Zobacz temat - demontaż zegarów 216 coupe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - demontaż zegarów 216 coupe

216coupe - Pon Lis 08, 2010 18:57
Temat postu: demontaż zegarów 216 coupe
witam,
jestem nowy wiec nie wszystko jest dla mnie jasne. :/
kupiłem nie dawno rovera 216 coupe (jestem bardzo zadowolony) ale jest jedna rzeczktora strasznie mnie drazni :twisted: . Zwlaszcza w nocy. Mianowicie podswietlenie zegarów. czytałem juz na forum jak to zrobic, ale moj problem polega na czyms zupelnie innym.
kiedy juz mam odkrecony plastik/ oslone zegarow i 4 srubki ktore przytrzymuja zegary. nie moge ich wyciagnac, zegary wychodza tylko kawałek a potem jakby sie blokowały. Reki do tyłu nie idzie wsadzic a na siłe nie chce ciagnac zeby czegos nie popsuc.
prosze o pomoc !!

camaro17 - Pon Lis 08, 2010 20:02

216coupe, witam, śmiem twierdzić iż to ty mnie pytałeś na maila jak się za to zabrać, powiem szczerze że nie mam pojęcia jak jest w kańciakach/coupe ale na pewno podobnie jak w R400, sorki że nie odpisywałem ale w pracy prócz PC z przeglądarką internetową nie ma swoich dużych zasobów multimedialnych na ten tema.

Z RAVE wynika że zegary są mocowane na 4 śruby i nic innego nie powinno ich trzymać :)
Może wystarczy mocniej szarpnąć :) Możliwe że wiązka kabli od zegarów gdzieś haczy i nie chce puścić.


tronsek - Pon Lis 08, 2010 20:06

camaro17 napisał/a:
Możliwe że wiązka kabli od zegarów gdzieś haczy i nie chce puścić.
W zegarach od Coupe oraz kanciaków, jest jeszcze linka od prędkościomierza i to właśnie ona trzyma zegary. Trzeba ją popuścić w komorze silnika i wtedy powinny wyjść na tyle daleko aby możnabyło opiąć linkę oraz wiązkę kabli id zegarów.

[ Dodano: Pon Lis 08, 2010 20:06 ]
Jest to pokazane na screenie w poście kolegi camaro17,

camaro17 - Pon Lis 08, 2010 20:16

tronsek, o widzisz nawet nie wiedziałem że w tych modelach jest taki patent, człowiek uczy się całe życie :)
Masz racje jest to nawet pokazane na zdjęciu wyżej :)

Markzo - Pon Lis 08, 2010 20:33

linka Cię trzyma, jak masz zwinne ręce to wypniesz ją bez problemu, jak nie, to musisz poluzowac linke w komorze silnika ;)
216coupe - Pon Lis 08, 2010 23:16

wielkie dzieki. bede mial od sr 4 dni wolnego to na pewno sobie to zrobie :ok:

aha jeszcze mam pytanie jedno jakie i ile sztuk żaróweczek potrzebuje żeby ładnie oświetlnic zegary ??

camaro17 - Wto Lis 09, 2010 09:41

216coupe, widzę że kolega w Wrocka, mogę pomóc jeżeli będzie taka możliwość podjechania lekko pd Wrocław do mnie, co dwie głowy to nie jedna :) Zawsze można coś lepszego pomodzić, proponuje się jeszcze zastanowić nad poskrobaniem tarcz od wewnątrz.
216coupe - Pią Lis 12, 2010 15:29

camaro
czytałem twój artykuł "R400 NOWE OŚWIETLENIE ZEGARÓW i PODŚWIETLANE WSKAZÓWKI "
chce zrobić takie same.
Co mi będzie potrzebne, poza nożem :)
Ile i jakie żarówki.

[ Dodano: Pią Lis 12, 2010 15:29 ]
panowie 2 podejscie i znowu porazka.
moze mi ktos powiedziec gdzie najlepiej dostac sie do tej linki?? nie bardzo nawet wiem gdzie jej szukac?!
prosilbym o jakas pomoc, albo schemat.