Zobacz temat - [R75] Wymiana oleju - automatyczna skrzynia biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymiana oleju - automatyczna skrzynia biegów

skuti - Pią Lut 04, 2011 18:51
Temat postu: [R75] Wymiana oleju - automatyczna skrzynia biegów
Witam.
Mam takie pytanko do ZNAWCÓW .

Dzisiaj byłem swoim Roverkiem wymienić olej w skrzyni automatycznej . Absolutnie nic się z nią nie działo ,poprostu tak profilaktycznie. Dodam ,że był to "serwis" tylko od automatów , a mechanik ,który robił wymianę moim zdaniem znał się na rzeczy (powiedział bym profesjonalista) .
Natomiast co mnie zdziwiło i zaniepokoiło to to , że zalali mi skrzynię olejem Mobil - Esso ( taki żółty) . Z tego co wyczytałem na naszym forum to powinien być inny olej. W w/w serwisie stwierdzili ,że wymieniany olej jest "idealny" to tej skrzyni - oświadczyli ,iż bardzo dobrze znają skrzynie Jatco itd.

Czy ktoś z was ma jakieś poglądy na ten temat.

PHJOWI - Pią Lut 04, 2011 21:05

zółty :) = VW JATCO co jest całkiem inną skrzynia . Dla roverkowej tylko orginał.
domel-x - Pią Lut 04, 2011 21:21

i teraz jedz tu do serwisu :roll: wleja ci co mają na staie :twisted:
skuti - Sob Lut 05, 2011 14:16

PHJOWI napisał/a:
zółty :) = VW JATCO co jest całkiem inną skrzynia . Dla roverkowej tylko orginał.


No to co teraz zrobić - znów wymieniać. Skrzynia jak na razie chodzi ok ,może nawet trochę delikatniej i jakby szybciej biegi zmienia ( ale przejechałem dopiero ze 100 km ) .
Ewentualnie czym grozi jazda na "tym" oleju.

SeniorA - Sob Lut 05, 2011 17:17

skuti napisał/a:
zalali mi skrzynię olejem Mobil - Esso
tzn. wymienili metodą dynamiczną całe 8 litrów , czy tylko wlali 4 l innego oleju po spuszczeniu części starego i teraz jest mieszanka oryginalnego i Mobil-Esso ?. A może wcześniej już był wlany żółty Mobil.
skuti - Czw Lut 24, 2011 18:16

Całego nie zmieniali , dolali to co spuścili czyli ok. 4 l . Wcześniejszy olej był jeszcze fabryczny - stwierdzili ,że ze skrzynią na pewno nic wcześniej nie było robione (od nowości) - że niby śruby oryginalnie "zaplombowane" itp.

[ Dodano: Nie Lut 06, 2011 13:24 ]
acha - olej który spuścili też był koloru żółtego ,tzn. ciemno pomarańczowy - bo przepracowany - autko ma naśmigane 170 000 km.

[ Dodano: Wto Lut 08, 2011 18:34 ]
Jeszcze raz podnoszę temat - Jak ktoś ma pogląd w tej sprawie to dajcie swoje sugestie , jeż nie wiem co teraz robić . :roll:

[ Dodano: Czw Lut 24, 2011 18:16 ]
Dalej nikt nic nie wie z tym olejem ?? ?

Tomek1212 - Czw Lut 24, 2011 20:59

Prawda jest taka, że w takim serwisie mają kilka rodzajów najtańszych (ale sprawdzonych i firmowych) olejów z rozróżnieniem na mineralne syntetyczne itp i nalewają wg zaleceń producentów skrzyni biegów (nie samochodów). Nierzadko jest tak, że producent skrzyni zaleca lać olej na przykład dexron III, a już producent samochodu zaleca lać olej przykładowo BMW bla bla bla który kosztuje kilka razy więcej od zwykłego dexron III, a różni się od niego co najwyżej barwą.
Znam to z autopsji.

Aha, Mobil ATF 220 i 320 oraz Elfmatic G3 i D2 są najbardziej popularne, bo są najtańsze.