Zobacz temat - [Freelander] Nie gaśnie po wyłączeniu stacyjki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Nie gaśnie po wyłączeniu stacyjki

Piotr75 - Nie Lis 28, 2010 22:40
Temat postu: [Freelander] Nie gaśnie po wyłączeniu stacyjki
Od około dwóch tygodni zauważyłem że po przekręceniu stacyjki na wyłączoną silnik odrazu nie gaśnie tylko jeszcze pracuje przez ok 5 sekund.Nie pomaga powolne lub szybkie przekręcanie i wyciągnięcie kluczyka. A jak już zgaśnie to zatrzymuje się "ciężko".Co może być przyczyną takiego zachowania i gdzie go szukać ?
PHJOWI - Sob Gru 04, 2010 16:15

zawóry wysokiego ciśnienia pewnie pada .
Piotr75 - Sob Gru 04, 2010 22:48

Dzięki za odpowiedż, ale jak byś jeszcze podpowiedział mi gdzie się ten zawór znajduje .
PHJOWI - Nie Gru 05, 2010 12:13

na pompie wysokiego ciśnienia
Piotr75 - Sob Gru 25, 2010 18:53

Byłem na kompie i wyszedł mi błąd ciśnienie paliwa.Czujnik ciśnienia paliwa na listwie jest ok, więc pozostaje reduktor na pompie wysokiego ciśnienia. Meczanik mi zasugerował że mogą oringi puszczać na których jest uszczelniony w korpusie pompy.Oby tylko tyle było kłopotów, bo wymiana reduktora ciśnienia to już większy wydatek.

Ma ktoś jakieś doświatczenie w tym temacie?. Lub dostęp do tanich części?.

PHJOWI - Sob Gru 25, 2010 21:09

nie ma czegoś takiego jak reduktor ciśnienia , tylko regulator , nowy kosztuje 350zł bosch orginał
Piotr75 - Sob Gru 25, 2010 21:23

Tak oczywiście regulator nie reduktor.Jak myślisz może być to spowodowane nie szczelnością na oringach ?,wsumie w okolicach pompy mam "maziugę z kurzem" na silniku.Nie wykluczone że to podciek od regulatora.
PHJOWI - Sob Gru 25, 2010 21:39

myślę że syf w paliwie zawala ten regulator .