Zobacz temat - [R45] Woda pod dywanikiem kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Woda pod dywanikiem kierowcy

dawidek126 - Wto Lis 23, 2010 23:02
Temat postu: [R45] Woda pod dywanikiem kierowcy
witam!!!!!!!!
mam problem odnosnie wody w srodku auta. czytałem na formu o tym problemie ale wszyscy każa zwrucic uwage na wiązke elektryczna a raczej na gumową osłone ,która tą wiązke osłania, która znajduje sie pod skrzynka bezpieczników w komorze silnika... ale u mnie ten problem nie występuje bo wymieniłem tą gume na nową... więc gdzie mam szukac problemu.... woda jest tylko pod dywanikiem kierowcy, niema jej pon nogami pasarzera ani z tyłu... pomocy zblirza sie zima a niechce miec lodowiska w srodku:):)

kasjopea - Wto Lis 23, 2010 23:07

dawidek126, bardzo proszę używać modułu sprawdzania pisowni.
Harry - Wto Lis 23, 2010 23:16

może Ci nagrzewnica poszła
natenczas - Sro Lis 24, 2010 14:24

Ja miałem również problem z wodą w środku. Z tym że w bagażniku. Wszystkie usczelki były dobre i zmieniane w ASO w Wielkiej Brytanii lecz woda gromadziła się dalej w miejscu na koło zapasowe.
Po jakimś czasie wybrałem się do Praktikera czy innej Castoramy i kupiłem odwilżacz powietrza :D - Wsadziłem go do bagażnika i problem rozwiązany ;)
Magia ;P

andrew0503 - Sro Lis 24, 2010 21:17

Nie wiem czy Ci się przyda ta informacja, ale w poprzednim samochodzie miałem podobną przygodę, nigdzie nie było wody tylko pod dywanikiem kierowcy a w zasadzie to cała wykładzina była przemoczona i tylko z jednej strony. Okazało się, że niedrożny był kanał wentylacyjny. Kiedy lał deszcz to okazało się, że jak włączyłem nawiew to woda najzwyczajniej kapała do środka.A od pasażera było sucho.
mielony22 - Czw Lis 25, 2010 20:58

to i ja Ci opowiem swoją historię. :mrgreen:
u mnie zaczelo sie ok roku temu. woda pod nogami kierowcy czasem lodowisko. i tez myslalem ze to nagrzewnica. powiem tak, sprawdz okolice nagrzewnicy czy nie cieknie, jesli jest oki to na 99,9% masz pekniete okolice lewej strony podszybia, a precyzyjniej - pod szyba na zewnatrz idzie caly kanal odplywowy i tam w rogu u mnie bylo pekniecie jak padal deszczyk to wszystko sobie skapywalo do srodka. kropelka po kropelce i jeziorko w Roverku :razz: tak wiec ja bym stawial na to.jakbys mial jakies pytania wal jak w dym.

Kot - Czw Lis 25, 2010 21:39

Nagrzewnica ;)
mielony22 - Czw Lis 25, 2010 23:26

jak problemy z ogrzewaniem jako gratis to nagrzewnica jak koledzy pisza.
dawidek126 - Sob Lis 27, 2010 21:24

hmm ciekawe co piszecie koledzy.... faktycznie jakby trochę gorzej grzało w środku ale jak by nagrzewnica padła to chyba i pod dywanikiem pasażera by była woda??? ale jutro sprawdzę tą nagrzewnic i zamelduje

[ Dodano: Pią Lis 26, 2010 22:16 ]
aj zapomniałem ... gdzie te kanały wentylacyjne o których piszecie... jak sprawdzic ich drożnosci... jedyne co widziałem to pomiędzy nagrzewnicą a parownikiem jest taka rurka co ma wode na zewnątrz wyrzucac... i przeciez jak by nagrzewnic była walnięta to chyba tamtędy by sadziło na zewnątrz, mam racje????

[ Dodano: Sob Lis 27, 2010 21:19 ]
patrzyłem dzis tą nagrzewnice ale nic nie kapie .... wytworzyłem cisnienie za pomoca pompki na zbiorniczku wyrównawczym i nic nie kapie.....

[ Dodano: Sob Lis 27, 2010 21:24 ]
mielony22, czesc słuchaj piszesz cos o pęknięciu pod szybą... czy chodzi o kanał który znajduje sie pod podszybiem wycieraczek...?????

mielony22 - Nie Lis 28, 2010 13:00

dawidek126 napisał/a:
mielony22, czesc słuchaj piszesz cos o pęknięciu pod szybą... czy chodzi o kanał który znajduje sie pod podszybiem wycieraczek...?????


jak rozbierzesz podszybie to pod sama szyba masz kanaliki, a pod nimi idzie taka "rynna" i po lewej jej stronie (jak stoisz przodem do przodu auta) jest wlot ktorym zasysane jest powietrze do srodka.ta strona nas nie interesuje ;) u mnie po prawej stronie bylo pelno syfu, poprzedni wlasciciel, badz i jego poprzednicy doprowadzili do tego stanu, ze musialo przerdzewiec i peknac. gdybys mial jakies zdjecia to byloby mi latwiej wskazac miejsce, bo ja niestety nie zrobilem podczas moich prac.

[ Dodano: Nie Lis 28, 2010 13:00 ]
http://forum.roverki.eu/v...light=podszybie

w tym temacie na drugiej focie masz mniej wiecej pokazane gdzie od srodka cieknie.musisz rozebrac wykladzine za pedalami, po lewej stronie za deska u mnie cieklo. popros kogos niech leje woda z tej strony a ty w srodku i patrzysz co sie dzieje.ja pomagalem sobie latarka, wtedy ladnie od wody odbija sie swiatlo i widac skad leci.

przyczyna moze byc tez (jak w tym temacie co ci zapodalem) odplyw od szyber dachu, jesli takie posiadasz. albo nieszczelnosc szyby przedniej. jakbys mial jakies pytanka dawaj smialo.pozdr

dawidek126 - Nie Lis 28, 2010 14:51

temat rozwalony :wink: przynajmniej mam taką nadzieje :mrgreen: zrobiłem jak kazałes ... rozebrałem ile sie dało i dawaj go wodą... brat leje ja w srodku z latarka i cooooo.......... leje sie z uszczelki od linek otwarcia maski przód.... to jedyny wyciek jaki znalazłem moze bedzie po problemie :ok: w poniedziałek kupie uszczelke a pewno z linkami bedzie występowac ale trudno i wymieni.... bede informował czy sie udało :rotfl:
mielony22 - Nie Lis 28, 2010 15:49

to jak tak ma sie sprawa z tymi szczelkami to moze warto wysuszyc i jakis silikon dac?tanszy koszt a pewnie i nie gorszy.ale zostawiam do wlasnej oceny. ciesze sie ze moglem nakierowac w dobra strone :mrgreen:
szoso - Nie Lis 28, 2010 16:35

dawidek126 napisał/a:
w poniedziałek kupie uszczelke a pewno z linkami bedzie występowac ale trudno i wymieni.... bede informował czy sie udało

Ja załatwiłem sprawę masą uszczelniającą APP, bez sensu jest kupować drugą linkę tylko dla uszczelki ale to twoja decyzja i twoje pieniądze