Zobacz temat - [R25] Wiązka tylnej klapy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Wiązka tylnej klapy

har0 - Wto Lis 23, 2010 14:41
Temat postu: [R25] Wiązka tylnej klapy
Witam
Wiem że temat był poruszany wiele razy, ale szukam i nie znalazłem odpowiedzi.

Sprawdzałem ostatnio wiązkę przewodów z tyłu ponieważ przestało mi działać ogrzewanie szyby. I oczywiście przerwany kabel odpowiedzialny za ogrzewanie.
Zaizolowałem do czasu aż znajdę dłuższą chwilę na zajęcie się tym. Ale potrzebuję informacji jak rozebrać plastiki klapy. Zauważyłem że jeden kabelek ( chyba od światła stopu w lotce) też się przerwał a końcówka prawdopodobnie wpadła do wnętrza klapy.

Koledzy jak rozebrać te plastiki? Z której strony się za to zabrać? Po lewej stronie też by się przydało żeby znaleźć wężyk od spryskiwacza bo też mi gdzieś przerwał i zsunął. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Paul - Wto Lis 23, 2010 14:59

Odkręć 2 wkręty i delikatnie, ale zdecydowanie podważ ten plastyk, np. płaskim wkrętakiem. Zaczepy puszczą, a potem to już z górki :D
har0 - Wto Lis 23, 2010 15:07

Hmm nie pamiętam żebym widział tam wkręty :hm: przyglądałem się też boczkom na słupkach z tyłu ale najbardziej interesuje mnie ta klapa ( narazie nie mam podglądu na samochód więc jak wróce do domu to sprawdzę gdzie to jest)
martens - Wto Lis 23, 2010 19:45

Nie wiem czy nadal aktualne ale moze te fotki gdzie masz zaznaczone spinki okaza sie pomocne:
pozdrawiam
Marta

har0 - Wto Lis 23, 2010 23:23

Dzięki Marta. Jeszcze się za to nie zabierałem. Ale z tego co widzę po zdjęciach to zdjęcie tej plastikowej obudowy wcale nie polepszy dostępu do tej wiązki przewodów :/
BABEL - Pią Lis 26, 2010 14:58

Tam za wiele pola manewru nie ma - dlatego najczęściej ludzie przedłużają sobie te kable. U mnie jak robiłem tą wiązkę to udało się poizolować bez nie dosztukowywania.
serweta - Pią Lis 26, 2010 15:55

Witam
Mam pytanko gdzie powinien być podłączony czujnik z kolektora ssącego w 2.0 cdti???