Zobacz temat - [K series] Wymiana rolki napinającej pasek pompy wspomagania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [K series] Wymiana rolki napinającej pasek pompy wspomagania

rov987 - Sob Sty 08, 2011 11:30
Temat postu: [K series] Wymiana rolki napinającej pasek pompy wspomagania
Witam.
Ostatnio postanowiłem wymienić rolkę od napinacza paska wspomagania bo jarmoliła tak strasznie, że masakra!

Z uwagi że nowa rolka oryginalna jest strasznie droga, mam pytanie jaki zamiennik można zastosować (od innego auta) który jest tańszy?
Wiem że można zastosować łożysko zamiast tej rolki ale wolał bym takich przeróbek nie robić..
Dlatego też poszukuje tańszego nowego zamiennika...

ADI-mistrzu - Sob Sty 08, 2011 12:36

Nie wiem czy znajdziesz, głównie na allegro lub TomaTeam poszukaj.
A łożysko to całkiem dobra przeróbka, bo i w rolce jest tylko mniejsze więc jeden wał czy będzie obudowane plastikiem czy metalowe.

Adrian - Pon Sty 10, 2011 19:13

U mnie też hałasowała i nie mogłem kupić na szybko czegoś zastępczo. Zamontowałem ją w drugą stronę i ucichło :grin: Teraz, po kilku miesiącach zaczyna się znowu odzywać i trzeba będzie ją w końcu wymienić... :wink:
hudy23_1985 - Wto Sty 11, 2011 12:27

ja kupiłem rok temu zamienik za 85 zł aluminiowy
jak narazie jest ok łożysko jest wymienne jakieś standardowe
tylko troche sie rowek od paska wyrobił na rolce

[ Dodano: Wto Sty 11, 2011 12:27 ]
dokładnie taką mam
http://www.czesci24.pl/in...rover/200-rf/id

rov987 - Pią Sty 28, 2011 15:51

Witam, tak więc po wymianie tej rolki na nową (zamiennik) okazało się że jeszcze słychać jakiś dziwny dźwięk z okolicy pompy wspomagania.
Na pompie zauważyłem jakieś "zapocenie" więc czy niewielki wyciek może mieć związek z głośną pracą pompy? Jeśli nie to pewnie będę zmuszony jeszcze do wymiany pompy...

ADI-mistrzu - Pią Sty 28, 2011 17:12

Nie znam dobrze budowy pompy, ale wydaje mi się że mogło Ci szlak trafić łożysko w niej, które się zaciera przez co hałasuje i cieknie.
rov987 - Pon Sty 31, 2011 17:27

Jakim prawidłowo płynem powinien być zalany układ wspomagania przy tym roverku?
Teraz mam taki niebieskawy bądź w zieleń wchodzący a wiem że są na rynku jeszcze czerwone płyny, jakiej specyfikacji powinien być najlepiej?

pinokio - Pon Lut 21, 2011 16:25

nie moge poluzowac paska od pompy wspomagania rover 214 jest jedna sruba czy wiecej prosze o pomoc
rovek - Pon Lut 21, 2011 21:50

Sama rolka ma jedną śrubę + nakrętkę, aby poluzować musisz jednym kluczem trzymać nakrętkę, a drugim kluczem kręcić za śrubę.
Tomi - Nie Lut 27, 2011 09:16

hudy23_1985 napisał/a:
ja kupiłem rok temu zamienik za 85 zł aluminiowy
jak narazie jest ok łożysko jest wymienne jakieś standardowe
tylko troche sie rowek od paska wyrobił na rolce

[ Dodano: Wto Sty 11, 2011 12:27 ]
dokładnie taką mam
http://www.czesci24.pl/in...rover/200-rf/id


Kiedyś robiłem doświadczenia z tymi rolkami... jednak wycofałem je z oferty gdyż ponad połowa rolek nie przejeździła nawet 10 kkm., a miałem przypadki, że nowe rolki w pudełkach już hałasowały. Dlatego nie polecam tych rolek

hudy23_1985 - Pon Lut 28, 2011 16:23

No fakt rolka do badziewie najechane z 6 tyś i już ją słychać wiec na wiosne trzeba bedzie coś lepszego kupić