Zobacz temat - [214 Si 103 KM 96'] Napinacz wspomagania i przegub?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 Si 103 KM 96'] Napinacz wspomagania i przegub?

Szczygus - Nie Paź 10, 2010 22:07
Temat postu: [214 Si 103 KM 96'] Napinacz wspomagania i przegub?
Witam wszystkich.

Ostatnio zacząłem słyszeć dziwne hałasowanie z okolic pasków klinowych. Prawdopodobnie posypało się łożysko w jednym z napinaczy. Ja obstawiam że w tym od wspomagania. Sam z chęcią sobie sprawdzę te rzeczy. I teraz moje pytanie. Co trzeba zrobić żeby pierw zdjąć paski od wspomagania i klimatyzacji żeby się dostać do napinaczy tych pasków? Jakich ewentualnie użyć kluczy?

I druga kwestia. Przy prawym zacisku jest taka gumowa osłona, bodajże nazywa się mażeta nie wiem dokładnie :P chodzi mi o tą bliżej koła. Od pewnego czasu podczas jazdy słyszę jakby takie tarcie i wibracje z tamtej strony. Ostatnio wlazłem pod samochód i zauważyłem że jest ona pęknięta. I teraz moje pytanie co ona osłania? I jak ewentualnie sprawdzić czy dana część tam jest sprawna?

Pozdrawiam braci Roverków :)

ADI-mistrzu - Nie Paź 10, 2010 22:40

Masz kanał? Jak nie to będziesz rzeźbił tyle co ja jak wymieniałem rolkę napinacza wspomagania :razz:
Musiałem odkręcić zbiorniczek płynu wspomagania, potem całą pompę wspomagania, cały napinacz i dopiero z napinacza rolkę.
Sama rolka była za droga (ponad 100zł) dlatego wstawiłem samo łożysko(20zł), poskładałem do kupy i cieszę się do dziś. :wink:
http://forum.roverki.eu/v...highlight=rolki

keczu - Nie Paź 10, 2010 22:48

Masz automatyczny czy manualny napinacz?
Szczygus - Pon Paź 11, 2010 07:56

Bardziej chodzi mi o rolkę napinającą pasek od wspomagania. Zdjęcie poniżej tej rolki. Dokładnie chodzi mi o to co trzeba odkręcić żebym mógł ją wymontować i sprawdzić czy to faktycznie ona? Jakieś dwa lata temu miałem te same objawy i obstawiam że to znowu ona. No i powiedzcie mi coś więcej na moje drugie pytanie.

Pozdrawiam

ADI-mistrzu - Pon Paź 11, 2010 08:05

No to napisałem Ci co musisz zrobić (jak nie masz kanału), co musisz wykontować.
Rolka napinacza paska wspomagania kierownicy to właśnie to co ja u siebie wymieniałem, zajrzyj do linku, wygląda tak samo.

sTERYD - Pon Paź 11, 2010 08:21

ADI-mistrzu, przesadzasz. Wystarczy skręcić koła na max w prawo i przed prawym kołem do wszystkiego masz w miarę łatwy dostęp. Małą nasadką luzujesz śrubę w środku rolki potem luzujesz napinacz, (lub nie luzujesz) i odkręcasz całkiem śrubę w środku. Masz rolkę w ręce, ewentualnie teraz możesz odkręcić napinacz :cool:
Szczygus - Pon Paź 11, 2010 08:36

sTERYD, no dzięki, chce właśnie sprawdzić tą rolkę czy znowu się w niej łożysko nie posypało. Czy za mocno naciągnięty pasek mógł popsuć tą rolkę skoro była ona wymieniana jakiś 1-2 lata temu?

No i czy ktokolwiek odpowie mi na drugie pytanie w sprawie tej osłony gumowej co w niej się znajduje?

Pozdrawiam

sTERYD - Pon Paź 11, 2010 08:49

zbyt mocny naciąg paska owszem może popsuć rolkę.
a co do gumy to chodzi Ci o osłonę przegubu??

to nie jest to manżeta, tylko osłona przegubu, i dostaniesz w każdym sklepie.
Jej awaria może wywoływać różne dźwięki jeśli do przegubu dostał się piach :/

ADI-mistrzu - Pon Paź 11, 2010 09:55

sTERYD u mnie nie dało rady tak podejść, musiał bym ściągać osłonę nadkola a ona jest przymocowana na plastikowe wkręty z którymi raz się mocowałem przy wymianie silniczka spryskiwaczy i miałem dość tym razem... :wink:

Ale jeśli komuś się uda to faktycznie łatwiej przed nadkole.

Szczygus - Pon Paź 11, 2010 10:26

Obstawiam właśnie że już się tam posypało w przegubie bo przy wolnych prędkościach czuć dziwny dźwięk stamtąd a przy większych wpada w wibracje. Czy to pasująca część?
http://tomateam.pl/sklep/...al=naped&c=1545

I czy da radę ją samemu wymienić? Jest to jakoś skomplikowane?

Pozdrawiam

sTERYD - Wto Paź 12, 2010 01:16

ADI-mistrzu, ale osłona nadkola wcale tam nie przeszkadza :)
trzeba tylko zajrzeć i sięgnąć za blachę, którą osłania plastik :cool:

Szczygus - Wto Paź 12, 2010 08:03

Szczygus napisał/a:
Obstawiam właśnie że już się tam posypało w przegubie bo przy wolnych prędkościach czuć dziwny dźwięk stamtąd a przy większych wpada w wibracje. Czy to pasująca część?
http://tomateam.pl/sklep/...al=naped&c=1545

I czy da radę ją samemu wymienić? Jest to jakoś skomplikowane?

Pozdrawiam


Da radę żeby ktoś mi odpowiedział na to pytanie? ;)

stiepazapto - Wto Paź 12, 2010 08:12

Samemu sie da, trzeba rozpiąć przegub i sprawdzić ile "brudu" się tam już dostało - jeżeli dużo to nowy smar i osłona na niewiele pomoże. Zawsze możesz podjechać do norauto tam chyba taki zabieg kosztuje w granicach 100-120zł. Zależy jakie masz doświadczenie w tego typu naprawach, jak nigdy czegoś takiego nie robiłeś to proponuje dowolny warsztat, żebyś nie wygenerował sobie większych kosztów. :wink:
Szczygus - Wto Paź 12, 2010 08:15

Chodzi Ci o robociznę za wymianę przegubu tak?
sTERYD - Wto Paź 12, 2010 09:09

tu:
http://forum.roverki.eu/v...%B3ony+przegubu
masz wszystko co musisz wiedzieć, a nawet więcej