Zobacz temat - [R75] Imobilajzer
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Imobilajzer

Zajac1941 - Czw Lis 18, 2010 18:04
Temat postu: [R75] Imobilajzer
Witam,Jestem posiadaczem R75 z jednym kluczykiem co jest troche niebezpieczne Udalem sie wiec do kluczmajstra a ten powiedzial ze klucz dorobi z imobilajzerem ale bez pilota.Moge ne to przystac bo oryginal kosztuje okolo 1000zl.Jest tylko jeden problem. Trzeba wyjac z samochodu Transponder EWS imobilajzera ktory podobno jest gdzies pod deska. Pytanie,czy ktos z Pan/Panow moze podpowiedziec dokladnie gdzie szukac to ustrojstwo,bo nie chce rozebrac polowy samochodu. Dziekuje za podpowiedz.
apples - Czw Lis 18, 2010 18:06

Zajac1941 napisał/a:
podpowiedziec dokladnie gdzie szukac to ustrojstwo,bo nie chce rozebrac polowy samochodu.
Po stronie kierowcy przykręcony jest do lewej ściany. Na wysokości nóg. Białe pudełko z napisem EWS-3
witgut - Czw Lis 18, 2010 18:07

Niestety ale bez rozebrania połowy samochodu ani rusz :)
Właśnie dzisiaj zakończyłem proces dorabiania kluczyka więc za parę minut wrzucę tu kilka fotek i jakiś opis.
przed przystąpieniem do rozkręcania dobrze zorganizować sobie jakieś światło- bo miejsca mało i ciemno pod tą kierownicą

A więc opiszę co ja rozkręciłem aby wyjąć EWS



Za dorobienie samego transpondera zapłaciłem w Warszawie na ul. Żelazna 67, pawilon 9- 200zł.
Pilot to koszt ok 200zł- w zależności od sprzedającego- więcej informacji w giełdzie :)

jupik - Czw Lis 18, 2010 18:46

U mnie natomiast EWS znajduje się w bagażniku po lewej stronie, koło nadkola za dywanikiem na błotniku tylko że ja mam 1.8 benzyne
Zajac1941 - Czw Lis 18, 2010 18:59

Sliczne dzieki Witgut za podpowiedz i fotki. Na Zelaznej w Wa-wie dorobili dorobili pilota?,Wlacza iwylacz alarm izamyka drzwi czyli jest jak oryginal.Nie mage w to uwierzyc.Masz do nich telefon?
witgut - Czw Lis 18, 2010 19:03

I nie wierz :)
Pilota kupiłem na e-bay-u (3 sztuki- ale to inna historia:)), dopisałem u mariusza418- testbook T4- lecz nie odblokowywał immo.
Musiałem więc dorobić transponder i wyciąć grot na Żelaznej.
Długa to była droga...do drugiego kluczyka.

apples - Sro Mar 16, 2011 15:03

Może się komuś jeszcze przyda - Programowanie kluczyka i EWS http://www.noimmo.lt/cont..._for_ews_pl.pdf

Jakby link nie działał to mam pdf.

jupik - Sro Mar 16, 2011 17:24

Znalazłem coś takiego http://www.rcs.info.pl/