Zobacz temat - [R25] kontrolka od recznego.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] kontrolka od recznego.

chrust - Pon Sty 17, 2011 18:29
Temat postu: [R25] kontrolka od recznego.
Witam. gdy jadę autem na 1 biegu i 2 i przycisnę mu tak do około 4 tys. obrotów to zaczyna mi migac kontrolka od hamulca ręcznego i robi to tylko na tych dwóch pierwszych biegach. Nie przeszkadza mi to tylko zastanawia mnie to dlaczego tak robi :)
leszczu - Pon Sty 17, 2011 18:36

Sprawdź poziom płynu hamulcowego. :wink:
chrust - Pon Sty 17, 2011 18:44

O tym nie pomyślałem, przy najbliższej okazji to sprawdzę :)
kadzaf - Sro Sty 19, 2011 18:04

witam jako ze mam problem ten sam wiec podpinam sie do tematu chrusta
u mnie własnie podobnie jest (w R220) w trakcje jazdy zaswieca sie kontrolka hamulców (nie ma znaczenia na jaki biegu) zaswieca sie i gasnie (miga). Sprawdzałem płyn hamulocwy jest . wie ktos czy moze byc to spowodowane ?
za odp z górym wszytkim dziekuje

Chester - Sro Sty 19, 2011 18:08

kadzaf, a może dźwignia ręcznego nie opada do końca
kadzaf - Sro Sty 19, 2011 18:13

niestety to równiez sprawdziłem (specjalnie linki odłączyłem i dzwignia max opuszczona ) wiec jednak musi byc inna wina .(przy przekreceniu kluczyka przy wł zapłonie tez sie nie swieci) tylko jak jade obojetnie z jaka predkoscia i biegu cz luze to zaswieca sie czasem duzej a czasem tylko mruga. :???:
hamulece działaja bez problemowo tylko własnie to miganie mnie troche niepokoi :oops:

leszczu - Sro Sty 19, 2011 18:21

A może wtyczka słabo się trzyma przy zbiorniczku od płynu hamulcowego.
kadzaf - Sro Sty 19, 2011 18:28

równiez wykluczyłem to (wtyk jak i kable przy zbiorniczku sa ok)
nasuwaja sie mi jeszcze dwie rzeczy (z lewej strony klocki sa raczej do wymiany (choc blaszki jescze nie piszcza)) a druga to moze wina czujnika , :/

kowalainen - Sro Sty 19, 2011 20:34

Odłącz wtyczkę od zbiorniczka i sprawdź wtedy, podczas jazdy, czy kontrolka miga, jak nie będzie migać to znaczy, że albo mało płynu albo coś nie styka. Jak dalej będzie migać to znaczy, że to nie czujnik w zbiorniczku.
alter6 - Sro Paź 11, 2017 21:50

[R25] 1.4 16V
Odgrzebuje i podłączam się pod posta ponieważ mam nietypowy problem, a mianowicie podczas wyjeżdżania z garażu zapaliła mi się kontrolka ręcznego, sprawdziłem płyn i było mało wiec dolałem ale kontrolka dalej nie zgasła.
Odpiąłem wtyczkę od czujnika w zbiorniczku i dalej świeci odpiąłem kabelek od czujnika przy dźwigni ręcznego dalej świeci. Powiem szczerze brak mi już pomysłów może ktoś coś zasugeruje albo naprowadzi co jeszcze może być podpięte pod tą kontrolkę.

[ Dodano: Sro Paź 11, 2017 21:50 ]
czy ktoś może dysponuje schematem kontrolki ręcznego, jakie jest połączenie i czy przechodzi przez sterownik przy aku?

sTERYD - Sro Paź 11, 2017 22:25

wszystkie schematy są w RAVE.