Zobacz temat - [R75] Wymiana chłodnicy, nowa czy używana?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymiana chłodnicy, nowa czy używana?

MiReK - Sro Paź 27, 2010 08:40
Temat postu: [R75] Wymiana chłodnicy, nowa czy używana?
Witam.
Czy wymienić chłodnicę na oryginał używaną np.:
http://allegro.pl/promocj...1254155791.html
czy nową,zamiennik np.:
http://allegro.pl/chlodni...1255872320.html

A może macie jakieś namiary?

Boncky - Sro Paź 27, 2010 09:17

dużej różnicy w cenie nie masz, a masz nówkę na gwarancji :) z używanymi jest różnie, tu masz pewność że będzie działać :) ps: masz brudne auto :P
MiReK - Sro Paź 27, 2010 18:46

Boncky napisał/a:
ps: masz brudne auto

Miałem :tańcze:

PHJOWI - Sro Paź 27, 2010 19:16

bierz nówkę , te używki z UK to są tyle :dupa: warte
MiReK - Pią Lis 12, 2010 14:50

Kupiłem dzisiaj chłodnicę,nową i trochę zmartwiło mnie co powiedział sprzedający:
spytał czy wiatrak się uchował w całości :?: :shock: Powiedziałem że chłodnica jeszcze nie była ściągana,dopiero będzie.Powiedział żeby obchodzić się z wiatrakiem jak z jajkiem,bo bardzo często przy demontażu strzela i wtedy kolejne co najmniej 700 zł wydatku na wiatrak :!:
Co Wy na to? Jak uniknąć kolejnego problemu przy wymianie chłodnicy,co podpowiedzieć mechanikowi przy demontażu?

Boncky - Pią Lis 12, 2010 15:21

jedyna napisał/a:
Kupiłem dzisiaj chłodnicę,nową i trochę zmartwiło mnie co powiedział sprzedający:
spytał czy wiatrak się uchował w całości :?: :shock: Powiedziałem że chłodnica jeszcze nie była ściągana,dopiero będzie.Powiedział żeby obchodzić się z wiatrakiem jak z jajkiem,bo bardzo często przy demontażu strzela i wtedy kolejne co najmniej 700 zł wydatku na wiatrak :!:
Co Wy na to? Jak uniknąć kolejnego problemu przy wymianie chłodnicy,co podpowiedzieć mechanikowi przy demontażu?



łamią się zaczepy, po prostu ściąga się delikatnie

MiReK - Pią Lis 12, 2010 16:25

Boncky napisał/a:
łamią się zaczepy, po prostu ściąga się delikatnie

Aha.A jakieś wskazówki konkretne jak ściągać?

dukat11 - Pią Lis 12, 2010 19:30

tak:

http://www.roverki.pl/zro...e-rover-75.html

MiReK - Pią Lis 12, 2010 20:37

dukat11, podziękował.
No to jest z tym trochę roboty :roll: aż się boję co mechanik wyczaruje przy tym

dukat11 - Pią Lis 12, 2010 21:30

Jak pierwszym razem dostawałem się do wentylatora, to bawiłem się 1,5h. Za trzecim zajęło 05h. Wentylator ma metalowa zaczepy więc za bardzo się o niego nie ma co bać.
MiReK - Pią Lis 12, 2010 22:30

Ty piszesz:
dukat11 napisał/a:
Wentylator ma metalowa zaczepy więc za bardzo się o niego nie ma co bać.

a Boncky:
Boncky napisał/a:
łamią się zaczepy, po prostu ściąga się delikatnie


to kto ma rację?

dukat11 - Pią Lis 12, 2010 23:11

Ja mój demontowałem 3 razy. Bez przecinania nawet obudowy pod rurki klimy. Jedyne co to trzeba mieć dobre torxy bo śrubki pordzewiałe. Jeśli ma coś pęknąć to prędzej plastikowa obudowa niż wentylator. Oczywiście z wyczuciem aby nie załatwić silnika.
Boncky - Pią Lis 12, 2010 23:26

dukat11 napisał/a:
Ja mój demontowałem 3 razy. Bez przecinania nawet obudowy pod rurki klimy. Jedyne co to trzeba mieć dobre torxy bo śrubki pordzewiałe. Jeśli ma coś pęknąć to prędzej plastikowa obudowa niż wentylator. Oczywiście z wyczuciem aby nie załatwić silnika.


tak mówię o obudowie i np mocowaniu od góry na torxach, walną zaczepy i będzie stukać

marecki6 - Pią Kwi 12, 2013 20:00

czy odkręcenie pasa przedniego wystarczy aby lekko opuścić chłodnicę ? pytam ponieważ muszę wymienić chłodnicę intercoolera i aby wsunąć ją na zaczepy, które są po bokach chłodnicy wody muszę ją obniżyć o kilka cm
Rovelove - Nie Kwi 12, 2015 23:05
Temat postu: Zaczepy chłodnicy.
Proszę o pomoc.
Kiepski mechanik zamontował mi chłodnicę na plastikowe opaski do montażu kabli.
Postanowiłem sam to poprawić i mam pytanie.
Chłodnica do diesla 2,0 ma po bokach plastikowe zaczepy które wsuwa się w metalowe belki.
U mnie są one połamane - czy można je dokupić i jakaś domontować czy niestety są zintegrowane z obudową chłodnicy i niestety trzeba kupić nową.
A może istnieje jakiś inny sposób że by ją prawidłowo zamontować.
Może jakieś zdjęcia.

Alex_Tom - Sro Sty 02, 2019 22:24

Zauważyłem ubytek płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Pokazuje mi się dno zbiorniczka po około +/- 500km.
Znalazłem ubytek płynu na chłodnicy w widocznym na zdjęciu miejscu.
Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych, czy taką chłodnicę wymienić lepiej na nową (jakaś z Allegro) czy bawić się w naprwę, lutowanie?

Czy da się wymienić chłodnicę wody bez ingerencji w układ klimatyzacji i bez spuszczania czynnika chłodzącego?

tomi24lbn - Czw Sty 03, 2019 06:10

Alex_Tom napisał/a:
Czy da się wymienić chłodnicę wody bez ingerencji w układ klimatyzacji i bez spuszczania czynnika chłodzącego?

Da się bez problemu.
Chłodnice kupiłbym nową ,ale jak chcesz to kombinuj z naprawą

Alex_Tom - Wto Sty 08, 2019 19:30

Dobra, kupuję nówą.

Jeszcze szybkie pytanie.
Czy lepiej kupić firmy NRF za 350zł:
https://allegro.pl/oferta/nrf-chlodnica-wody-mg-x-power-zt-rover-75-rj-7539437950

czy o 100zł tańszą GT-BERGMANN:
https://allegro.pl/nowa-chlodnica-wody-rover-75-mg-zt-1-8-2-0-2-5-i5863725841.html

Różnią się jakoś? Brał ktoś z tych firm?
Ta NRF jest najdroższa - bo marka zapewne. Reszta w tej samej cenie po 250zł.

Taka ciekawostka NRF na InterCars 584zł :P

kazek - Czw Lis 14, 2019 19:28
Temat postu: wzmiana chlodnicz
Witam posiadam rovera 75 cdti.dzisiaj wlasnie zalatwilem sobie chlodnice spadl mi klucz i zrobol dziurke.szukalem na forum i troche sie dowiedzialem ale mam problem nie moge wydostac chlodnicy.Podkrecalem wszystko co jest w kolo wszystkie weze itp.i nadal ziedzi dosc sztywno.Prosze o jakas podpowiec lub cokolwiek.z gory dziekuje.
A tak ogolnie to Pozdrawiam wszystkich jestem tu nowy i ciesze sie ze takie forum jest.


pozdrawiam Kazimierz z Gorzowa Wlkp.

sash997 - Czw Lis 14, 2019 21:16

A zdjales zderzak i pas przedni ?jak już wszystko porozkrecasz i zostanie sama chłodnica to ona jest od góry wsadzona w uchwyty przy podłużnicach
adam_26 - Pią Lis 15, 2019 02:34

Skraplacz klimy jest spięty z chłodnica wody na takie wsówki od spodu auta. Chłodnica siedzi na mocowaniu pasa górnego i na bolcach plastikowych po bokach na wysokości ok połowy chłodnicy. Zakładam że wentylator już masz zdjęty i spuściłeś czynnik z klimy.
kazek - Pią Lis 15, 2019 07:35

Witam zderzak zdjolem a pas przedni wlasnie nie wiedzialem.dzieki za podpowiedz zaraz biore sie za pas.A jest jeszcze cos na co musze uwazac przy wyjmowaniu chlodnic.A jeszcze jedno chlodnice wyciagamy gora czy dolem.Dzieki za podpowiedz.
borsuk88 - Pią Lis 15, 2019 18:47

musisz zdjąć zderzak , wyjąć światła pas przedni , odkręcić obudowę wentylatora - do tego nie pamiętam czy trzeba rozpiąć klimatyzację ale raczej tak bo inaczej nie zdejmiesz chłodnicy klimy, odkręcić IC wraz z kolankiem i wychodzi chłodnica . Oczywiście węże do chłodnicy również zdejmujesz wraz ze zbiorniczkiem.
kazek - Pią Lis 15, 2019 19:22

witam dzieki za podpowiedz.Zdjolem wszystko pas przedni i ten od gory tez bo torksow za boge nie szlo odkrecic.a klim ja poprostu wziole i wyciolem obudowe od wentylatora i klima wyszla bez problemu :wink: teraz czekam tylko na nowe chlodnice i skladanie.Dzieki za wszelkie podpowiedzi.