Zobacz temat - [PoRD] Zakaz wjazdu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [PoRD] Zakaz wjazdu

llygas - Nie Wrz 26, 2010 17:22
Temat postu: [PoRD] Zakaz wjazdu
Na jednej z uliczek w poblizu mojego osiedla stoi znak zakazu wjazdu.
Ale nie wie mam do końca pewnosci czy powinienem sie do niego stosować, bo stoi po lewej stronie.
Popatrzecie na foto.
Co o tym myślicie?

magneto - Nie Wrz 26, 2010 17:30

llygas napisał/a:
czy powinienem sie do niego stosować, bo stoi po lewej stronie


Ja bym się nie stosował.
Moim zdaniem znak został powieszony przez pomyłkę

Paul - Nie Wrz 26, 2010 17:57

magneto napisał/a:
Moim zdaniem znak został powieszony przez pomyłkę
albo głupi kawał.
Tym bardziej, że linie (podwójna ciągła) wskazują na ulice 2-kierunkową :P

zetes - Nie Wrz 26, 2010 20:19

umieścili po lewej stronie ze wzgl ędów oszczędnościowych, bo na slupie lampy oświetleniowej :grin: Gdyby umieścili po prawej stronie to musieliby użyć specjalnie do podtrzymanie znaku słupka.
Bordos - Nie Wrz 26, 2010 20:47

Moim zdaniem niestety należy się do niego stosować. Podobnie jest znak umieszczony w Gdańsku, gdzie linia podwójna ciągła też jest.
MaReK - Nie Wrz 26, 2010 23:27

Może to być zabieg mieszkańców osiedla, którzy chcą w ten sposób wypłoszyć przypadkowych lub cwańszych kierowców, którzy np. chcą skrócić sobie drogę.
Widziałem taki patent na jednym z osiedli w Ząbkach ;)

Cytat:

B-2 Zakaz wjazdu
Oznacza zakaz wjazdu na drogę lub jezdnię jednokierunkową od strony jego umieszczenia. W szczególnych przypadkach znak ten może oznaczać zakaz wjazdu na drogę dwukierunkową.


Cytat:

1. Znaki drogowe pionowe umieszczone po prawej stronie jezdni lub nad jezdnią dotyczą kierujących znajdujących się na wszystkich pasach ruchu; jeżeli jednak znaki są umieszczone nad poszczególnymi pasami ruchu, to znaki dotyczą tylko kierujących znajdujących się na pasie, nad którym są umieszczone. Znaki drogowe umieszczone po lewej stronie jezdni lub pasów ruchu stanowią powtórzenie znaków umieszczonych po prawej stronie, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.


Ja bym się stosował, chociaż można to zrozumieć, żeby nie jechać lewą stroną jezdni - pod prąd ;) Ale znak nie wisi nad jezdnią ;P

Kruchy - Nie Wrz 26, 2010 23:43

Ze zdjęcia można wywnioskować, że znak stoi przynajmniej kilkanascie metrów za skrzyżowaniem, ale jeszcze przed końcem podwójnej ciągłej. Więc można dojechać do znaku, ale stosując się do niego, nie można ani jechać dalej, ani zawrócić :D Z kolei, nie wiem napewno, ale chyba nie można wjeżdżać tylem z powrotem na skrzyżowanie ;)
Ja bym się nie stosował.

MaReK - Nie Wrz 26, 2010 23:44

Nie dawało mi to spokoju i zacząłem szukać.
Nie mogłem znaleźć tych "szczególnych przepisów", ale dorwałem dyskusję na jakimś portalu i wypowiadał się jakiś inspektor, który orzekł, że znak ZAKAZU (B-2) postawiony sam z lewej strony jest znakiem nieważnym i uznaje się go jako znak, który został obrócony (wandalizm). Pytanie tylko, czy jest sens stawiać tam ten znak dla przeciwnego kierunku... ale to już llygas musiałby pokazać szerszy obraz otoczenia :)

llygas - Pon Wrz 27, 2010 08:48

OK,

Dzis zrobie szerszy obraz otoczenia.

maciej - Pon Paź 04, 2010 11:25

Nie stosować - podany przez MaRKa paragraf tłumaczy wszystko.

Kiedyś nawet miałem ochotę zadzwonić po policję i powiedzieć, że mnie przebieraniec napadł, jak na mnie pan strażnik miejski zaczął krzyczeć, że pod prąd jadę, a znak był tylko po lewej. ;)