Zobacz temat - [R 220 SD] Odpowietrzenie układu chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 220 SD] Odpowietrzenie układu chłodzenia

zywy30 - Pią Gru 31, 2010 12:30
Temat postu: [R 220 SD] Odpowietrzenie układu chłodzenia
Witam
Tematów tego typu było sporo tu na forum omawianych, ale nie znalazłem do tej wersji silnikowej i tego modelu.

Zamierzam odpowietrzyć układ chłodzenia tylko w którym miejscu znajduje się zawór odpowietrzający układ chłodzenia, tego nie wiem.
Ewentualnie krok po kroku co i jak należy wykonać by wszystko zrobić w odpowiedniej kolejności.

Objawy u mnie są takie:
1. Termostat mam dopiero rok więc nie sądzę by się zepsuł.
2. Powietrze ciepłe odczuwam po przejechaniu jakieś 10 km ale bardzo słabo.
3. Wskazówka od chłodzenia podnosi się tylko od spodu skali do dolnej części skali gdzie się zaczyna, nie dochodzi do pozycji poziomej.
4. Mimo stwierdzenia nieszczelnej chłodnicy bo uciekał płyn. Regularnie miesięcznie dolewałem 1litr płynu chłodzącego.
5. Odkąd zaczął słabo grzać i wskazówka nie pokazuje takiej temperatury jak powinno, nie ubywa mi w zbiorniczku płyn chłodniczy. Cały czas jest na poziomie MAX.

Usterka dotyczy Rovera 220SD 86KM 1998r.

Liczę na wasze podpowiedzi

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

szoso - Pią Gru 31, 2010 12:35

diesel nie ma odpowietrznika i odpowietrza się sam
zywy30 napisał/a:
1. Termostat mam dopiero rok więc nie sądzę by się zepsuł.

jest to możliwe

zywy30 - Pią Gru 31, 2010 13:39

Witam

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale aby napewno nie było zaworu do odpowietrzenia układu chłodzenia. Raczej każde auto powinno mieć taki zawór niezależnie od rodzaju silnika.

tronsek - Pią Gru 31, 2010 13:56

Silniki diesel'a L-series odpowietrzają się same, więc nie ma potrzeby, aby był założony odpowietrznik.
szoso - Pią Gru 31, 2010 15:29

zywy30 napisał/a:
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale aby napewno nie było zaworu do odpowietrzenia układu chłodzenia. Raczej każde auto powinno mieć taki zawór niezależnie od rodzaju silnika.

ciężko ściągnąć sobie Rave i zobaczyć układ chłodzenia :wink: