Zobacz temat - [R25 1.4 2000r] Wymiana przepustnicy a linka gazu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4 2000r] Wymiana przepustnicy a linka gazu.

generaldawid - Pon Paź 04, 2010 13:57
Temat postu: [R25 1.4 2000r] Wymiana przepustnicy a linka gazu.
Witam, zakupilem pare dni temu przepustnice aluminiowa u siebie mam plastikowa ta co sie nie otwiera do konca, moje pytanie jest takie.Linka gazu ktora jest polaczona plastikowa przepustnica jest za dluga dla przepustnicy aluminiowej, czy musze ja wymieniac a jesli tak to na jaka z ktorego modelu Rowerka.
snake0908 - Pon Paź 04, 2010 15:02

generaldawid napisał/a:
Witam, zakupilem pare dni temu przepustnice aluminiowa u siebie mam plastikowa ta co sie nie otwiera do konca, moje pytanie jest takie.Linka gazu ktora jest polaczona plastikowa przepustnica jest za dluga dla przepustnicy aluminiowej, czy musze ja wymieniac a jesli tak to na jaka z ktorego modelu Rowerka.


Mam 45 i tez wymieniałem przepustnice z plastikowej na aluminiowa, tylko u mnie wszystko ładnie pasowało. Musiałem możne troszkę podciągnąć, ale jest tam przecież regulacja.
Także myślę ze w twoim przypadku to tylko kwestia regulacji lub źle założyłeś linkę na ten mechanizm przepustnicy.

pozdr

generaldawid - Pon Paź 04, 2010 15:08

linka zalozona zostala poprawnie,mam roznice kilku centymetrow.
snake0908 - Pon Paź 04, 2010 17:04

generaldawid napisał/a:
linka zalozona zostala poprawnie,mam roznice kilku centymetrow.


Bankowo coś źle zrobiłeś, przecież te przepustnice wymiarami sa takie same, zaczep do blokady pancerza linki znajduje się w tym samym miejscu. Przymierz te przepustnice do siebie i sam zobaczysz ze sa takie same, wiec skąd wzięła ci się rozbieżność w dlugosci linki ( kilka cm ) nie jestem w stanie pojąć. Ja tez zmieniałem i przepustnice i musiałem przestawić długość linki na tym czarnym plastikowym kwadracie o jeden obrot, a przy tym skoku gwintu to jakies 0,2 mm.

leszczu - Pon Paź 04, 2010 18:19

Powinno pasować plug and play :wink:
Pobaw się tą regulacją co ci zaznaczyłem na zdjęciu :grin:

boli88 - Nie Wrz 10, 2017 12:35

wracając do tematu to pytanie jak udało Ci się to rozwiązać ? u mnie jest to samo, założyłem metalowa przepustnice i linka okazała się za długa porównując stara i obecna przepustnice to jest różnica w wysokości mocowania linki