Zobacz temat - [R200] Przekręcone pokrętło od ciepła nagrzewania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Przekręcone pokrętło od ciepła nagrzewania

pisklak46 - Wto Lis 16, 2010 20:18
Temat postu: [R200] Przekręcone pokrętło od ciepła nagrzewania
Mam problem
chyba mam przekręcone pokrętło od nastawu ciepła ogrzewania
mogę je kręcić w lewo i w prawo oo 360 stopni

ból w tym ze przez to nie mogę ogrzac wnetrza, leci tylko zimnie powietrze


jak sie za to zabrać?
wykoczylo to z jakiegos mocowania?
trzeba rokręcac cala deske?

tronsek - Wto Lis 16, 2010 20:24

Na początek sprawdź samo pokrętło. Całkiem możliwe, że się wyrobiło i dlatego kręci się w kółko.
Przeczytaj też ten temat. Może masz to samo. http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#559240

Harry - Wto Lis 16, 2010 20:56

tam są 2 tryby może jeden się już wyrobil
iwan00 - Pią Lis 19, 2010 15:36

Pod maską przy tylnej ściance centralnie za silnikiem masz zawór nagrzewnicy do którego podczepione jest cięgło. zobacz czy tam nie zeskoczylo ( chociaż wtedy nie miałbyć moliwoścci kręcenia w kółko więc to raczej pokrętło.

ale możesz tam sobie "manualnie" ustawić grzanie do póki nie uporasz się z problemem bo zima tuż tuż :)

tomo63 - Pią Lis 19, 2010 20:59

Raczej pokrętło pękło i należy albo kupić nowe albo to naprawić cienkim drutem. To częsta usterka.
xtek - Sob Lis 20, 2010 15:28

Mnie tez pekl ten plastik pare dni temu. Zastanawiam sie gdzie to kupic, bo na allegro sprzedaja cale panele...
tomo63 - Sob Lis 20, 2010 21:03

Nie trzeba nic kupować, jak masz stare pokrętło, to lekko pilniczniem nacinasz te 3 podłużne ząbki (aby drut się nie zsunął) na wierzchu tego co się wciska i skręcasz na ścisło jakimś w miarę cienkim stalowym drucikiem. Dość, mocno aby się nie rozginało, ale nie za mocno aby całkiem nie połamać. Zrobiłbym zdjęcie, ale po tym jak sam tak naprawiłem, to nie mogę go zdjąć tak dobrze się trzyma i nie obmyka.
Powodzenia, bo naprawdę nie warto inwestować w nowe pokrętło.

xtek - Sob Lis 20, 2010 21:57

U mnie juz bylo skrecane drutem, klejone i w ogole byly cuda robione ;)
tomo63 - Sob Lis 20, 2010 23:23

Zależy od drutu. U mnie też było klejone potem skręcane drutem (miedziany-za słaby) i na koniec ja skręciłem stalowym, tak od serca ;) i jest bajka.
Spiro - Sob Lis 20, 2010 23:26

mozna kupic w RS-PARTS
Warszawa, tapetowa 10
tel. 790-816-184
mialem ten problem i wlasnie tam dostalem samo pokretlo chyba za 10zł:)

osarro - Nie Lis 21, 2010 01:54

można czasami znaleźć na allegro za śmieszne pieniądze u mnie ten sam problem był ale naprawiłem i działa: pęknięty plastik sklejamy klejem typu kropelka itp. sam klej nie wystarczy bo za mała powierzchnia więc gdy tylko załapie okręcamy ze 3 razy mocno naciągając taśmą izolacyjną,trochę ciężko wchodzi ale jak wejdzie to na pewno będzie ok na długi czas :)
Tomeks990 - Nie Lis 21, 2010 12:43

ja mialem taki sam problem i pokretlo jak je wyciagnelem bylo zlamane
siwrelax - Nie Lis 21, 2010 17:20

Miałem to samo, kiedy kupiłem roverka. Rozwiązanie znalazłem na szrocie, był R25 angol. Kupiłem pompkę do spryskiwaczy, a pokrętło było gratis:) W okolicach większych miast zazwyczaj są szroty, gdzie leży sporo angoli (np. pod Warszawą w Otrębusach na ul. Warszawskiej jest od groma aut marki Rover, MG, Jaguar Vauxhall)
ash - Wto Lut 04, 2014 13:37

Odświeżam temat bo czytając posty powyżej o jakichś drutach miedzianych, które się nie sprawdzają, bo sam tak miałem zrobione kupując auto w ogóle to nie zdawało egzaminu. Najprostszy sposób:

1. bierzemy nić (lepsza dratwa) od mamy z przybornika albo lepiej babci;
2. rozwijamy ok metra długości;
3. składamy na pół i jeszcze raz na pół w ten sposób mamy 4 żyłki obok siebie nici;
4. bierzemy pokrętło w dłoń i ustawiamy blaszany rdzeń, który znajduję się w środku plastiku na swoje miejsce
5. nitką oplatamy wokół połamanego plastiku od końca do początku albo odwrotnie jak komu wygodniej lekko ściskając, nie za mocno żebyśmy później nasunęli na panel sterujący
6. nawiniętą nić zalewamy klejem sekundą z każdej strony po całej długości
7. odstawiamy na kaloryfer w zimie a latem w cieple miejsce do wyschnięcia
8. Po tym zabiegu nie martwimy się już o obracanie się pokręteł o 360*

Brt - Wto Lut 04, 2014 15:45

ja wzmocniłem plastik termokurczem ale takim z klejem (zwykły jest za miękki) tak działało aż do sprzedania auta :ok: :)
Ta_mA - Pią Lut 21, 2014 18:30

Spiro napisał/a:
mozna kupic w RS-PARTS
Warszawa, tapetowa 10
tel. 790-816-184
mialem ten problem i wlasnie tam dostalem samo pokretlo chyba za 10zł:)




Przestrzegam!
Kupiłem maskę i zderzak od tego Pana, na zdjęciach wyglądało wszystko idealnie lecz jak przyszła przesyłka moim oczom ukazały się elementy znacznie odbiegające od tych za które zapłaciłem (niemałą kwotę). Maska była tak skorodowana, że brakowało około 4 cm rogu a zderzak był pęknięty i cały porysowany, sprzedający zaświadczał, że te elementy są w bardzo dobrym stanie.
Odesłałem lecz pieniędzy nie zwrócił i nie odbiera telefonu. Jednym słowem Oszustwo!