Zobacz temat - [R600] Olej kapiący z turbiny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Olej kapiący z turbiny

dude26 - Czw Paź 21, 2010 20:10
Temat postu: [R600] Olej kapiący z turbiny
Mam wyciek oleju z turbiny. Ile mniej więcej kosztuje regeneracja? I czy w ogóle opłaca się to robić? Czy może lepiej kupić używkę? Za nową pewnie trzeba trochę zapłacić..
tronsek - Czw Paź 21, 2010 20:22

Koszt regeneracji to ok.700PLN-ów + koszt wyjęcia i założenia. Zdania są podzielone. Jedni wolą regenerować inni kupić używkę w dobrym stanie. W jednym i drugim przypadku, moim zdaniem jest to loteria.
dude26 - Czw Paź 21, 2010 20:28

A można z wyciekiem jeździć czy może to spowodować jakieś poważniejsze uszkodzenia?
tronsek - Czw Paź 21, 2010 20:30

Kwestia jest jak on jest wielki, gdzie jest ten wyciek (sama turbina, mocowanie przewodu) a także od stanu samej turbiny. Podjedź na jakiś warsztat niech ktoś to obada.
karolkos - Czw Paź 21, 2010 20:32

Ja założyłem używkę i narazie śmiga (odpukać). Z regeneracją ponoć bywa różnie. U mnie oprócz rozszczelnienia turbiny na zewnątrz, wystąpił objaw wyrzucania oleju przez wydech, co miało wpływ na jego poziom i ca za tym idzie smarowanie silnika.Lepiej nie ryzykuj.
dude26 - Czw Paź 21, 2010 20:38

Dzięki za pomoc. Najwyraźniej nie obejdzie się bez kolejnej wizyty u mechanika.
szoso - Czw Paź 21, 2010 20:59

temat poruszany wiele razy i trzeba się znowu powtarzać zamiast użyć szukajki
mokre turbo to norma w serii L, ktoś już z forum regenerował turbinę a i tak znowu było upaprane w oleju
ja już tak jeżdżę ze 2,5 roku, czyli odkąd kupiłem auto to turbo jest mokre, luzów na wirniku nie ma i dmucha jak trzeba

marcin316 - Czw Paź 21, 2010 21:04

U mnie ciągle wisi jakaś kropla oleju na turbinie przy czym turbina jest wyraźnie mokra (ta część co pompuje powietrze). Jak to pierwszy raz zobaczyłem to też byłem "mocno zaniepokojony" ale znajomy który ma Roverka SDi uspokoił mnie mówiąc że to nie musi być nic strasznego.

Jeśli nie masz luźnej kasy na wymianę/naprawę turbiny to obserwuj przez pewien czas poziom oleju w silniku. U mnie znika 0,4-0,6 l/10kkm. Spróbuj też może ściągnąć rurę od intercoolera i zobacz czy nie jest mocno zabrudzona olejem.

Balas87 - Sob Gru 04, 2010 16:45

a jak rura bedzie zabrudzona olejem to co wtedy ??