Zobacz temat - Kiedy bdzie jakis ogolnopolski zlot w krakowie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Zloty ogólnopolskie - Kiedy bdzie jakis ogolnopolski zlot w krakowie

mgzr160 - Pon Lis 08, 2010 19:31
Temat postu: Kiedy bdzie jakis ogolnopolski zlot w krakowie
Kiedy jakis ogolnopolski zlot w krakowie
walkie - Pon Lis 08, 2010 19:32

Zloty organizowane są jeśli w pobliżu możliwe są do zapewnienia atrakcje + na letni wymagany jakiś tor oraz wówczas, kiedy zarząd może liczyć na pomoc "tambylców" w organizacji.
mgzr160 - Pon Lis 08, 2010 19:35
Temat postu: KRAKOW
To ja mam pomysl i mozna by bylo zorganizowac fajny przykladowo kjs w zimie wszystkie zgody moge zalatwic co wy na to
walkie - Pon Lis 08, 2010 19:37

ale zloty są letnie (miesiące maj/czerwiec) i jesienne (wrzesien/pazdziernik) więc zima jakby odpada
mgzr160 - Pon Lis 08, 2010 19:39

aha to zorgannizowanie takiego zlotu polaczonego z kjs w czerwcu jest tez mozliwe ok 40 kilometrow od krakowa ile osob bylo by chetnych
walkie - Pon Lis 08, 2010 19:41

ile osób chętnych wiadomo po zapisach.
słuchaj, ja mam taką propozycję, bo sądząc po ilości postów, jesteś tutaj nowy - wejdź na stronę klubową i poczytaj o zlotach, dowiesz się więcej.

kampel - Sro Lut 09, 2011 16:37

w Krakowie koło parku wodnego jest opuszczone lotnisko i tam można zlot zrobić :razz:
Stanislaw - Sro Lut 09, 2011 18:10

Witam,to moze zlot jesienny we Francji,atrakcji turystycznych nie zabraknie nawet jest ich za duzo,kempingi jesienne ceny,problem tylko z placem do wyscigow,ale w poblizu jest droga national prosta jak stol,zandarmerii nie ma,radarow tez 50km do Saint Malo nad Ocean,mozna poszalec.
kasjopea - Sro Lut 09, 2011 19:24

Stanislaw, jak sama nazwa wskazuje zlot ogólnopolski wypadałoby, żeby w Polsce był, chyba... ;)
walkie - Sro Lut 09, 2011 19:37

Podbijemy Francję, zrobimy zabory i będzie Francja w Polsce ;)
Stanislaw - Sro Lut 09, 2011 20:06

Ogolnopolski to wcale nie musi znaczyc ze w Polsce,mysle ze raczej o zjazd Roverkowiczow z calej Polski,a we Francji no coz, mialbym blizej no i moze troche kuchnia i widokami zachece?bo piwem to raczej nie!!!!!!
Brt - Sro Lut 09, 2011 20:17

piwo swoje przywieziemy :mrg: ;)
kasjopea - Sro Lut 09, 2011 20:19

Stanislaw, dla mnie może być wino :mrgreen:
Stanislaw - Sro Lut 09, 2011 20:26

Ok,Brt,ja bardzo lubie Tyskie,przez kilka lat bylem PH tej firmy,francuskie bez komentarza,ale sa jeszcze inne ciekawe napoje,tutejsze,regionalne,np Calvados szybko zwala z nog a drugi dzien, to nie ma jazdy niczym nie mowiac juz o roverze!!

[ Dodano: Sro Lut 09, 2011 20:26 ]
Kasjopeja,napisz tylko marke tego wina,nie ma problemu,tego Ci u nas dostatek

Perez - Sob Lut 19, 2011 16:54

Dla kolegi chetnego na zloty w Krakowie na poczatek zaproponuje spot w Krakowie w dziale "spoty lokalne", a jezeli kolega chce pomoc w organizacji zlotu letniego to czemu nie, niech utrzymuje staly kontakt z Kasjopea, Walkie, Brt

Może faktycznie w krakowie byłaby to jakaś opcja, albo w okolicach Krakowa. Ja lubię tamtejsze rejony, jedyny problem to ludzie z północy PL.

Harry - Pon Lut 21, 2011 22:31

dla chcącego nic trudnego, jakoś ludzie z północy jadą na międzynarodowy zlot malucha w Słowacji i jakoś nie narzekają :wink:
MaReK - Wto Lut 22, 2011 00:28

Harry napisał/a:
dla chcącego nic trudnego, jakoś ludzie z północy jadą na międzynarodowy zlot malucha w Słowacji i jakoś nie narzekają :wink:

Ale doświadczenie pokazuje, że organizacja Zlotów Ogólnopolskich w centrum kraju pomaga w osiągnięciu sporej frekwencji. Na Zloty w skrajnych miejscach przyjeżdżają tylko stali bywalcy.

Perez - Wto Lut 22, 2011 03:00

Niestety mimo szczerych checi odwiedzin Krakowa moim Roverkiem musze zgodzic sie Markiem.
Roma - Wto Lut 22, 2011 07:54

Perez napisał/a:
Może faktycznie w krakowie byłaby to jakaś opcja, albo w okolicach Krakowa. Ja lubię tamtejsze rejony, jedyny problem to ludzie z północy PL.

Mnie też Kraków bardzo by pasował ;))

Harry - Wto Lut 22, 2011 08:03

MaReK napisał/a:
Ale doświadczenie pokazuje, że organizacja Zlotów Ogólnopolskich w centrum kraju pomaga

ja to rozumiem, no masz racje skoro na spoty mało ludzi przyjeżdza to co dopiero ogólnopolski
hmmm...w centrum? to LDZ zostaje :razz:

MaReK - Wto Lut 22, 2011 11:06

Zależy od organizacji ludzi i danego regionu. W Warszawie na spotach pojawia się czasami tyle ludzi co na Ogólnopolskim ;) Impreza klubowa "10 urodziny Klubu" też liczyła dość sporo osób. Większość z Warszawy, ale sporo spoza i jechali z dość daleka.

Ostatni Zlot w Ślesinie też był dość dogodną lokalizacją. Wszyscy mieli w sumie blisko, no może oprócz ludzi z suwalszczyzny. No i droga nie taka najgorsza. Ale jest pewna reguła, która się potwierdza od lat, że gdzie nie zrobić Zlotu Ogólnopolskiego, to Brt ma 400 km :)

Pozdrawiam,

maniaq - Wto Lut 22, 2011 11:09

bywaly czasy kiedy zapelency tacy jak Steryd - potrafili ze Szczecina w bieszczady sie wybrac ;) tylko umowmy sie ile osob pojedzie do francji, jak do KRK jest za daleko O_o

Chociaz jak tak mysle to ci ze Szczecina w podobnym czasie do FR i KRK mogliby zajechac po naszych pieknych drogach :rotfl:

Perez - Wto Lut 22, 2011 13:04

Do Francji jak do Czech tylko maniaq pojechal?
bobusiek_666 - Czw Mar 17, 2011 13:20

co prawda mam kawałek do Krk (140km) ale z chęcią się przyłącze do zlotu :wink: biorąc pod uwagę, że byłaby to pierwsza taka imprezka w moim życiu :mrgreen:
Harry - Czw Mar 17, 2011 22:39

w ogóle to już sa jakieś propozycje co do zlotu?
kasjopea - Czw Mar 17, 2011 22:40

Jak będą, z pewnością będzie na ten temat informacja.
marmaz3106 - Czw Mar 24, 2011 23:55

Widze ze Krakow padl jako propozycja :) nie ukrywam jako mieszkaniec tego miasta moglbym conieco dolozyc staran zeby gdzies w naszych okolicach odbyl sie zlot :) jak ktos juz pisal ... kolo Krokusa jest dosc spory teren na takie cos... w sumie byl bym pierwszy raz na zlocie roverkowym xD poszperam czy nie ma jakis dobrych miejsc zeby jakies wyscigi porobic badz czasowki :) a w nocy na rynek krakowski pozwiedzac...
Harry - Sob Mar 26, 2011 14:20

e.w dostac pozwolenie od władz, żeby można było wjechać na rynek samochodami :wink:
Perez - Sob Mar 26, 2011 16:37

To byłoby ciekawe, szczególnie, że bylibyśmy widoczni. Można też wtedy poszukać sponsorów, bo po wjeździe na taki rynek możemy postawić flagi np. Mobil 1
Robiliśmy tak w PTM VW BUS kiedyś.

MaReK - Sob Mar 26, 2011 16:42

Chodzą plotki, że w tym roku Zlot odbędzie się w Jaszowcu (k/Cieszyna).
Rajd szutrowy ze szczytu z góry Czantorii.

Burmistrz Jaszowca zgodził się na ten czas zablokować wszystkie drogi wjazdowe do Cieszyna. Będzie lokalna prasa i lokalna TV.

Najprawdopodobniej nocleg będzie w Domu wczasowym "Gwarek" lub "Jawor", kwestia lepszej oferty od zarządzających tymi obiektami.

Tomi - Sob Mar 26, 2011 17:44

Stanislaw napisał/a:
Ogolnopolski to wcale nie musi znaczyc ze w Polsce,mysle ze raczej o zjazd Roverkowiczow z calej Polski,a we Francji no coz, mialbym blizej no i moze troche kuchnia i widokami zachece?bo piwem to raczej nie!!!!!!


Kuchnią chyba również nie...

[ Dodano: Sob Mar 26, 2011 17:33 ]
kampel napisał/a:
w Krakowie koło parku wodnego jest opuszczone lotnisko i tam można zlot zrobić :razz:


Lotniska nawet jeśli "opuszczone" do kogoś zawsze należą i trzeba zdobyć pozwolenie. Jeśli jest to impreza organizowana, musi być poinformowane niezbędne urzędy.właściciele terenu. Ponadto, jeśli chcecie zorganizować KJS dłuższy niż 1000 m. wymagane jest zorganizowanie i opłacenie karetki pogotowia i Straży Pożarnej.

[ Dodano: Sob Mar 26, 2011 17:34 ]
Brt napisał/a:
piwo swoje przywieziemy :mrg: ;)


... i sery ...i mięso.

[ Dodano: Sob Mar 26, 2011 17:38 ]
Harry napisał/a:
MaReK napisał/a:
Ale doświadczenie pokazuje, że organizacja Zlotów Ogólnopolskich w centrum kraju pomaga

ja to rozumiem, no masz racje skoro na spoty mało ludzi przyjeżdza to co dopiero ogólnopolski
hmmm...w centrum? to LDZ zostaje :razz:


Przerabialiśmy zlot "na końcu świata" (właściwie na końcu Polski - Bystre). Frekwencja była taka, że przyjechała tylko stała ekipa, która w każdy koniec kraju pojedzie...

[ Dodano: Sob Mar 26, 2011 17:44 ]
MaReK napisał/a:
Chodzą plotki, że w tym roku Zlot odbędzie się w Jaszowcu (k/Cieszyna).
Rajd szutrowy ze szczytu z góry Czantorii.

Burmistrz Jaszowca zgodził się na ten czas zablokować wszystkie drogi wjazdowe do Cieszyna. Będzie lokalna prasa i lokalna TV.

Najprawdopodobniej nocleg będzie w Domu wczasowym "Gwarek" lub "Jawor", kwestia lepszej oferty od zarządzających tymi obiektami.


Zapomniałeś jeszcze dodać info o sponsorach, którzy refundują wszystkim paliwo na przyjazd, powrót i pobyt, części (jeśli się coś popsuje w czasie zlotu), nocleg, wyżywienie i oczywiście nagrody dla wszystkich... wystarczy tylko być :)

MaReK - Sob Mar 26, 2011 19:19

Tomi napisał/a:

Zapomniałeś jeszcze dodać info o sponsorach, którzy refundują wszystkim paliwo na przyjazd, powrót i pobyt, części (jeśli się coś popsuje w czasie zlotu), nocleg, wyżywienie i oczywiście nagrody dla wszystkich... wystarczy tylko być :)

No ale rozmowy pomiędzy Zarządem, Tobą i starostwem Jaszowca jeszcze się nie zakończyły, więc nie chciałem robić smaku :)

adamsky - Sob Mar 26, 2011 19:39

no to całkiem ciekawa opcja ;))
Stanislaw - Sob Mar 26, 2011 21:15

Tomi Proponujac Francje jako miejsce zlotu zdawalem sobie sprawe ze jest to troszke nierealna propozycja ze wzgledu na odleglosc,obecne horrendalne ceny paliw,oraz czas zlotu-dojazd pobyt i powrot.Nie kazda osoba moglaby poswiecic na taka impreze tyle czasu.Pozatym patrzac na Forum jakie problemy sa z kilkugodzinnymi spotami regionalnymi,tymbardziej widze ze to by nie wypalilo.A co do kuchni francuskiej,to trzeba ja poznac i przekonac sie do niej.jest bardzo wyrafinowana z owocow morza i innych skladnikow,ale jest i codzienna,normalna,dla wszystkich,napewno kazdy w niej znajdzie cos co mu odpowiada.A co do serow i miesa to tego przywozic nie trzeba.Mieszkam na granicy Normandii ktora slynie w Europie z serow,i Bretanii gdzie sa hodowle wolowiny i wszelakiego innego miesiwa.Oczywiscie tradycyjnego schabowego z kapusta i ziemniakami tu nie uswiadczysz,tak jak kapusty i ogorkow kiszonych.Co do piwa to jestem zaaa.
Reasumujac: polecam zwiedzanie tego zakatka Francji,w miare wolnego czasu chetnie sluze pomoca w zwiedzaniu,czy tez jakiejs tanszej rezerwacji noclegow.
Pozdrawiam.

Tomi - Nie Mar 27, 2011 10:21

Stanislaw napisał/a:
A co do kuchni francuskiej,to trzeba ja poznac i przekonac sie do niej.jest bardzo wyrafinowana z owocow morza


Mam proste podniebienie i niewysublimowany gust. Za robakami nie przepadam :)

Stanislaw napisał/a:
A co do serow (...) Mieszkam na granicy Normandii ktora slynie w Europie z serow,


Pisałem już o swoim guście... i tak mi się przypomniała impreza u znajomego, kiedy to po którymś otwarciu lodówki stwierdziliśmy, że musi posprzątać lodówkę, bo mu się coś zapsuło. Okazało się, że to przedniej jakości sery, dopiero co przywiezione z Francji :)

Może i dobre ale trzeba je jeść zatykając nos :)

Stanislaw napisał/a:
i miesa Bretanii gdzie sa hodowle wolowiny i wszelakiego innego miesiwa.Oczywiscie tradycyjnego schabowego z kapusta i ziemniakami tu nie uswiadczysz,tak jak kapusty i ogorkow kiszonych


No właśnie, ponieważ ich francuskie rarytasy, nasze podniebienie odbiera jak coś, co się już przeterminowało i zepsuło... zresztą na odwrót jest dokładnie tak samo (kapusta kiszona, czy kiszone ogórki).

... a na zlocie z reguły największym wzięciem cieszy się pajda świeżego chleba, ze smalcem (ze skwarkami i jabłakami) i kiszonym ogórkiem... oczywiście do polskiego piwka :)

MaReK - Pon Mar 28, 2011 00:10

Zlot ogólnopolski jak sama nazwa wskazuje dotyczy Polski :)
Ale zdarza się grupa fanów z Polski, która jedzie kilkaset km poza granicę naszego kraju, aby wziąć udział w zagranicznym zlocie ;D

Jugol - Pon Mar 28, 2011 22:50

Głogów- Jaszowiec -> 362km, ktoś coś wspominał, że Brt i tak ma zawsze 400km :hahaha:

Ciekawa propozycja :ok:

adamsky - Pon Mar 28, 2011 23:00

mi tam pasi :p na śląsk dojechać to bajeczka a potem będzie krajoznawczo się jechać czyt. 70 km/h :P

opcja dobra :ok:

Jugol - Pon Mar 28, 2011 23:03

Tomi napisał/a:
Przerabialiśmy zlot "na końcu świata" (właściwie na końcu Polski - Bystre). Frekwencja była taka, że przyjechała tylko stała ekipa, która w każdy koniec kraju pojedzie...


Szkoda, że wtedy jeszcze Was nie znałem- lubię długie trasy :mniam: , ale tak jak mówisz, jeżeli jest to na końcu świata, na bank frekwencja będzie mniejsza.

Remigiusz - Pon Mar 28, 2011 23:09

Tomi napisał/a:
Zapomniałeś jeszcze dodać info o sponsorach, którzy refundują wszystkim paliwo na przyjazd, powrót i pobyt, części (jeśli się coś popsuje w czasie zlotu), nocleg, wyżywienie i oczywiście nagrody dla wszystkich... wystarczy tylko być :)


Ciekawe :razz: To chyba każdy przyjedzie i się nie pomieścimy :mrgreen:

Ale blisko zlocik: Wieden - Jaszowiec 353km :mrgreen: Nie cale 4 godzinki i jestem jak się nie spieszyć :mrgreen:

[ Dodano: Pon Mar 28, 2011 23:09 ]
Do Bystrego to bym tez miał blisko i to nie koniec świata a początek Polski :mrgreen:

Do Francji na zlot bym tez pojechał, kocham ten kraj :wink:

Perez - Wto Mar 29, 2011 12:39

Ja też lubię jeździć, nie chciałbym już zlotu np. w Woli Duckiej, gdzie miałem kilkadziesiąt kilometrów. To psuje całą wyprawę, przygodę itp.
Jednakże zdaję sobie sprawę, że centrum Polski jest najlepszym rozwiązaniem, ale może latem zrobilibyśmy coś na mazurach?

Tomi - Sro Mar 30, 2011 08:25

Tylko znajdź tor/lotnisko na Mazurach :)
martens - Sro Mar 30, 2011 09:11

Rzeczywiscie nie mozna poszalec z wyborem, link do opisu lotnisk oraz mapa:

opis lotnisk




ale mam pewnosc, ze Szanowny Zarzad znowu znajdzie jakies fajne miejsce ;) .
Mam takze cicha nadzieje, ze nie bedzie to 3-5 czerwca - juz wiem, ze w tym terminie nie pojade :bezradny:

adamsky - Sro Mar 30, 2011 09:19

no to może Smoleńsk... ? :P
Lotnisko w Szczytnie jest ponoć nie czynne, ale to trzeba by sprawdzić i pogadać albo z Kurpiami albo z naszymi mazurskimi kolegami/koleżankami.
Wszystko jest do zrobienia :) - kwestia czasu i pieniędzy ;)

http://pl.wikipedia.org/w...zczytno-Szymany

greg-si - Sro Mar 30, 2011 15:23

martens, na tej mapce nie ma wszystkich lotnisk. Jest lotnisko w Olsztynie, Ułęży a i pewnie jeszcze kilka by się znalazło.
kepo - Sro Mar 30, 2011 15:49

W szymanach odbywaja sie zloty i imprezy motocyklistow wiec pewnie nie problem zorganizowac samochodowy zlocik rowniez
Perez - Sro Mar 30, 2011 16:53

Ja bym najbardziej chciał się wstrzelić tak jak nigdy mi się nie udało, czyli niedługo po 5.
adamsky - Sro Mar 30, 2011 18:57

no to jest już koncepcja :)
teraz kwestia samego planowania i organizacji i wyrażenia chęci :)

Tomi - Sro Mar 30, 2011 22:34

greg-si napisał/a:
martens, na tej mapce nie ma wszystkich lotnisk. Jest lotnisko w Olsztynie, Ułęży a i pewnie jeszcze kilka by się znalazło.


Lotnisko w Ułęży bym skreślił. Jakakolwiek umowa z właścicielem terenu nie jest wiążąca. Jeśli organizator zlotu, nie chce zostać z przysłowiową "ręką w nocniku", niech nie myśli o lotnisku w Ułęży...

Rajd, który odbywał się w Woli Duckiej, miał kończyć się na lotnisku w Ułęży... Ba nawet pod wolny termin lotniska był dostosowany był cały zlot i termin organizacji rajdu i trasa rajdu. Polecam natomiast współpracę z http://www.abj.waw.pl (tor i organizacja próby sportowej) i http://www.stadobaranow.pl (organizacja rajdu) . Moim zdaniem pełen profesjonalizm przed, w trakcie i po imprezie.

[ Dodano: Sro Mar 30, 2011 22:34 ]
P.S. Wiem, wiem: nie zero... nie trzy... TYLKO 5 KOMINÓW!!! :)

Jugol - Sro Mar 30, 2011 23:05

Tomi napisał/a:
http://www.stadobaranow.pl


Stado Baranów jak najbardziej na tak :ok:

cyt. by w/w:

,,- o Citroen C3. Tak, Tak- porządny brytyjski samochód :hahaha:

zefir - Wto Kwi 05, 2011 15:32

wszystko ładnie pięknie. nawet odległość mnie nie zabija Tczew->Jaszowiec 589km :)
tylko jedno zasadnicze pytanie: kiedy mniej więcej ten zlot miałby być?

adamsky - Wto Kwi 05, 2011 17:35

zefir napisał/a:
wszystko ładnie pięknie. nawet odległość mnie nie zabija Tczew->Jaszowiec 589km :)
tylko jedno zasadnicze pytanie: kiedy mniej więcej ten zlot miałby być?


Prima Aprilis ;)

Drabik - Sob Kwi 16, 2011 21:25

Mam pewien pomysł - mianowicie:
Szkoła Jazdy Subaru przy automobilklubie w Kieleckim...Mój były prcodawca zorganizował nam kursy w środku zimy służbowymi autami na zasadzie szkolenia 1-go poziomu. Nie wiem ile kosztowało, ale chyba można wynająć tor. Opieka jest na miejscu, instruktorzy również, plus różne nawierzchnie. Może nie porywa wielkość toru ale...jest. Jeśli ktoś tamtędy jeździ lub jest z tamtych stron może zaglądnąć i zapytać sie o cennik.

Lotnisko w Krakowie na Czyżynach...ok, też opcja...ale nie jeden opony zostwił na drutach. Stan sie pogorszył, więc w razie "w" dobrze mieć znajomego z laweta :P

Pozdrawiam

Tomi - Sob Kwi 16, 2011 21:36

Wydaje mi się, że w tej chwili jest już trochę za późno na propozycje. Znając terminarzy takich miejsc jak lotniska, trzeba było sprawę załatwiać w lutym lub najpóżniej w marcu. Zlot zapewne odbędzie się w maju lub czerwcu i zapewne wkrótce dowiemy się konkretów.

Natomiast sprawa jesiennego jest jeszcze otwarta, jednak decyzja o organizacji (kto? gdzie? jak?) zapadnie na najbliższym zlocie (gdyż chyba szykują się wybory do Zarządu.

mgzr160 - Nie Kwi 17, 2011 22:47
Temat postu: JA proponuje cos w rodzaju kjs naszymi roverkami i mg
Witam a ja proponuje cos w stylu kjs naszymi sprzetami AUTOMOBIL KLUB SLASKI na terenie gminy Łapanów organizuje cos w tym stylu mam znajomosci z nimi bardzo dobre i cos w takim stylu moznabylo by zorganizowac przykladowe trasy mozna znależć na youtubie wpisujac "kjs Łapanów" kto bylby chetny na cos takiego :) zorganizowali bysmy pokaz naszymi sprzetami a w nastepnej kolejnosc mozna byloby zagoscic na Zalewie w Łapanowie i troche zabalowac :)osoby ktore chcialyby cos wypic moga zostac w domkach letniskowych .Mysle ze cena takiej imprezy niebyla by duza tylko kwestia ile osob bylo by chetnych na cos takiego ?Co myslicie o moim pomysle ??
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

adamsky - Nie Kwi 17, 2011 23:15

mgzr160 napisał/a:
czekam na odpowiedz

w przyszłym roku, będziesz mógł poddać temat pod dyskus, bo
Tomi napisał/a:
trzeba było sprawę załatwiać w lutym lub najpóżniej w marcu.

jak dla mnie opcja spoko, nawet nie wiem gdzie jest Twoja miejscowość ale gdyby była nawet za suwałkami 50 km to by mi to nieprzeszkadzało :)

MaReK - Pon Kwi 18, 2011 10:12

KJS fajna sprawa, dla kogoś, kto to lubi. Zlot Ogólnopolski musi być dopasowany pod preferencje niemal wszystkich. Tutaj przyjeżdżają osoby, które mają ochotę wyłącznie zintegrować się z innymi, pobalować kulturalnie kilka dni. Przyjeżdżają tacy, którzy chcą pobawić się w rajd na orientacje, który jeśli jest dobrze zaplanowany przynosi niesamowitą frajdę i niemal wszyscy się dobrze bawią. Przybywają również tacy, którzy mają żyłkę rajdowca i chcą sprawdzić się na torze. Na zamkniętym, bezpiecznym terenie udział bierze 1/3 z wszystkich przyjeżdżających na Zlot. Reszta obserwuje z boku, kibicuje, ale sami nie chcą brać udziału, bo najzwyklej w świecie nie kręci ich to lub szkoda im po prostu auta.

Specyfika KJSów polega na przeprowadzaniu trasy także po drogach publicznych, z zachowaniem przepisów ruchu drogowego ;) Nawet zamknięta dla innych, niesie za sobą pewne ryzyko, szczególnie dla niedoświadczonych kierowców. Myślę, że gdyby to była forma atrakcji na zlocie, pewnie z tej 1/3 skorzystałoby niewielu lub ich przejazd byłby zbliżony do tego, jaki zaprezentował w Jachrance Tomi startując swoim cabrio :)
Na Zlocie więcej odbiorców znalazłoby coś w rodzaju szkolenia techniki jazdy...

Jako forma zlotu ogólnopolskiego to chyba raczej ciężko będzie.
Natomiast jako forma spotu, z odpowiednio wcześniejszą ankietą mogłaby wypalić i znalazło by się parę osób chętnych do takiej imprezy. Za pewne nie dla samej marki Rover/MG, ale także z innymi.

adamsky8811 napisał/a:
Tomi napisał/a:
trzeba było sprawę załatwiać w lutym lub najpóżniej w marcu.

jak dla mnie opcja spoko, nawet nie wiem gdzie jest Twoja miejscowość ale gdyby była nawet za suwałkami 50 km to by mi to nieprzeszkadzało :)

Cytujesz Tomiego, ale rozumiem, że odpowiadasz mgzr160 ? :)
Nie wiem czemu piszesz o 50 km za Suwałkami (w którą stronę) ? :)
Chodzi o odległość Wrocław - 50km za Suwałkami w stronę północny-wschód ? ;)
Jeśli chodzi o teren i drogi, to KJS byłby tam naprawdę warty zorganizowania.
Fajne drogi, nawet bez dziur, dużo zieleni i wody. Nawierzchnia asfaltowa lub szutrowa, w zależności od specyfikacji rajdu. Bywam w tamtych rejonach kilka razy w roku, o różnych porach i naprawdę kusi, żeby się sprawdzić - ale jak pisałem, dla tych, co czują ten klimat. Mnie też lokalizacja by nie przeszkadzała.

adamsky - Pon Kwi 18, 2011 10:22

MaReK napisał/a:
Cytujesz Tomiego, ale rozumiem, że odpowiadasz mgzr160 ? :)
Nie wiem czemu piszesz o 50 km za Suwałkami (w którą stronę) ? :)
Chodzi o odległość Wrocław - 50km za Suwałkami w stronę północny-wschód ? ;)
Jeśli chodzi o teren i drogi, to KJS byłby tam naprawdę warty zorganizowania.


dokładnie :) odpowiadałem mgzr160 cytując Tomiego.
a walnąłem tak o tych 50km za suwałkami ( nawet w każdą stronę ), bo po pierwsze będzie to mój pierwszy zlot, a po drugie taki KJS byłby bardzo fajny, choć tak jak pisałeś część osób po prostu by nie wystartowała, ze względu na auto, braki w umiejętnościach czy też inne powody.
Nie mniej jednak propozycja kolegi mgzr160 przypadła mi do gustu.

a jak już mówimy o suwałkach, to uważam, że znaczna część woj. warmińsko-mazurskiego, jeśli chodzi o stan dróg nie jest tragiczna i całkiem fajnie się tam jeździ ;) za wyjątkiem jazdy z Wrocławia o 3 nad ranem w gęstej mgle :P

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 10:22 ]
MaReK napisał/a:

Jako forma zlotu ogólnopolskiego to chyba raczej ciężko będzie.
Natomiast jako forma spotu, z odpowiednio wcześniejszą ankietą mogłaby wypalić i znalazło by się parę osób chętnych do takiej imprezy. Za pewne nie dla samej marki Rover/MG, ale także z innymi.


myślę że gdyby to zoorganizować z pewnym wyprzedzeniem, to ja, jako osoba z Wrocławia, z chęcią też bym się przejechał, bo i nocleg na mazurach mam i taka atrakcja też nie prędko się zdarza :)

mgzr160 - Pon Kwi 18, 2011 20:23

a co do szkolenia techniki jazdy moglbym zalatwic szkolenie z prawdziwymi rajdowcami np: Michal i Grzegorz Bębenek juz raz prowadzili szkolenie .Zabalowac tez bylo by gdzie i nawet jest to fajne miejsce cisza spokoj woda i wszystko gra. Owszem pewno niewszystcy chcieli by wziasc udzial w czym takim jak kjs ale przeciez wiekszosc w takim poczatkujacym sporcie chodzi o umiejetnosci . Na terenie Łapanowa nie ma placy jest jedynie odcinek np z szykanami dzieki temu niejezdzimy w okol pachołków tylko jest to duzo lepsze . Inne atrakcje owszem moglibysmy zorganizowac tylko musial by ktos podsunac pomysly co to tego by chcial . Mysle ze jest to pomysl godny przemyslenia . Macie jakies dodatkowe pomysly na atrakcje?
Harry - Wto Kwi 26, 2011 22:59

coś wiadomo o konkretnym terminie ?
adamsky - Sro Kwi 27, 2011 14:33

Harry, Ci co pewnie mają wiedzieć to wiedzą :)
Harry - Sro Kwi 27, 2011 16:56

czyli rozumiem,ze niewtajemniczonych nie wtajemniczamy :mrgreen:
adamsky - Sro Kwi 27, 2011 17:35

Harry napisał/a:
niewtajemniczonych nie wtajemniczamy :mrgreen:

ej, ja nic nie wiem ;P
jak Zarząd się "zdecyduje" i puści info to wtedy będziemy wiedzieć :)
w sumie już mógłby takie info puścić ;)

walkie - Sro Kwi 27, 2011 20:49

adamsky8811 napisał/a:
w sumie już mógłby takie info puścić ;)


puści jak będzie mógł :)
jak będzie wszystko dopięte na ostatni guzik. najdalej po majówce puszczę Wam całe info :)

greg-si - Sro Kwi 27, 2011 21:02

walkie napisał/a:
najdalej po majówce puszczę Wam całe info :)

Po majówce czyli info możemy się spodziewać również w czerwcu :)

walkie - Sro Kwi 27, 2011 21:22

greg-si, nie, nieco wcześniej ;)
nam zależy, żebyście przyjechali więc info będzie maksymalnie najwcześniej jak się będzie dało.
jednak za pewne sam wiesz, że nie lubisz zmian i dezinformacji.
pozwól że Zarząd dopnie wszystko i wtedy będzie ogłoszenie.

grota10 - Sro Kwi 27, 2011 22:13

chociaz w jakim miesiacu bo musze zaplanowac urlop a nie chciałbym zeby kolidowal ze zlotem
Brt - Sro Kwi 27, 2011 23:01

w czerwcu ;) ... w tygodniu zaraz po majówce bedzie już dokładne info z programem Zlotu :ok: