Zobacz temat - [R75] Pompa wody
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pompa wody

Binek84 - Sro Paź 20, 2010 20:44
Temat postu: [R75] Pompa wody
Witam, szukam namiarów na nowe pompy wody do mojego Roverka 75, wszędzie natykam się tylko na pompy do benzyniaków, nawet nie spodziewałem się że tak trudno znaleźć tą część
robo - Sro Paź 20, 2010 20:50

Nie przesadzasz trochę ? Po 30 sekundach szukania:
http://allegro.pl/pompa-w...1279026460.html

Binek84 - Sro Paź 20, 2010 21:00

Głównie szukałem po sklepach, hurtowniach!!! Dziekuje za pomoc, pozdrawiam
robo - Sro Paź 20, 2010 21:03

I żeby nie było, że to był jedyny wybór:
http://www.tomateam.pl/sk...l=silnik&c=1117
Powodzenia.

apples - Czw Paź 21, 2010 09:40

Binek84 napisał/a:
Witam, szukam namiarów na nowe pompy wody do mojego Roverka 75, wszędzie natykam się tylko na pompy do benzyniaków, nawet nie spodziewałem się że tak trudno znaleźć tą część
Pompa powinna pasować od BMW 11517786192 , ale nie jestem pewien. Obudowa termostatu na pewno nie pasuje, ale pompa może, więc warto porównać. Pasuje natomiast od Land Rovera Freelandera z silnikiem TD4.
Tomi - Czw Paź 21, 2010 09:46

apples napisał/a:
Binek84 napisał/a:
Witam, szukam namiarów na nowe pompy wody do mojego Roverka 75, wszędzie natykam się tylko na pompy do benzyniaków, nawet nie spodziewałem się że tak trudno znaleźć tą część
Pompa powinna pasować od BMW 11517786192 , ale nie jestem pewien. Obudowa termostatu na pewno nie pasuje, ale pompa może, więc warto porównać. Pasuje natomiast od Land Rovera Freelandera z silnikiem TD4.


Termostat jest inny waśnie dlatego, że inna jest pompa.

apples - Czw Paź 21, 2010 09:54

Tomi napisał/a:
Termostat jest inny waśnie dlatego, że inna jest pompa.
Nie termostat tylko obudowa termostatu. Jest inne odejście jednego węża :wink: Pompa będzie raczej pasować i dlatego napisałem aby sprawdzić. O termostacie od BMW tez już było :wink:



Binek84, jak ściągniesz pompę to spisz wszystkie numery z niej i napisz. :wink:

Tomi - Czw Paź 21, 2010 10:15

apples napisał/a:
Tomi napisał/a:
Termostat jest inny waśnie dlatego, że inna jest pompa.
Nie termostat tylko obudowa termostatu. Jest inne odejście jednego węża :wink: Pompa będzie raczej pasować i dlatego napisałem aby sprawdzić. O termostacie od BMW tez już było :wink:



Binek84, jak ściągniesz pompę to spisz wszystkie numery z niej i napisz. :wink:


Testowane i nie pasuje. Może jakby wymienić pompę wody wraz z termostatem podeszło by... bo tego nie testowałem. Ale pompa wody jest inna... podobnie jak obudowa termostatu. Sam wkład jest taki sam, ale chyba częściej psuje się obudowa, niż sam termostat.

apples - Czw Paź 21, 2010 10:19

Tomi napisał/a:
Testowane i nie pasuje.
Dokładnie ten model który napisałem? Co dokładnie jest inne? Mocowanie, koło napędowe czy wirnik?
Tomi napisał/a:
Może jakby wymienić pompę wody wraz z termostatem podeszło by... bo tego nie testowałem. Ale pompa wody jest inna... podobnie jak obudowa termostatu.
Nie da rady tak zrobić, dlatego że obudowa termostatu się właśnie różni tym jednym odejściem węża.
Tomi napisał/a:
ale chyba częściej psuje się obudowa, niż sam termostat.
Dokładnie. Murszeje i puszcza na uszczelce.

Króciec silnika za to pasuje idealnie. :wink: