Zobacz temat - [R216] Problem ze skrzynią biegów - "zamarzła"?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216] Problem ze skrzynią biegów - "zamarzła"?

RadZiu7 - Nie Gru 05, 2010 01:25
Temat postu: [R216] Problem ze skrzynią biegów - "zamarzła"?
Witam wszystkich,
Dziś spotkała mnie bardzo przykra "niespodzianka". Mój Roverek postał dwa dni i dziś postanowiłem go w końcu ruszyć. Wsiadłem do auta, wrzuciłem wsteczny, ruszam i jade do przodu... Zaskoczony wrzuciłem bieg jeszcze raz, ruszam i nic, dalej do przodu. Czy "wrzuce" wsteczny,1 czy 5 auto i tak jedzie do przodu (oprócz na luzie ;) ). Napisałęm "wrzuce", ponieważ niby lewarek chodzi luźno ale i tak na każdym biegu moge nim poruszać w każdą stronę. Przy wyłączonym silniku niby słychać jak biegi wchodzą. Macie jakiś pomysł, co to może być?
Pozdrawiam :)

Tomi - Nie Gru 05, 2010 09:32

Może spadł Ci wodzik odpowiadający za pracę lewarka na boki? Jeśli tak jest, to niezależnie co wrzucasz, przy ruchu lewarka do przodu wrzucasz trójkę a do tyłu wrzucasz czwórkę.
RadZiu7 - Nie Gru 05, 2010 16:11

Tomi napisał/a:
Może spadł Ci wodzik odpowiadający za pracę lewarka na boki? Jeśli tak jest, to niezależnie co wrzucasz, przy ruchu lewarka do przodu wrzucasz trójkę a do tyłu wrzucasz czwórkę.


To było to, dzięki wielkie. Punkt przyznany :)

Tylko teraz pytanie jak długo to będzie się trzymać? Jakieś patenty? Co wymienić? Weszło ręką bez żadnego problemu.

keczu - Nie Gru 05, 2010 17:37

RadZiu7 napisał/a:
Tylko teraz pytanie jak długo to będzie się trzymać?

Nie dlugo :razz:
RadZiu7 napisał/a:
Jakieś patenty?

Nie bardzo, kup nowy. Wewnatrz na przegubie wodzik jest plastikowy i sie wyrobil. Mozesz na cos zlozyc ale bedzie ciezko chodzic i to raczej na krotko.
RadZiu7 napisał/a:
Co wymienić?

Wlasnie ten wodzik.
RadZiu7 napisał/a:
Weszło ręką bez żadnego problemu.

Bo powinno wejsc ,ale z oporem . Jak bedziesz zakladal nowy daj troche smaru. Pozdr.

Tomi - Nie Gru 05, 2010 17:53

RadZiu7 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Może spadł Ci wodzik odpowiadający za pracę lewarka na boki? Jeśli tak jest, to niezależnie co wrzucasz, przy ruchu lewarka do przodu wrzucasz trójkę a do tyłu wrzucasz czwórkę.


To było to, dzięki wielkie. Punkt przyznany :)

Tylko teraz pytanie jak długo to będzie się trzymać? Jakieś patenty? Co wymienić? Weszło ręką bez żadnego problemu.


Aby narazie jeździć, możesz nałożyć na tą kulkę kawałek szmatki flanelowej. Jednak docelowo powinieneś to wymienić.

Ważna uwaga! Nie zagniataj tej końcówki na kulce, bo jeśli tak zrobisz, to docelowo będziesz musiał wymienić więcej części, niż sam wodzik, w którym wyrobiła się teflonowa wkładka.