Zobacz temat - [R75] Stuki podczas przyspieszania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Stuki podczas przyspieszania

lukasz5992 - Nie Paź 03, 2010 17:42
Temat postu: [R75] Stuki podczas przyspieszania
Witam
Zauważyłem że ostatnio coś zaczęło stukać tak jakby pośrodku R w okolicy skrzyni przy "energicznym" przyspieszaniu, przeciąganiu biegu 1,2.
Jedyne co mi przychodzi na myśl to przeguby, ale gdy skręcam na maksa nic nie stuka.
Stukanie jest bardzo rytmiczne i szybkie (im więcej gazu tym szybsze stuknięcia) , a przy spokojnej jeździe objawu nie słychać.Najgorzej jest przy ruszaniu trzeba to zrobić delikatnie żeby nie stukało.Co według was może powodować takie stuki?

apples - Nie Paź 03, 2010 19:23

lukasz5992 napisał/a:
Co według was może powodować takie stuki?
Koło dwumasowe, poduszki silnika, koło pasowe wału, mechanizm różnicowy lub pada tarcza sprzęgła. http://forum.roverki.eu/v...p=494811#494811 i http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721

Jaki masz przebieg? Jeżeli około 200tys. i nie miałeś wymienianego sprzęgła prawdopodobnie zaczyna się kończyć. Czy czujesz drżenie na pedale sprzęgła? W jakiej pozycji zaczyna ciągnąc?

lukasz5992 - Nie Paź 03, 2010 19:32

Myślę... tzn mam nadzieje, że nie jest to wina sprzęgła:( Dwu masa wymieniona była w zeszłym roku.Ciągnie mniej więcej od połowy sprzęgła.Odgłos stukania dobiega jakby od podłokietnika gdzieś pod nim.
apples - Nie Paź 03, 2010 19:40

lukasz5992 napisał/a:
Odgłos stukania dobiega jakby od podłokietnika gdzieś pod nim.
Trzeba było tak od razu. :grin:
1. Jest pod spodem w miejscu miej więcej o którym piszesz osłona termiczna. Może się poluzowała lub odchyliła i uderza o wydech lub karoserię.
2. W tym samym miejscu są wieszaki do podwieszenia wydechu. Mogła guma wyskoczyć z wieszaka lub pęknąć i wali o karoserię. :wink:

lukasz5992 - Nie Paź 03, 2010 19:46

:) Jutro rano to sprawdzę kanał i będę wiedział, z tym jeszcze ,że te stuki nie słychać na luzie nigdy... Najgorzej jest pod gorę jak ruszam z 1 potem 2.Odgłos identyczny jak przegłubu.
apples - Nie Paź 03, 2010 20:00

lukasz5992 napisał/a:
Najgorzej jest pod gorę jak ruszam z 1 potem 2.Odgłos identyczny jak przegłubu.
Sprawdź najpierw osłonę i wydech. :wink: Potem sprawdź poduszki silnika, a zwłaszcza tylną. Jak będziesz na kanale to elegancko do niej dojdziesz.
kris-tofer - Pon Paź 04, 2010 10:01

z moich doświadczeń wynika, że stuka Ci tuleja wahacza, sprawdź to czym prędzej