Zobacz temat - [R214] Problem z odpaleniem autka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Problem z odpaleniem autka

MaciejGdynia - Sro Sty 19, 2011 21:06
Temat postu: [R214] Problem z odpaleniem autka
Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum, ale już mam problem z samochodem. Mianowicie sprawa wygląda tak: chciałem odpalić rovera i po włozeniu kluczyka do stacyjki i próbie odpalenia silnik wydaje dziwne odgłosy cos tak jakby rozrusznik kręcił tak jakby chciał a nie mógł a przy tym jak tak nieudolnie kręci to przygasa światło w aucie. No i po mojej rezygnacji z odpalenia auta chciałem go zamknąć na pilot i juz tego nawet nie mogłem zrobić...czy to coś z immobilizerem czy może przekaźnik pompy paliwa czy coś takiego, bo tez zawsze przed odpaleniem auta było słychać jak się ten przekaźnik otwierał a teraz to albo go nie słychać albo tak charczy tylko no ale teraz to już nawet nie da rady tego posłuchać bo immobilizer trzyma i nie chce odpalić. Proszę o pomoc sprawa bardzo pilna!!!!

Zlotowa - Czw Sty 20, 2011 11:42

Mogą być zapieczone uzwojenia w rozruszniku,co wiąże się z bardzo ciężkim kręceniem,następstwem jest rozładowanie akumulatora..
leszczu - Czw Sty 20, 2011 11:49

Naładuj dobrze akumulator. To po pierwsze. :wink:
Po drugie jak będziesz podłączał akumulator, może wyć alarm, ale się nie martw bo wyłączyć go możesz naciskając na pilocie przycisk otwierania drzwi. :wink:
A po trzecie musisz ponownie synchronizować pilot. W tym celu przyciskach 4 razy przycisk zamykania drzwi. :wink:
I to chyba na tyle. :grin:

colin1983 - Czw Sty 20, 2011 13:19

leszczu19901 napisał/a:
Po drugie jak będziesz podłączał akumulator, może wyć alarm, ale się nie martw bo wyłączyć go możesz naciskając na pilocie przycisk otwierania drzwi. :wink:
może wyć ale i nie musi :P
leszczu19901 napisał/a:
A po trzecie musisz ponownie synchronizować pilot. W tym celu przyciskach 4 razy przycisk zamykania drzwi. :wink:
nie zawsze trzeba mój po 2 tygodniowym postoju bez aku normalnie zamykał i otwierał samochód :p
MaciejGdynia - Czw Sty 20, 2011 19:48

dzięki za pomoc wszystkim, mam nadzieje że wszytsko się sprawdzi ale to juto zadziałam :) pozdr