Zobacz temat - [R75] SRS, Klakson, Sterowanie radiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] SRS, Klakson, Sterowanie radiem

Kris - Sro Sty 05, 2011 12:21
Temat postu: [R75] SRS, Klakson, Sterowanie radiem
Witam,

Pojawil problem w moim Błekitnym Chromie ;) , nagle przestał działać klason, wcześniej sterowanie radiem a zaraz po klasonie coś nie tak z SRS, co ciekawe jak odpale i jadę prosto to nic, dopiero jak zkręcę kierownicą SRS się zapala :D
Wygląda mi to na jakąś wiązkę tudzież taśmę, ktoś to przerabiał?

hvil - Sro Sty 05, 2011 12:24

prawdopodobnie zwijana taśma za kierownica mocowana sie skonczyła.
Tomek1212 - Sro Sty 05, 2011 12:28

To na 100% taśma.
Kris - Sro Sty 05, 2011 14:57

No to koledzy, powiedcie jeszcze jak się do niej dobrać i będziemy rozdawać punkty "pomógł" :D :D :D

A no i mam pytanko, czy do tego ustrojstwa wchodzą kable od sterowania radiem i klaksonu?? Bo tak patrzę po allegro na zdjęcia i jakoś nie do końca ogarniam czy tam to wszystko się wpina, a jeśli nie, to by znaczylo że to taśma i cos jeszcze...

hvil - Sro Sty 05, 2011 15:51

tam powinne być dwie taśmy, naczy jedna taka żółta, ale z dwoma zestawami kabli w środku, jedne od srs i klaksonu, drugie od kiery sterowania. Musisz zrzucić kiere, zdjąć dolną obudowe kolumny, chyba nie trzeba demontować wajch od wycieraczek ale tam pod spodem jest taka puszka z rolką na sprezynce, jak krecisz kierą, wysuwaja sie druty, pewnie przemokły i popekały, albo sparciały.
Tomek1212 - Sro Sty 05, 2011 22:29

Oczywiście przy demontażu taśmy bezwzględnie trzeba ustawić koła w pozycji na wprost no i łudzić się, ze sprzedający wymontowując taśmę zrobił to samo.
Generalnie wszyscy mówią, że przed wyciągnięciem poduszki trzeba odpinać akumulator co najmniej 15minut wcześniej, ja uważam że to bzdura.

SyntaX - Czw Sty 06, 2011 20:36

Wymieniałem taką taśmę koledze.
Aby ją dobrze ustawić robisz tak:
Kręcisz taśmą do skrajnego lewego lub prawego położenia aż poczujesz pierwszy opór na taśmie.
Następnie z tej pozycji wykonujesz około 2,5 obrotu taśmy w przeciwnym kierunku ustawiając ją tak by kostka od sterowania radiem i od klaksonów była w linii prostej.
dokręcasz wszystko, zakładasz kierownicę jaśka i gotowe.
Oczywiście koła muszą być idealnie na wprost.
Ja pomogłem sobie przykładając poziomicę do koła.

Tomek1212 - Czw Sty 06, 2011 20:39

Syntax, jak już w ten sposób określasz środkową pozycję taśmy, to już lepiej policzyć ilość obrotów od skrajnej pozycji do skrajnej i podzielić na dwa. Wtedy na pewno będzie ona w pozycji centralnej.
SyntaX - Pią Sty 07, 2011 10:19

Zgadza się i właśnie wychodzi około 2,5 obrotu :)
Anys79 - Sro Mar 23, 2011 09:38

Witam mam problem z moim Roverkiem 75.Zgasł podczas jazdy nie chce zapalić??

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 09:38 ]
Podpowie ktoś co może byc przyczyna??

apples - Sro Mar 23, 2011 09:43

Anys79 napisał/a:
Podpowie ktoś co może byc przyczyna??
Brak paliwa?

Zobacz czy pracuje pompa niskiego ciśnienia przy akumulatorze.

mondigo - Pon Maj 09, 2011 11:37

Witam
Mam ten sam problem ze sterowaniem kierownicy. Skąd taką taśmę wziąć? czy trzeba kupić nową czy da się z tą starą zrobić?
U mnie ogólnie jak wciskam klakson to słychać tylko dźwięk przekaźnika.
Niedawno kupiłem sobie rovera 75 2000r i nie sprawdziłem kierownicy:/
Czy lepiej zrobić to samemu jak sie takich rzeczy nie robiło czy oddac do serwisu i powiedzieć w czym może być problem?
Ewentualnie może ktoś z krakowa mógłby pomóc?

pozdr!

Kris - Pon Maj 09, 2011 12:13

mondigo napisał/a:
Witam
Mam ten sam problem ze sterowaniem kierownicy. Skąd taką taśmę wziąć? czy trzeba kupić nową czy da się z tą starą zrobić?
U mnie ogólnie jak wciskam klakson to słychać tylko dźwięk przekaźnika.
Niedawno kupiłem sobie rovera 75 2000r i nie sprawdziłem kierownicy:/
Czy lepiej zrobić to samemu jak sie takich rzeczy nie robiło czy oddac do serwisu i powiedzieć w czym może być problem?
Ewentualnie może ktoś z krakowa mógłby pomóc?

pozdr!


Jeśli słychać przekaźnik to nie wiem czy to kwestia taśmy, można ewentualnie sprawdzić klakson w następujący sposób: zostawiasz otwarte drzwi i zamykasz auto, powinien krótko zatrąbić na znak że drzwi sa niedomknięte, jest to zupełnie niezależne od tego czu taśma kierownicy jest sprawna, jak nie trąbi to może to kwestia klaksonu, nie wiem czy w Twoim roczniku jest ten patent z trąbnięciem podczas zamykania, może niech ktoś jeszcze potwierdzi.
Taśma/zwijak jest prosta do wymiany, ja kupiłem na allegro za 40 PLN i sam wymieniłem, trzeba tylko mieć dobre klucze trox, jakimś badziewiem z TOPCOM czy innym Biedronkowym sprzętem nie odkręcisz tego.

mondigo - Pon Maj 09, 2011 12:28

czy o takie coś chodzi?
http://allegro.pl/rover-7...1516555766.html

ogolnie nie działa mi całe sterowanie do kierownicy wraz z radiem.
Sprawdze jak wroce do domu ten test o którym pisałeś ale chyba takie cos robiłem przypadkowo i nic nie trąbiło
Tak jak pisałem jak wciskam klakson słychac tylko przekaznik i nie chciałbym zeby w serwisie nie wiadomo co i za ile kazali wymieniac

prosze o pomoc

Kris - Pon Maj 09, 2011 12:37

mondigo napisał/a:
czy o takie coś chodzi?
http://allegro.pl/rover-7...1516555766.html

ogolnie nie działa mi całe sterowanie do kierownicy wraz z radiem.
Sprawdze jak wroce do domu ten test o którym pisałeś ale chyba takie cos robiłem przypadkowo i nic nie trąbiło
Tak jak pisałem jak wciskam klakson słychac tylko przekaznik i nie chciałbym zeby w serwisie nie wiadomo co i za ile kazali wymieniac

prosze o pomoc


Dokładnie to jest to.
Jak Ci nie dziala sterowanie z kierownicy to prawie pewne że to jest ta taśma, mi dodatkowo poduszka powietrzna nie działała.

mondigo - Pon Maj 09, 2011 12:44

a jeszcze dodatkowe pytanie czy taką taśme kupi nową czy trzeba używaną nie chciałbym zeby za jakis czas problem sie powtorzył?
Kris - Pon Maj 09, 2011 13:24

mondigo napisał/a:
a jeszcze dodatkowe pytanie czy taką taśme kupi nową czy trzeba używaną nie chciałbym zeby za jakis czas problem sie powtorzył?


A nie wiem nawet.

Tomek1212 - Pon Maj 09, 2011 20:57

Zazwyczaj jak pęka taśma to przestaje działać wszystko co jest w kierownicy, a więc klakson, poduszka i sterowanie radiem i/lub tempomatem (jeżeli te elementy są na wyposażeniu pojazdu).
Taśmę można zmierzyć miernikiem pod względem przewodzenia, jednak trzeba usunąć pozłacane zworki na czas pomiaru.

mondigo - Pon Maj 09, 2011 22:51

ogolnie test proponowany tzn zamkniecie samochodu przy otwartych drzwiach nie zadziałał tzn klakson ani żaden dzwięk się nie włączył. Slychac bylo takie pykniecie jakby przekaznik
Co do sterowania radiem to tez raczej nie działa ale mam ten napis code wait odpinałem akumulator i podłaczałem i nic dalej ten napis nawet nie miałem mozliwosci wpisania kodu ktory posiadam nie wiem czy dobry ale to to chyba musi iles samochod byc w ciaglym ruch zeby sie to zrestartowalo i znowu chyba bedzie mozna wpisac chyba 1h musi chodzic non stop a narazie wogole nim nie jezdze pierwsze testy na weekendzie jakies dluzsze.

Kupiłem dzisiaj ta tasme używaną za 28 zl tyle ze wysylka droga 17 zl no ale 45zl calosc. Sasiad mi to pewnie zrobi albo pomoze bo sie takimi rzeczami zajmuje wiec nic nie popsuje:) Dam znac czy pomogło i wogole.

Problemów mam z nim troszke od zakupu ale tak to jest jak sie na detale nie zwraca uwagi:)

dzieki wszystkim za pomoc

pozdr!

Tomek1212 - Pon Maj 09, 2011 23:23

A poduszka ci się nie świeci na desce ?
Obstawiam jednak, że u ciebie taśma jest sprawna.

mondigo - Pon Maj 16, 2011 09:11

Poduszka mi się nie świeci ale koles od którego kupowalem to mówił ze sie coś swieciło od abs ale ze cos wymienili wiec tak do konca bym nie ufał czy nie odpiete jest cos zeby kontrolka kogos nie zraziła. Troszke sie dałem wpusic w maliny no ale tak to jest jak sie nie sprawdza wszystkiego i na własna reke.
No ale co to mogłoby być jak nie to ?
W sumie znajomy sasiad mechanik w sobote ma tam mi cos pomoc bo jeszcze tyle drzwi sie nie otwieraja z pilota tylko od srodka działaja to i jak mi przyjdzie to ta tasme moze wymieni
Do tego lekko mi sciaga ten samochod tzn przekrecona jest kierwonica lekko w lewo i wtedy jedzie prosto takto by sciagalo w prawo. Mam nadzieje ze na diagnostyce zbieznosc ustawia
bo bede musail zrobic przeglad samochod sprowadzany z Belgii.
Doatkowo okazało sie nie mam zlodziejki do kol a na jednym kole jest tak :/ ehh

[ Dodano: Pon Maj 16, 2011 09:11 ]
Problemem w mojej sytuacji były odłączone oba klaksony więc niepotrzebnie wcześniej zakupiłem tą taśme ale to nie jest największy problem ponieważ w moim roverze 75 jest taki przycisk zabezpieczający odpalenie samochodu trzeba najpierw wcisnac ten przycisk zanim sie samochod odpali i pozniej potwierdzić z tym ze po podpieciu klaksonu ten przycisk prawie wogóle nie działa i przez to włącza sie alarm na całego nie idzie nad tym zapanować gdy odłaczyłem klaksony raczej nie ma problemu
Poniewaz ten przycisk jak nie zostanie wcisniety poprawnie nie pozwala na uruchomienie samochodu a jak pozwoli i po uruchomieniu znow sie nie potwierdzi odcina doplyw paliwa + zaczyna wyc od razu pomocy !! ! Jak sie go pozbyc ewentualnie jak naprawic załoze osobny na to temat

arczi220 - Nie Lut 19, 2012 23:13

Witam
A ja przy okazji zapytam się jedno :roll: powiedzcie mi czy guziki od sterowania radiem w kierownicy macie podświetlane czy mi zgasły :shock: (szczerze mówiąc nie wiem czy świeciły)

haszczyc - Pon Lut 20, 2012 00:12

nie są podświetlane
shrekus - Pon Lut 20, 2012 16:47

Ale czemu by ich nie zrobić podświetlanych ? :idea:
Tomek1212 - Pon Lut 20, 2012 23:58

Jest to technicznie niemożliwe dorobić podświetlenie tychże przycisków z powodu braku wolnych przewodów w taśmie, którymi można by poprowadzić prąd do zasilania elementów świetlnych. Natomiast wiele samochodów bardziej renomowanych marek posiada takowe podświetlenie.
jfkrzyf - Wto Lut 28, 2012 15:48

A czy przycisk do otwierania tylnej klapy jest podświetlany? Od momentu zakupu zawsze mnie to zastanawiało.
dziki1971 - Czw Mar 01, 2012 16:39

jfkrzyf napisał/a:
A czy przycisk do otwierania tylnej klapy jest podświetlany? Od momentu zakupu zawsze mnie to zastanawiało.

Nie jest podswietlany.

Szuryga - Wto Sty 14, 2014 22:36

Witam odświeżę trochę temat
mam pytanie nie dział mi klakson ,sterowanie radiem, tempomat, prawdopodobnie wina taśmy i tak nie wiem kupić samą taśmę czy taśmę z przełącznikami od kierunków i wycieraczek
na alleg... widzę że są taśmy bez przełączników moje są dobre sprawne można je jakoś przełożyć ?

arczi220 - Sro Sty 15, 2014 01:01

Tomek1212 napisał/a:
Jest to technicznie niemożliwe dorobić podświetlenie tychże przycisków z powodu braku wolnych przewodów w taśmie, którymi można by poprowadzić prąd do zasilania elementów świetlnych. Natomiast wiele samochodów bardziej renomowanych marek posiada takowe podświetlenie.

Brak wolnych przewodów oraz jak wcisnąć diody czy żarówki do przełączników.Notomiast nie zgodziłbym się z tymi bardziej renomowanymi samochodami bo i gorsze marki maja podświetlane przyciski na kierownicy ;)

rafalmis1 - Sro Sty 15, 2014 08:35

Szuryga napisał/a:
kupić samą taśmę czy taśmę z przełącznikami od kierunków i wycieraczek

tylko taśmę, sterowanie radia naprawisz

Szuryga - Pią Sty 17, 2014 22:18

A co tam jeszcze trzeba bedzie naprawic? Myslalem ze jak zmienie tasme to wszystko bedzie grac!
sash997 - Sob Sty 18, 2014 08:18

jeśli wszystko było ok przed uszkodzeniem taśmy to jak zmienisz taśme wszystko wruci do normy
Szuryga - Nie Sty 19, 2014 13:08

Ok ale taśmę musze kupić od takiego modelu co miał komputer, sterowanie radiem i tempomatem w kierownicy czy nie koniecznie?
rafalmis1 - Nie Sty 19, 2014 14:17

musisz kupić coś takiego
http://allegro.pl/rover-7...3892772486.html
i nie patrzeć czy maił kompa czy nie czy maił sterowanie tempomatem czy nie, ponieważ klakson i sterowanie radia i tempomaty wygląda tak
http://allegro.pl/rover-7...3895958940.html

Szuryga - Nie Sty 26, 2014 14:48

ok myślałem że jest to jakoś powiązane jedne z drugim dzięki za odpowiedz.

[ Dodano: Nie Sty 26, 2014 14:48 ]
Witam tasma zmieniona klaksony ozyly sterowanie radia z kierownicy tez ale sterowanie tempomatem nie dziala, gdzie szukac przyczyny?

arczi220 - Nie Sty 26, 2014 20:21

Może moduł tempomatu albo włącznik padł.Świeci ci włącznik po załączeniu.
cin1391 - Czw Mar 05, 2015 14:49

Panowie, nie chce zakladac nowrgo tematu. Padla mi tasma pod kierownica. Mam Rovera 75 2,0 CTD 2000 r z tempomatem. Czy jest tylko jeden rodzaj tej tasmy, czy jest on uzalezniony od modelu samochodu? Bo nie wiem, jaka kupic.
arczi220 - Czw Mar 05, 2015 15:01

Jak kupisz taśme z tego samego modelu i z tempomatem to na pewno będzie pasować.
cin1391 - Czw Mar 05, 2015 19:53

artmati napisał/a:
Jak kupisz taśme z tego samego modelu i z tempomatem to na pewno będzie pasować.


Sęk w tym, że nie opisują ich...
http://allegro.pl/rover-7...5126832742.html

arczi220 - Pią Mar 06, 2015 05:17

cin1391 napisał/a:
Sęk w tym, że nie opisują ich...

http://allegro.pl/rover-7...5126832742.html


A nie ma telefonów możesz zadzwonić zapytać gościa.