Zobacz temat - [MGF] Zniknął klakson
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Zniknął klakson

Mad - Czw Lis 04, 2010 21:28
Temat postu: [MGF] Zniknął klakson
Od początku znajomości z moim MGFem klakson czasem zdychał, tutki nie działały albo było słychać jak ledwo trąbi, tak syczy, zamiast dawać dźwięk pełną parą. Tutki są dwie ale jesli obydwie są od klaksonu to jedna na pewno jest martwa bo nigdy jej nie slyszalem, natomiast druga chodzila tylko czasem sie wylaczala ale za jakis czas wszystko wracalo do normy. Teraz klakson umarł. Po nacisnieciu przycisku klaksonu słychać "cyknięcie" w skrzynce z bezpiecznikami, tak jak by sie cos wlaczylo, tu pod kierownicą, ale klakson milczy. Czy możliwe że padła mi tutka/piszczałka? Czy szukać raczej jakiejś niedrożności w przewodach, co i gdzie sprawdzić? Przydał by się klakson zwlaszcza ze jest on tez podlaczony jako alarm.
Harry - Czw Lis 04, 2010 23:08

sprawdź najpierw przewody jak wyglądają może coś nie łączy, ew. wyciągnij trąbkę i podłącz ją na krótko i będziesz wiedział :wink:
Mad - Pią Lis 05, 2010 22:00

wyciągnąłem trąbki, po podłączeniu do 12V jak by dawały krótki sygnał jak by probowały sie załaczyc ale potem byla cisza, natomiast po podłączeniu żaróweczki w miejsce trąbek, świeciła po naciśnieciu klaksonu wiec prąd tam był :) Co ciekawe, gdy złożyłem wszystko do kupy nagle wszystko zaczeło działać :D i teraz jest ok, więc chyba coś musiało nie łączyć. Wymieniłem też bezpiecznik STOP LIGHTS/HORN ale on akurat chyba był dobry bo światła stop działały :)