidovs, a co sądzisz o tej poduszce ? http://allegro.pl/land-ro...3980428455.html , http://allegro.pl/poduszk...4000512322.html

[ Dodano: Wto Mar 04, 2014 16:17 ]
ogólnie dużo używek jest z freelandera


Czy wymienił ktoś oprócz Applesa taką poduszkę? Grom wie co tu wybrać bo do R75 ogólnie lipa kupić nową do diesla. A kupować znów używkę to.... Chyba nie ma wielkiego kłopotu z montażem tej poduszki od freelandera w R75? Jeśli sam nie dojdę metodą prób i błędów co to (a stawiam właśnie na poduszki bo już prze to przechodziłem) to majstry mi nie pomogą. Już widzę ich minę jak pojadę znowu do nich w sprawie poduszek. Bezcenne :) :)

Mayones123 - Sro Mar 05, 2014 11:50

Szczerze mówiąc nie wiem czy warto kupować poduche do Landa i ja modyfikować jak w takiej cenie masz poduche do R75 tez Hutchinsona i nie musisz jej przerabiać:
http://allegro.pl/poduszk...3951496156.html

markozalko - Sro Mar 05, 2014 11:55

Ale rzecz w tym że to jest do benzyniaka a ja mam klekota.
Mayones123 - Sro Mar 05, 2014 12:22

No tak.. faktycznie. Zakładał ktoś kiedys taką poduche do disla? Sklep pisze "do diesla 2.0 CDT i CDTi na odpowiedzialność kupującego - (ta poduszka ma mniejszą twardość niż typowa do diesla)"
markozalko - Sro Mar 05, 2014 12:26

Dokładnie tak. Kupić i wydać 300 zł i żeby nic nie pomogło albo żeby było jeszcze gorzej to bez sensu.
Mayones123 - Sro Mar 05, 2014 12:47

Dzwoniłem do Tedgum'u. Jest mozliwosc zamowienia tej poduchy. Koszt 270zł. Montował ktoś tą poduche ?
myśle ze jest to teraz najlepsza opcja...

pelson91 - Sro Mar 05, 2014 12:54

a tedgum zrobi kompletną poduchę z mocowaniem? Czy tylko gumową część?
markozalko - Sro Mar 05, 2014 12:56

Dawidovs pisał wcześniej w tym poście że miał z Tedgumu i padła mu po pół roku
Mayones123 - Sro Mar 05, 2014 13:36

Podobno poduchę od TEguma montuje sie bez aluminiowej części. Kolega Dawidovs, wie więcej na ten temat bo ja wymieniał - i poleca.

[ Dodano: Sro Mar 05, 2014 13:12 ]
A tego to nie dotyczatałem... Natrafiłem tylko na post gdzie poleca. To co tu robić? na rynku nie ma nowych poduszek do R75. Uzywanych mam dosc. Od land Rovera tez trzeba zmodyfikowac, pozatym zauważyłem, że jesli nie ma aluminiowej nasadki na dole poduchy to zużywają sie bardzo szybko. Mysle ze wlasnie po to jest ta metaowa część - jest takim fundamentem na ktorym spoczywa ciężar.

[ Dodano: Sro Mar 05, 2014 13:36 ]
A tego to nie dotyczatałem... Natrafiłem tylko na post gdzie poleca. To co tu robić? na rynku nie ma nowych poduszek do R75. Uzywanych mam dosc. Od land Rovera tez trzeba zmodyfikowac, pozatym zauważyłem, że jesli nie ma aluminiowej nasadki na dole poduchy to zużywają sie bardzo szybko. Mysle ze wlasnie po to jest ta metaowa część - jest takim fundamentem na ktorym spoczywa ciężar.

Dawidovs - Sro Mar 05, 2014 14:08

Mayones123, tak miałem z Tedgumu, nie wiem czy tłumiła dobrze bo drgania nadal na niej miałem. Niestety- rozwaliła się po pół roku jazdy, może dlatego ze nie wchodziła w podstawę aluminiową i montowałem ją bez niej.
Z Landka też miałem u siebie i nie musiałem nic przerabiać - wchodziła w aluminiową podstawę bez problemu, trzeba było tylko skrócić śrubę z jednej strony.
Niestety drgania miałem nadal ale było to przed dwumasą. Po wymianie dwumasy jeżdżę na używanej gruszce i w sumie nie wiem jak by było z tą z landka. Może dobrze... może nie...
Ja miałem już wszystkie możliwe opcje w aucie oprócz oryginału z rimmerbrosa :P

haszczyc - Sro Mar 05, 2014 15:20

kontaktowałem się z ART-BIZAR w sprawie poduszek do R75 do Diesla i jest jakaś nadzieja że będą to mieć w tym tygodniu! pytanie jaka cena pewnie będzie bardzo droga


Cytat:
Witam,
W tym tygodniu będę mieć nowe z oryginału MG Rover, cena będzie znana po dostawie

Pozdrawiam

Dawidovs - Sro Mar 05, 2014 15:27

Ważne żeby mieli, jeśli to ma pomóc to dam każdą cenę :wink:
Wizard_gp - Sro Mar 05, 2014 17:52

markozalko napisał/a:
Ale rzecz w tym że to jest do benzyniaka a ja mam klekota.


Rozmawiałem w tej sprawie z Mariuszem418 i on mi oznajmił, że nie ma żadnej różnicy w poduszce olejowej między benzyna a dieslem.

Ja właśnie zakupiłem taką poduchę i będę ją wymieniał. U mnie objawia się drganiem kierownicy i co jakiś czas metalicznym terkotaniem w okolicy tejże właśnie poduchy.

Jak wymienię podzielę się inforamcją co i jak.

PS. Patrząc na moją "gruszkę" wygląda na idealną, ale Mariusz418 stwierdził, że jest wypluta. Jak kropelki deszczu spadały w okolice tej poduchy, widać było, że kropelki nie spływają tylko "stoją" ukazując efekt tłustego podłoża w okolicach gruchy.

markozalko - Sro Mar 05, 2014 18:19

Nawet numer tejże poduszki z allegro różni się od tego co jest podany na tej stronie. Czyli jednak robione były i takie i takie.
haszczyc - Sro Mar 05, 2014 18:38

mi się wydaje że twardość gumy na pewno jest inna ale nie jestem tutaj ekspertem za dużo to nerwów kosztuje i pieniędzy by próbować ja poczekam na nową poduszkę do Diesla jak art nie będzie miał to kupie nową na rimmer
Mayones123 - Sro Mar 05, 2014 18:57

Dawidovs, Czyli po wymianie dwumasy drgania ustaly? czy sie zmniejszyly? Jestem ciekaw jakie drgania generuje uszkodzona poduszka. W moim R75 mam takie drgania silne jakby mial silnik wyskoczyc, watpie ze jest to spowodowane ta poduszka.. Raczej coraz blizej zmierzam do dwumasy... W pt umowilem sie do dobrego salonu British Garage w Gdańsku i mysle ze tam mi pomoga... Jedno jest pewne, wibracje sie nasilaja do tego coraz wiecej jest wibracji podczas jazdy (nie tylko na biegu jałowym). Dodatkowo przy skretach odczuwam silne wibracje kierownicy. Na biegu jalowym tez przedewszystkim drga kierownicą. Dziwne bo robilem "testy" na dwumas takie ktore znalazlem w necie i nie wychodzi ze to dwumas... wiem ze za kazdym razem innaczej sie to moze objawiac, ale nie slychac zadnych stukow podczas zapalania/gaszenia silnika, wciskania sprzegla, otwierania drzwi itp. - poprostu baaaaardzo duze drgania silnika na biegu jalowym/glosna praca silnika.

Apropo poduszki olejowej; rozumiem ze z tedgumu nie polecacie (krotka zywotnosc), z freelandera nie koniecznie tlumila drgania a wiec nic tylko czekac na art bizar.. Ciekaw jestem jeszcze tych od benzyniakow bo to ze sa inne to wiem ale czy beda sie sprawowac..

haszczyc - Sro Mar 05, 2014 19:16

Mayones123 napisał/a:
W moim R75 mam takie drgania silne jakby mial silnik wyskoczyc
miałem takie same drgania masakryczne były, nawet wycieraczki mocno drżały ;) pomogła wymiana poduszki olejowej tyle że ona też była uszkodzona tzn lekko pęknięta ale od razu było znacznie lepiej
markozalko - Sro Mar 05, 2014 19:22

U mnie od dłuższego czasu raz na jakiś cza spojawiało się coś takiego: jestem sobie w trasie i dojeżdżam do świateł. Stoję i nagle coś wpada w wibracje jakby na wysokości wycieraczek czy przy samej masce. Ale bankowo od strony olejowej poduszki. Otwierałem maskę nawet aby sprawdzić czy coś się nie poluzowało i nic nie widziałem. I tak się pojawiało raz na miesiąc albo dwa. Pewnie to olejowa poduszka. I tu widzę, że mam do wymiany znów obie. Wcześniej jak miałem walniętą 8 to podczas przyśpieszania w ok. 1800 obrotów właśnie ta dolna "pierdziała" Teraz nawet jak cofam czy ruszam lekko to pierdzi.
Dawidovs - Czw Mar 06, 2014 11:00

Mayones123, ja nigdy nie miałem takich drgań o jakich mówisz. Mnie tylko denerwowało że trzęsie sie kierownica lekko i grają plastiki. Wymiana dwumasy w moim odczuciu nie wiele w tej materii zmieniła - plastiki dalej drgają.
Niestety u ciebie objawy wskazują na maglownicę która nie jest tania w regeneracji. Zmień poduchę na tą z frelka chociażby, nie duży koszt a zobaczysz że pomoże. Ideału pewnie nie będzie

Mayones123 - Czw Mar 06, 2014 12:19

haszczyc, Gdzie kupiłeś poduche olejową? Nie bardzo wiem juz jaka mam kupić.
Dawidovs, Mówisz cos o maglownicy, która może miec wpływ na drgania. Hmm ciekawa diagnoza bo tego jeszcze nikt nie powiedział :) Jutro mam wizyte w British Garage to wspomne wszystko co sie dowiedziałem.
Mam wrażenie, że jest coraz gorzej z moimi wibracjami silnika.. kierownica bardzo mocno zaczyna drgać podczas przyspieszania, skręcania. Ewidentnie problem sie pogłębia - a ja jeszcze nie wiem co to..

[ Dodano: Czw Mar 06, 2014 12:19 ]
Co myslicie o tym ?
http://landroverowy.pl/po...103180-td4.html
Mówisz Dawidovs, ,ze powinna wejsc tylko skrócić gwint z góry ?

Dawidovs - Czw Mar 06, 2014 12:24

Tak powinno być ok choć wiesz.. nikt nie da ci na forum 100% pewności bo po zdjęciach to ciężko obadać. Zamów i przymierz do podstawy: jak nie będzie wchodzić to odeślesz, stracisz tylko na przesyłce. Ale ja miałem też taką jasną stalową podstawę więc powinno być ok ;-)
Mayones123 - Czw Mar 06, 2014 12:26

haszczyc, mam to samo, nawet wycieraczki mi drżą, cała maska..
wschodni - Czw Mar 06, 2014 13:31

Witam.
Czy ktos mógłby mi napisać gdzie są umiejscowienie wszystkie poduszki?
Wiem gdzie jest górna i niestety na jednym z łączen jest peknieta. Wiem gdzie jest 8 ale to musze zlewarkowac auto żeby dobrze ją obejrzeć. Ogólnie buda trzesie mi na postoju, ale nie mocno. Niestety słychać też stuki jakby łącznik elastyczny, ale jest cały. Stuki słychać przy ruszaniu, ale i na malych dziurach. Przy hamowaniu jakby gdzieś sie zaciągala guma.
Myślałem początkowo, że to łączniki ale to nie to.

haszczyc - Czw Mar 06, 2014 15:30

Mayones123, więc to wina poduszki olejowej :)

poduszki w art będą po 18 Marca cena 480zł dla klubowiczów troszkę drogo

Cytat:
Witam,
Poduszki dostaniemy prawdopodobnie po 18 marca, ostatnia cena była 480 zł dla klubowiczów roverki.pl po rabacie

markozalko - Czw Mar 06, 2014 16:06

A napiszcie proszę czy to jest tez wina poduszek jeśli na zimnym silniku drży dość mocno i kierownica się trzęsie a podczas jazdy pierdzi a na ciepłym jest w miarę ok. Żeby na zimnym było tak jak na rozgrzanym to wogóle nie byłoby sprawy jak dla mnie. Czy poduszki też się jakoś muszą rozgrzać czy co?
Mayones123 - Czw Mar 06, 2014 17:58

Poduszki nie musza sie rozgrzac tylko silnik. Widocznie praca silnika jak jest zimny jest o niuans nie równa w zwiazku z czym generuje on wieksze drgania. Uszkodzona poduszka nie moze sobie z nimi poradzic. Jak dla mnie oczywiscie
markozalko - Czw Mar 06, 2014 18:01

Czyli znaczy się poduszki są do bani i dlatego tak trzęsie jak jest zimny?
Mayones123 - Pią Mar 07, 2014 11:43

Może być poducha leeko zerwana i nie tlumi drgan zimnego silnika, ktory pracuje mniej rownomiernie niz cieply. Pytanie czy jego praca gdy jest zimny jest w normie.. Bo jesli pracuje nie równo problem moze lezec w czyms innym..powodów może byc mnostwo. Sprawdz poduchy i/lub podepnij auto pod kompa.
markozalko - Pią Mar 07, 2014 12:26

Na razie muszę poduszki odstawić na bok bo muszę niespodziewanie sprężyny z przodu wymienić :( Ale i tak sie do nich dobiorę, nie popuszczę im :)
Mayones123 - Pią Mar 07, 2014 18:25

Uwaga panowie, którzy męczą sią z problemem nadmiernych drgań silnika !
Jeżdżąc po różnych warsztatach mechanicznych w trójmieście i słysząc co chwile te same diagnozy z którymi się niezgadzalem czyli "poduszki silnika lub dwumas" w koncu stiwerdzilem ze dosc tego i umowilem sie do serwisu British Garage czyli serwisu Jaguara i Land Rovera. Miejsce bardzo prestiżowe, niesamowite wyposarzenie hali warsztatowej i profesjonalizm. Wypelnilem kilka kartek dotyczacych diagnozy drgan silnika. Uprzejmi panowie nawet przydzielili mi osobny pokoj wyposarzony w telewizor, ekspres do kawy i skorzane sofy w ktorym moglem poczekac na diagnoze :P 2,5 godziny spedzonej pod i nad moim samochodem oplacalo sie. Pieciu profesjonalnych mechanikow (kazdy innej specjalizacji) zabralo sie do diagnozy komputerowej i mechanicznej. Sprawdzenie poduszek silnika - OK, sprawdzenie dwumasy przez jakis otwor i drgania specjalnym przyrzadem - OK, Co sie okazalo ? Winny jest czujnik pompy wstepnego ciśnienia. Dlaczego takie drgania ? Nie wiem. Auto zostalo sprawdzone od gory do dolu, zostalem o wszystkim poinformowany, dostalem calą rozpiske procentowa poszczegolnych elementow silnika/ukladu hamulcowego/kierowniczego itp.
Zamawiam czujnik, mam nadzieje ze drgania ustana - muszą! wszystkjo inne zostalo sprawdzone. Ciesze sie ze tak wyszlo bo mialem juz niezły mętlik przez te rózne spekulacje... Niestety jak kazda tak profesjonlana usluga troszke mnie kosztowala.... Jednak warto, w stu procentach warto.

Wizard_gp - Pią Mar 07, 2014 18:25

Poducha olejowa wymieniona i mogę powiedzeć, że teraz to jest zupełnie inne auto. Wszystkie drgania ustały. Poducha dopóki siedziała w aucie sprawiała wrażenie w pełni sprawnej, ale po wyjęciu dopiero pokazała swoje prawdziwe oblicze, cała popękana.

To jest ta poducha:

http://www.4cars.pl/szcz/...5039/0/2002.php

Do każdej wersji silnikowej pasuje i lepiej ją nabyć jak używkę. Nawet na obecnych aukcjach Art-Bizar sprzedaje te poduchy już nie podając do jakiego są silnika.

Dawidovs - Pią Mar 07, 2014 18:33

Wizard_gp, ty masz diesla czy benzin?

Mayones123, podaj symbol czujnika lub gdzie go można nabyć.
Drogi?

[ Dodano: Pią Mar 07, 2014 18:33 ]
Ah sory Wizard_gp, , oglądałem nie będąc zalogowany

haszczyc - Pią Mar 07, 2014 18:39

Wizard_gp, czyli kupiłeś tą poduszkę z tego linka czy kupiłeś używkę bo się pogubiłem? masz dalej drgania ? czy w ogóle ich nie masz?
Wizard_gp - Pią Mar 07, 2014 18:58

Mam 2.0 CDT z podkręconym silnikiem na około 150km w automacie. Kupiłem poduchę silnika olejową z linku, który podałem. Jest napisane, że jest to poducha do 1.8, ale Mariusz418 powiedział mi, że lepiej jest wstawić taką bo nie ma żadnej różnicy, a z używkami różnie bywa. Drgania ustały jakbym kupił nowe auto, ustały wszelkie bolączki, jakie towarzyszyły mi od dłuższego czasu. Nawet dźwięk silnika w kabinie jest mniej słyszalny.
Balas87 - Pią Mar 07, 2014 20:26

i co kierownicy już też nie słychać ??
haszczyc - Pią Mar 07, 2014 20:28

uszkodzona olejowa poducha najbardziej działa na drgania kierownicy
witgut - Pią Mar 07, 2014 21:30

Mayones123 napisał/a:
Jednak warto, w stu procentach warto.

i trzymam za to kciuki, ale wszystko będzie jasne jak go już wymienisz.
Powodzenia.

Mayones123 - Pią Mar 07, 2014 22:23

Nie znam jeszcze symbolu. Cała rozpiske, nazwy uszkodzonych czesci i oferte maja wyslac mi ludzie z tego salonu. Z tego co czytalem w necie, chodzi tu u czujnik ciśnienia paliwa ktory chyba znajduje sie na poczatku listwy wtryskowej (moge sie mylic). Dokladna nazwe i numer czesci otrzymam od nich mailowo. Jedno jest pewne, istnieje sposob sprawdzenia dwumasy bez jej demontażu. Jakby nie ten salon i profesjonalizm tych zapaleńców do brytyjczykow - zmienil bym dwumas i nastepny moj post brzmialby "zmienilem dwumas i dalej to samo..". Komputer pokazuje mi nie wlasciwa wartosc cisnienia paliwa. Pompa wstepnego cisnienia jest ok, po diagnozie systemem autologic, ktory sobie tam zachwalaja wyszlo ze to czujnik jest uszkodzony, silnik nie dostaje wystarczajacej mieszanki paliwa i drga.
Wizard_gp, wielkie dzieki za dobre wiesci i linka z poduchą. Napewno ja wstawie, bo jezdze teraz na uszkodzonej (z powodu drgan) uzywce.
Nie wiem jak mocne u was sa te drgania, ale mysle ze przed wymiana dwumasy warto sprawdzic na kompie wartosci cisnienia paliwa i wszystkie poduchy (czasem nie widac czy sa uszkodzone a koga byc bardzo zmeczone).

pelson91 - Pią Mar 07, 2014 22:25

u mnie ciśnienie paliwa praktycznie idealne, a na jałowych obrotach słychać mocno plastiki z deski rozdzielczej :|
Mayones123 - Pią Mar 07, 2014 22:28

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że czujnik pompy ciśnienia wstępnego, opisywany jest jako czujnik ciśnienia paliwa. Dobrze mówie ? Czy jest to inny czujnik?
Wizard_gp - Pią Mar 07, 2014 23:44

Balas87 napisał/a:
i co kierownicy już też nie słychać

Nie, wszytsko jak ręką odjął :)

MaReK - Sob Mar 08, 2014 00:43

Wizard_gp napisał/a:
silnikiem na około 150km w automacie.

Chyba bardzo byś chciał :P Ale dopóki nie zmierzysz, to wiesz... placebo ;P

Mayones123 - Sob Mar 08, 2014 10:23

pelson91, widocznie to nie jest tego sprawa. Nie napisalem ze zawsze w przypasku kazdych drgan odpowiedzialna jest pomoa wstepnego cisnienia :)
Pieta - Sob Mar 08, 2014 14:00

Mayones123 napisał/a:
Winny jest czujnik pompy wstepnego ciśnienia.


Mayones123 napisał/a:
Z tego co czytalem w necie, chodzi tu u czujnik ciśnienia paliwa ktory chyba znajduje sie na poczatku listwy wtryskowej (moge sie mylic).


Mało logiczne. Jak dla mnie chodzi o pompę niskiego cienienia, czyli ta przy akumulatorze. W jej obudowie jest czujnik ciśnienia.
Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Jak wymienisz czujnik i drgań nie będzie, możesz serwis pochwalić za prawidłową diagnozę. Teraz troszkę przesadzasz z pochwałami.

[ Dodano: Sob Mar 08, 2014 14:00 ]
Wizard_gp napisał/a:
Poducha dopóki siedziała w aucie sprawiała wrażenie w pełni sprawnej, ale po wyjęciu dopiero pokazała swoje prawdziwe oblicze, cała popękana.


była popękana w widocznym miejscu na zewnątrz, miałeś wyciek oleju z niej?

Mayones123 - Sob Mar 08, 2014 15:22

Pieta, podkreślałem kilkakrotnie, że mogę się mylić. Winny jest czujnik pompy wstępnego ciśnienia (tej przy aku) a gdzie ten czujnik jest i jak sie fachowo nazywa jeszcze tego nie wiem.
Chwale serwis za jakość świadczonych usług. Racja jeszcze drgania nie ustały, może za bardzo się podpaliłem :) ale mam taka nadzieje, że w końcu ten rozdział się zamknie.

Pieta - Sob Mar 08, 2014 18:10

Mayones123 napisał/a:
Winny jest czujnik pompy wstępnego ciśnienia (tej przy aku) a gdzie ten czujnik jest i jak sie fachowo nazywa jeszcze tego nie wiem.

Czujnik nazywa się czujnikiem niskiego ciśnienia lub wstępnego, jak piszesz.
Czujnik ten nie jest osobnym elementem. Jest wbudowany w czarną obudową, w którą wkręcasz filtr paliwa (wtyczka z trzema przewodami).

MaReK - Sob Mar 08, 2014 18:43

Ale usterka czujnika/pompy/itp. itd. daje na pewno inne odczucia w trzęsieniu jak padnięta poducha. Co do dwumasy, to można ją sprawdzić znanymi sposobami bez rozkręcania całości. Jednak u mnie, żadnych hałasów nie było, a dwumas skręcił się 360stopni. Nie był jednak rozlatany i być może pojeździłby jeszcze trochę, ale skoro był zdjęty założyłem inny.

Wcześniej dwumas jak wypłukałem ze smarów, to słychać go było w sąsiedniej dzielnicy, ale drgań żadnych nie przenosił na budę.

A jeszcze raz wspomnę, ja dwumas zdecydowałem się wymienić (w ciemno) bo przy obrotoach 2000-2200 trzęsło budą i towarzyszył temu dźwięk jakby ktoś udarem jechał. Po zmianie efekt był żaden, a problemem była poducha - ósemka - która posiadała jakieś mikropęknięcia.

Co do czujnika niskiego, też podejrzewam, że nie on jest winien, tylko raczej pompka na ścianie grodziowej. Pompka może hałasować, dawać niskie ciśnienie, ale jakby była bardzo zniszczona to byłby problem z odpalaniem i gaśnięciem, a we wstępnej fazie uszkodzenia odcinałby dopływ paliwa w górnej partii obrotów.

No i czujnik tegoż ciśnienia nie daje nic innego jak tylko paliwo. Więc nie wiem skąd teoria o ubogiej mieszance. Bo to już chyba na poziomie wtrysku byłoby bardziej możliwe ;)

A czy poducha od benzyny jest taka sama jak do diesla? Nie wiem... podobnie jak wkład do "ósemki". Wydaje mi się, że różni się twardością i trwałością.

Punx - Sob Mar 08, 2014 19:55

@Mayones123

Pociesze Cię że nie ty jeden masz drgawki, ja ze swoimi walcze już dłuuuugo i jest tylko gorzej:

http://www.youtube.com/watch?v=7yOp3ODXWBI

Ostatnio skrzyniarze (od automatów) rozpoczęli u mnie teorię mam nadzieje spiskową jakoby uszkodzone były obie półosie stąd mam drgania podczas dodawania gazu.

Ja też szykuję się do wymiany gruchy chociaz moja wygląda jakby była w idealnym stanie (przebieg 143k km), na pewni wkład od tedgumu mam jakiś lewy, jest cały (ma kilka miesięcy) ale silnik na nim sie podnosi i pochyla bardzo mocno a sam wkład jest mega miękki wg mechaników. O dziwo jak silnik jest nie odpalony to jest taki sztywny że się go nie da w żadną stronę przechylić a nieliche chłopy już próbowały.

rafalmis1 - Sob Mar 08, 2014 20:19

Jak podczas dodawania gazu, to jak najbardziej mmoże być wina polosi. Wymień na używki, tanie są i będzie napewno spokój
seyfer - Sob Mar 08, 2014 20:56

ja ostatnio wymieniałem oba wkłady w ósemce i silnik przy gwałtownym przyspieszaniu trzęsie całą budą. Tedgum ma chyba jakiś problem z sama mieszanką bo stare gumy były w sumie ok (nie były pourywane, tylko guma parciała powoli) ale chcąc poprawić komfort i niwelacje drobnych drgań mam teraz rezonującą maszynę... W każdym razie pierwsza rzecz jaka bede wymieniał na dniach z nowej na ... nową :evil: :evil:
damiwr - Sob Mar 08, 2014 23:03

Punx, u Ciebie nie ma trzęsienia na neutralu o P ?? bo tak mi się wydaje z tego filmu ? a to by znaczyło że drania są związane z połączeniem skrzyni z silnikiem + buda.

Tak odczytałem film.

Punx - Sob Mar 08, 2014 23:22

Na P i N prawie już nie mam drgań (choć występują ale na filmiku ich nie słychać bo aparat nie wszystko wyłapuje), miałem je na oryginalnej poduszce ale po zmianie na Tedgum drgania na tych ustawieniach skrzyni ustały - możliwe że ma to związek z tym że Tedgum jest sporo miększy od oryginalnej poduchy a ta wizualnie wygląda bardzo dobrze. Jak zmienię olejową to założę z powrotem stara poduchę i sprawdzę jak to będzie.
Mayones123 - Nie Mar 09, 2014 11:36

Pieta, dzieki za rozjaśnienie i fote.
MaReK, nie wiem w jaki sposób wpływałoby to na drgania ale podejrzewam ze silnik ma zbyt male obroty przez uszkodzony czujnik. Skoro jest zdiagnozowany bo jest uszkodzony to go wymienie i zobaczymy. Bede pisal co i jak.

haszczyc - Nie Mar 09, 2014 11:40

Mayones123, u mnie jak odłączę czujnik to wyskakuje błąd na zegarach, więc myślę że jak by był uszkodzony to też by ci błąd wyskoczył, uważam że ten czujnik nie ma nic do drgań silnika ale wymień i opisz co i jak
Mayones123 - Nie Mar 09, 2014 11:44

Punx, ja tez juz sie nad tym glowie kupe czasu .. Mysle ze u mnie jest jakies 2/3 razy glosniej i wszystko lata. Wiem ze na aparacie mniej slychac, ale wydaje mi sie ze natezenie drgan mam wieksze... Gruszke tak czy siak musze zmienic bo używka ktora mam od miesiaca przez ten drgajacy silnik pękła poprzecznie.. :)

[ Dodano: Nie Mar 09, 2014 11:44 ]
Jaki błąd ?

Punx - Nie Mar 09, 2014 12:43

A u mnie raz na kilkanaście odpaleń pojawia się Err na liczniku ale tak mam od zawsze czyli już 3,5 roku. Czasami dużo rzadziej powiedzmy 3-4 razy w miesiącu pojawia mi się PPPP co jak się dowiadywałem sugeruje "śmierć" elektroniki licznika, ale jakoś licznik działa, jak zauważę do Err/PPPP przed ruszeniem to wyłączam silnik odpalam jeszcze raz i już jest OK.
MaReK - Nie Mar 09, 2014 13:13

Mayones123 napisał/a:
Skoro jest zdiagnozowany bo jest uszkodzony to go wymienie i zobaczymy

O ile faktycznie to on jest uszkodzony, a nie błędnie został zinterpretowany odczyt błędu lub tłumaczenie jego. Może chodzi o to, że czujnik rejestruje zbyt niskie ciśnienie... a to oznacza problem pompy raczej. Zanim go wymienisz, może po prostu podmień z innego diesla?

haszczyc napisał/a:
u mnie jak odłączę czujnik to wyskakuje błąd na zegarach

Jakiego rodzaju to błąd? Jak sygnalizowany?
Pamiętaj, że Ty masz już polifta, tam sterownik inaczej sygnalizuje na desce.

Punx napisał/a:
pojawia mi się PPPP co jak się dowiadywałem sugeruje "śmierć" elektroniki licznika

Jest to związane z zegarami, ale nie koniecznie oznacza śmierć ;)
Naprawiałem już dwa takie przypadki

Punx napisał/a:
raz na kilkanaście odpaleń pojawia się Err

Może to być związane ze sporadycznymi problemami komunikacyjnymi pomiędzy modułami.
Też tak mam czasami. Zwykle w tym przypadku rejestrują się błędy właśnie w komunikacji CAN-BUS.

Mayones123 - Nie Mar 09, 2014 14:07

Tak zrobie. Podmienie z innego. Czy po wymienieniu czujnik powinien funkcjonowac normalnie czy jeszcze trzeba wykasowac blad z kompa ?
haszczyc - Nie Mar 09, 2014 18:15

MaReK napisał/a:
Jakiego rodzaju to błąd? Jak sygnalizowany?


Check engine, -> https://www.youtube.com/watch?v=HHwfL2zhZgY

MaReK - Nie Mar 09, 2014 21:22

To będzie tak u każdego - przynajmniej u tych co mają LCD :)
I to też może być powodem dla którego, niektórym pojawia się problem w czasie jazdy - hamowanie, albo przyspieszanie.

Pozdrawiam,

markozalko - Pon Mar 10, 2014 14:13

Kurcze szybko się ne przekonam czy poduszki pomogą :( Walnęła mi sprężyna jak pisałem wcześniej i okazało się że do wymiany również amortyzatory przednie. Szok normalnie jak zobaczyłem po ile są nowe, u mnie po 350 zł za sztyukę i biorę je bo nie ma czasu czekać, z resztą w sklepach inetrnetowych niewiele się różni cena. Ale to nic, wydam teraz z 1300 zł ale poduszek nei odpuszczę :)
haszczyc - Pon Mar 10, 2014 14:18

Nie czekając na Art i poduszki u niego za 500zł postanowiłem zakupić ta poduszkę http://www.4cars.pl/szcz/...5039/0/2002.php i ją sobie zamontować koszt nie duży zważywszy że taka samą nowa poduszkę art sprzedaję na allegro za 349zł tutaj mamy za 213zł, poduszka przyjdzie w Środę i od razu ją zamontuje, montaż akurat jest dość prosty i można to wymienić samemu jeśli ktoś chce porobię zdjęcia z wymiany :)
Punx - Pon Mar 10, 2014 14:19

Zrób prosze fotorelacje z wymiany, krok po kroku.
pelson91 - Pon Mar 10, 2014 14:48

markozalko, amory bierz z Tomateam, są w bdb cenie, na pewno poniżej 200zł/szt
markozalko - Wto Mar 11, 2014 13:28

Już za późno, majstry co mi robią sami mi kupią. U mnie w mieście KYB za 350 zł najtaniej szok, ale na allegro zapłaciłbym z 50 mniej za oba i musiałbym czekać a auto wisi na podnośniku. Co do tej firmy to ..... przykre wspomnienia.
ps ciekaw jestem czemu na przód są droższe niż na tył?

[ Dodano: Wto Mar 11, 2014 13:28 ]
Odebrałem auto. Zdziwiłem się jak zobaczyłem że napis na starym amortyzatorze jest DELPHI. Jak ktoś pisał wcześniej takie montowane były od nowości, czyli nikt by nie wymienił ich przez 14 lat i 282 tyś. km?? O zgrozo :)

Wizard_gp - Sro Mar 12, 2014 09:23

MaReK napisał/a:
Chyba bardzo byś chciał Ale dopóki nie zmierzysz, to wiesz... placebo


Ale to Ty mi powiedziałeś, że coś koło tego może być, więc tym się kieruję ;)
Poza tym wiesz, że ciężko jest poprawnie shamować automat.

[ Dodano: Sro Mar 12, 2014 09:23 ]
markozalko napisał/a:
Zdziwiłem się jak zobaczyłem że napis na starym amortyzatorze jest DELPHI. Jak ktoś pisał wcześniej takie montowane były od nowości, czyli nikt by nie wymienił ich przez 14 lat i 282 tyś. km??

Na oryginale powinna być naklejka MG Rover ;)

haszczyc - Sro Mar 12, 2014 17:08

Witam, no więc troszkę się pewnie rozpiszę :)
Dziś w godzinach porannych kurier przywiózł mi poduszkę olejową silnika




Od razu poszedłem więc do garażu i powolutku zacząłem ją wymieniać, wymiana jest w sumie banalnie prosta, pierwsze co musiałem zrobić do zdemontować osłonę dolną silnika z tego względu że przed odkręceniem tej poduszki musiałem podlewarkować silnik od dołu by nie opadł




Od góry odkręciłem pokrywę silnika, później zacząłem odkręcać śruby łapy silnika jak i śrubki zbiornika z płynem wspomagania




później odkręciłem sobie śrubę łapy która trzymała gruszkę od góry



I wymontowałem łapę silnika delikatnie tak by nie urwać przewodu od wspomagania i tym oto sposobem dostałem się do poduszki olejowej



teraz wystarczyło wziąć "majzel" i dobry młotek i powoli stukać aż poduszkę będzie można spokojnie odkręcić rękoma :)



jak już ją odkręciłem, wtedy właśnie można zobaczyć uszkodzenia starej poduszki, bo jak jest zamontowana to ciężko zobaczyć jakiekolwiek pęknięcia gumy, ja akurat wiedziałem że jest uszkodzona bo sam ją z 1,5 roku temu montowałem lekko naderwaną




wkręcając nową poduszkę w podłużnice trzeba uważać by jej nie uszkodzić jak będziemy ją dokręcać uderzając "majzlem"



Potem wiadomo wszystko skręcić w odwrotnej kolejności, skręcając łapę poduszki do silnika trzeba troszkę podlewarkować silnik wyżej by śruby można było wkręcić:) na koniec największa moja udręka czyli montaż osłony dolnej silnika :evil:

Nowa poduszka która kupiłem jest dedykowana do benzyniaka 1.8 ma inne oznaczenia niż ta od Diesla, ale pasuje idealnie, zakupiłem ją z tego linka -> http://www.4cars.pl/szcz/...5039/0/2002.php widzę że już stan jest na wyczerpaniu więc jeśli ktoś ma drgania itp to polecam taka wymianę w tym sklepie ta poducha kosztuje bardzo mało np w art bizar i na innych aukcja cena jest od 300zł za ta sama poduszkę!

Teraz wrażenia po wymianie :D od 2 lat walczyłem z drganiami wymieniłem nawet koło dwumasowe na nowe oryginalne z LUK i zero efektu, wymieniłem wszystkie poduszki używki w tym ósemkę na nową z TomaTeam ale efekt był słaby, teraz wymiana na nową poduszkę olejową i potwierdzam to co kolega Wizard_gp zero drgań wibracji na kierownicy jak i w całym samochodzie i to na zimnym silniku! w końcu udało mi się wyeliminować drgania całej budy jak i na kierownicy, teraz jak ruszam to nie rzuca tak silnikiem jak wcześniej przed wymianą poduszki, więc polecam wymianę tej poduszki jeśli ktoś jest ze Śląska pomogę wymienić tą poduszkę już wprawę mam:D

Więc chcę podziękować wszystkim w szczególnościMaReK za ciągłą pomoc telefoniczną, i Wizard_gp który po konsultacji z Marianem zdecydował się pierwszy kupić ta poduszkę z benzyniaka i wymienić i opisać efekt

pelson91 - Sro Mar 12, 2014 17:43

właśnie zamówiłem :D
markozalko - Sro Mar 12, 2014 18:08

Moje gratulacje Haszczyc. Oby inne problemy tak się rozwiązywały :) Ja tez walczyłem ze stukami w zawieszeniu i przypadkiem po wymianie z musu amortyzatorów z przodu owe stukania znikły. A na testach wykazywały powyżej 70%. Jeszcze poducha w ruch i będzie dobrze. Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Mar 12, 2014 18:08 ]
Ja też właśnie zamówiłem tą poduszkę :)

Wizard_gp - Sro Mar 12, 2014 18:56

`haszczyc napisał/a:
Więc chcę podziękować wszystkim w szczególnościMaReK za ciągłą pomoc telefoniczną, i Wizard_gp który po konsultacji z Marianem zdecydował się pierwszy kupić ta poduszkę z benzyniaka i wymienić i opisać efekt

Nie ma za co, od tego jest forum :)

Plus dla Ciebie, za tutorial ;) Ja byłem zbyt leniwy i na wymianę pojechałem do Mariana :P

haszczyc - Sro Mar 12, 2014 19:03

Jak bym mieszkał w Warszawie to też bym do Mariana jeździł, niestety mieszkam na Śląsku i tutaj do żadnego mechanika nie mam zaufania, więc wole coś naprawić/wymienić sam :)
rafalmis1 - Sro Mar 12, 2014 19:41

jak ja bym był taki leniwy jak :mrgreen: nie będę pokazywał palcami :P to nie dość, że już 20 tyś poszło, to jeszcze bym 10 zostawił mechanikowi :( a tak mam wiedzę i radoche z prac. Nawet dzisiaj do 4 rano robiliśmy rozrząd w KV6 i o 6 do pracy :mrgreen:
Wizard_gp - Sro Mar 12, 2014 20:42

Kiedyś też sam dłubałem, ale teraz nie mam na to czasu. I wolę dać komuś zaufanemu zarobić niż tracić czas i brudzić sobie ręce :P
Punx - Sro Mar 12, 2014 21:11

Mam nadzieję, że przez tą nagłą popularność tych poduszek, cena u tego sprzedawcy nagle nie zmieni się o 50% na naszą niekorzyść :)
karolj - Czw Mar 13, 2014 08:55

Już ich nie ma;)

Nie próbował nikt dopasować tej poduszki z innego samochodu?

Wizard_gp - Czw Mar 13, 2014 08:59

karolj napisał/a:
Nie próbował nikt dopasować tej poduszki z innego samochodu?

Od Freelandera montują, ale trzeba trochę ją przerobić.

karolj - Czw Mar 13, 2014 09:03

Wizard_gp napisał/a:
Od Freelandera montują, ale trzeba trochę ją przerobić.


O tym czytałem, bardziej miałem na myśli zupełnie inną markę. Bo zasada amortyzowania silnika chyba jest ta sama. Gdyby dopasować coś co pasuje wymiarami i jest od silnika z podobną masą, to może by się skończył problem z brakiem dostępności.

Poza tym te poduszki które można teraz kupić mają chyba datę produkcji max 2005r? Guma pewnie nie zachowuje swoich właściwości przez tyle lat.

Wizard_gp - Czw Mar 13, 2014 09:21

karolj napisał/a:
O tym czytałem, bardziej miałem na myśli zupełnie inną markę. Bo zasada amortyzowania silnika chyba jest ta sama. Gdyby dopasować coś co pasuje wymiarami i jest od silnika z podobną masą, to może by się skończył problem z brakiem dostępności.


Takiej Plug&Play to raczej nie znajdziesz... :/
karolj napisał/a:
Poza tym te poduszki które można teraz kupić mają chyba datę produkcji max 2005r? Guma pewnie nie zachowuje swoich właściwości przez tyle lat.

Faktycznie te poduchy mają takie daty produkcji, ale nie ma się specjalnie czym przejmować. Raczej każda z tych poduch jest zabezpieczona, przez starzeniem się gumy, świadczy o tym biały pył. Dlatego też wolę założyć 10-cio letnią nieużywaną poduchę, jak 10-letnią używaną ;)

Taki to już urok aut, których zaprzestano produkcji.

Dawidovs - Czw Mar 13, 2014 10:35

haszczyc, piękna fotorelacja.
Nie chcę nic mówić ale to ja zmianą dwumasy przez Ciebie się głównie sugerowałem dziadu jeden :P Poduszkę już też kupiłem, jak się okaże że drgania ustąpią to 3 tysie poszło się paść razem z koniami mocy z serii mojego cdt :P
Btw. jutro wymieniam to też dam znać. Ósemkę dolną masz na poliuretanach czy jaką?

[ Dodano: Czw Mar 13, 2014 10:35 ]
Koledzy dla tych którzy sszukają tej poduchy to tu mają:
http://wajbex.pl/partscat...02,8000076.aspx
i to tańsze:D

haszczyc - Czw Mar 13, 2014 11:28

Dawidovs, wow jakie ceny!:D jak autem pojeździsz długo to dwumasa nowa się przyda :P ósemkę dolną mam nową z Tomateam wymienianą z 2 lata temu
markozalko - Czw Mar 13, 2014 15:57

haszczyc napisał/a:
Dawidovs, ósemkę dolną mam nową z Tomateam wymienianą z 2 lata temu


Moja też ma coś koło tego czyli 2 lata i również zakupiona w Tomateam. Mam nadzieję ze nie będę musiał już jej ruszać. Oby pomogła grucha :) :)

[ Dodano: Czw Mar 13, 2014 15:57 ]
No i kicha, poduszek zabrakło. Kasę przelałem po zamówieniu i teraz muszę odzyskać zwrot. Szkoda

pelson91 - Czw Mar 13, 2014 16:00

hm, do mnie wysłali. Spróbuj w tym drugim sklepie, gdzie tańsza jest
markozalko - Czw Mar 13, 2014 16:25

Ale to jest ta sama na bank bo już nie mogę numerów ich porównać
pelson91 - Czw Mar 13, 2014 16:36

firma ta sama, hutchinson, pasuje do 1.8T, czyli raczej ta sama.
markozalko - Czw Mar 13, 2014 17:02

Niby tak tylko na tej z 4cars był numer a teraz już to zlikwidowano i nie można zobaczyć. Może Haszczyc napisze jak to przeczyta :)

[ Dodano: Czw Mar 13, 2014 17:02 ]
Pelson91 sprawdź jak możesz n astronie 4cars w swoim koszyku czy to jest ten sam numer proszę, bo zaraz się okaże że i tu wykupią :)

to jest ten sam nr 586160 HUT ?? ?

pelson91 - Czw Mar 13, 2014 17:11

niestety już zniknął z koszyka, bo zamówienie dziś zostało zrealizowane
markozalko - Czw Mar 13, 2014 17:13

Ok dzięki, no to kiszka :)
pelson91 - Czw Mar 13, 2014 17:14

ale numer części jest przecież widoczny, jest to 586160
markozalko - Czw Mar 13, 2014 18:11

O dzięki, ja niestety tego nie widzę :)

[ Dodano: Czw Mar 13, 2014 17:31 ]
Zamówiłem , zawsze 25 zł w kieszeni :)

[ Dodano: Czw Mar 13, 2014 18:11 ]
pelson91 napisał/a:
ale numer części jest przecież widoczny, jest to 586160


Ale ten numer podałeś ze swojego zamówienia tak??

pelson91 - Czw Mar 13, 2014 18:16

nie, podałem numer z opisu części w sklepie internetowym w którym zamówiłem. w numerze zamówienia nie mogę tego podejrzeć niestety
markozalko - Czw Mar 13, 2014 18:18

Aha no to super, znaczy się że są takie same. Bo już miałem chwilę zwątpienia :) że zamówiłem inną niż Wy.
haszczyc - Czw Mar 13, 2014 18:24

w 4cars kupiłem HUT586160 :)
markozalko - Czw Mar 13, 2014 18:38

Wielkie dzięki. Sam jestem ciekaw czy u mnie będzie czuć różnicę. Dam znać na pewno.
Wizard_gp - Czw Mar 13, 2014 20:19

Widzę, że rozpentała się akcja serwisowa wymiany poduch silnika :P
Dawidovs - Czw Mar 13, 2014 21:17

markozalko, tak to ten numer
markozalko - Pią Mar 14, 2014 10:06

Ale cyrki. Fama poszła o poduszkach i nigdzie już ich nie ma. Dajcie spokój. Drugi sklep mi odmówił zrealizowania zakupu z braku towaru, gdzie przy kupowaniu na stronie towar był.
haszczyc - Pią Mar 14, 2014 10:28

w Tomateam jest ta poduszka za 199zł tylko zadzwoń czy jest dostępna od razu
markozalko - Pią Mar 14, 2014 10:38

Tylko to nei jest chyba ta sama co i Ty kupowałeś. Nie ma tam jaka to firma i nr tego co ma ta HUTCHINSON 586160
MaReK - Pią Mar 14, 2014 10:53

Haha ;) Wczoraj wiedziony Waszą opinią o świetności tejże poduszki, postanowiłem zamówić.
Moja w sumie dobra, ale używana. Więc myślę sobie, dobra. Dam mu nową, niech ma!
Dzisiaj dzwoni Pan, który przerażony mówi, że nie wie co się dzieje, że w nocy ktoś wykupił wszystkie poduszki z hurtowni i dopiero za dwa tygodnie będą ;)

Mówię mu, że spoko... że poszła wiadomość na forum i żeby zamówił więcej, to będzie bogatym człowiekiem ;) On, że wszystko fajnie, ale to jest do benzyny a wszyscy biorą do diesla. Więc mówię mu, że pasują tylko, że pewnie guma może być słabsza, ale może pożyje dłużej niż używka ;)

Także zarówno ten sklep jak i wcześniejszy biorą te poduszki z jednego źródła ;)

Punx - Pią Mar 14, 2014 11:17

Potwierdzam teorię jednego źródła : Ja też dziś dostałem telefon z informacją o niemożliwości realizacji zamówienia i propozycją zaczekania 2 tygodni. Sprawdziłem jeszcze 2 inne oferty z netu i także powiedziano mi że towar niedostępny.

Mam jeszcze taką teorię że skoro to były poduchy z 2005r to może to leżaki magazynowe, sprzedały się i już ich nie będzie :( Oby jednak tak nie było.

haszczyc - Pią Mar 14, 2014 11:19

MaReK, ulalala ciekawe kto wykupił wszystkie poduszki :) pewnie się okaże w niedługim czasie kto chcę na tym zarobić :) jak pisałem posta na temat wymiany tej poduszki, wyświetleń tego tematu było ok 5400 a teraz jest już 6085 :) więc dość sporo osób to czytało, niby od samego początku większość osób wiedziało że drgania są spowodowane poduszką olejową silnika, tyle że ciężko było dostać nową poduszkę w rozsądnej cenie dedykowaną do Diesla, mnie przekonał kolega Wizard_gp że od benzyny poduszka też dobrze tłumi drgania w Dieslu, zrobiłem już na tej poduszce 200km i w końcu po 2 latach mogę śmiało powiedzieć że wyeliminowałem drgania samochodu w 98% jeszcze by mi się przydało wymienić ósemkę na poliuretanową ale to w swoim czasie na dzień dzisiejszy jestem mega zadowolony
MaReK - Pią Mar 14, 2014 11:20

Ja myślę, że będą tylko już nie w takiej cenie ;)
Punx - Pią Mar 14, 2014 11:23

A jakie są różnice w poduszce od Freelandera ? Dużo przerabiania jest ?
Dawidovs - Pią Mar 14, 2014 14:21

Ja w końcu pochwalę się efektami po wymianie: ZERO drgań - aż nie mogłem uwierzyć jak zabierałem auto od mechanika. W końcu po roku walki spokój.
Polecam jeśli je jeszcze dostaniecie.. Dzięki panowie za zaangażowanie w temat.
A w sprawie samej gruchy: może by skontaktować się z firmą HUTCHINSON
http://www.hutchinson.com.pl/
i może któryś z naszych Roverowych zaprzyjaźnionych sklepików by je od nich zamówił w partii np. 100 szt.

markozalko - Pią Mar 14, 2014 14:31

A wogóle to skąd się wzięła informacja że te poduszki mają tyle lat. Przecież tam nie ma daty ich produkcji tylko data do produkcji samochodów? Chwała tym co w porę kupili poduchę :) :)
haszczyc - Pią Mar 14, 2014 17:31

Dawidovs, super! w końcu coraz więcej osób ma rozwiązanie problemu z drganiami! super

markozalko, a czy to ważne ile ma lat? ważne że działa i kosztuje niedużo

markozalko - Sob Mar 15, 2014 08:33

Ja nie wnikam w to ile ma lat, tylko piszę że ktoś o tym wspominał. Mnie też nie interesuje ile ma lat. Teraz ważne aby znów były w sprzedaży :)

[ Dodano: Sob Mar 15, 2014 08:33 ]
Jest w jednym sklepie poduszka ale o numerze 586168 a nie 586160. Ciekawe czym się różni, bo wygląd taki sam i tez do benzyniaka?

haszczyc - Sob Mar 15, 2014 10:23

rożni się tym że jest do Benzyny 2.0 :) wiec też jest ok
markozalko - Sob Mar 15, 2014 11:06

No właśnie a czy będzie się sprawować tak jak ta do 1,8 to ciort wie.
Pieta - Sob Mar 15, 2014 18:49

Może ktoś z wymiarować tą poduszką

Widzą ze w Skodzie Superb i VW Passacie jest wizualnie podobna. Choć wydaje się również gwint mniejszy i długość górnej szpilki za mała.

Potrzebna:
średnica zewnętrzna postawy aby weszła w gniazdo.
wysokość bez szpilek
wymiar gwintu szpilek i ich długość

Zamienniki chińskie sa do 100zł. Zamiennik Lamfordera 180zł

piotrek1000 - Nie Mar 16, 2014 14:54

Szpilka to nie problem, jak by pasowało to załatwi problem braku dostępności gruszek do R. A jeśli to potrafi wytłumić klekota 1.9 tdi, to powinno dać rade u nas. Jak jest za niska to zawsze można by dystans dorobić.
Punx - Pon Mar 17, 2014 11:17

Mam info ze sklepu Wajbex, cytuję:

"Te poduszki są w ciągłej produkcji i sprzedaży, kilka dni temu jakimś dziwnym trafem był bum na te poduszki i 1 dnia hurtownia sprzedała ich kilkanaście sztuk. Dlatego na ta chwile ich brakło i są już zamówione."

Mayones123 - Pon Mar 17, 2014 11:41

Zakupiłem poduche w 4cars.pl, koszt 213 zł - wszystko pasuje. HUTCHINSON - 586160
Balas87 - Pon Mar 17, 2014 11:46

i co jak wrażenia nie trzepie już tak samochodem ??
markozalko - Pon Mar 17, 2014 11:58

Punx napisał/a:
Mam info ze sklepu Wajbex, cytuję:

"Te poduszki są w ciągłej produkcji i sprzedaży, kilka dni temu jakimś dziwnym trafem był bum na te poduszki i 1 dnia hurtownia sprzedała ich kilkanaście sztuk. Dlatego na ta chwile ich brakło i są już zamówione."


Tak myślałem, przeciecz jak firma w Polsce jest i produkuje takie rzeczy to na bank nie są to poduszki jak ktoś pisał wcześniej 10- letnie. czekamy na dostawę

Punx - Pon Mar 17, 2014 12:01

Dziwi fakt że skoro robią poduszki do 1.8 i 1.8T to nie poszerzą oferty na V6 i CDT(i), kształt ten sam, kwestia tylko użycia innej mieszanki gumy albo co bardzie podobne do "Polskiego biznesu" użycia tej samej gumy a sygnowania jako zamiennik dla CDT oraz CDTi.
dukat11 - Pon Mar 17, 2014 18:11

Punx napisał/a:
Dziwi fakt że skoro robią poduszki do 1.8 i 1.8T to nie poszerzą oferty na V6 i CDT(i), kształt ten sam, kwestia tylko użycia innej mieszanki gumy albo co bardzie podobne do "Polskiego biznesu" użycia tej samej gumy a sygnowania jako zamiennik dla CDT oraz CDTi.


do v6 jest 586168

http://www.hutchinsonafte...ehicule=2.0%20i|2.0_i&generation=75|6146&moteur

Punx - Pon Mar 17, 2014 19:59

Silnik V6 jest chyba znacznie cięższy od takiego 1.8 ? W Tomateam cena poduchy od 1.8 to 199 a od V6 i CDT jest identyczna coś delikatnie ponad 480pln do tego te od CDT i V6 mają inne numery więc zakładam że i guma inna jest (?). Co ciekawe nie znalazłem nigdzie poduch do V8 chyba posiadacze tych wersji to części muszą sobie sami dorabiać
dukat11 - Pon Mar 17, 2014 20:48

Punx napisał/a:
Co ciekawe nie znalazłem nigdzie poduch do V8 chyba posiadacze tych wersji to części muszą sobie sami dorabiać


Jak w Polsce jest może 3 szt to nikt części nie sprowadza. Poza tym takie auta użytkuje się bardziej hobbistycznie niż na co dzień z racji zużycia paliwa

pelson91 - Pon Mar 17, 2014 20:59

eeee, ludzie mają dużo bardziej paliwożerne fury do jazdy na codzień (np grand cherokee 5,7 v8 hemi) i jeżdżą. myślę że nie o paliwo tu chodzi.
Punx - Pon Mar 17, 2014 21:02

No mój upragniony Pheaton W12 (nie to żebym już był posiadaczem tego wieśwagena) też na pewno więcej wciąga paliwska niż R75 V8 no ale zdaje się w V8 była 4biegowa skrzynka w automacie ?
Mayones123 - Wto Mar 18, 2014 00:07

Podczas jady nie trzepie, ale na biegu jałowym silnik drga jak traktor. Poduchy wymienione. Został jeszcze ten czujnik cisnienia paliwa, przeplywomierz no i jesli to nie pomoze to... Dwumas :/

[ Dodano: Wto Mar 18, 2014 00:07 ]
Albo drga poniewaz cisnienie jest nie wlasciwe (za niskie obroty) albo sprzeglo... Dziwne bo spraegla nie slychac (podcZas zaplony, zmiany biegow, nie ma roznicy kiedzy wcisnietym a nie wcisnietym) jedyne objawy jak przy dwumasie to drgajacy silnik razem z cala karoserią

Dawidovs - Wto Mar 18, 2014 12:18

Mayones123, przepływomierz po prostu wypnij z zasilania i będziesz wiedział czy coś się zmieniło. Jeśli po wymianie gruchy nic sie nie zmieniło to obstawiałbym dwumas lub może tuleje w poduszcze pod skrzynią (nie pamiętam co tam masz)
markozalko - Sro Mar 19, 2014 06:18

Zastanawiam się nad jedną rzeczą, którą opisywałem wcześniej. Pamiętam jak dziś, kiedy założyli mi tą "nową" używaną poduszkę olejową od razu miałem większe drgania karoserii i kierownicy. Od jakiegoś czasu mam tak, ale na zimnym silniku kiedy silnik chodzi głośniej i bardziej go telepie, jak go odpalę i skręcę lekko kierownicę w prawo to wpada ona w wibracje jakieś że nawet słychać to dość mocno. Tak jakby np. podczas przyśpieszania dolna poduszka wpadała w wibracje. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z olejową? Czy jak się skręci kierownicę to coś zmienia swoje położenie i jak grucha jest walnięta to daje taki efekt? Wszystko się okaże jak tylko ją zamówię.
haszczyc - Sro Mar 19, 2014 10:35

markozalko, ciągle o tym samym piszesz wymień tą poduszkę jak będzie dostępna w sprzedaży i wtedy się przekonasz
markozalko - Sro Mar 19, 2014 11:06

Toc piszę że chce wymienić tylko czekam na nią!
haszczyc - Sro Mar 19, 2014 11:11

w TomaTeam jest dostępna
markozalko - Sro Mar 19, 2014 11:12

haszczyc napisał/a:
w TomaTeam jest dostępna

Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego

Punx - Sro Mar 19, 2014 11:13

A ktoś się orientuje czy TT honoruje zwrot towaru w terminie 10 dni bez podania przyczyny ?
haszczyc - Sro Mar 19, 2014 11:15

muszą honorować w końcu to zakup przez internet
Punx - Sro Mar 19, 2014 11:21

Z tym to różnie bywa, czasami trzeba się napałować, a zwrot kasy i tak jest realizowany z wielotygodniowym opóźnieniem. Dlatego pytam czy ktoś już robił u nich zwrotkę ?

No i czy taką poduchę da się założyć na czas testu (na 10 min) bez zostawiania śladów użytkownia/montażu ?

markozalko - Sro Mar 19, 2014 11:24

[quote="Punx"]pytam czy ktoś już robił u nich zwrotkę ?
quote]

He he żeby zrobić zwrotkę trza najpierw było towar dostać :) Od zamówienia będzie coś ponad 1,5 roku :) :) i nic.

mis_dj - Sro Mar 19, 2014 18:16

Towar musi!! przyjąć z powrotem do 10 dni bez podania przyczyny - pod warunkiem, że część jest w pełni sprawna i NIEUŻYWANA. Jak ją założysz to będą ślady użytkowania. Można poczytać tu :

http://forumprawne.org/pr...przeczytaj.html

Punx - Sro Mar 19, 2014 19:10

Czyli nawet założenie takiej poduchy na kilka minut pracy wiąże się z tym że będą już ślady użytkowania ? Nie da się jej jakoś lekko przykręcić bez walenia majzlem ?
dukat11 - Sro Mar 19, 2014 21:55

Punx napisał/a:
Czyli nawet założenie takiej poduchy na kilka minut pracy wiąże się z tym że będą już ślady użytkowania ? Nie da się jej jakoś lekko przykręcić bez walenia majzlem ?


Prawa konsumenta są jasne, sprzedającego również. Chciałabyś być na miejscu sprzedawcy w takiej sytuacji. zostanie z towarem którego nikt nie kupi jako nowy.

Punx - Sro Mar 19, 2014 22:06

Jasne że nie, dlatego pytam czy przymiarka oznacza od razu naznaczenie poduchy śladami użytkowania ?

Jasne jak ją utatłam smarem nie do wyczyszczenia czy pokiereszuje w trakcie montażu to nie ma o czym mówić. nigdy takiej nie wymieniałem dlatego interesuje mnie czy sama przymiarka wiąże się w 100% z śladami użytkowania ?

Są sprzedawcy na allegro zwłaszcza elektroniki (to akurat często przeszukuję/śledzę) którzy jasno piszą że jeśli dany sprzęt lub jego soft nie przypasuje to towar można zwrócić dając możliwość podłączenia i sprawdzenia działania.

haszczyc - Sro Mar 19, 2014 23:24

Punx, taka poduszka musi być dobrze dokręcona byś poczuł efekt działania jej :) jak lekko przykręcisz to ci to nic nie da
Punx - Czw Mar 20, 2014 09:19

Rozumiem, czyli nie ma opcji żeby sprawdzić i mieć 100% pewności że drgania i wibracje są od tej właśnie poduchy ?
dukat11 - Czw Mar 20, 2014 18:15

Punx napisał/a:
Rozumiem, czyli nie ma opcji żeby sprawdzić i mieć 100% pewności że drgania i wibracje są od tej właśnie poduchy ?


Niestety Jak zamontujesz i odpalisz to już łatwo jej nie odkręcisz. tak czy inaczej gwint będzie nosił ślady użytkowania

Punx - Pią Mar 21, 2014 09:14

A może mi ktoś powiedzieć czy silnik od 1.8/1.8T jest sporo lżejszy od silnika V6 w R75 ? Jeśli tak to chyba lepiej zaopatrzyć się w gruszkę olejową od V6 ? Cena jest zbliżona a może poducha jest produkowana pod kątem większych obciążeń ?
markozalko - Pią Mar 21, 2014 11:59

No właśnie, może ktoś jak inni koledzy założy poduchę od V6 i zda relację. Może też będzie ok.
dukat11 - Pią Mar 21, 2014 20:08

markozalko napisał/a:
No właśnie, może ktoś jak inni koledzy założy poduchę od V6 i zda relację. Może też będzie ok.


Ja taką zakupiłem tylko z czasem na montaż kiepsko :mad:

Punx - Pią Mar 21, 2014 21:22

Podeślij do mnie ja zamontuje przetestuje i odeślę :) Słowo punka.
witgut - Sob Mar 22, 2014 08:18

Pieta napisał/a:
Może ktoś z wymiarować tą poduszką

Przyłączam się do tej prośby.

Co prawda nie mam jeszcze dużych drgań, ale poduchę mam rozwaloną.

Pieta - Nie Mar 30, 2014 09:33

dukat11 napisał/a:
markozalko napisał/a:
No właśnie, może ktoś jak inni koledzy założy poduchę od V6 i zda relację. Może też będzie ok.


Ja taką zakupiłem tylko z czasem na montaż kiepsko :mad:


założyłeś już?

markozalko - Nie Mar 30, 2014 12:09

No też jestem ciekaw. Swoją drogą jaka cisza w tym temacie :) :) Poduszek brak w sklepach i na forum cisza :) :) Mieli mieć po 2 tygodniach a tu cisza
haszczyc - Nie Mar 30, 2014 12:53

ja tutaj nie mam co więcej pisać u mnie drgań nie ma więc jestem zadowolony i zapewne reszta też, bo nikt nie udziela się tutaj :) więc pozytywne zakończenie tego problemu
Pieta - Nie Mar 30, 2014 13:30

U siebie jakiś wielkich drgań nie mam. Nie trzepie siedzeniami i kokpitem tak jak niektórzy piszą. Ale są odczuwalne i na poziomie nieakceptowalnym.

Grucha u mnie z zewnątrz wygląda ok, nie widzę również wycieków oleju.
Wiedziałem natomiast, że duży wkład w dolnej poduszce (ósemka) była naderwana w połowie przekroju, więc szukałem czegoś na podmianę.
Kupiłem wkład poliuretanowy firmy Powerflex. Niestety po wymianie dragania delikatnię większe niz były na naderwanej oryginalnej poduszce:(.
Na razie nie reklamuję,
Chcę mimo wszystko wymienić górną gruszkę aby sie przekonać. Jak na razie czekam na dostępność tej poduszki. Dlatego pytam czy od V6 przypasuje.

Więc temat dla mnie otwarty.

dukat11 - Nie Mar 30, 2014 21:36

Pieta napisał/a:
założyłeś już?


Niestety nie. Na razie jadę w delegację a roverek w ręce żony.

markozalko - Pią Kwi 04, 2014 12:32

No i co z tymi poduszkami? Minęło sporo czasu i nadal brakuje w sklepach :(
Dawidovs - Wto Kwi 08, 2014 10:34

Pieta, na allegro sprzedają te ósemki oryginalne MG/Rover
Ja na tych poliuretanach mam odczucia podobne do ciebie.
Jak wam chodzą fury na tych poduszkach z 1.8?
Powiem że u mnie przez pierwszy miesiąc była cisza a teraz zdarza się że coś zapierdzi, mimo że drgań dużych nie ma.

haszczyc - Wto Kwi 08, 2014 10:47

na tej poduszce 1.8 zrobiłem już ponad 2000km jest cisza jest super jestem zadowolony drgań nie mam, pierdzenia nigdy nie miałem nawet na uszkodzonej
damiwr - Wto Kwi 08, 2014 11:09

Dawidovs napisał/a:
a teraz zdarza się że coś zapierdzi


a może ktoś?

Dawidovs - Wto Kwi 08, 2014 11:12

damiwr, :D To może się przejdę z żoną do gastrologa:D
Tak na serio to może jest tak od poliuretanów?
haszczyc, jaką masz ósemkę?
damiwr, a ty?

damiwr - Wto Kwi 08, 2014 11:54

Ja nie wiem będę wiedział jak wreszcie wymienię twoją dwumasę, i zrobię kompletne oględziny co jeszcze jest w aucie do dokonania :D
haszczyc - Wto Kwi 08, 2014 23:17

jakiś zamiennik kupiona jako nowa z 2 lata temu
Punx - Pon Kwi 14, 2014 10:58

Poducha w wersji od V6 zwymiarowana linijką z braku lepszych i dokładniejszych urządzeń pomiarowych, może jak będę miał dostęp do Visio to zrobię lepszy rysunek, póki co tak na szybko wykonałem odręczny.

Szkoda że na forum nie ma możliwości umieszczenia fotek w większej rozdzielczości, trochę lipa jest z tymi ograniczeniami, zarówno co do załączników w wątkach jak i samych wielkości skrzynek, ale to już chyba się nigdy nie zmieni ;)

[ Dodano: Pon Kwi 14, 2014 10:58 ]
Dzięki koledze Sash jestem już po wymianie poduszki, poduszka od V6 jest ok 1-1,5cm wyższa, po założeniu widać delikatne przekoszenie silnika, ale na tyle małe że ciężko to gołym okiem wyłapać.
Dałem sobie 2 dni na ułożenie się silnika i testy. Moje wrażenia:

1. Drgań nie udało się w 100% wyeliminować
2. Ogólnie poziom hałasu zmniejszył się o ok 50%
3. Na zimnym silniku wyraźnie słyszalne są wibracje na kierownicy i klapce podłokietnika, całkowicie zniknęły drgania konsoli
4. Na ciepłym silniku słychać delikatne drgania kierownicy, klapka podłokietnika milczy ale widać że się trzęsie
5. Przy dodawaniu gazu słychać czy to delikatnie, czy też kickdown, czuć i słychać drżenie budy, znacznie mniejsze niż przed zmianą poduszki ale mimo wszystko jest i obniża komfort jazdy
6. Wyraźnie odczuwane obniżenie hałasu pracującego silnika
7. Jak się położy rękę na pracującym silniku to nadal wg mnie czuć mocne drgania tyle że już tak się do kabiny nie przenoszą.

Odnoszę wrażenie że zdecydowana większość drgań jakie u mnie teraz występują objawia się po lewej stronie auta, zatem może kolejny raz trzeba zmienić poduszkę skrzyni, choćby nawet założyć poprzednia jaką miałem (zgięta po dzwonie - jajo) bo na niej miałem mniejsze wibracje niż po założeniu prostej używki.

milky - Pią Kwi 18, 2014 11:39

jakby ktoś miał problemy z drganiami na kierownicy to na przyszłość polecam ten artykuł: http://iparts.blog.pl/201...azdy-przyczyny/

pozdrawiam

Punx - Pią Kwi 18, 2014 11:52

W artykule mowa o drganiach na kierownicy występujących w czasie jazdy, a to osobny temat, my zazwyczaj walczymy z drganiami na "biegu jałowym", które chyba w przypadku R75 częściej niż wibracje podczas jazdy.
mocu - Sob Kwi 19, 2014 16:20

A ja mam pytanie. Czy w przypadku autka z skrzynią automatyczną występuje koło dwumasowe? U mnie po zimie drgania się powiększyły, a po poduszkach wizualnie nic nie widać.
rafalmis1 - Sob Kwi 19, 2014 18:09

mocu, w automacie występuje przęgło hydrokinetyczne nie ma na nic innego
Dawidovs - Sob Kwi 19, 2014 19:03

Punx, czyli wygląda na to że poprawa jest jedynie na poduszce od 1.8
A może u ciebie wydech gdzieś przenosi drgania na budę? Może łącznik elastyczny?

Punx - Nie Kwi 20, 2014 20:23

No chyba nie do końca, u mnie poprawa jest tak na 50%, już nie drży mi całe auto, jak macam podszybie to jest bez drgań ale kierownica się telepie jeszcze tyle że o co najmniej polowe mniej hałasuje. Drgania mam także jeszcze na tej plastikowej osłonie (ona u mnie nie jest przykręcona) co biegnie od konsoli do tylnego nawiewu no i na klapce podłokietnika.

Albo jeszcze poducha skrzyni do wymiany, na pewno kolumna kierownicy bo jakieś luzy ma no i może sama skrzynia coś już za duże ciśnienie daje.

Tak to jest z autami po strzale, coś się skrzywiło i teraz ciężko zlikwidować wibracje.

Pieta - Sro Maj 21, 2014 08:35

kto pierwszy, ten lepszy

Poduszki są dostępne w sklepie
http://wajbex.pl/partscat...86160~1HUT.aspx

Punx - Sro Maj 21, 2014 09:33

Nie tyle w sklepie co pojawiły się w nazwijmy to "hurtowni", a z hurtowniami to jest tak że dowolny sklep/mechanik może sobie zamówić produkt i on nagle ze "stanu" sklepu internetowego zniknie (ale po pewnym czasie, zazwyczaj synchronizacja stanów jest realizowana raz dziennie), co tez miałem okazje przećwiczyć (z hurtowni poduchy wyparowały a na stanach różnych sklepów jeszcze widniały). Muszę pochwalić Wajbex bo w PN (po kilku tygodniach) oddzwonili do mnie że poduchy ponownie są już dostępne, na szczęście lub nie ;) mam już poduchę od V6.
markozalko - Sro Maj 21, 2014 10:53

Fakt że oddzwonili - sam się zdziwiłem bo już dawno o tym zapomniałem. Lecz narazie jej nie kupuję bo mi przeszlo, nie drgania tylko mi przeszlo :) Wtedy już byłbym dawno po wymianie a teraz nie chce mi się.
Punx - Sro Maj 21, 2014 11:01

U mnie jeszcze pozostały drgania kolumny kierowniczej po jej zablokowaniu. Wczoraj rozebrałem plastikową obudowę i zacząłem oglądać "bebechy" w celu wykrycia miejsca przenoszenia drgań, zauważyłem że:

1. Zatrzaśnięcie blokady ustawień kierownicy = drgania
2. Lekkie (kilkumilimetrowe) przesunięcie "kołka" blokującego = drgania
3. Zablokowanie kolumny ręką (nie poprzez ten dziwny "kołek") = zero drgań

Zastanawia mnie czy nie mam czegoś uszkodzonego w mechanizmie blokującym (niestety jest obudowany). Może ktoś z was przy tym grzebał i zna zasadę działania tej blokady - u mnie w momencie przesuwania wajchy blokującej (plastikowa rączka) wysuwa się taki jakby "łamany kołek" z lewej strony kolumny, wystarczy że ma on styk z kolumną to już zaczynają się wibracje, odsunięcie go na 1mm = zero wibracji.

pelson91 - Sro Maj 21, 2014 17:00

dziś jestem po wymianie poduszki olejowej i wszelkie drgania ustały :mrgreen:
Dawidovs - Czw Maj 22, 2014 09:57

pelson91, dałeś od 1.8?
Ja zauważyłem u siebie że mi drga drewno konsoli jak się auto rozgrzeje, czyli jak np. pojadę do Krakowa to po zjeździe z autostrady jest to bardziej wyczuwalne.
Dzieje się tak przy ok. 2000-2200 obr/min.
Czy ciepły silnik nie powinien mniej drgać? :-|

pelson91 - Czw Maj 22, 2014 13:49

Dawidovs napisał/a:
pelson91, dałeś od 1.8?

tak, dokładnie tą.

Dawidovs napisał/a:
Ja zauważyłem u siebie że mi drga drewno konsoli jak się auto rozgrzeje, czyli jak np. pojadę do Krakowa to po zjeździe z autostrady jest to bardziej wyczuwalne.

nie zauważyłem żadnych niepożądanych drgań ;) oczywiście czuć na kierownicy troszkę że silnik pracuje, ale nie trzeszczą plastiki na desce ;]

Dawidovs - Czw Maj 22, 2014 14:49

To ja już sam nie wiem. Wymieniłem dwumas, poduszkę olejową oraz ósemka w poliurretanach siedzi a plastik potrafi zatrzeszczeć. Jak żyć premierze? :sad:
damiwr - Czw Maj 22, 2014 14:52

Dawidovs napisał/a:
Wymieniłem dwumas,


jeszcze raz dzięki za dobry :)

Cytat:
a plastik potrafi zatrzeszczeć.


podczas jazdy to doczytałem a jak auto stoi ?

Punx - Czw Maj 22, 2014 15:09

@Dawidowvs

W momencie gdy Ci plastiki trzeszczą połóż rękę na:

- plastikach
- górnej (czarnej) części kokpitu
- podłokietniku
- plastikowej części między podłokietnikiem a lewarkiem od biegów

i sprawdź czy masz tam gdzieś wibracje.

Ja u siebie czasami wyczuwam wibracje właśnie na plastiku między lewarkiem a podłokietnikiem stąd wnioskuję że mimo zmiany poduszki "ósemki" (TEDGUM) to nadal przenosi ona w środkową część wibracje silnika, przydałaby się bardziej miękka poduszka. Natomiast po zmianie gruchy ustąpiła znaczna część wibracji z okolic kokpitu (poza wibracjami kierownicy)

pelson91 - Czw Maj 22, 2014 15:18

Cytat:
Ja u siebie czasami wyczuwam wibracje właśnie na plastiku między lewarkiem a podłokietnikiem stąd wnioskuję że mimo zmiany poduszki "ósemki" (TEDGUM) to nadal przenosi ona w środkową część wibracje silnika, przydałaby się bardziej miękka poduszka. Natomiast po zmianie gruchy ustąpiła znaczna część wibracji z okolic kokpitu (poza wibracjami kierownicy)
Kupcie sobie poliuretan, będzie sztywniej i będzie lepiej drgania silnika hamowała, guma bardzo przenosi bo miękka jest. I szybko się niszczy...
Punx - Czw Maj 22, 2014 15:27

Tu się nie zgodzę. W przypadku "ósemki" dzięki Sash997 miałem możliwość przetestowania kilku (3 lub 4) ustawień tej poduszki. Ma ona dziury zatem może być obracana tak by była "bardziej miękka" lub "bardziej twarda". W momencie gdy była ustawiona na pozycje "bardziej miękką" to nie miałem żadnych wibracji na P i R, na D były tylko przy mocniejszym przygazowaniu, jednakże silnik się mocno przesuwał (przód i tył) przy rozruchu, zmienie kierunku napedu oraz mocnym gazowaniu. Po ustawieniu na "pozycję twardszą" powróciły delikatne wibracje kierownicy na P i R. Zatem "twardość" poduchy ma znaczenie.

Zmieniłem na opcje "twardszą" bo mam podejrzenie że przez te przechyły silnika uszkodziłem sobie właśnie gruszkę, którą niedawno zmieniłem na nową. Zatem zbyt miękka ósemka to też nie dobrze, trzeba tak dobrać twardość tej poduszki aby silnik trzymała na miejscu jednocześnie nie przenosząc zbyt wielu drgań.

Czytałem że poliuretan też przenosi drgania, zwłaszcza zimą jak jest sztywny (niska temperatura), zatem im sztywniej (twardsza guma) tym więcej wibracji w kokpicie.

Dawidovs - Czw Maj 22, 2014 15:29

Dzięki panowie za interesowanie się tym tematem mimo że większość ma drgania z głowy..
damiwr, jak auto stoi to nic nie drga
Drgania pojawiają się jedynie podczas przyśpieszania w w/w zakresie obr.
Punx, jak położę rękę na kokpicie to czuje że drga, zresztą jak tylko docisnę górną część to drgać przestaje.
Ja właśnie mam poliuretany a niektórzy je dawali i sobie chwalą - mowa oczywiście o tulejach do diesla z wyciętymi otworami.
pelson91, btw nie mogę z twojego avatara :mrgreen:

damiwr - Czw Maj 22, 2014 15:56

Cytat:
damiwr, jak auto stoi to nic nie drga


szukaj czegoś związanego z przeniesieniem napędu. Choć te obroty mi się kojarzą tylko z turbiną :D ale to takie zboczenie.

Pieta - Pią Maj 23, 2014 22:59

Jestem po wymianie poduszki od 1.8
Drgań już nie ma, dosłownie jak ręką odjął :grin: Teraz zupełnie inne auto.
Obecnie mam nową gruchę od 1.8 o numerze 586160 HUT i nowy poliuretanowy wkład PFF63-610 Powerflex w ósemce i ta konfiguracja się u mnie sprawdza.
Porównując wkład poliuretanowy do poprzedniego oryginalnego wkładu to poliuretan jest bardzo miękki.

Poduszka którą wyjąłem wyglądała w aucie dobrze, dopiero po wyjęciu okazała się o wiele sztywniejsza niż nowa. Guma wyglądała na sparciałą w porównaniu z nową. Na obwodzie miała pęknięcia powierzchniowe, których nie było widać jak poducha była dociążona silnikiem. Nie miała żadnych przecieków.

Punx - Pią Maj 23, 2014 23:49

A jak na tym poli uniesiesz maskę, zasiądziesz w miejscu kierowcy i podgazujesz silnik (przód oraz tył) to nie zauważasz że silnik się buja (przechyla mocno do przodu i do tyłu) ?
karolj - Nie Maj 25, 2014 12:47

Panowie, drgania można sprawdzić smartfonem z odpowiednią aplikacją. Są nawet takie specjalnie do tego przygotowane, na przykład ze sklepu googla Vibrations - liczy od razu fouriera i pokazuje widmo drgań. Do tego pokazuje na skali częstotliwość "hałasów".
Samo zawieszenie telefonu w uchwycie, albo przyłożenie do drgających elementów w kabinie wystarcza.

Jak wywalona jest dwumasa, to drgania powinny mieć częstotliwość taką jak obroty silnika - bo przecież dwumasa jest na wale i kręci się równo z nim. Jeśli drgania pochodzą od samego silnika (czyli poduszki go nie tłumią), to częstotliwość będzie 2* wyższa od obrotów.

W ogóle można spróbować też mierzyć amplitudę drgań na poszczególnych poduszkach przykładając sam telefon (ale nie wiem czy tam nie telepie za bardzo i cokolwiek zobaczymy). Trzeba eksperymentować ;)

Pieta - Nie Maj 25, 2014 14:34

Punx napisał/a:
A jak na tym poli uniesiesz maskę, zasiądziesz w miejscu kierowcy i podgazujesz silnik (przód oraz tył) to nie zauważasz że silnik się buja (przechyla mocno do przodu i do tyłu) ?


Sprawdzałem to wczesnej jak zamontowałem tylko poliuretan i fakt jak na moje oko silnik się buja za mocno przy puszczaniu sprzęgła. Jak siedzę za kółkiem to podczas ruszania i hamowania silnikiem też mam wrażenie, że troszkę silnikiem buja.

Punx - Nie Maj 25, 2014 19:31

Nie chce czarnowróżyć, ale wydaj mi się że takie mocne bujanie silnikiem było powodem że mi się oryginalna grucha po roku rozleciała - popękała na tyle że wibracje w budzie to była jakaś masakra. Wcześniej walcząc z wibracjami kierownicy (przez 2 lata) miałem gruchę wielokrotnie sprawdzaną zawsze była OK.
Dawidovs - Pon Maj 26, 2014 08:48

Punx, to co ty masz włożone zamiast poliuretanu?
Pieta, ty masz ten wkład z wycięciami czy bez? Bo widziałem że są różne

Punx - Pon Maj 26, 2014 09:16

Ja mam wkład od Tedgum'a
Dawidovs - Pon Maj 26, 2014 12:05

Punx, ja miałem na próbę Tedguma ale to się jechać nie dało tak trzęsło budą.
Punx - Pon Maj 26, 2014 12:15

U mnie ten tedgum zachowuje się tak samo jak oryginalna stara poducha (nie ma żadnych pęknięć) jak jest poprawnie założony to trzyma silnik na miejscu ale niestety przenosi drgania - w zasadzie tylko na kierownicy się one objawiają ale nie dam sobie ręki uciąć że nie mam jakiegoś defektu kolumny. Zresztą kolumnę używkę już kupiłem, niestety ze stacyjką - wyjęcie stacyjki u Pana Kluczyka będzie droższe od samej kolumny :(
karolj - Pon Maj 26, 2014 12:28

A co z czerwonymi powerflexami? Też są tak miękkie, że silnik się przemieszcza?

Mam wrażenie, że i mnie dopadła dolna ósemka. Auto niby spokojne na postoju, ale jak przyspieszam to czuć drgania i auto jest głośniejsze. Poza tym jak oglądałem duży wkład, to widać pęknięcia na gumie.
Dodatkowo mam efekt jakiegoś takiego "luzu" powstającego podczas przejścia z przyspieszania do hamowania silnikiem. Może to właśnie silnik przemieszcza się przód-tył przez zerwaną poduszkę na dole. Jest to możliwe?

Pieta - Pon Maj 26, 2014 13:58

karolj napisał/a:
A co z czerwonymi powerflexami? Też są tak miękkie, że silnik się przemieszcza?

Mam wrażenie, że i mnie dopadła dolna ósemka. Auto niby spokojne na postoju, ale jak przyspieszam to czuć drgania i auto jest głośniejsze. Poza tym jak oglądałem duży wkład, to widać pęknięcia na gumie.
Dodatkowo mam efekt jakiegoś takiego "luzu" powstającego podczas przejścia z przyspieszania do hamowania silnikiem. Może to właśnie silnik przemieszcza się przód-tył przez zerwaną poduszkę na dole. Jest to możliwe?


Czerwonego wkładu powerflex już nie kupisz. Szybko się uszkadzały, więc wprowadzono ulepszona żółtą wersję z otworami.

Jak poduszka na dole się zerwie to właśnie jest taki efekt jak opisujesz, dodatkowo mozesz słyszeć stuki.

Punx - Pon Maj 26, 2014 14:25

Ja tam się za bardzo nie znam na mechanice, ale wydaje mi się że zamiast jednej ósemki to przy przemyślanym modowaniu można by tam zamocować dwie odsunięte od siebie powiedzmy ok 20-40cm z miękką gumą, takie cuś powinno lepiej tłumić drgania i jednocześnie dobrze trzymać silnik (zapobiegać przechyłom), może ktoś sie pokusi o takiego moda :)
karolj - Pon Maj 26, 2014 14:41

Albo poziomo zamocowana olejowa gruszka z jakiegoś innego samochodu? :)
longer86 - Pon Maj 26, 2014 14:45

zaraz padnie pomysł na wciśnięcie tam amortyzatora od bębna od pralki albo czegoś takiego:

amorek

Pieta - Pon Maj 26, 2014 16:35

karolj napisał/a:
A co z czerwonymi powerflexami? Też są tak miękkie, że silnik się przemieszcza?

Mam wrażenie, że i mnie dopadła dolna ósemka. Auto niby spokojne na postoju, ale jak przyspieszam to czuć drgania i auto jest głośniejsze. Poza tym jak oglądałem duży wkład, to widać pęknięcia na gumie.
Dodatkowo mam efekt jakiegoś takiego "luzu" powstającego podczas przejścia z przyspieszania do hamowania silnikiem. Może to właśnie silnik przemieszcza się przód-tył przez zerwaną poduszkę na dole. Jest to możliwe?


Czerwonego wkładu powerflex już nie kupisz. Szybko się uszkadzały, więc wprowadzono ulepszona żółtą wersję z otworami.

Jak poduszka na dole się zerwie to właśnie jest taki efekt jak opisujesz, dodatkowo mozesz słyszeć stuki.

karolj - Wto Maj 27, 2014 20:11

Zastanawiam się co kupić w miejsce starej łapy (samochód z dieslem). Po przeczytaniu całego tematu można tak to podsumować: dieslowy powerflex żółty (z otworami) za miękki i niszczy się gruszka, od benzyniaka (żółty bez otworów) za twardy, Tedgum daje radę jeśli chodzi o trwałość, ale nie eliminuje drgań. Jest jeszcze opcja zakupu oryginału (około 500zł) albo przeróbka łapy od Mondeo MK3. Co radzicie? ;)
rafalmis1 - Wto Maj 27, 2014 20:31

karolj napisał/a:
przeróbka łapy od Mondeo MK3

mam i według mnie jest za miękka

Dawidovs - Sro Maj 28, 2014 08:21

karolj, powiem ci tak:
Ja już tak wiele tych poduszek się na przekładałem że następną jaką kupię to tylko oryginał. Zresztą miałem tak nie raz: oszczędziłem na częściach i potem dwa razy musiałem to samo zmieniać.
Jeśli masz na tyle kaski kup oryginał i miej zgłowy na jakiś czas. Pozdro

karolj - Sro Maj 28, 2014 08:45

Dawidovs napisał/a:
karolj, powiem ci tak:
Ja już tak wiele tych poduszek się na przekładałem że następną jaką kupię to tylko oryginał. Zresztą miałem tak nie raz: oszczędziłem na częściach i potem dwa razy musiałem to samo zmieniać.
Jeśli masz na tyle kaski kup oryginał i miej zgłowy na jakiś czas. Pozdro


Dawidovs: no właśnie, nie warto oszczędzać. Już raz się przejechałem kupowaniem zamienników poduszek do Rovera 600.
Po prostu myślałem, że jest jakieś rozwiązanie lepsze od oryginału.

Z tego co wyczytałem, to na pierwszy montaż szedł hutchinson, i taką poduszkę własnie zamówiłem w rozsądnej cenie w intercars.

Punx - Sro Maj 28, 2014 09:12

Te co sprzedaje WAJBEX (jak ostatnio sprawdzałem ok 50pln tańsze od intercars) to też Hutchinson.
karolj - Sro Maj 28, 2014 09:22

Ale Wajbex akurat tej poduszki do diesla nie miał 2 miesiące temu i wciąż nie ma
Punx - Sro Maj 28, 2014 09:29

Ja mam na myśli gruszkę od 1.8 oraz V6, nowych gruszek do diesela nigdzie nie znalazłem ale może słabo szukałem :)
karolj - Sro Maj 28, 2014 09:31

A ja mówię o łapie (ósemce) pod silnikiem ;)
Punx - Sro Maj 28, 2014 09:35

Rozumiem że kupiłeś całą 8 ? Jak zamontujesz nie zapomnij podzielić się wrażeniami/odczuciami z tłumienia drgań.
Dawidovs - Pon Cze 02, 2014 09:17

Punx, tutaj masz oryginał:
http://allegro.pl/rover-7...4252755304.html
Ósemki też są oryginały w innych aukcjach

[ Dodano: Pon Cze 02, 2014 09:17 ]
Mam jeszcze prośbę do was panowie odnośnie pracy diesla w naszych roverach.
Ponieważ widzę że u was zestaw gruchy i poliuretanów się sprawdza, nie macie drgań przyjrzałem się pracy mojego motoru.
Oglądałem parę filmów na youtube z pracą CDT w roverze i wygląda na to że mój motor bardziej od nich się trzęsie.
Mam pytanie: Co w osprzęcie silnika może zakłócać jego pracę i wplywać na to że bardziej się trzęsie?
Dwumas wymieniony, sprzęgło nowe, poduchy zmienione.
Które rzeczy oprócz tych wpływają na drgania?
Wtryskiwacze? Dodam że motor ładnie się zbiera a obroty nie falują.
Pompa paliwa? Może mieć wpływ na drgania?
Koło pasowe? Stuków nie ma.
Wszyscy mechanicy patrzą na motor i mówią że tak się ma trząść :(

karolj - Sro Cze 04, 2014 19:45

Punx napisał/a:
Rozumiem że kupiłeś całą 8 ? Jak zamontujesz nie zapomnij podzielić się wrażeniami/odczuciami z tłumienia drgań.


Tak, kupiłem całą ósemkę. Niestety praktycznie nic się nie zmieniło. Widocznie moja poduszka, mimo pęknięć gumy widocznych po naciągnięciu jej śrubokrętem działała tak samo jak nowy Hutchinson.

Dalej efekt mam taki, że jak przyspieszam to czuć przenoszące się drgania silnika na budę (nie jest to mocno odczuwalne, ale mnie denerwuje). Poza tym nie zmieniło się nic przy przejściu z przyspieszania na hamowanie silnikiem. Wciąż po puszczeniu gazu mam wrażenie występowania luzu gdzieś w przeniesieniu napędu. Dwumasa? (Niby nówka wraz ze sprzęgłem i wysprzęglikiem wstawiona pod koniec roku 2012)

Może to jeszcze jakoś sie ułoży? Chociaż to tylko takie głupie złudzenia pewnie...

Do wymiany mam jeszcze gruszkę, leży już kupiona, też Hutchinson. Nie chciałem montować ich razem, żeby zobaczyć co która z nich powoduje ;)

Chyba zmądrzałem, nigdy więcej diesla w samochodzie osobowym. Niech se jeżdżą w traktorach.

Chociaż z drugiej strony... jechałem kiedyś lexusem IS220D. Tam silnika w ogóle nie było czuć, a słychać jedynie lekki i przyjemny pomruk przy przyspieszaniu, jak w benzyniaku. Czemu Rover ma tak niską kulturę pracy?

pelson91 - Sro Cze 04, 2014 20:17

karolj, CDT ma niską kulturę pracy?! posłuchaj sobie SDi z r200, r400 czy r400. Nawet R45iDT nie umywa się do kultury pracy CDT. Zastanów się co piszesz... ;]
Satyavan - Sro Cze 04, 2014 20:32

Niską kulturę ? Hmm .. U mnie słyszę lekki klekot i przyjemny świst przy przyspieszaniu. Rasowe brzmienie turbo diesla. :ok:
karolj - Sro Cze 04, 2014 20:34

pelson91 napisał/a:
karolj, CDT ma niską kulturę pracy?! posłuchaj sobie SDi z r200, r400 czy r400. Nawet R45iDT nie umywa się do kultury pracy CDT. Zastanów się co piszesz... ;]


Miałem R600 SDI, wiem że on pracuje jeszcze gorzej. Ale to zupełnie inna technologia, bez sensu takie porównanie.
Natomiast porównując CDT do chociażby Renault Megane II dCi Rover wypada niestety gorzej.

Zobaczymy jeszcze jak będzie po wymianie gruszki, chociaż nie ma żadnych objawów jej padnięcia, drgania na jałowym praktycznie nie występują.

pelson91 - Sro Cze 04, 2014 20:49

karolj napisał/a:
Natomiast porównując CDT do chociażby Renault Megane II dCi Rover wypada niestety gorzej.
no doooooooobra, jak już porównujesz, to weź pod uwagę trwałość, wybredność na paliwo złej jakości np...
karolj - Sro Cze 04, 2014 22:26

Dobra, nie mówię, że jest tragicznie. Może jeszcze gruszka pomoże. Jeśli jest urwana, to chyba istnieje możliwość, że po prostu silnik się podnosi przy przyspieszaniu na tej gruszce. Wymienię, to dam znać. Czy poza zniszczeniem tej poduszki jest jakiś patent, żeby ją odkręcić? Pewnie trzeba będzie dopasować odpowiedni kawałek rurki z wycięciami pasującymi do tych w poduszce...
Dawidovs - Czw Cze 05, 2014 09:54

karolj, na 99% pomoże ci wymiana tej gruchy, moja była ładna z zewnątrz a po wymianie inne auto. Niestety ja pewne drgania nadal mam i to na rozgrzanym motorze :-|
Mam prośbę do wszystkich którzy czytają ten temat:
Jeśli ktoś jest z Krakowa lub jest czasem w Krakowie i ma R75 CDT to prosiłbym o spotkanie, porównałbym kulture pracy obu aut. Chodzi mi oczywiście o tych którzy nie mają żadnych drgań :P
Pracuje w Krakowie codziennie od 8-16 na ul. Saskiej, okolice Płaszowa.
Może ktoś by mógł podjechać swoją furą na plac do mojej firmy (to mały skupik złomu) na chwilę i porównałbym silniki. Może mi to wskaże dalszą drogę poszukiwań

emilek900 - Wto Cze 17, 2014 09:09

Podjechać nie dam rady więc nie podjadę żeby porównać pracę silnika, ale może ten filmik coś pomoże https://www.youtube.com/w...seqJTO-YL9iKUNw ?
Dawidovs - Wto Cze 17, 2014 10:08

emilek900, dzięki kolego ale ja dwumas mam nowy :P
markozalko - Pią Paź 24, 2014 18:18

Kurde chyba mnie strzeli zaraz ... Jak się zrobiło zimniej to tak mi puka przy ruszaniu, że szok. Grom wie skąd, czasem z tyłu czasem z przodu. Praktycznei za każdym razem podczas ruszania a jak na zimnym ruszam to i przy zmianie biegu na 2 też puknie. Za groma nie wiem któa to poducha, ósemka czy grucha. Bez wymiany niesety się nie da określić? Mam pytanie do tych co mieli drgania. Czy jak na zimnym silniku odpalaliście auto np. po nocy to też wam mocno drżała kierownica i wydawała dźwięki jakby wpadała w wibrację a jak się ją złapało to ucihło? Może to jedna i ta sama poduszka albo co inne. Il emożna zawieszenie wymieniać :(
MatiNitro - Sro Lis 26, 2014 22:07

Dziś zamówiłem "gruszkę" do swojego RRR. W przyszłym tygodniu wymiana. Z objawów, to zawsze miałem drgania deski rozdzielczej, plastików, podłokietnika na wolnych obrotach. Wystarczyło minimalnie gazu dodać a drgania cichły. Ostatnio, przy bardzo zimnym rozruchu, RRR stoi na dworze, zaczęła mi ogromnie kierownica drgać, a nie raz jakby cała maglownica latała. Dam znać po wymianie, poducha od 1.8 ;)

BTW. skąd taka cisza w temacie :D wszyscy już poduszki wymienili czy coo :)

haszczyc - Sro Lis 26, 2014 23:39

jak byś poczytał wątek to byś przeczytał że wymiana gruszki pomaga zdecydowanie
MatiNitro - Pią Gru 05, 2014 18:42

haszczyc, czytałem kilkakrotnie temat ;)
Dziś RRR dostał nową poduszkę/gruchę. Efekt niesamowity jednym słowem :D Auto odbierałem po postoju na mrozie także, od razu mogłem sprawdzić efekty. Kierownica po odpaleniu nawet nie drgnęła :p Plastiki nawet nie zająknęły, żadnego rezonansu :D
W moim wrażeniu poprawiła się kultura pracy silnika, pojawiająca się w kabinie na wyższych obrotach. Wrażenie jakby ciszej, lżej pracował silnik. Może to placebo :D Ale podoba mi się.
Ogólnie polecam tą poduchę od 1.8/1.8T. Żałuję, że wcześniej nie zebrałem się na zakup i wymianę.
Pozdrawiam

karolj - Pon Gru 08, 2014 23:27

Zastanawiam się, czy wsród Roverów 75 z silnikiem diesla są takie, po których nie czuć żadnych drgań. Chodzi mi o taki idealny poziom - zero drgań na kierownicy, żadnego mrowienia na pedałach itp.
U mnie w tej chwili po wymianie poduszki pod silnikiem i gruszki jest bardzo dobrze, ale jednak czasami da się mocno odczuć, że to diesel. Ciekawe też z czego wynikają różnice w kulturze pracy w różne dni (temperatura praktycznie na tym samym poziomie, w baku to samo paliwo).

arczi220 - Wto Gru 09, 2014 11:19

MatiNitro napisał/a:
Ogólnie polecam tą poduchę od 1.8/1.8T. Żałuję, że wcześniej nie zebrałem się na zakup i wymianę.

Kupiłeś nową ile dałeś ;)

MatiNitro - Wto Gru 09, 2014 15:50

artmati, 213zł z przesyłką. Wszystkie linki do poduszek są na poprzednich stronach tematu :)
arczi220 - Wto Gru 09, 2014 17:42

MatiNitro napisał/a:
Wszystkie linki do poduszek są na poprzednich stronach tematu :)

ale już wygasły albo nie odnaleziono serwera.

MatiNitro - Wto Gru 09, 2014 17:47

artmati, http://www.wajbex.pl/czes...86160~1HUT.aspx

Z tego sklepu zamawiałem ;)

arczi220 - Wto Gru 09, 2014 18:55

I to do naszych CDT pasuje bez przeróbki tak sobie, bo widzę że to nie tylko ty wymieniałeś od 1.8.A muszę wymienić bo mi żonka nie dość marznie w aucie to jeszcze może wypaść przez te drgania :)
MatiNitro - Wto Lut 03, 2015 18:58

Witam Panowie.
Wczoraj mechanik zdiagnozował u mnie padające koło pasowe.
Ze względu na duże przebiegi i niemal codzienne używanie RRR, nie będę czekał i zwlekał z wymianą.
Pytanie moje dotyczy kultury pracy na wadliwym, niesprawnym kole pasowym. Czy jego defekt może wpływać na drgania na kierownicy, karoserii? Ostatnio wymieniałem poduszkę "gruszkę" i drgania ustały. Teraz ponownie się pojawiają, ale nie zawsze.
Czy inna poduszka może zaczynać przenosić drgania?
Pozdrawiam

AdaskoC - Wto Lut 03, 2015 19:32

Każda poduszka powoduje drgania, szarpanie jeśli jest uszkodzona. Koło pasowe jak już zacznie Ci walić to też i budą trzęsie, do tego dźwięk silnika staje się chaotyczny. Z kołem pasowym nie ma jaj, lepiej wymień jak się do tego kwalifikuje. Tylko załóż oryginał corteco, nie jakąś chińszczyznę bo szkoda kasy jeśli chcesz pojeździć
MatiNitro - Wto Lut 03, 2015 19:49

AdaskoC, noo mam jeszcze w rękawie dwumasę od Ciebie i nową "8" w szafce, jakby drgania nie ustały to jest na czym działać. Koło pasowe jutro u mnie będzie. Kupiłem Dayco, tu na forum wiele osób montowało, a i w internetach sporo dobrych opinii. Montaż do dogadania. U mnie walenia nie ma, mechanik dosłuchał się dziwnych odgłosów po lewej stronie silnika właśnie i wbrew moim przypuszczeniom wykluczył dwumasę. Doo zmęczenia koła pasowego pasuje przebieg mojego RRR, już 234 000km zrobione.
Dawidovs - Pią Cze 26, 2015 09:05

Chciałem się z wami podzielić pewną ciekawostką w sprawie drgań. Wczoraj wyeliminowałem rzecz która wprawiała mi budę w drgania.
Mam ósemkę w poliuretanie, gruchę Hutchinsona. Ostatnio jednak zaczęła mi bardziej drgać kierownica i plastiki w środku rezonowały każdy w innym zakresie obrotów. Zastanawiałem co się dzieje, czy może grucha się już nie wysypała...
Podnosimy wczoraj auto z kolegą i słuchamy. No trzęsie się.. Złapałem ręką okolice ósemki - nic, zero drgań, pięknie tłumi. Buda jednak nadal się trzęsie.
Co się okazało: Winą drgań była zsunięta guma na półośce z lewej strony. Guma ma służyć za ochronę przed obcieraniem chyba wahacza. Prawdopodobnie przy wymianie czujnika ABS-u mechanicy przesunęli ją tak niefortunnie że stykała się z łącznikiem stabilizatora. Drgania z półosi i silnika były przenoszone na budę przez łącznik.
Jak wsiadłem po przesunięciu w górę tej gumy( można ją wogóle wyciąć w cholerę) to nie mogłem uwierzyć - cisza jak makiem zasiał. A już miałem dechę rozbierać i wygłuszać.
Polecam zwrócić uwagę na to w waszych R, może macie podobnie.
Ogólnie mechanikom trzeba patrzeć na ręcę, zobaczyłem że po wymianie czujnika wstecznego w skrzyni uszkodzili mi osłonę przegubu wewnętrznego. Trochę oleju się wylało ale kolega zasklepił dziurkę sylikonem, może jeszcze wytrzyma..

Punx - Pią Cze 26, 2015 09:31

Ja podobno mam delikatne luzy na półosiach (w skrzyni i w podporze), zastanawiam się czy to tez może mieć wpływ na drgania na postoju ?

Z tymi luzami to co mechanik to inna teoria, jedni mówią że jest duży luz, inni że minimalny a jeszcze inni że musi być taki luz żeby to prawidłowo działało.

Dawidovs - Pią Cze 26, 2015 11:01

Punx, luzy bardziej powinny ci wpływać na drgania w czasie jazdy, nie na postoju. Luzy na przegubie wewnętrznym który się sypie też będą dawać drgania
Punx - Pią Cze 26, 2015 11:09

To w czasie jazdy tragedii nie ma, zatem u mnie coś innego przenosi te drgania po prawej stronie, sam silnik tez wg mechaników nie dość że mocno naprężony (nawet na starej gumowej 8 na której się strasznie bujała podczas odpalania) to jeszcze ma mocne drgania na jałowym wyczuwalne ręką - wystarczy dotknąć pokrywy silnika.
longer86 - Pią Cze 26, 2015 11:11

To diesel, zawsze będzie telepał, podłącz INPĘ i zobacz jakie ma korekty wtrysków, może stąd masz większe drgania
Punx - Pią Cze 26, 2015 11:19

Wg 3 testów na T4 (rozgrzany silnik) korekty są w normie. Aczkolwiek jak będę znowu w okolicach Jowiego to sprawdzę zapewne wtryski. Nie mam INPY, kiedyś pożyczyłem od kolego (BMW) ale nie chciała działać z moim autem.
longer86 - Pią Cze 26, 2015 11:27

nie ma, że nie chciała, musi działać, inpa to inpa
Punx - Pią Cze 26, 2015 11:29

Zadziała INPA z tym moim ELM327 BT z którym działa Torque ? A może jest INPA na androida ?
prebenny - Pią Cze 26, 2015 12:21

Nie zadziała. To jest cały interfejs program + kabel.

Bodajże od wersji wyższej niż 5 Inpa nie współpracuje z Roverem.

wellman - Czw Lut 25, 2016 16:50

Odkopuję temat drgań. :-)

Walczę z tym od kilku miesięcy. Wymieniłem poduszki: ósemka od S-parts, gruszka Hutchinson, dwumasę LUK, wysprzęglik TAZU, koło pasowe CORTECO, odma. Wtryski są zregenerowane, dziś ponownie sprawdzone i są ok. Sprawdzony łącznik elastyczny wydechu i poduszka nad gruszką... a drgania nadal są, szczególnie na wolnych obrotach (po podniesieniu obrotów prawie całkowicie drgania znikają).

Panowie w Bosch Servisie nie potrafią przyczyny drgań jednoznacznie zidentyfikować, ale mają dwa typy - poduszka/łapa skrzyni biegów po stronie kierowcy i ewentualnie tuleje mocujące sanek silnika.

Teraz pytanie - gdzie można te elementy, szczególnie poduchę dostać? Wszędzie jest w katalogach, np. firmy BIRTH, ale nigdzie nie jest dostępna. :(

Punx - Czw Lut 25, 2016 16:57

A próbowałeś wymiany kolumny kierownicy ? Mnie się wydaje że u mnie wymiana kolumny na jakiegoś starego anglika spowodowała że prawie pół roku była cisza (choć wizualnie kiera "wibrowała" ale nie przenosiła drgań) ... aktualnie po 6 miesiącach mam niewielkie drgania - kupiłem na próbę kolejną kolumnę tym razem sporo młodszą. Za miesiąc/dwa będzie przymiarka do tematu wymiany.
wellman - Czw Lut 25, 2016 17:16

Punx, kolumny nie zmieniałem. Panowie w serwisie mieli sie jej przyrzec i stwierdzili, ze to nie to. Z reszta u mnie poza kierownica drzy cala buda. Widać to bardzo dobrze na otwartych drzwiach i drgania sa jakby silniejsze po stronie kierowcy, co by sie niby zgadzalo z ta poduszką.
Punx - Czw Lut 25, 2016 17:21

Masz manuala ? Zwiększ sobie RPM biegu jałowego max 855 możesz ustawić, manual ma domyślnie ok 780rpm.

Ale to tylko likwidacja sqtqf a nie usunięcie przyczyn ... ale ja już w usuwanie tyle kasy utopiłem że dla mnie każde 6 mcy jeżdżenia bez klekotania budy to cudowne chwile warte takiej operacji :)

j0zek - Czw Lut 25, 2016 22:01

wellman, poduszka skrzyni nie ma wpływu na te drgania. Potwierdzone info, także odpuść zakup nowej.
Punx - Czw Lut 25, 2016 22:12

Ja kiedyś za namową jednego forumowicza zmieniłem (rencami Sash997) poduchę z mojej pokrzywionej (po dzwonie) na idelnie wyglądającą używkę - od tej pory miałem większe drgania ... ale że taka zmiana sporo czasu zajmuje to nigdy go nie starcza na sprawdzenie 2 innych jakie nabyłem dawno temu :)
wellman - Czw Lut 25, 2016 22:18

j0zek, Punx, to co to może jeszcze być?

Spróbuję z tą kolumną kierowniczą, ale biorąc pod uwagę, że drży cała buda, a nie sama kierownica, to raczej dużej poprawy się nie spodziewam.

Może rzeczywiście te tuleje w sankach, na zdjęciach widać, że takie coś tam jest, ale nie widzę nigdzie czegoś takiego w katalogach.

j0zek - Czw Lut 25, 2016 22:23

wellman, sam chciałbym wiedzieć też chciałbym to rozwiązać, u mnie co prawda jeszcze nowej dwumasy nie ma i wtryskiwacze na stole nie leżały, jedynie na w pół miarodajne sprawdzenie w INPa.

Może też być przegub wewnętrzny na kolumnie,

wellman - Pon Lut 29, 2016 16:52

Punx, chyba spróbuję z wymianą kolumny. Rozumiem, że wymieniałeś u siebie całość, razem z tym przegubem, prawda? Dużo z tym roboty jest, czy dałeś do warsztatu? Jeśli tak - dużo skasowali? :P
Punx - Pon Lut 29, 2016 16:57

Wymieniał mi mechanik, razem z wygłuszeniem całej konsoli ... więc nie wiem co ostatecznie i w jakim stopniu pomogło na wyciszenie hałasu (ale to tylko leczenie objawów). Niemniej jednak po tych 6 mcach znowu zaczyna wibrować kolumna a była błoga cisza.

Skasowali chyba dużo bo 1k pln za dołożenie kurtyn, wytłumienie konsoli, wymianę kolumny, odgrzybienie i nabicie klimy.

Ja przymierzam się do wymiany półosi jeszcze, razem z kolumna w tym samym czasie ... mam nadzieje że kolega serwisant ogarnie to w 3h :)

wellman - Sro Mar 30, 2016 00:46

Przeglądając fora angielskie w temacie wibracji (w tym tych na kierownicy) trafiłem na coś takiego:

http://www.the75andztclub...ead.php?t=85445

W rimmerbros stoi, że to tłumik drgań kierownicy stosowany w dieslach z automatem... ale może w przypadku manuala też by się sprawdził. Ciekawe, czy AdascoC będzie takie miał do wypróbowania. ;-)

AdaskoC - Sro Mar 30, 2016 07:09

Miałem do czynienia z kilkoma CDT w automacie, ale z tym gadżetem się jeszcze nie spotkałem :-)
wellman - Sro Mar 30, 2016 08:15

AdaskoC, podobno to ma pasować plug&play gdzieś pod poduszką. Trudno mi powiedzieć jak i gdzie dokładnie, bo jeszcze tego elementu akurat nigdy nie rozkładałem. :P

Z tego, co doczytałem to to dziś dość rzadkie trofeum. Miały to tylko automaty CDT między 2000 a 2002, później w ramach "cięć kosztów" zniknęło.

AdaskoC - Sro Mar 30, 2016 08:32

A to jedynie roczniki 2004-2005 miałem w swoich rękach z tym silnikiem i skrzynią :)
Punx - Sro Mar 30, 2016 08:45

Ja mam 2003 i nie widziałem w poprzedniej ani obecnej kierownicy takiego usrojstwa. Ale sceptycznie do tego podchodzę ... wibracje jak się pojawiają to na patyku a nie na kole kierownicy, jak się ten patyk zblokuje to są przenoszone na całą konsolę i hałasuje dosłownie wszystko a nie tylko koło kierownicy.

Na ebaju 40 funtów a tutaj prosze można za 10 wyhaczyć:

https://shop.vitesse-ltd.com/products/qtd100040?variant=14556188039