Zobacz temat - [R220SDI]Odpowietrzanie hamulców
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDI]Odpowietrzanie hamulców

xtek - Pon Paź 11, 2010 18:37
Temat postu: [R220SDI]Odpowietrzanie hamulców
Mam ABS i 4 tarcze. Zregenerowałem sobie dziś oba tylne zaciski, bo już się zacinały i zjadały klocki błyskawicznie (nie odbijały, wywalały gumki). Teraz wyglądają i działają jak nowe (przynajmniej w teorii).
Mam jednak problem z odpowietrzeniem.
Odpowietrzylem tylko tyl i teraz mam bardzo miekki pedal - dopiero jak wcisne na max to cos hamuje, ale slabo. Przed wymiana bylo duzo lepiej, czyli cos mi sie nie powiodlo odpowietrzanie. Czy powinienem odpowietrzyc w takim razie wszystkie 4 kola?
Czy w naszych Roverach jest korektor sily hamowania w zaleznosci od obciazenia tylnej osi?

Znalazlem cos takiego, ze niby w jakichs golfach jest i innych:

Cytat:
SAMOCHODY TYPU KOMBI LUB POSIADAJĄCE PRZY BELCE TYLNEJ REGULOWANY KOREKTOR SIŁY HAMOWANIA KÓŁ TYLNYCH

W wypadku takich aut należy przed rozpoczęciem czynności odpowietrzania, w celu zapobieżenia słabemu przepływowi płynu hamulcowego na tył pojazdu:
- zdjąć cięgno biegnące od tylnej belki do korektora siły hamowania
- ustawić dźwignię korektora tak, jak jest ustawiona przy maksymalnym obciążeniu tylnej osi (umożliwiając tym samym maksymalny przepływ płynu hamulcowego przez korektor)

Remigiusz - Pon Paź 11, 2010 18:47

xtek napisał/a:
Czy w naszych Roverach jest korektor sily hamowania w zaleznosci od obciazenia tylnej osi?


Ja to znam tylko z ciężarówek, I sie odpowietrza wszystkie 4 kola a nie tylko tylna os:

zaczynasz od prawego kola przód potem lewe kolo tył, potem lewe kolo przód i znów prawe kolo tył :/ Jak masz mieki pedał to się odpowietrza aż do skutku. gdzieś masz powietrze jeszcze :neutral:

xtek - Pon Paź 11, 2010 19:13

No wlasnie odpowietrzylem tylko tyl, bo na przod juz mi nie starczylo czasu.
Jutro jade w droge wiec musze sie tym rano zajac :)