Zobacz temat - [R75] Sterowanie przekaźnikiem dmuchawy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Sterowanie przekaźnikiem dmuchawy

ralbrecht - Pią Sty 14, 2011 00:53
Temat postu: [R75] Sterowanie przekaźnikiem dmuchawy
Witam serdecznie,

mam problem z dmuchawą nawiewu. Kiedyś działała bez problemu. W zeszłą zimę miała kłopoty z zaskoczeniem (włączała się np. po 5 minutach) , ale zdarzyło sie to może ze dwa razy. Tej zimy znów zaczęła wariować, raz działała raz nie, a teraz chyba padała.


Sprawdziłem czy jest napięcie na dmuchawie - nie ma.
Sprawdziłem czy jest na tranzystorze mocy - nie ma.

Pobiegałem dookoła z miernikiem i stwierdziłem, że jeden kabel od dmuchawy idzie do tranzystora mocy, drugi do przekaźnika w silniku.

Sprawdziłem przekaźnik i podejrzewam, że nie dostaje sygnału aby włączyć dmuchawe. Cz ktoś może wie skąd idą kable sterujące tym przekaźnikiem. Jest to chyba żółto-zielony kable idący wzdłuż lewego błotnika, ale co dalej?

Pozdrawiam,

robo - Pią Sty 14, 2011 09:10

Ze schematu wynika, że przekaźnikiem steruje sygnał masy z ATC. Skoro przekaźnik jest sprawny i +12V do niego dochodzi to coś z ATC jest nie tak.
ralbrecht - Pią Sty 14, 2011 09:49

Dzięki wilekie,

Na przekaźniku mam 12 V i faktycznie brakuje mu masy.

Możesz mi powiedzieć jak dostać się do ATC ? Gdzie się znajduje?

robo - Pią Sty 14, 2011 10:05

ATC ( Air Temperature Control ) znajduje się pod radiem a nad popielniczką i przyciskami dodatkowego wyposażenia. Przy demontażu należy zdjąć ramkę ( trzyma się na zaczepach ), odkręcić cztery wkręty a następnie wysunąć moduł ATC i odpiąć dwie wtyczki instalacji.