Zobacz temat - [R75] Kamera cofania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Kamera cofania

murecki - Czw Gru 16, 2010 12:37
Temat postu: [R75] Kamera cofania
Witam,
mam zamiar zainstalować kamerę cofania i podłączyć ją do fabrycznej stacji multimedialnej MG, która jest zamontowana w moim Roverku.
Gdzie najlepiej umiejscowić kamerkę? Czy ktoś ma takie doświadczenia? Może także porada jaki model kamery zakupić?
Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

robo - Czw Gru 16, 2010 12:39

Zerknij tu:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=55968

murecki - Czw Gru 16, 2010 17:23

Dzięki :)

[ Dodano: Czw Gru 16, 2010 17:23 ]
W sumie porada jak w temacie, ale chodziło mi o zamontowanie kamery do stacji multimedialnej HL-8733GB, a nie do oryginalnego zestawu tv w R75.
Chodzi mi o umiejscowienie dla kamery i jej ewentualny wybór.
Wiercić otwór w zderzaku, czy kupić kamerę w obudowie tablicy rejestracyjnej?

robo - Pią Gru 17, 2010 08:32

Nie ma znaczenia czy kamerę zakładasz do stacji multimedialnej HL-8733GB, jakiejkolwiek innej czy też oryginalnej TV w R75. Kamera może być do każdego sprzętu taka sama. Też zastanawiałem się nad rodzajem kamery ale wiercić w aucie nie chciałem i stąd mój wybór. Zamontowana w blendzie oświetlenia tablicy jest też bardzo dyskretna i żeby ją zauważyć trzeba się mocno schylić co może ją ustrzec przed ewentualnymi wandalami.
murecki - Pią Gru 17, 2010 12:32

Dzięki Robo. Też skłaniałem się do takiego rozwiązania. Nie chciałem robić żadnych rozwiertów w zderzaku :(
Początkowo znalazłem ramkę tablicy rejestracyjnej ale jak dłużej pogrzebałem w necie, znalazłem kamerkę dedykowaną do R75. Montuje się ją w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Niestety nie znam jeszcze ceny, bo dopiero wysłałem zapytanie do kolegów azjatów :) Napiszę, jak będę znał warunki dostawy.
Pozdrawiam

hvil - Pią Gru 17, 2010 12:40

ja dedykowana to i ja chetnie sie zrzuce z Toba na koszta przesylki. A co z problemem ze jak zamiast swiatla to bedzie asymetrycznie??
murecki - Nie Sty 02, 2011 18:06

No nie pomyślałem o symetrii obrazu. Na stronie producenta wygląda to tak jak na zdjęciu, ale dopiero teraz chwyciłem, że to do MG. Jest w tym jakaś różnica?