Zobacz temat - [R620] Wentylator, nawiew, ogrzewanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Wentylator, nawiew, ogrzewanie

McMisiu - Pon Gru 27, 2010 12:21
Temat postu: [R620] Wentylator, nawiew, ogrzewanie
Witam,
mam taki problem że jak wsiadam do samochodu to nie zawsze włącza mi się nawiew... czasami przejadę ok 3-4 km zanim nastąpi jakaś reakcja ze strony nawiewu :/ co mam zrobić ? dodatkowo czasami "jęczy" jak by chciał wentylator ruszyć ale nie mógł:/ nie mam pojęcia co robić w tej sytuacji, mam go 2 zimę i dopiero teraz zaczęły się problemy, a bez nawiewów trudno jeździć :)

Nie wiem czy to ma znaczenie ale wiosną robiłem klimatyzację (nieszczelność w układzie i napełnianie) i działało wszystko pięknie i super. A teraz nie da się jeździć samochodem, przy tych mrozach muszę zasuwać z otwartym oknem. Proszę o pomoc.

Mazak - Pon Gru 27, 2010 14:29

najparawdopodobnie szczotki w dmuchawie do wymiany, są już zużyte i się zawiesza, jak nie będzie działał to puknij ręką pod schowkiem pasażera w taka czarną puche jesli się załączy to szczotki
McMisiu - Pon Gru 27, 2010 17:55

Wiesz co wszystko ładnie:) działa jak się puknie:) ale masz może jakiś schemat jak to ustrojstwo rozebrać żeby się tam dostać ? Schowek to oczywista oczywistość, ale z resztą nie jest już tak różowo. Boję się żeby czegoś tam nie pourywać i nie popsuć, obok jest mechanizm który przełącza strumień powietrza z zewnątrz samochodu i ze środka.

Byłbym bardzo wdzięczy za pomoc :)

TrAViShOn - Pon Gru 27, 2010 18:25

Witam, mam identyczny problem z nawiewem i pukam już tak od wczesnej jesieni :wink: Jednak już coraz ciężej dmuchawa zaskakuje i przydałoby się to naprawić. Przekopałem RAVE, jednak nie znalazłem materiałów dotyczących tematu, więc również byłbym wdzięczny za jakiś schemacik lub instrukcje. :idea:

Pozdrawiam i dziękuję.

Mazak - Pon Gru 27, 2010 18:57

może ten temat wam pomoże,
http://forum.roverki.eu/v...czotki+dmuchawy

[ Dodano: Pon Gru 27, 2010 18:57 ]
trzeba wyjąć tą puche po prawej stronie jest przykręcona paroma śrubkami i są jeszcze takie blaszki, które łączą te puchy największy problem z tego co pamiętam to był wyjęcie tego z samochodu jak już odkręciłem bo strasznie ciasno ale wyszło a z włożeniem poszło już lepiej za szczotki zapłaciłem coś ok 20zł bez garażu może być ciężko na mrozie

TrAViShOn - Pon Gru 27, 2010 21:52

Mazak, :ok2:
THX :!:

kermit221 - Wto Gru 28, 2010 23:23

nie dawno maiłem identyczny problem z dmuchawą. Pewnego, pięknego dnia kiedy zauważyłem, że ręka mi już spuchła od naparzania po schowku postanowiłem coś z tym zrobić. Zakupiłem na allegro używaną dmuchawę (pasuje również z accorda) i oddałem autko do mechanika. Koszt dmuchawy 50zł. Wymiana drugie tyle. Może wyjdę na lenia, ale patrząc na termometr wskazujący obecnie -17 stopni, uważam, że jest to niewygórowana cena, dokładając fakt, że w tej chwili bez nawiewu po prostu nie da się jeździć. Na aukcjach można znaleźć części objęte gwarancją rozruchową. Myślę, że to ciekawa alternatywa. Pozdrawiam