Zobacz temat - [R45] Czy to simmering
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Czy to simmering

rafeque - Sob Lis 06, 2010 18:15
Temat postu: [R45] Czy to simmering
witam
mam pytanie po wymianie oleju w skrzyni biegów i przejechaniu około 100km krętej drogi wybiło mi olej. Czy to jest simeringo\uszczelniacz lewej półosi ,bo całe nadkole i zacisk hamulcowy lewej strony jest mokry. Nadmienię ,że skrzynia przy otworach wlewowych jest sucha ,jak i silnik

z góry dziękuje za pomoc

ps. zalałem olejem 75w-80 elf niecałe 2 litry

oprawca_1978 - Sob Lis 06, 2010 18:27

A nie przelałeś skrzyni?

Albo może wcześniej był za niski poziom oleju i nie wywalało go przez zużyty uszczelniacz półośki, a teraz zalałeś taką ilość, jak potrzeba i wywaliło.

jesse - Sob Lis 06, 2010 18:30

pękła osłona przegubu przy lewym kole ,albo puściły zaciski
rafeque - Nie Lis 07, 2010 17:26

A nie przelałeś skrzyni? oprawca_1978 -nie przelałem, wypoziomowałem autko i zrobiłem zgodnie ze wcześniejszymi opisami.
jutro będę wyjmował półoś, - to zobaczę co jest :shock:
a jak można sprawdzić czy jest pęknięta osłona przegubu
czy to pęknięcie będzie widoczne ?? :bezradny:

snake0908 - Nie Lis 07, 2010 21:43

rafeque napisał/a:
witam
mam pytanie po wymianie oleju w skrzyni biegów i przejechaniu około 100km krętej drogi wybiło mi olej. Czy to jest simeringo\uszczelniacz lewej półosi ,bo całe nadkole i zacisk hamulcowy lewej strony jest mokry. Nadmienię ,że skrzynia przy otworach wlewowych jest sucha ,jak i silnik



Do tej skrzyni było trzeba nalać MTF-a.
Jak miałeś brudny zacisk i nadkole to raczej wygląda na uszkodzona osłonę przegubu zewnętrznego. ( pęknięcia osłony przegubów są widoczne gołym okiem po skręceniu kol )
Jest uszczelniacz na półosiach, ale on jest przy przegubach wewnętrznych i wątpię żeby olej mógł się przelać jednego końca półosi na drugi.
Chyba ze nalałeś za dużo oleju do skrzyni.

pozd

Tommek - Nie Lis 07, 2010 22:05

również stawiam na pękniętą osłonę przegubu, ostatnio mi się właśnie przytrafiła.
rafeque - Wto Lis 09, 2010 19:38

właśnie dzisiaj rozkręciłem półoś ,wyjąłem ją i obejrzałem osłony przegubów i nie ma pęknięć , co do wycieku to w przegubach mam smar a nie olej. Wyciek mi olej aż na tył auta -cała lewa strona i podłoga