Zobacz temat - [freelander] czujnik HDC
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander] czujnik HDC

amik - Nie Sty 02, 2011 11:46
Temat postu: [freelander] czujnik HDC
witam w nowym roku koledzy od dawna świeci mi się kontrolka awaryjna HDC na allegro znalazłem taka aukcje http://allegro.pl/freelan...1372335650.html tylko nie mam pojęcia gdzie on jest zamontowany zapytałem właściciela aukcji ale bez odzewu , koszt jest przystępny więc można by było spróbować i przy okazji mam drugie pytanie od dwóch dni wariuje mi alarm sam się włącza wie ktoś co może być przyczyną i ewentualnie jak go odłączyć , sąsiedzi już zaczynają się denerwować :evil: , niestety nie mam garażu i żeby nie wył muszę go zostawiać otwartego . Pozdrawiam i czekam na porady
tuarek - Nie Sty 02, 2011 17:46

Witam
"Czujnik" HDC jest przymocowany do drążka zmiany biegów pod gumowym mieszkiem. Z doświadczenia radziłbym najpierw sprawdzić 2 kabelki, które do niego dochodzą - często się odłączają co może powodować zamknięcie obwodu, czego znakiem jest paląca się bez przerwy kontrolka hamulca górskiego. Sam czujnik raczej nie ulega awarii.

charlee - Nie Sty 02, 2011 18:43

tuarek, zajżałeś do aukcji? - mnie to raczej wygląda na czujnik 1- biegu.
W rave nie ma wyszczególnionego czujnika HDC - a co do kabelków to rację przyznaje.

amik - Nie Sty 02, 2011 19:07

koledzy przerabiałem ten HDC już jakiś czas temu sprawdzone kabelki sprawdzony włącznik stopy i jeszcze pare rzeczy , ale właśnie teraz ta aukcja mnie zaciekawiła , wiem że najlepiej byłoby podpiąć pod kompa ale ja mieszkam w takiej dziurze że żaden zakład nie ma programu najbliżej miałbym około 150 km w jedna strone więc z takim błędem jechał taki kawał nie będe , a co do tego czujnika to być może jest jakiś w skrzyni oprócz czujnika cofania Pozdrawiam :wink:
charlee - Nie Sty 02, 2011 21:05

jest właśnie czujnik 1-biegu używany przez HDC - jest on mniej więcej na wysokości czujnika wstecznego tylko bardziej w stronę koła i trochę bardziej z boku skrzyni.