Zobacz temat - [R75] Roleta szyby tylnej i tempomat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Roleta szyby tylnej i tempomat

Markzo - Pon Sty 03, 2011 16:51
Temat postu: [R75] Roleta szyby tylnej i tempomat
Witam!

Używałem szukajki, jednak nie było tam jednoznacznej odpowiedzi :/

Nasza 75tka nie ma na wyposażeniu rolety tylnej szyby. Kupiłem samą rolete, mam oryginalną wiązke za panelem pod kilmatronikiem, po zdemontowaniu pułki znalazłem 1 wtyczkę pasującą do tej przy rolecie. Zamontowałe roletę, podpiąłem pod wiązkę, jednak nie mam ori przycisku, więc przełożyłem ten od kontroli trakcji. I nic... roleta nie działa :/ co to może być? czy to przez ten przycisk? czy sprawdzając silnik na ostro nie zjaram nic?

Za panalem klimatronika znalazłem jeszcze jedną wtyczkę, wydaje mi się, że od tempomatu... czy moge dołożyć tempomat? mam automat i motor 2.5V6, nie ukrywam, że bardzo bym chciał ;) wiem, że potrzebowałbym inną przepustnicę, guzik, sterowanie do kierwonicy i co jeszcze? czy wiązka w komorze silnika i przy pedałach jest, skoro mam instalke pod guzik? wizyta na T4 jest konieczna, si??

pozdrawiam :)

EDIT:
przy guziku od TC wpiętym jako ten od rolety nie m prądu we wtyczce na podszybiu :/

SeniorA - Pon Sty 03, 2011 20:14

Markzo napisał/a:
więc przełożyłem ten od kontroli trakcji. I nic... roleta nie działa co to może być? czy to przez ten przycisk?
przycisk od TC jest inaczej zbudowany,trzeba oryginalny od rolety.

[ Dodano: Pon Sty 03, 2011 20:14 ]
Markzo napisał/a:
czy sprawdzając silnik na ostro nie zjaram nic?
trzeba mierzyć pobór prądu przez silniczek i odlączyć jeśli będzie 3A.
Markzo - Pon Sty 03, 2011 20:19

slinik sprawdzony, roleta działa :)
tak myślałem z tym przyciskiem, trzeba go będzie poszukać ;)

a co z tempomatem?

Zukowaty - Pon Sty 03, 2011 21:01

Markzo napisał/a:
a co z tempomatem?

Gra nie warta świeczki. W klekotach da się to zrobić w miarę bezproblemowo ale w Pb nie warto się w tym grzebać. Roleta po podpięciu właściwego guzika powinna ruszyć bez niespodzianek. Jedynie podgrzewanie foteli musiałem włączać pod T4.

SeniorA - Pon Sty 03, 2011 21:20

Markzo, , tez myślę,że nie warto .Tempomat w tym przypadku nie będzie działał bez niespodzianek. Należy zmienić mapę sterownika skrzyni, czyli wgrać ECU tempomatu.

[ Dodano: Pon Sty 03, 2011 21:20 ]
http://forum.roverki.eu/v...=cruise+control

Markzo - Pon Sty 03, 2011 21:39

szkoda :( narazie uruchomię roletkę i może elektryke foteli uda się zamontować ;) dzięki i pozdrawiam ;)
marynabiala - Pon Sty 03, 2011 22:38

Tez dokladalem rolete i musi byc orginalny wlacznik , to co pamietam zielona wtyczka , a pod tylna polka jest wtyczka do rolety , rusza bez problemu
arczi220 - Nie Lis 11, 2012 23:16

Myśle nad roletą szukam już części potrzebnych do tego.
Mam pytanie ten wyłącznik rolety to ten z wdoma strzałkami jedną do góry i jedną nadół ?

Markzo - Pon Lis 12, 2012 07:06

tak to ten.
arczi220 - Pią Lis 30, 2012 20:01

witam
Tylko ze nie mam zielonej kostki do podłączenia wyłącznika rolety.Mam tylko czarną kostke z 6pinami to chyba do (tempomatu) która idzie razem z przewodami z foteli podgrzewanych.Jeszcze zobacze czy jest kostka do podłączenia rolety.Ale cos mi sie zdaje że nici z tej roletki będzie.
Niestety kostki pod półką też niema :(

tony16v - Pon Wrz 16, 2013 21:10

Witam. Ja ostatnio pytalem pisalem posty na temat podlacznia rolety i niestety nikt mi tu nie odpisal. Tez nie mialem wtyczek do rolety. walczylem msylalem i zrobilem. nie uzylem oryginalnego przycisku. Wzialem z niego tylko sam przod. instalacje zrobilem swoja i znalazlem przycisk na zastepstwo. sporo przerobek mialem ale warto. nauczylem sie takich przerobek z czasow gdy jezdzilem Vectra i bylem w klubie Vectry - tam ludzie bardziej pomagali niz tu. jak ktos by chcial pomocy to pisac na PW. pozdro
szymon75 - Pon Wrz 16, 2013 21:55

tony16v, Trochę dziwne, że niby o coś pytałeś. A niby w którym poście, jeśli masz ich napisanych zaledwie 5 w tym jeden dotyczył zapytania związku BCU z roletą i na to pytanie padło 9 odpowiedzi. Żadnego pytania dotyczącego podłączenia :!: :!: :!: Więc do kogo te pretensje?
arczi220 - Pon Lis 04, 2013 10:05

Mam pytanie co do tempomatu ?
Jaka różnica jest miedzy modułem SCB100211 a SCB100212 czy nie ma żadnego :)

[ Dodano: Pon Lis 04, 2013 10:05 ]
Witam ponownie
Nikt nie wie ;(

Pingiel - Sob Lis 09, 2013 17:00

211 jest do diesla a drugi pewnie do benzyny ale pewności nie mam.
bys - Sro Lis 13, 2013 13:36

Witam
Podepnę się pod temat rolety
A moje pytanie to czy można założyć roletę gdy jest zamontowany głośnik subwoofera na tylnej półce
pozdrawiam

arczi220 - Sro Lis 13, 2013 13:51

Sub (jeśli mówisz o oryginalnym)jest montowany od strony bagażnika także nic nie przeszkadza żeby założyć rolete.
MaReK - Sro Lis 13, 2013 13:52

bys napisał/a:
A moje pytanie to czy można założyć roletę gdy jest zamontowany głośnik subwoofera na tylnej półce

Samoróbka czy taki montowany od wewnątrz bagażnika?
Daj jakieś fotki jak to wygląda.

bys - Sro Lis 13, 2013 14:01

montowany fabrycznie od wew.w bagażniku to jest cała instalacja harman kardon
fotki jak zrobię to wstawię
pozdrawiam

MaReK - Sro Lis 13, 2013 14:03

to już nie musisz ;) Ty od wewnątrz bagażnika musisz na bodajże 3 śruby dokręcić półkę. Więc jesli teraz masz półkę bez rolety, to nic się nie zmieni jak wstawisz z roletą. Abyś miał instalację tylko.
bys - Sro Lis 13, 2013 14:12

ok.dzięki będę sprawdzał instalację i szukał półki z roletą .
A przy okazji jak sobie poradzić z pasami,przy wymianie półki
pozdrawiam

rafalmis1 - Sro Lis 13, 2013 14:13

Do prawidłowego założenia rolety musisz ściągnąć skrzynie. Ponieważ jak założysz rolete, to dodatkowo jest mocowana na 3 ślubach nad subem. Wszystko zobaczysz jak założysz rotele.
Co do pasów, to boczne mają nacięcia w półce aby ściągnąć. Środkowy trzeba chyba odkręcić

arczi220 - Sro Lis 13, 2013 14:27

Ja odkręciłem środkowe pasy pod siedzeniem jest śruba na gwiazdkę i przełożyłem przez półkę,boczne idą na zewnątrz także wychodzą bokiem.
bys - Sro Lis 13, 2013 15:03

artmati napisał/a:
Ja odkręciłem środkowe pasy pod siedzeniem jest śruba na gwiazdkę i przełożyłem przez półkę,boczne idą na zewnątrz także wychodzą bokiem.


można próbować zakład samą roletę do istniejącej półki?
i mam właśnie problem z maskownicą na panel bo mi będzie potrzebna z 4 otworami,a może można to jakoś ominąć
pozdrawiam

arczi220 - Sro Lis 13, 2013 15:09

Wycinają również w starej półce na roletę idzie ja kupiłem za 100 zł z półką i to w doś dobrym stanie :)
bys - Sro Lis 13, 2013 15:29

artmati napisał/a:
Wycinają również w starej półce na roletę idzie ja kupiłem za 100 zł z półką i to w doś dobrym stanie :)


no tak ale ja nie znalazłem na alegro półkę z roletą i tą maskownicą pod subwoofera
ale dzięki za wyczerpującą poradę
pozdrawiam

arczi220 - Sro Lis 13, 2013 15:44

To słabo szukałeś masz roletkę :)
http://allegro.pl/roleta-...3659954395.html
lub tu
http://allegro.pl/rover-7...3700903450.html

a o jaką maskownice ci chodzi do subwofera ??

MaReK - Sro Lis 13, 2013 19:22

Ja mam założoną samą roletę z mechanizmem do swojej starej, oryginalnej półki. Ponieważ mam czarną półkę, a znakomita większość jest w jasnym kolorze, to też musiałem zrobić taki proces przekładania. Na swojej oryginalnej półce powinieneś mieć znaki. Ja w/g tych znaków ciąłem. Oprócz tego, potrzebowałem innej półki z roletą gdzie były specjalne gniazda, które wklejałem na swoją roletę. Większość ogarniał mi mariusz418.
rafalmis1 - Sro Lis 13, 2013 19:37

Ja kupiłem półkę z roleta i przełożyłem wszystko do mojej, ponieważ kolor dostałem inny. Dlatego tak jak pisze Marek, kup półkę ponieważ wszystkiego przy kupnie samej rolety nie dostaniesz. Dokladalem tez maskownice H/K i łatwiej ci będzie przełożyć sama maskownice niż rolete. Tylko, że do maskownicy nie ma znaków i nozykiem szybciej się potniesz niż wytniesz odpowiedni otwór . Aby zamontować maskownice będziesz potrzebował wiertarki i wyzynarki do drewna
bys - Pon Lis 18, 2013 09:24

Witam
Szukając okablowania do rolety (i chyba znalazłem niewielka kostka z pomarańczowymi kabelkami) znalazłem takie czarne okrągłe coś jakby nadajnik - odbiornik umiejscowiony obok zwijacza prawego pasa.
Co to jest?
pozdrawiam

rafalmis1 - Pon Lis 18, 2013 10:20

zdjęcia nie możesz wrzucić ?? ,
stazaj88 - Pon Lis 18, 2013 10:39

bys, Czarna wtyczka z dwoma pomarańczowymi kabelkami jest do rolety, a to czarne okrągłe to raczej głośnik z parktronica
bys - Sob Lis 23, 2013 18:29

Witam
Dziś założyłem roletę i też musiałem przełożyć ze starej pułki do swojej dlatego że półka którą dostałem była ostro zajechana, i za cholerę nie mogłem odkręcić środkowego pasa dwa torksy się zjechały a śruba ani drgnie więc robota złota we wnętrzu samochodu,a efekt no cóż założona roleta no to już jest.A do tego z przesyłką dostałem listwę (drewienko) na 5 otworów a mi potrzebna jest na cztery,i chyba tak zostanie bo tempomatu zakładać nie będę.
A te czarne okrągłe to faktycznie głośnik parktronica.
wszystkim za porady i informację dzięki
pozdrawiam

MaReK - Sob Lis 23, 2013 19:57

A masz diesla czy benzynkę ;D ?
Jak diesla, to dołożenie tempa to grosze, a efekt zadowalający ;) No i miałbyś komplet, jeśli masz grzane stołki ;)

bys - Sob Lis 23, 2013 20:27

dupska grzane ale niestety benzyna
zastanawiam się jeszcze o wycince w swoje 3 otworowej listwie
pozdrawiam