Zobacz temat - [R200] Przednia szyba-pęknięcie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Przednia szyba-pęknięcie

szymon1986 - Nie Sty 16, 2011 16:58
Temat postu: [R200] Przednia szyba-pęknięcie
Tak jak w tytule ktoś jadący przede mną pierd.... mi kamyszkiem w szybę i od kropeczki przy słupku idzie piękna rysa i podejrzewam że tak sobie pójdzie dalej? :(
Jest jakiś sposób na to czy wymieniać szybę muszę? i tak przy okazji jaki to mniej więcej koszt? :(

leszczu - Nie Sty 16, 2011 17:02

Jak szyba jest już pęknięta to jest do wymiany. :/
Jak ja wymieniałem u siebie szybę to zapłaciłem za wszystko 560 zł. :/

szymon1986 - Nie Sty 16, 2011 17:14

no to pięknie :/
a na przeglądzie przejdzie to? bo akurat w przyszłym miesiącu mam przegląd

leszczu - Nie Sty 16, 2011 17:16

szymon1986 napisał/a:
a na przeglądzie przejdzie to?

Niema szans, żeby przeszło. :/

szymon1986 - Nie Sty 16, 2011 17:18

ku... no to wspaniale :(
ok dzięki za odpowiedź

podki - Nie Sty 16, 2011 18:05

Mozesz spróbować tego kleju http://allegro.pl/klej-do...1401674533.html ja nim kleiłem szybe i trzyma do tej pory tylko potrzeba słonecznego dnia albo jakiejs lampki UV
colin1983 - Nie Sty 16, 2011 18:10

Cytat:
Mozesz spróbować tego kleju http://allegro.pl/klej-do...1401674533.html ja nim kleiłem szybe i trzyma do tej pory tylko potrzeba słonecznego dnia albo jakiejs lampki UV
wszystko fajnie ale po pierwsze jak jest ryza do połowy szyby to nie ma sensu kleić po drugie jak jest głęboka rysa to jej dobrze nie zakleisz, na małych powierzchniach nie będzie widać śladu
spider666 - Nie Sty 16, 2011 19:28

podjedź do jakiejś dobrej firmy co specjalizuje się w szybach samochodowych. jak jest wczesny etap to potrafią skleić lub nawiercić otwory żeby dalej nie szło i wypełnić przeźroczystym klejem.
xtek - Nie Sty 16, 2011 20:28

leszczu19901 napisał/a:
szymon1986 napisał/a:
a na przeglądzie przejdzie to?

Niema szans, żeby przeszło. :/


Oczywiscie, ze szanse sa. Ja mam peknieta szybe (linia od polowy szyby do prawego slupka ponizej wycieraczek) od przeszlo 3 lat i nikt sie nie czepia. A robie przeglady w roznych miejscach. Kontrole policji tez mialem kilka razy i ani slowa nie uslyszalem. Dawno temu postanowilem sobie, ze jesli ktos mi zwroci na to uwage, to wymienie. Przy ostatniej kolizji udalo mi sie nawet podciagnac to pekniecie pod szkode.

SyntaX - Nie Sty 16, 2011 20:33

Używka szyba na Allegro 200zł
Za wymianę wezmą tak ze 100zł za robociznę.

maryba - Nie Sty 16, 2011 20:40

Polecam przy okazji ubezpieczania auta podpytać o pakiet szyby - w Warcie mam coś takiego i juz mi sie przydało - zauważyłem pękniecie - jeden telefon ze zgłoszeniem szkod i machina ruszyła - już bym miał wymienioną ale akurat takiej nie mieli .. Pani trochę była zdzwiona co to za auto :D . Największym plusem tego ubezpieczenia jest to że jest to wypięte z Autocasco i po skorzyxtaniu z tego ubezpieczenia nie ma zwyżek . Sama składka chyba 10 czy 15 zł ...
xtek - Nie Sty 16, 2011 20:42

SyntaX napisał/a:
Używka szyba na Allegro 200zł
Za wymianę wezmą tak ze 100zł za robociznę.


Kupowanie uzywanej szyby mija sie z celem.
W twoim wariancie da 300zl uzywana (na bank porysowana) szybe.
Za 400zl (w Krakowie za tyle mi oferowali) mozna juz spokojnie znalezc zaklad, ktory wprawi nowa - roznica w jakosci bedzie kolosalna na korzysc nowej szyby. Jesli juz wymienic, to tylko na nowa.

szymon1986 - Nie Sty 16, 2011 20:48

Panowie dzięki za odzew :)
Zabrakło może centymetra i problemu by nie było,bo kamyszek uderzył zaraz przy prawym słupku... no i rysa poszła,w tej chwili ma z jakieś 3 do 5 cm więc może podjadę gdzieś i tak jak ktoś pisał mi to naprawią jakoś jeszcze,oby tylko za szybko ta rysa nie szła dalej :/ bo inaczej to wymiana niestety :(

colin1983 - Nie Sty 16, 2011 21:18

szymon1986 napisał/a:
Zabrakło może centymetra i problemu by nie było,bo kamyszek uderzył zaraz przy prawym słupku... no i rysa poszła,w tej chwili ma z jakieś 3 do 5 cm więc może podjadę gdzieś i tak jak ktoś pisał mi to naprawią jakoś jeszcze,oby tylko za szybko ta rysa nie szła dalej :/ bo inaczej to wymiana niestety :(
jest opcja żeby nie szła rysa dalej wystarczy delikatnie maluśkim wiertełkiem nawiercić koniec rysy, to skuteczna metoda zarazem wymagająca wprawy
szymon1986 - Nie Sty 16, 2011 21:22

i to ją zatrzyma?nie odbije w innym kierunku np?
colin1983 - Nie Sty 16, 2011 21:27

szymon1986 napisał/a:
i to ją zatrzyma?nie odbije w innym kierunku np?
nie powinno tak mój ojciec zrobił jak prowadził z Niemiec samochód i pomogło ale trzeba to z wyczuciem zrobić żeby nie przebić na wylot i mieć dobre wiertełko
SyntaX - Nie Sty 16, 2011 21:47

Jak za 400zł wstawią nową to jasne że nie ma co bawić się w używki.
Po prostu w Łodzi od kumpla zawołali za szybę do Streetwise .... 870zł :shock:

szymon1986 - Pon Sty 17, 2011 15:55

Jak na razie to najtaniej nowa szyba + wstawienie znalazłem za 450zł a naprawa za 80 zł,jutro jadę do gościa żeby zobaczył czy da rade naprawić i jeśli da radę to chyba skusze się na to klejenie,ktoś to robił?jest sens w ogóle?trwałe to?
xtek - Pon Sty 17, 2011 17:01

Nie wiem czy ktos sie podejmie TRWALEJ naprawy - raczej jakis "druciarz". Naprawiaja bez problemu (nawet z gwarancja) uszkodzenia o wielkosci monety 5zl.
szymon1986 - Wto Sty 18, 2011 19:46

no więc byłem dzisiaj u gościa który naprawiał szybę w aucie służbowym w mojej robocie i tam trzyma już z 2 lata podobno,nawiercił,zalał czymś tam,widać mniej to pęknięcie no ale ślad jest,za bardzo to już poszło...
no i zobaczymy czy wytrzyma,jeśli tak to mogę polecic gościa bo zajmuje się tylko takimi naprawami i nawet z firm które oferują takie usługi niby a spierdzielą sprawę to do niego uderzają i łata te szybki :)

Urinka - Sro Cze 22, 2011 21:50

Witam,
odświeżam temat, bo też mi szyba poszła. Mechanik stwierdził, że to od naprężeń od kolizji (tylko że to było w styczniu :???: )
W każdym razie szybko to poszło i teraz ma jakieś 30 cm od dolnego rogu po stronie kierowcy w kierunku środka szyby. Tego to już chyba nie ma sensu naprawiać? To prawda, że mogą zabrać dowód za coś takiego?

Harry - Sro Cze 22, 2011 21:57

nie naprawisz już tego, szyba do wymiany, ale nie kupuj używki tylko kup nową.
tak moga zabrać Ci dowód

machi12 - Sro Cze 22, 2011 22:00

maryba napisał/a:
Polecam przy okazji ubezpieczania auta podpytać o pakiet szyby - w Warcie mam coś takiego i juz mi sie przydało - zauważyłem pękniecie - jeden telefon ze zgłoszeniem szkod i machina ruszyła - już bym miał wymienioną ale akurat takiej nie mieli .. Pani trochę była zdzwiona co to za auto :D . Największym plusem tego ubezpieczenia jest to że jest to wypięte z Autocasco i po skorzyxtaniu z tego ubezpieczenia nie ma zwyżek . Sama składka chyba 10 czy 15 zł ...


Dokładnie, wspaniała sprawa. Auto-szyby kosztują obecniew warcie 69zł :) nie musisz kupować AC żeby je wykupić, to oddzielne ryzyko. Szkoda na nim nie powoduje szkód na AC. A na każde zdarzenie mamy 2000 zł :) (zdarzeń bez ograniczeń)

Urinka - Sro Cze 22, 2011 22:02

Dzięki za szybką odpowiedź. A gdzieś jeszcze przeczytałam, że trzeba spróbować sprawdzić, dlaczego pękła, żeby z nową nie było tego samego??? Miałam stłuczkę i jeżdżę z mocno wyklepanym błotnikiem, ale to po drugiej stronie. Będę wdzięczna za jakąś radę...
andrew0503 - Sro Cze 22, 2011 22:03

Harry napisał/a:
nie naprawisz już tego, szyba do wymiany, ale nie kupuj używki tylko kup nową.
tak moga zabrać Ci dowód

Prawdę rzecze ten mądry człowiek, posłuchaj Go a będziesz miał spokój :wink:

Harry - Sro Cze 22, 2011 22:03

moze być byc buda lekko przestawiona, zawsze możesz jechac na pomiar karoserii i będziesz wiedziała
Urinka - Sro Cze 22, 2011 22:48

Pytanie, czy koszt naprawy nie przewyższa wartości samochodu? Mam R620 z 1998 roku i generalnie nie opłaca się ładować w niego nic poza rzeczy absolutnie niezbędne.
kalitus84 - Czw Cze 23, 2011 10:28

mi pekla w zimie wzdluz wycieraczek uzywana kupilem za 100zł idealna od anglika w bardzodobrym stanie i wlozenie 100 czyli zamknelo sie w 200zł czyli w kieszeni zostalo 250-300zł nie ma ani jednej ryski i pekniec
Harry - Czw Cze 23, 2011 22:23

Urinka napisał/a:
rzeczy absolutnie niezbędne.

no przednia szyba jest niezbędna, żeby podróżować autem :wink: