Zobacz temat - [R all] LUBLIN-Gdzie serwisować auto i gdzie kupować części?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R all] LUBLIN-Gdzie serwisować auto i gdzie kupować części?

janosicek - Pią Mar 30, 2007 13:52
Temat postu: [R all] LUBLIN-Gdzie serwisować auto i gdzie kupować części?
Witam!!

Czy są tu jacyć właściciele Roverków z Lublina lub województwa
lubelskiego?? Jeśli tak to napiszcie koledzy gdzie serwwisujecie swoje
auta i gdzie zaopatrujecie się w części :) pozdrawiam

Andrzej Seneczko - Pią Mar 30, 2007 13:52
Temat postu: Re: LUBLIN
janosicek napisał(a):
Cytat:
Witam!!

Czy są tu jacyć właściciele Roverków z Lublina lub województwa
lubelskiego?? Jeśli tak to napiszcie koledzy gdzie serwwisujecie swoje
auta i gdzie zaopatrujecie się w części :) pozdrawiam

Witaj

samochod serwisuje sam :-)
a czesci kupuje tu
www.tomateam.pl
kiedys sewrwisowalem w firmie koncar w wierzchowiskach przy trasie na zamosc

--
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 GLI 16V MPI
Rover 214 Si
Puławy

janosicek - Pią Mar 30, 2007 15:24
Temat postu: Re: LUBLIN
Kolega z Puław?? To jesteśmy krajanami :) Planuję zakup Roverka i na razie
orientuje sie jak wygladaja sprawy z czesciami i serwisem. Czy w Puławach
jest jakiś kompetentny warsztat, któremu śmiało można powierzyć Rovera??

AndrewS - Pon Kwi 02, 2007 15:00

tak jestem z Puław

z warsztatem w pulawach bedzie kiepsko
do wymiany np. paska rozrzadu
moge polecic jeden warsztat na kazimierskiej 33 jest tez tam stacja kontroli pojazdow
ostatnio wymieniali rozrzad w ojca Volvo, a tam jest dwa paski rozrzadu i 3 rolki :-)
czesci zalatwiam sobie przez kolegow z klubu :)

ful - Pon Kwi 02, 2007 21:03

Witam kolegów.
Ja też z Lubelszczyzny,można powiedzieć niedaleko od Puław .Mam to szczęście,że mój R620 jest w Parczewie 6 rok i ma jednego mechanika .Ale myślę ,że nie byłoby problemu w Bosch Service .Części kupuję jak do tej pory od ludzi z Allegro i u Tomiego .

ezy - Pon Kwi 02, 2007 21:35
Temat postu: Re: LUBLIN - Gdzie serwisować auto i gdzie kupować części?
janosicek napisał/a:
Witam!!

Czy są tu jacyć właściciele Roverków z Lublina lub województwa
lubelskiego??


Ech ci Lubliniacy :mrgreen:
Tak co nieco apropos - mamy w firmie (biuro w W-wie) dwoje lubliniaków (kobieta i gość) - jakże ja żem ostatnio na firmowej imprezce z nimi zabalował...hoho. Aż szef na drógi dzień naszej trójce wypominał, że chyba zapomnieliśmy jak się chodzi bo stąpalismy jak niemowlaki :oops:
Pozdrawiam równiachów z lublina :)

MiL999 - Wto Kwi 03, 2007 08:46

A ja tez mieszkam w Lublinie ale co jakis czas jestem w Opolu Lubelskim. Jak już cos trzeba zrobic w Roverku to zajmuje się tym znajomy rodziny, ale chetnie poznalbym jakis dobry warsztat.
morris - Wto Kwi 03, 2007 15:17

Witam
Jestem tygodniowym posiadaczem Roverka 25 z samego Lublina. Chcialbym wymienić rozrzad i takie tam... i jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego miejsca. Co do Wierzchowisk to mam niemile doświadczenia już z kontaktu telefonicznago, nie zamierzam póki co się tam wybierać osobiście.

janosicek - Wto Kwi 03, 2007 15:45

ful napisał/a:
Części kupuję jak do tej pory od ludzi z Allegro i u Tomiego .


a kim jest ten tajemniczy Tomi?? :)

[ Dodano: Wto Kwi 03, 2007 3:47 pm ]
AndrewS, czyli co?? Lepiej nie oddawac Roverka w rece Pulawskich mechanikow?? Troche mnie zmartwiles... :neutral:

morris - Wto Kwi 03, 2007 16:15

www.tomateam.pl Już korzystałem, polecam!
AndrewS - Sro Kwi 04, 2007 00:43

janosicek napisał/a:
AndrewS, czyli co?? Lepiej nie oddawac Roverka w rece Pulawskich mechanikow?? Troche mnie zmartwiles.


powiem tak, ze nie bardzo mialem ich okazje sprawdzic, bo kilka lat temu kiedy przy roverze nie robilem sam to jezdzilismy do wierzchowisk
teraz wiekszosc robie sam w zwiazku z czym nawet sie tym nie interesuje

MiL999 napisał/a:
A ja tez mieszkam w Lublinie ale co jakis czas jestem w Opolu Lubelskim


a ja czesto jezdze przez opole do rodziny na wies
w opolu lubelskim tez nie ma serwisu rovera :mrgreen:

zielak_ - Sro Kwi 04, 2007 07:27

Witam, często korzystam z usług warsztatu w Wierzchowiskach i mogę spokojnie polecić ten zakład. Mechanicy są doświadczeni, bardzo szybka diagnoza, koszty nie wygórowane. Poza tym wiele części eksploatacyjnych do Rovera w dobrej cenie.
piter34 - Sro Kwi 04, 2007 14:33

zielak_ napisał/a:
Witam, często korzystam z usług warsztatu w Wierzchowiskach i mogę spokojnie polecić ten zakład. Mechanicy są doświadczeni, bardzo szybka diagnoza, koszty nie wygórowane. Poza tym wiele części eksploatacyjnych do Rovera w dobrej cenie.

Może dodasz ten warsztat i komentarz do działu Części i warsztaty na stronie klubowej?
Wtedy wszyscy wiedzieliby, czy warto tam jeździć.

Bukowy - Sro Kwi 04, 2007 23:06

zielak_ napisał/a:
Witam, często korzystam z usług warsztatu w Wierzchowiskach i mogę spokojnie polecić ten zakład. Mechanicy są doświadczeni, bardzo szybka diagnoza, koszty nie wygórowane. Poza tym wiele części eksploatacyjnych do Rovera w dobrej cenie.

Witam i podpisuję się obiema rękami

piter34 napisał/a:
Może dodasz ten warsztat i komentarz do działu Części i warsztaty na stronie klubowej? Wtedy wszyscy wiedzieliby, czy warto tam jeździć.

widzę, że jest już dawno dodany:
Kon-Car Rover
Opis: Były autoryzowany serwis samochodów Rover. Właściciel: Kondrat Kurzyp
Adres: Wierzchowiska II, 21-050 Piaski
Telefon, faks: tel. (81) 581 08 98, faks: 581 08 99
Adres e-mail: kondratk@safenet.pl

jedna uwaga ode mnie i prośba o korektę ich danych - Właściciel ma na imię KONRAD (nie Kondrat) - podobnie jest błąd w adresie e-mail

MiL999 - Czw Kwi 05, 2007 08:33

AndrewS napisał/a:
a ja czesto jezdze przez opole do rodziny na wies
w opolu lubelskim tez nie ma serwisu rovera


Hehe to prawda ze w Opolu nie ma. Ale jest jeden mechanik, ktory wymienial mi pasek rozrzadu i podobno jest dobry w te klocki. Poza tym gdy zobaczył Rovera to nie zbordowiał jak coniektórzy :)

piter34 - Czw Kwi 05, 2007 12:12

Bukowy napisał/a:
jedna uwaga ode mnie i prośba o korektę ich danych - Właściciel ma na imię KONRAD (nie Kondrat) - podobnie jest błąd w adresie e-mail

Ok. Zmienię dane.
Dlaczego nie umieściłeś komentarza do warsztatu?

Bukowy - Czw Kwi 05, 2007 12:43

piter34 napisał/a:
Bukowy napisał/a:
jedna uwaga ode mnie i prośba o korektę ich danych - Właściciel ma na imię KONRAD (nie Kondrat) - podobnie jest błąd w adresie e-mail

Ok. Zmienię dane.
Dlaczego nie umieściłeś komentarza do warsztatu?

hmm... ze 2 lata temu komentowałem na szybko po ściągnięciu auta zza granicy - juz sprawdzam... tak jest: 2005-05-05

piter34 - Czw Kwi 05, 2007 12:50

Cytat:
hmm... ze 2 lata temu komentowałem na szybko po ściągnięciu auta zza granicy - juz sprawdzam... tak jest: 2005-05-05

Chyba ślepy jestem. Szukałem i nie mogłem znaleźć. :mrgreen:

Azazel - Wto Kwi 24, 2007 06:15

Witam Lubelaków :mrgreen:
Jeśli chodzi o sprawy elektryczne, np. nie działająca dmuchawa czy problem z rozrusznikiem to osobiście korzystałem z usług małego zakładziku przy ulicy Poniatowskiego (zwężenie do ulicy Al. Racławickie).
Co do serwisu mechanicznego (na razie i neich tak zostanie, wymiana plecionki w układzie wydechowym) w Max Service na Lubartowskiej przy Speed Car
Nie krzyczą za dużo.

A co do innych danych, na razie nei potrzebowałem

AAAAAAAAAA i prawdopodobnie założenie gazu będzi ew Zavoli na Firlejowskiej.


Pozdrawiam, jakby coś sie sensownego pojawiło to dajcie znać bo jak widzę jesteśmy z tyłu za innymi miastami :mad:

ful - Wto Kwi 24, 2007 07:29

witam.
EEEEEEE... chyba tak z tyłu to raczej nie jesteśmy.Mieszkam w małym miasteczku i tutejsi mechanicy (przynajmniej 2 ) nie boi się nazwy Rover :grin: Nie bylem w jeszcze Bosch Service ,ale tam wg. mnie też powinni coś zrobić. :wink: (co najmniej przegląd tech)... :lol:
Pozdrawiam

AndrewS - Wto Kwi 24, 2007 12:50

jesli chodzi o gaz w lublinie to ja polecam firme na rowerowej :mrgreen:
piter34 - Wto Kwi 24, 2007 16:49

Cytat:
Jeśli chodzi o sprawy elektryczne, np. nie działająca dmuchawa czy problem z rozrusznikiem to osobiście korzystałem z usług małego zakładziku przy ulicy Poniatowskiego (zwężenie do ulicy Al. Racławickie).

Może dodasz go w takim razie na stronę klubową do działu "części i warsztaty"?

rafalg - Nie Mar 09, 2008 19:02

witam a ja współpracuję z dobrym warsztatem z warsztatem w Lublinie na ul Bohaterów Monte Cassino 4 wjazd od alei Warszawskich, tanio mają kompa do roverka nie T4 ale parametry silnika da się sczytać i kilka innych opcji dostęp do części ok, ceny też nie wygórowane firma się nazywa Bafo po na początku ulicy po lewej stronie.
songo30 - Pon Mar 10, 2008 12:15

Witam, ja kupuje tylko w www.tomateam.pl mają naprawdę dobre ceny np. taki czujnik ABS normalnie stoją po 400zł a u nich są za 140, to chyba jest dobra cena no nie :mrgreen:
AndrewS - Pon Mar 10, 2008 20:27

zalezy jaki model rovera
czujnik abs do 820 i to na przod kosztuje wlasnie 400 zl

rafalg - Pon Mar 10, 2008 21:21

songo czujnik do 75 można kupić już za 75 zł ale jeśli chodzi o tomateam to nic do nich nie mam.
klocky - Sro Mar 12, 2008 20:09

To i ja sie wypowiem
Części oczywiście u niezawodnego Tomiego
Zwykle naprawy mechaniczne ( nie wymagające komputera ) - u Pana Konrada Irgi na bazie LPECu - załoga doświadczona a ceny za robociznę mają śmiesznie małe
Naprawy wymagające udziału komputera - Serwic Ciechanek na ul Bursaki

pozdrawiam
klocky

crezykrk - Sro Mar 12, 2008 21:03

a znacie jakies dobre warsztaty do serwisowania roverka w okolicach legnicy?
MiL999 - Czw Mar 13, 2008 11:16

Klocky mówisz o bazie LPECu na Bursakach?
morris - Pią Mar 14, 2008 11:48

Polecam inż. Paweł Parczyński, Abramowicka 7 (81 744-18-60)- bardzo solidnie, rzetelnie i w rozsądnych cenach. Mechanik sprawdzony przez wielu znajomych, posiadaczy różnych autek.
klocky - Sob Mar 15, 2008 16:49

Tak-dokładnie chodzi mi o bazę LPECu na Bursakach to chyba ulica Chemiczna
sprytna - Nie Mar 16, 2008 09:27
Temat postu: ROVEREK 214
Mam pytanie do was koledzy z Lublina. Otóż w moim niedawno (kilka miesięcy) roverku padł silnik tj zaczęło sie od kontrolki ciśnienia oleju. Panowie w warsztacie zmierzyli ciśnienie przy wyjściu do czujnika(który zmienili) i wynik był zerowy i okazało sie tez ze pompa oleju nie działa. W związku z tym pan szczerze polecił mi kupić używany silnik do Roverka 1,4 8V bo koszty naprawy mogą przewyższyć koszt zakupu używanego silnika. Tam gdzie j jeździłam dotychczas czyli do KonCaru w wierzchowiskach już kiedyś mi powiedzieli ze oni w naprawy silników sie nie bawią bo sie nie opłaca to samo tu w lubelskim warsztacie. Od paru dni szukam silnika tylko mały problem, jak sprawdzić czy to akurat ten pasujący do mojego modelu. Mam do was pytanko co byście mi doradzili?.Kupno silnika to tez zabawa w ruletkę może być dobry ale tez i okaże sie ze np po tygodniu mi siądzie.Mam ciężki orzech do zgryzienia.
Z góry dzieki

czarnyolo - Nie Mar 16, 2008 11:02

klocky napisał/a:
Tak-dokładnie chodzi mi o bazę LPECu na Bursakach to chyba ulica Chemiczna


Bursaki to przy Al. Sp. pracy a chemiczna to Makro i Al. Witosa trochę odlegle miejsca od siebie

rafalg - Nie Mar 16, 2008 14:55

Koleżanko sprytna lepiej zainwestować w silnik niż się denerwować z naprawą starego jeśli jesteś z lublina podam ci namiar na gościa który sprowadza roverki jest to wylot z Lublina na Piaski, ul. Droga M. Majdanka w prawo naprzeciwko VW Danelczyk za Toyotą skręcasz w uliczkę i po lewej stronie jest warsztat tego gościa nazywa się Rafał, widać samochody przy płocie stoją, na pewno coś ci dobierze i da na części gwarancję.
klocky - Nie Mar 16, 2008 17:43

Zgadza sie czarnyolo - pomyliłem nazwy chodziło o ulice Ceramiczną
AndrewS - Nie Mar 16, 2008 21:43

sprytna napisał/a:
i wynik był zerowy i okazało sie tez ze pompa oleju nie działa.


a zawor regulacji cisnienia sprawdzali ??
moze sie zablokowal ??

sprytna - Pon Mar 17, 2008 07:04
Temat postu: Roverek
Gość w serwisie radził mi zakupić tak czy siak używany bo nie wiadomo co sie w środku porobiło a tak czy siak ingerencja człowieka w silnik to już nie to samo co oryginalny. Ale wydatek na "nowy" silnik to rzędu 1200 - 1500 zł i mam już dwa upatrzone ale czy będą 100% sprawne tego nie wie nikt. Mam potężny dylemat bo co osoba to inny wariant naprawy:( ale skoro ten silnik już brał olej wiec chyba raczej nie warto w niego inwestować. Jak myślicie i czy wiecie coś o firmie która sprzedaje używane części do rowerków z Włodawy bądz o kurowie www.rozpedowski.pl
pozdrawiam

AndrewS - Pon Mar 17, 2008 13:09

sprytna napisał/a:
a tak czy siak ingerencja człowieka w silnik to już nie to samo co oryginalny.


zgadza sie
ale ten kupiony tez moze byc po przejsciach
oczywiscie im mniejszy przebieg, to mniejsze prawdopodobieństwo grzebania, ale sprawdzenie przebiegu na wyjetym silniku nie jest latwe, najlepiej by bylo gdyby byl jeszcze zamontowany w samochodzie ibylaby mozliwosc odpalenia

sprytna napisał/a:
ale skoro ten silnik już brał olej wiec chyba raczej nie warto w niego inwestować.


jesli bral olej to faktycznie

sprytna napisał/a:
Jak myślicie i czy wiecie coś o firmie która sprzedaje używane części do rowerków z Włodawy bądz o kurowie www.rozpedowski.pl


z wlodawa mialem tylko emailowy kontakt jak szukalem maski wiec nic nie moge powiedziec
w kurowie bylem nawet ostatnio, pytalem o czujnik ABS do 820 - nie mieli
kiedys jak szukalismy pompy paliwa do naszego to widzielismy 3 silniki 1.4 juz zdemontowane, ale to bylo pare lat temu

sprytna - Pon Mar 17, 2008 18:40

Byłam dziś we Włodawie silnik zakupiłam zawiozłam do warsztatu i teraz będę czekała na werdykt czy dobry zakup uczyniłam w dniu dzisiejszym.Chłopaki trzymajcie kciuki aby sie udały bo lubię jeździć tym autkiem
Pozdrawiam i dzięki

andrzejziom - Pon Mar 17, 2008 21:46

Witam Jak mówimy o warsztatach w Lubelszczyźnie to czy ktoś wie gdzie jest w Zamościu warsztat z komputerem do Rovera .. ?? :?:
piter34 - Sro Mar 19, 2008 16:08

morris napisał/a:
Polecam inż. Paweł Parczyński, Abramowicka 7 (81 744-18-60)- bardzo solidnie, rzetelnie i w rozsądnych cenach.

Może dodasz na stronę klubową? :roll:

oko - Sob Mar 29, 2008 18:11

AndrewS napisał/a:
jesli chodzi o gaz w lublinie to ja polecam firme na rowerowej :mrgreen:

witam niedawno kupiłem roverka 45 1.8 2001r i mam zamiar założyć sekwencję ,tylko nie wiem gdzie? czy na Rowerowej faktycznie fachowo to robią? może ktoś na forum podpowie?

AndrewS - Sob Mar 29, 2008 23:32

my tam zakladalismy II gen
niestety o sekwencji sie nie wypowiem

rafalg - Nie Mar 30, 2008 09:04

Witam jedz spokojnie na rowerową zakładałem tam 4 razy instalację i bez żadnych problemów, chłopaki znają się na robocie a sekwencję założą bez problemu.
Polecam

etimark - Nie Mar 30, 2008 21:53

Jak by ci się nie paliło dowiedział bym się kontakt do naprawdę dobrego gazownika ale to by potrwało dzień może dwa.
MiL999 - Pon Mar 31, 2008 11:15

Jezeli chodzi o warsztat w Lublinie to mogę polecić Cito Auto na Głębokiej. Nie wiem czy robią jakieś zaawansowane rzeczy ale na wymiane płynu, amortyzatorów itp jak znalazł. Niedrogo, szybko, solidnie i przyjemnie. Dla mnie największa zaleta to to że jest niedaleko mojego domu i pracy :)
Hrabia - Nie Maj 17, 2009 21:57

Jeśli chodzi o elektrykę to polecam KASCAR Serwis. Jest tam elektryk o ksywce "Piasek". Stawiasz auto on popyka nad nim fajeczkę i już wie o co chodzi. Jeśli chodzi o resztę zakładu to mój kolega jeździ tam swoim Jeep'em i jest zachwycony... pracownicy wyraźnie znają się na rzeczy.
Tanio nie jest ale solidnie.
Uwaga na wysokiego Pana o ciemnych włosach.
To "Bolek" (brat właściciela zakładu) który potrafi skutecznie człowieka załamać... przy bliższym poznaniu zyskuje.

marcin316 - Wto Maj 19, 2009 11:09

Witam

Zakupiłem niedawno Roverka, niestety bez zapasowego kluczyka i pilota oraz bez kodu odblokowującego immo. Kluczyk udało mi się już dopiłować, niestety ciągle szukam, gdzie byłaby możliwość dokupienia i zaprogramowania pilota. Czy ktoś z Forumowiczów ma namiar na kogoś z okolic Lublina kto się tym zajmuje?

Pozdrawiam
Marcin

Hrabia - Wto Maj 19, 2009 12:35

Zapytaj tego Pana.
Kiedyś w Tesco pracował w zakładzie zajmującym się dorabianiem kluczy teraz ma zakład na Narutowicza. Wiem że programowaniem pilotów też się zajmuje.

Link do namiaru

marcin316 - Wto Maj 19, 2009 12:51

Niestety pan ze wskazanego zakładu poinformował mnie telefonicznie, że w Lublinie raczej nikt tego nie zrobi, zarówno jeśli chodzi o odczytanie kodu jak i zaprogramowanie pilota :/

Poczekam, może jeszcze ktoś poda jakiś namiar, a jeśli nie, to trzeba będzie kiedyś odwiedzić Nowe Miasto nad Wartą ;)

martens - Wto Maj 19, 2009 13:34

marcin316 - Nowe Miasto nad Warta lub ECC Babice - www.ecc.pl - poszukaj na forum.
Warszawa przynajmniej troche blizej. pozdrawiam marta

am_k - Wto Maj 19, 2009 13:35

marcin316 napisał/a:

Poczekam, może jeszcze ktoś poda jakiś namiar, a jeśli nie, to trzeba będzie kiedyś odwiedzić Nowe Miasto nad Wartą ;)

Niekoniecznie tak daleko, zapytaj kolegę Morrisa on dorabiał w Lublinie drugiego pilota, ale go posiadał.
Natomiast na zlocie ogólnopolskim będzie kolego mariusz418 z testbookiem i tam możesz się podłączyć, za symboliczną opłatą.

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 13:36 ]
martens,
Wybierasz się może na zlot.

martens - Wto Maj 19, 2009 13:42

am_k
moja druga polowka nie podziela mojej milosci do roverkow, wiec raczej nie uda mi sie namowic na zlot ale wybieram sie w ten piatek pod MTL (mam nadzieje ze nic nie wypadnie).

fearless - Wto Maj 19, 2009 13:55

Ktoś kiedyś pisał, że udało się w jednym z zakładów CHRUST w Lublinie, mi osobiście się nie udało, ale Pan z zakładu ChRUST "ożywił" mojego pilociaka. Nie było kaski, nie było czasu więc z buta biegłem pod Makro - i coś tam poczyścił, polutował i udało się Gada odpalić.
Jak zapytałem Jego o programowanie i powiedziałem że ja z polecenia - bo komuś Pan zaprogramował, to powiedział, że już się nie bawi i najwyżej może immo wyciąć ;)

marcin316 - Wto Maj 19, 2009 19:49

Dzięki za odzew, pytanie do Morrisa poszło... czekam na odpowiedź.
Jeśli praca pozwoli to rozważę wizytę na zlocie i wykorzystanie możliwości odczytania kodu.

Pozdrawiam
Marcin

MSaigon - Wto Maj 19, 2009 20:49

A ja dowiadywałem się swojego czasu w http://www.chrust.pl/stoiska.php osobiście i mailem, i wiem, ze programują piloty (własny pilot 150 zł) a nawet mają nowe (chyba coś ok. 350 zł z nowym pilotem i programowaniem). Chyba, że coś się niedawno zmieniło. Ja jednak zrezygnowałem z programowania i pilnuję swojego jednego pilota i kluczyka jak oka w głowie.... :mrgreen:
I wiem, że jak coś się przytrafi........ to wolę nie myśleć.....


Aha, a ten zakład przy Narutowicza niestety nie jest w stanie tego zrobić, też pytałem.

martens - Sro Maj 20, 2009 08:55

Stoisko CHRUST zostalo przeniesione z hali makro na ulice pomiedzy tylem makro a parkingiem Carrefour (biala budka dobrze widoczna od str parkingu i stacji paliw Carrefour).
morris - Sro Maj 20, 2009 09:01

marcin316 napisał/a:
Dzięki za odzew, pytanie do Morrisa poszło... czekam na odpowiedź

Poszła.
Trzeba mieć swojego pilota, można kupić używkę (ja dostałem na szrocie w Kurowie). Chociaż szczerze mówiąc tym razem wybrałbym się do Wawy, Nowego Miasta albo Kielc (z używką żeby było taniej) i po bożemu zaprogramował razem ze sczytaniem kodu immo (chrust tylko programuje nie może sczytać kodu).

martens - Wto Lip 28, 2009 19:20

marcin316, reperowalam dzis pilota i wymienialam baterie w firmie CHRUST. Facet potwierdzil ze programuje piloty do Roverkow. Posiada takze nowe piloty do R i MG.
sobrus - Pon Sie 17, 2009 12:17

W Lublinie jest taki mały sklepik zajmujący się dorabianiem kluczy do samochodów. Łacznie z programowaniem pilotów.
Kiedyś zakład mieścił się w hali Makro C&C, teraz przenieśli go niedaleko (jest przy Carrefourze).

Za pilota do R416+programowanie zaśpiewali niestety aż 350zł. Za to dorobienie kluczyka kosztowało 30zł i trwało minute. Można też przynieść swój własny pilot to przeprogramowania (gość sam mi zaproponował żebym poszukał na allegro jak sie skrzywiłem na cenę ^_^).
Wydaje mi się ze mają tam klucze do wszystkiego co jeździ.

edit patrząc w zumi wydaje mi się ze jest to ulica Grabskiego. Dokładnie naprzeciw parkingu Carrefour (a dokładniej przy wjeździe). Parkujemy na Carrefourze i przechodzimy przez ulice ;)

edit2: widze że firma Chrust mieści się wg strony internetowej w hali Makro - może to ten sam zakład albo jakaś konkurencja.

spider666 - Pon Sie 17, 2009 14:25

Tak to chrust. Oni mieszczą się teraz koło CarreFoura. Z pilotem do MG sobie nie poradzili, więc sądzę że do nowszego R25 też nie będą umieli również zaprogramować.
Nie mogli się połączyć przez OBD. Chcieli żeby im zostawić auto na dłużej
to coś może wykombinują, dadzą rade.
Ja wolałem nie zostawiać na kombinacje nielicencjonowanym oprogramowaniem,
bo jeszcze coś się spier... i dopiero będzie problem.
Druga sprawa to że mają bardzo drogo.

Kluczykiem sobie natomiast poradzili - z dokrojeniem i mają nawet takie wzory na miejscu ale nieoryginalne.

Ja zaprogramowałem u mariusz418 pod Wszawą za 80.
Fakt że drogi nadłożyłem i cena tak samo wyszła, ale przynajmniej
pewna sprawa bo ma Test Booka i można sobie też przy okazji za dopłatą
inne ważne sprawy sprawdzić.

sobrus - Wto Sie 18, 2009 21:03

Ponieważ w moim R416 zauważyłem dziś ślady oleju w zbiorniczu z płynem chłodniczym musze zadać niestety pytanie:
gdzie w Lublinie dobrze (i niedrogo...) naprawić HGF? Wyczytałem już że w Wierzchowiskach, ale zależałoby mi żeby to jednak był Lublin.

Nie wiem jeszcze czy to na pewno HGF ale juz robie wywiad ;)
W "Bafo" powiedzieli że minimum 1000zł.
Czy to bardzo trudna naprawa? Może uda mi się namówić jakiegoś znajomego mechanika.

Bidi - Wto Sie 18, 2009 22:11

sobrus napisał/a:
Ponieważ w moim R416 zauważyłem dziś ślady oleju w zbiorniczu z płynem chłodniczym musze zadać niestety pytanie:
gdzie w Lublinie dobrze (i niedrogo...) naprawić HGF? Wyczytałem już że w Wierzchowiskach, ale zależałoby mi żeby to jednak był Lublin.

Nie wiem jeszcze czy to na pewno HGF ale juz robie wywiad ;)
W "Bafo" powiedzieli że minimum 1000zł.
Czy to bardzo trudna naprawa? Może uda mi się namówić jakiegoś znajomego mechanika.


dzis odstawilismy znajomego R 45 na Wierchowiska bo ma HGF :) chlopaki robia jedz tam smialo i moge polecic :) i radzil bym Ci zrob raz a dobrze :) i mysle ze na Wierzchowiskach dogadasz sie z szefowa ;) bardzo mila babeczka :)

sobrus - Sro Sie 19, 2009 07:40

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze nie wiem czy to HGF czy tylko pozostałości po HGF (innych objawów póki co brak - odpukać, auto ma 180tys więc HGF mogło już mieć niejedno).
Ale na pewno nie ma nic w Lublinie? Bo nie chciałbym z Wierzchowisk wracać roWerem ;)

Być może pojade do Wierzchowisk, ale skoro nie mam czasu zostawić samochodu w Bafo na naprawe ABS (a jest ulice dalej bo mieszkam na Sławinku) to z Wierzchowiskami może być problem.

W Bafo, którego ktoś polecał na pierwszej stronie, ciągle stoi jakiś Roverek. Kiedyś widziałem 200, wczoraj 600. Powinni sie znać na rzeczy, ale niestety najtańsi chyba nie są. (chociaż rozrząd+swiece+olej+filtry za 830 to chyba strasznie drogo nie było)

btw podali orientacyjną cenę? Słyszałem ze minimalny koszt to jakieś 500zł, w zależności od stopnia uszkodzeń (a maksymalny to ze 2 tysie). W Bafo od razu zaczeli od tysiąca...

morris - Sro Sie 19, 2009 11:42

Polecam inż. Paweł Parczyński, Abramowicka 7 (81 744-18-60) pisałem o nim wcześniej. Polecam, bo ceny ma adekwatne, grosza nie weźmie dopóki nie naprawi.
sobrus - Pon Wrz 28, 2009 09:19

Hej a czy serwis Land Rovera może mieć coś wspólnego z Roverem?
http://quatro4x4.pl/
znalazłem taki w lublinie (jakiś testbook może?)

Niestety mój roverek ma sie gorzej, dziś miał po raz pierwszy kłopot z odpalenien, zawsze palił na dotyk a dziś za 3 razem ...obroty 1100 i ciągle falowały (i benzyna i gaz). Do tego szarpał. Dopiero po zagrzaniu nagle sam przygazował i .... doszedł do siebie. Chyba tryb awaryjny. Dziś re-podłącze (+psikne ISOLem) wszystkie wtyczki jakie znajde w silniku ale nie oszukujmy sie - sam nie dam rady.

Z chęcią bym sie wybrał do pana Mariusza ale niestety to na razie odpada z powodu ponad 150km odległości! Musze więc serwisować go w Lublinie.
Spróbuje pana Parczyńskiego bo zaczynam sie martwić że Roverek stanie sie moją skarbonką :sad: .... A miało to być niedrogie i ekonomiczne (LPG) autko ... BAFO też sprawdzę bo o ile pamietam tez nie biorą jezeli nie naprawią.

Jeszcze zostaje zakład Wierzchowiska-Piaski. Też szczególnie blisko nie jest ;)

kacper - Nie Sty 17, 2010 18:03

Ja dotąd robielm w maxserwis na lubartowskiej w lublinie, ale jak doszlo do zajrzenia do lancuszka rozrzadu bo coś mi zaczęło pojękiwać i wydawać metaliczny dzwięk to już niestety mnie odesłąli do BMJ na warszawskiej a tam stwierdzono że mimo że to silnik BMW to nie wezmą się za niego....


:sad: Wiec jak ktoś może znajdzie blisko jakiś solidny znający się warsztat to dawajcie cynk.


Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Sty 17, 2010 18:03 ]
klocky napisał/a:
To i ja sie wypowiem
Części oczywiście u niezawodnego Tomiego
Zwykle naprawy mechaniczne ( nie wymagające komputera ) - u Pana Konrada Irgi na bazie LPECu - załoga doświadczona a ceny za robociznę mają śmiesznie małe
Naprawy wymagające udziału komputera - Serwic Ciechanek na ul Bursaki

pozdrawiam
klocky


A podasz jakieś dokladniejsze namiary , wiesz nie od ciecka mieszkam w lublinie tylko od paru lat.

hvil - Nie Sty 17, 2010 18:18

Ja osobiscie mazde od 6 lat robię w Wierzchowiskach i Roverka też tylko tam, wiarygodni mechanicy, miła obsługa i fachowa robota. Przy mojej mazdzie to juz chyba wszystko robili:-D od wymiany koł przez głowice po 2 srzynie biegów które miałem przyjemność zarżnąć osobiscie:-D
wlodi1991 - Nie Sty 17, 2010 21:26

Witam , może i ja się wypowiem na ten temat:) a mianowicie tak jak juz przeczytałem juz podczas tego forum ze ktos servisuje rovera sam jestem jak najbardziej za ja swojego tez servisuje sam od kad go mam nie był u mechanika a wymieniałem juz w nim 3 czaeści ale to wiedziałem ze sa do wymiany, a części do swojego R kupiuje na społdzielczosci pracy kolo olimu te czeci ktore wymienilem ceny wachaja sie od 79zl - t50 stwiezdzam ze czesci sa nie zbyt dorgie i jest ich w miare duzo nie ma problemu z dostepem tak jak gdzies czytalem ze jest malo czaesci niektre czesci pasuja od hondy bo to prawie to samo
kacper - Nie Sty 17, 2010 21:57

wlodi1991, problem w tym że ja mam r75 cdt z 2000r i nie kazdy wie jak sie do tego zabrać i mam kilka usterek których nikt nie może namierzyć , a już mam dość z wymianą częsci po części a usterki które się pojawiły dalej są , a mianowicie ...
-coś się tłucze przy lubelskich garbach łączenia asfaltu np...
-po jakimś czasie mam dziwne mechaniczne chrubotanie z lekkim popiskiwaniem z silnika...

hvil, mnie zawiedli... niestety stwierdzili że to dwumas bo się silnik trzęsie delikatnie przy odpalaniu i gaszeniu, może dwumas nie jest w stanie idealnym ale nie kwalyfikuje się do wymiany, kidyś miałem przyjemność słyszeć jak wygląda skończony dwuwas to całkowicie inny dzwięk.... a i to trochę nie ta strona silnika, dwumas z lewej jak się siedzi w sierodku a odgłosy z prawej .

martens - Pon Sty 18, 2010 13:15

kacper, ja wyszlam z zalozenia, ze jesli nie jestem w stanie znalezc w Lublinie kogos kto doprowadzi moje autko do stanu uzywalnosci to zaryzykuje i pojade do mariusz418. Koniec swiata to nie jest a mialam dosyc ciaglych usterek i wmawiania, ze samochod jest sprawny. Pojechalam, wymienilam co trzeba i jest ok. Wyszlo taniej niz ciagle naprawy i unieruchomiony samochod w Lublinie. Powiedzial mi tez na co zwrocic uwage i czego moge sie niedlugo spodziewac. Na przeglady okresowe tez bede do niego jezdzic (jesli tylko bedzie mial jeszcze czas na takie blahostki). Czasami taniej jest wydac jednorazowo wiecej niz ciagle wydawac i miec dalej niesprawny samochod.
Jesli sie zdecydujesz umow sie telefonicznie - terminy ma dlugie.
pozdrawiam
marta

dan12 - Pon Sty 18, 2010 19:51

Ja mogę polecić warsztat:

Grzegorz Stuchlik
Ul. Piękna 8
kom 501519977

Tam też robi gości bardzo dobrze naprawiał mi mojego i do Niego właśnie niedługo będę jechał ze swoim HGF-em.
Jest w miarę tanio i bardzo dobrze zrobione. Jak coś jest do wymiany powie o tym.
Polecam

P.S Mojego już zna ja usłyszy słowo Rover to wie o kogo chodzi :lol:

sobrus - Pon Mar 22, 2010 10:09

Wreszcie mam działający ABS.
Naprawili go w zakładzie na ulicy Turystycznej 114 (Auto Perfekt).

Mają tam komputer potrafiący połączyć sie z Roverkowym ABS (m.in aktualny odczyt prędkości z każdego czujnika, co u mnie pozwoliło wyłapać ten działający nieprawidłwo)

Polecam.

Widziałem tam oprócz mojego jeszcze R25 i R75.

longas - Pią Mar 26, 2010 22:07

Panowie, czy to zaznaczone w kołku na mapie to szrot w kalinówce?

http://longhc.w.interia.pl/kalin.JPG

tak probowałem dosjc po tym co tu niektorzy pisali

hvil - Pią Mar 26, 2010 22:16

wyglada ze tak:) ja mieszkam niedaleko niego:) dojazd jest prosty, jedziesz majdankiem:) az miniesz lublin:) dojezdzasz do kalinowki i po lewej masz salon audi, potem skanie a potem orlena i jak miniesz orlena skrecasz w prawo w mala asfaltowa uliczke miedzy 2 plotami:) kilkaset metrow dalej jest szrot:) a kilkaset metrow dalej droga w prawo i moja dom:-P

[ Dodano: Pią Mar 26, 2010 22:16 ]
oprocz tego szrotu polecam jeszcze auto-swiat na drodze do piask:) tez maja duuuzo czesci do rverkow ale z angoli.

kacper - Wto Kwi 13, 2010 11:01

hvil, a jakiś adres to tam jest ?
Np Błotna 12 ?:)

Czy jedynie po skazówkach można ich namierzyć ?
Drogo biorą za graty ?

hvil - Wto Kwi 13, 2010 20:16

kacper, no coty to jest zozlowka miedzy polami:-) tylko jak pisze da sie namierzyc:-) poprostu za bp kolejny przejezd zawracasz i na zatoczce PKS zjezdzasz w dol:-) zozlowka;)

Ja u nich sie zaopatruje od wielu lat do mazdy w czesci i do roverka nawet pierdołki kipulem pare. Czasem jest ktos tanszy na allegro ale fakt ze masz pod reka, ze sobie ogladasz wybierasz, i bez przesylki to wychodzi ze wcale nie tacy drodzy:-)

Na pewno odrobine tansi od kalinówki:-)

kacper - Czw Kwi 15, 2010 08:28

Ma ktoś do nich może telefon ?
Pytam gdyż obecnie mam unieruchomiony pojazd z powodu , nie działającego wentylatora silnika.

Wstępnie w AutoSerwis Ciechanek na Bursaki 8 chłopaki się poddali, układ sprawny , wentylator sprawny, nie działa.

Na krótko podłączone działa wentylator.

PS.Układ sterujący wentylatorem został wymieniony gdyż do wcześniejszego dostała się wilgoć i przegniły ścieżki na płytce, ja wstawiłem z takiego samego silnika lecz z modelu który miał 2 biegi wentylatora , mój ma 3 .
Według dokumentacji RAV to takie same układy :( także czarna rozpacz mnie łapie :(

grisza23 - Czw Kwi 15, 2010 09:06

AndrewS napisał/a:
jesli chodzi o gaz w lublinie to ja polecam firme na rowerowej :mrgreen:

nie wiem jak Ty ale ja nie polecam tego warsztatu miałem problemy z gazem, byłem u nich z trzy razy, nie dość, że nie zrobili tego to jeszcze ściągnęli ze mnie z 400 zł i wymyślali kolejne przyczyny, żeby u nich robić.

Ja z gazem jeżdżę do Kraśnika po nieudanych próbach na rowerowej w Kraśniku koleś w godzinę znalazł przyczynę i teraz na gazie śmiga git :mrgreen:

hvil - Czw Kwi 15, 2010 10:25

Wiesz są różne przypadki, ja osobiście polecam na roverowej tez , bo i moj sąsiad tam pracuje, i mazde mi od 200 tys km na gazie serwisuja ciagle. I roverka chcieli gazowac ale 1.8 T przy mądrej jeździe nie pali tak duzo wiec nie gazuje.

Ale sytuacje bywaja rozne. Opinie pozytywne i krytyczne pozwalaja wyciagnac ogolna ocene:-)

grisza23 - Czw Kwi 15, 2010 14:10

Ale sytuacje bywaja rozne. Opinie pozytywne i krytyczne pozwalaja wyciagnac ogolna ocene:-)[/quote]
bardzo mądrze mówisz ja tam się "przejechałem" i dlatego odradzam, ale każdy ma inne doświadczenia a po to jest forum żeby się nimi dzielić :razz:

hvil - Czw Kwi 15, 2010 15:30

a macie pomysł na taniego elektryka z głową, nie uśmiecha mi się ma południowej zostawiać majątek dla kolesia, bo on za samo podejscie do oladniecia zyczy sobie, a t4 i tak niema, bo ja mam problem ze mi sie szyba od kierowcy do gory podnosi skokowo musze tak za przycisk pociagac ze 30 razy by zamknac:-) za kazdym razem idzie tylko 1cm w gore.
grisza23 - Czw Kwi 15, 2010 15:50

ja byłem kiedyś na szczecińskiej bo miałem ogólnie problemy z elektryką było w miarę z ceną
Tobi_lbn - Czw Kwi 15, 2010 17:28

A może ktoś by potrafił doradzić jakiegoś dobrego tapicera w Lublinie lub okolicach bo niestety podsufitka i boczki lekko się poodklejały...
hvil - Czw Kwi 15, 2010 17:44

drodzy ale znani na cale wojewodztwo sa chlopaki z niedzwicy. Mozesz zawsze zapytac ile. Na elizowce jest tapicer ale za obszycie jednego fotela w mazdzie chcial 250zł!!!!!!!!!!!!!!!!! ŻYD!!!
AndrewS - Czw Kwi 15, 2010 21:34

grisza23 napisał/a:
nie wiem jak Ty ale ja nie polecam tego warsztatu miałem problemy z gazem, byłem u nich z trzy razy, nie dość, że nie zrobili tego


to bylo stosunkowo dawno, do tej pory mogla sie ze trzy razy zaloga zmienic

grisza23 - Czw Kwi 15, 2010 21:53

to bylo stosunkowo dawno, do tej pory mogla sie ze trzy razy zaloga zmienic[/quote]

to było miesiąc temu...

Tobi_lbn - Czw Kwi 15, 2010 22:57

hvil u mnie chodzi o podszycie kawałka podsufitki przy bagażniku i w dwóch boczkach lekko się tapicerka odkleiła po praniu więc może aż tyle nie będzie to kosztowało bo jak mam 250 zł zapłacić to wole sam to pokleić :wink: Jeszcze jakieś propozycje oprócz niedrzwicy?
AndrewS - Czw Kwi 15, 2010 23:12

hmmm a nie mozna tego podkleic ??
np. klej podac na druga strone przez strzykawke i igle

kacper - Pią Kwi 16, 2010 06:51

Działa mi wentylator :)))) )))))

Przyczyna nie działania to spalony bezpiecznik oznaczony książeczką - czyli kij wie od czego.....

Chłopaki na bursaki przegapili , a mnie jakoś po przyjeździe tknęło by przejrzeć bezpieczniki ...
Znalazłem spalony, wymianka na 20A bo nie miałęm 15A która siedziała, i cud wentylator kręci :) klima wróciła.

Naturalnie poinformowałem dyzpozytora w Ciechanek serwis o fakcie....
ma podobno pogadać ze swoim elektrykiem, przez telefon ściemniał że sprawdzali bezpieczniki :)

A ja biedny już chciałem do Wa-wy jechać do serwisu i by mnie skasowali na nowy wentylator 2tyś + robocizna z 400PLN , a tu jeden mały gnojek......

PS.Posiada ktoś może książkę od cdt 2.0 z rozpiską bezpieczników ??
Odnoszę wrażenie jakby tam jeszcze czegoś brakowało.

monia0023 - Pią Kwi 16, 2010 07:20

Kacper, mam instrukcje obsługi w PDF z rozpisanymi bezpiecznikami. Podaj adres e-mail, to Ci wyślę.
kacper - Pią Kwi 16, 2010 08:51

monia0023, kacper@nplay.pl
monia0023 - Pią Kwi 16, 2010 11:33

Wyślę dzisiaj po pracy :mrgreen: Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Kwi 16, 2010 11:33 ]
Może ktoś jeszcze chce ?

apples - Pią Kwi 16, 2010 11:54

kacper http://forum.roverki.eu/v...p=489201#489201 bezpieczniki

Czy po włączeniu klimatyzacji uruchamia się też wentylator od razu?

monia0023 - Pią Kwi 16, 2010 14:05

kacper, plik jest za duży dla mojej poczty, więc podaję link do serwera http://www8.zippyshare.com/v/30172797/file.html
Tobi_lbn - Nie Kwi 18, 2010 13:47

AndrewS napisał/a:
hmmm a nie mozna tego podkleic ??
np. klej podac na druga strone przez strzykawke i igle


Niby można ale nie jestem pewien czy wyjdzie to tak ładnie jak by to zrobił ktoś kto się na tym zna...

longas - Sro Lip 28, 2010 01:47

witam

gdzie w lublinie lub okolicach, mozna pojechac na diagnostyke komputerowa silnika?

chodzi mi o jakis zakład, gdzie po 5 minutach nie zazycza sobie 50zł i 'do widzenia', tylko dobrze sprawdza co i jak i ewentualnie powiedza co dalej robic

piootrsz - Sro Lip 28, 2010 15:20

1. co do tapicerki - sam podklejałem na boczkach drzwi i z tylu przy klapie
2. elektryka - ja jezdziłem na czechowie koło koncertowej do zakładu co się w dół zjerzdza (nazwy nie pamiętam - koło pasażu sklepów. są niedrodzy i od razu wiedzieli co mi dolega - wiatrak i wycieraczki tam robilem.
3. diagnostyka - sam jestem ciekaw gdzie na komputer można by podjechać - wydaje mi się że koło olimpu trzeba by popytac - na górce.

kacper - Pią Lip 30, 2010 14:46

monia0023, daj jeszcze raz jak możesz ten plik gdyż File has expired and does not exist anymore on this server
hvil - Pią Lip 30, 2010 15:27

Na szczecinskiej Elektryk i madry i dobry i ma ktsa.
monia0023 - Sob Lip 31, 2010 11:09

Na szczecińskiej urlop do końca sierpnia :/

[ Dodano: Pią Lip 30, 2010 15:33 ]
kacper, umieszczę instrukcję na serwerze ale po południu (przy pomocy syna :mrgreen: ). Nie zwlekaj tylko z pobraniem bo link jest czasowy :wink:

[ Dodano: Sob Lip 31, 2010 11:09 ]
Instrukcja :wink:
http://www14.zippyshare.com/v/44236943/file.html

Link działa 30 dni. :mrgreen:

grisza144 - Nie Sie 01, 2010 16:02

Witam. jestem z okolic Ryk. Roverka serwisuje u mechanika w Żyrzynie.Polecam. Bron boze w serewisie Bosh Pikul w kurowie i Puławach.

[ Dodano: Nie Sie 01, 2010 16:02 ]
Immo robilem w galeri zielonej w Pulawach. Zaraz przy wejsciu. centrale w Lublinie maja. Tylko nie pamietam na jakiej ulicy.Na necie znajdziesz namiary do nich. Za reanimacje kluczyka 8 dych wzieli.

MSaigon - Wto Sie 10, 2010 10:21

A może byłby ktoś zainteresowany kupnem R416 sedan, na spółę na części??? Mi przydałyby się drzwi prawe przednie i tylne. W całości cena 2.300 zł. Gdyby się znalazło kilka osób to taniocha by wyszło. Może ktoś potrzebuje lampy, tapicerki, szyby, albo felgi aluminiowe? Albo silnik w całości?

Dajcie znać jeśli ktoś chętny.

kacper - Pią Sie 13, 2010 10:57

monia0023, thx :) zdążyłem :) jakoś się odwdzięczę :)
monia0023 - Pią Sie 13, 2010 18:19

kacper, proszę bardzo. Mała rzecz :mrgreen: ale potrafi zaskoczyć :wink: (przynajmniej mnie :oops: )
Butch - Pią Paź 01, 2010 09:20

Witam wszystkich z Lublina.

Jestem (od tygodnia) szczęśliwym posiadaczem Rover-ka 45 :)

Jak to na start czekają mnie wymiany wszystkich płynów i filtrów
zastanawiam się również nad rozrządem i ogólną diagnostyką auta.

Widzę że temat mechaników w Lublinie i okolic ciągnie się tu od paru lat
ale jakoś nie widzę konkretów ;)

Jedynie w zakładce garaż widzę dodany jeden warsztat "AUTO-PERFEKT MULAK".
Lubelacy możecie polecić jakiegoś mechanika z okolic lublina? :)

Squid - Pią Paź 01, 2010 12:40

Zależy jakie okolice ;D Jak w stronę Łęcznej to Zofijówka i Sławomir Polak - tel: (81) 752 21 22 ; 609-362-356

http://supermechanik.pl/mechanik/123/

monia0023 - Pią Paź 01, 2010 17:02

Butch, witaj i przyjeżdżaj na spota w niedzielę o 19,00 w klubie bilardowym STOLARNIA w Lublinie http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=52218. Jest wśród nas kilku użytkowników R45 więc będziesz mógł wymienić poglądy bezpośrednio :wink: i w miłej atmosferze. Miło będzie powitać nowego Roverka :mrgreen:
hvil - Pią Paź 01, 2010 23:05

Butch, nie staty nie doradzę Ci bo z mechanikami to różnie, kazdy swojego chwali, ja swoich to juz w 100% chwalę, ale na spota wpadnij to wymienimy poglady, wowczas na bank wybierzesz najlepiej pasujacego tobie mechaniora z tych, których my używamy.
Butch - Czw Paź 07, 2010 07:40

Dziękuję za zaproszenie :) Rozumiem że zloty co tydzień postaram się przyjechać w najbliższą niedziele :)
hvil - Czw Paź 07, 2010 10:02

Butch, co tydzien o 19:-)
grega - Sro Paź 27, 2010 15:57

hmm to może i ja się pojawię na spocie, mój rover jeszcze nie ma mechanika, choć raczej będę go serwisowała u Patyry na spółdzielczości, jeździłam tam 4 lata z saabami i nigdy się nie zawiodłam. Mam nadzieję, że uda mi się przybyć na spot, więc mam nadzieję, że do zobaczenia :smile:
monia0023 - Sro Paź 27, 2010 20:11

grega, zapraszamy :mrgreen: na spotach najczęściej jesteśmy dwie kobietki, więc przyda się wparcie. Martens też jeździ R25, wymienicie się doświadczeniami :wink:
hvil - Sro Paź 27, 2010 20:46

monia0023, Zgreda wozik jest jaki jest ale też jeszcze można go nazwać 25 wiec niezapominajmy o nim:-)

A co z terminem spotkan?? Mi ta niedziela nie lezy jak choroba:-( przez najblizsze 7 tygodni.

grega, zapraszamy,
Butch, wpadaj,
Hetmann był u mnie, bledy sprawdzone, diagnoza postawiona , zobaczymy co z tego wyjdzie ale mam nadzieje że tez nas odwiedzi na spocie;-)

W koncu 75 kombi:-) i silniczek taki cacuśny jak u mnie:-D

monia0023 - Sro Paź 27, 2010 20:51

hvil, wydawało mi się, że Zgredzik nie jest kobitką :roll: bo o babach pisałam :wink:
grega - Czw Paź 28, 2010 13:13

Mam nadzieję, ze pomimo świąt i długiego łyk endu uda mi się dotrzeć, choć nie wykluczam wyjazdu, dziękuję za miłe przywitanie. Pozdrawiam
miki3453 - Pią Cze 03, 2011 23:50

odświeżam temat : )
gdzie warto udac sie w Lublinie na diagnostyke diesla ? [falowanie obrotów]

kacper - Sob Cze 04, 2011 07:20

miki3453, Ja niestety muszę ci odradzić wszystkich pseudo mechaników w lublinie zwanych serwisami diesla.
Zachęcam do samodzielnej diagnozy i poszukania podobnych usterek na forum , ewentualnie założenia nowego tematu.... ktoś pomoże :)

Ja po kilkunastu wizytach w różnych serwisach mam straszną niechęć do wizyt u "BARANÓW" którzy jak nie zapomną czegoś przykręcić to jak im nie pokażesz palcem to nie znajdą usterki.

Ale gdyby ktoś miał poważnego mechanika to chętnie również się wybiorę z kilkoma usterkami których bez sprzętu i doświadczenia nie chciałbym samodzielnie usuwać :)

hvil - Sob Cze 04, 2011 17:43

moi znajomi mchanicy oddaja czasem do wolinskiego jak nie radza ale on drogi i nie do konca wszyscy zadowoleni sa po jego naprawie;)
miki3453 - Pon Cze 06, 2011 23:25

serio nawet nie ma gdzie podłączyć pod komputer?

problem jest taki : pali zawsze za I , po odpaleniu jest ok jednak gdy cos juz nagrzeje
na biegu jałowym obroty skaczą od 600 - 1000 , podczas jazdy na 5tce naprzyklad czuc delikatne szarpnięcia . ( dodam że w zime był problem z odpaleniem i gdy juz sie udało chwile się dławił i dymił na biało, później podczas jazdy było ok , teraz ten problem znikł
jednak dziwnie skaczą obroty.

sobrus - Wto Cze 07, 2011 07:58

Nietkóre modele komputerów potrafią czytać kody błędów i parametry pracy silnika oraz ABS z Roverków. Także nawet w Lublinie pod komputer jak najbardziej można podłączyć. Wbrew pozorom dość dużo zakładów ma komputer dogadujący się w jakimś stopniu z Roverkami.
Tyle, że nie będzie to T4, więc nie wszystkie funkcje będą działać. SRS na przykład chyba zdiagnozować się nie da.

Skoro dymił na biało to może płyn chłodniczy dostaje się do cylindrów. Może to być padnieta uszczelka pod głowicą lub (CHYBA!) kolektora ssącego.
Za problemy z pracą po nagrzaniu może też odpowiadać czujnik położenia wału.

hvil - Wto Cze 07, 2011 14:57

możes zna południową jechac, typ się zna, a na pewno ma sprzety i nowe płytki w garażu, mnie osobiście on nie podszedł, bo jest delikatnie mówiac trochę granatem od pługa oderwany, a przede wszystkim nie wyjedziesz jak cmninimum 200zł nie zostawisz:)
monia0023 - Wto Cze 07, 2011 18:35

hvil, południowej nie polecam, właściciel to niezwykły cham, a diagnozę stawia oceniając markę, bez podłączenia samochodu do kompa. Dawno nikt mnie tak nie wkurzył :evil: totalny brak szacunku dla klienta i jego portfela. Zmarnowałam tylko czas, na kasę nie dałam się naciągnąć :twisted:
Pojechałam do Mariusz, daleko, ale opłaciło się, bo o samochodzie dowiedziałam się więcej niż na to liczyłam, więc myślę, że zaoszczędziłam w sumie i czas i pieniądze, które wydałabym na diagnozy wyssane z palca.

hvil - Wto Cze 07, 2011 21:16

my ze zgredem na elmie jedziemy moim i 75 i 25 jakos na tym kula:) co prawda tylko silnik ale jak serducho zdrowe to olac reszte:P


wpadnij kiedy pod stolarnie daj znac to wezme sprzet a koledzy kompa bo ja sie nie znam i moj to chyba srednio do tego kabelka:) ale kolega wezmie i sie podlaczymy moze;)

miki3453 - Wto Cze 07, 2011 23:33

na stefczyka ? kiedy sie tam spotykacie?
hvil - Wto Cze 07, 2011 23:52

co niedziela o 19 ale wczesniej jest taki temat o spotahc jak wczesniej conajmniej 4 os sie nie wpisza na list jest ryzyko ze nikt sie nie zjawi bo ostatnio zalatani jestesmy, ale sledz temat i wpadaj:) przywieziemy kable;p
martens - Sro Cze 08, 2011 08:05

miki3453, tu masz temat z mapka i zapisami - zapraszamy :D .
Sprawdz tylko koniecznie przed spotem czy jest zapelniona lista uczestnikow.
http://forum.roverki.eu/v...p=543757#543757
http://forum.roverki.eu/v...p=467862#467862

pozdrawiam
Marta/martens

NiceMan - Pią Cze 10, 2011 16:10

Przepraszam, że się wtrącam ale mogę polecić Mechanika z Pod Lublina. Dokładnie z Jabłonnej. Młody chłopak kiedyś robił w Lublinie wynajmując warsztat teraz jest na swoim ;)
Robi solidnie i szybko. Godny polecenia. Ja naprawiam auto tylko i wyłącznie u niego. Nigdy mnie nie zawiódł no i jest tani ;)
W razie kontaktu powołać się, że jesteście od Jarka z Wrocka.
Tel daje na PW ;)

Hrabia - Pią Cze 10, 2011 19:32

Daj śmiało namiar tel i adres tutaj. Myślę że kto zechce to sprawdzi :)
tomason - Pią Cze 10, 2011 22:37

Gdzie to mniej wiecej sie znajduje? Co tydzien jezdze tamtejsza trasa wiec tylko podac jakis punkt orientacyjny i bede wiedzial :mrgreen:
NiceMan - Czw Cze 16, 2011 13:28

HEhe dokładnie to Jak z Lublina się jedzie to po Lewej stronie jest Szyld mały wyblakły już ^^
Od strony lublina to chyba już praktycznie końcówka miejscowości. Jakiś 1-2km za kościołem.
Po Prawej są tylko pola a po lewej budynki ;)
Podaje nr tel na PW śmiało pisać ;)
Ostatnio szwagrowi uratował tyłek. U jednego z mechaników w Świdniku stwierdzili "Uszkodzona Turbina w Clio 2007r" koszt Kilka K zł ;p A Arek zrobił za 200. 3 miechy już szwagier jeździ i malinka ;)


Pozdro

sobrus - Wto Cze 21, 2011 08:34

Hehe te duże zakłady to zawsze znajdą jakieś wielkie problemy.
Pojechałem do takiego dużego, bo mi głośno chodził - chcieli mi demontować pół samochodu, wyciągać i spawać kolektor wydechowy itd.
Powiedziano mi, że to naprawa na kilka dni i kilkaset złotych, kolektor trzeba gdzieś wozić sprawdzać itd, że problem może być z wymontowaniem itd. Jednym słowem masakra.

Pojechałem więc do małego zakładu na Warszawskiej (specjalizują się w samochodach amerykańskich, jest zaraz po takiej stacji LPG z niebieskim cennikiem) - podniósł samochód, wziął szlifierkę, coś wyciął, coś zespawał, wymienił złączkę elastyczną (dziurawa) na nową - 150zł i jeżdżę tak prawie dwa lata i jest OK. Kolektora wydechowego nawet nie dotknął.

Pawel45 - Czw Sie 04, 2011 21:17

Witam.
Jestem mechanikiem i mieszkam niedaleko Lublina. Obecnie pracuję w DABO na Dolnej Panny Marii 24 ale i dorabiam w garażu. Jeździłem 416 w kombi a obecnie mam 45 po przeżyciach :D siedzę w Roverkach już ponad 5 lat więc myślę że pomogę. Info MAIL Krediatork@wp.pl

Hrabia - Pią Sie 05, 2011 23:43

Pawel45, no to kliknij w ten link i ustaw się z nami na niedzielę o 19 pod "Stolarnią".
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=52218

Basienka0172 - Pon Kwi 02, 2012 18:24

Witam! Czy ktoś się może orientuje gdzie w województwie lubelskim, w jakim warsztacie mają komputer do roverków? Pytam ponieważ nie działa mi centralny, nie mogę otwierać, zamykać samochodu i przez to też mam duże problemy z odpalaniem go, nie jest to wina kluczyka, kluczyk jest sprawny, wada musi być gdzieś w samochodzie, mógłby mi ktoś pomóc?
leszczu - Pon Kwi 02, 2012 18:27

Basienka0172, sprawdź bezpiecznik pod maską nr.1. :wink:
hvil - Pon Kwi 02, 2012 20:35

Basienka0172, jaki masz model roverka? Jak coś powyżej 2002 to ja się mogę podłączyć:-) ale twoje objawy, jeśli je dobrze zrozumiałem ze czasem nie działa centralny a wowczas i immo i wogole ciezko odpalic moze wskazywac na to co miała nasza koleżanka dorota w swojej świeżo kupionej 200, zwarcie w tylnej klapie:-)

Wpadnij do mnie na kalinówkę lub na spota o 19:) i podziałamy.

[ Dodano: Pon Kwi 02, 2012 20:35 ]
Nie doczytałem, tak masz 214 wiec jeśli tak jest to klapa jeśli nie to wylewniej opisz objawy a pomożemy:)

Basienka0172 - Wto Kwi 03, 2012 13:24

a jeżeli to jest klapa to co z tym zrobić? :)
leszczu - Wto Kwi 03, 2012 13:26

Basienka0172 napisał/a:
a jeżeli to jest klapa to co z tym zrobić? :)

Najpierw to sprawdź ten bezpiecznik, a jeśli chodzi o wiązkę klapy tylnej to tam najprawdopodobniej będziesz miała pourywane kabelki albo brak izolacji. Jak naprawić ?? Co połączyć co zaizolować. :grin:

Preston2009 - Wto Paź 09, 2012 08:54

Witam.
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem 200 1.4 16v '99 po hgf. Niestety po naprawie silnik stuka na ciepło ( o zgrozo na zimno NIE ). Jeżdżę teraz na 15W50 Valvoline (taki mi mechanik zalał :shock: , a wcześniej był 10W40). Nie mogę znaleźć przyczyny stukania, a do tego warsztatu co mi robili nie chcę wracać chyba że w desperacji bo 2 razy próbowali uciszyć silnik i nic.
Ps
Stukanie słychać i na benzynie i na gazie.
Jak dodaję gazu na lpg to potrafi silnik zgasnąć ale mapa ok, prawie idealnie pokrywa się z benzyną.
Świece i kable nowe.

Polecacie jakiegoś dobrego, niedrogiego mechanika w niedużej odległości od Piask k. Lublina?

leszczu - Wto Paź 09, 2012 11:22

Preston2009, wymień ten olej, on kompletnie nie nadaje się do tego silnika. Obstawiam, że to on jest przyczyna stukania. Zalej 10W40, Mobila valvoline, shella.
polofix - Wto Paź 09, 2012 21:46

leszczu napisał/a:
Preston2009, wymień ten olej, on kompletnie nie nadaje się do tego silnika. Obstawiam, że to on jest przyczyna stukania. Zalej 10W40, Mobila valvoline, shella.

leszczu z tego co się nie mylę to instrukcja od poldorovera pisała o olejach 15w50 i 15w60!?

leszczu - Sro Paź 10, 2012 18:07

polofix napisał/a:
leszczu napisał/a:
Preston2009, wymień ten olej, on kompletnie nie nadaje się do tego silnika. Obstawiam, że to on jest przyczyna stukania. Zalej 10W40, Mobila valvoline, shella.

leszczu z tego co się nie mylę to instrukcja od poldorovera pisała o olejach 15w50 i 15w60!?

Od Poldka może i tak ,ale Rover zaleca 10W40. :wink:

AndrewS - Sro Paź 10, 2012 21:56

nasz poldorover fabrycznie byl zalany syntetykiem esso ultron 5W-40
Preston2009 - Czw Paź 11, 2012 01:18

W ciągu tygodnia postaram się wymienić olej na 10W40. Mam nadzieję że pomoże. Tak przy okazji przeczyszczę silnik środkiem liqui molly.
bundylp - Nie Lis 11, 2012 17:18

Witam, mam nadzieję, że mimo iż (z braku czasu) nie pojawiam się na spotach to postaracie się mi pomóc :P Od jakiegoś tygodnia pilot do R coraz częściej mnie zawodził, musiałem kilkanaście razy naciskać. Przy otwieraniu zauważyłem, że dioda dłużej i szybciej mruga . Wymieniłem baterie, zrobiłem synchronizacje i 3dni było OK. Wczoraj po kilkunastokrotnej próbie otworzyłem go i po wyjeździe z garażu wyłączyłem. Od tamtej pory pilot nie działa, nie reaguje na nic, kolejna wymiana baterii nic nie dała a nie posiadam kodu immo :( Drugi pilot (żonki) działa !! Możliwe jest, że rozprogramował się? Gdzie można go naprawić w Lbn po godzinie 16-tej?
Bidi - Nie Lis 11, 2012 17:51

Chrust koło Carefura na Witosa :) tam podjechać i pogadać napewno pomoże :)
martens - Nie Lis 11, 2012 21:25

bundylp, tak jak mowi Bidi, jedz do Chrusta. Budka (miedzy makro a carrefour) jest czynna do 19 lub 20. Ja u niego zawsze wymieniam baterie i przy okazji rozbierami pliota, cos dognie, cos przeczysci. Nigdy mi nie rozsynchronizowal. Miej przy sobie oba piloty. I umow sie kiedys z doktorem Mariuszem na zczytanie kodu.
AndrewS - Pon Lis 12, 2012 11:13

jak nie boisz sie lutownicy to obejrzyj dokładnie płytke, moze masz gdzies zimny lut, wszystkie "blaszki" mikrostyku sa ok ?? , być moze on wewnątrz sie zepsuł
sobrus - Pon Lis 12, 2012 12:08

W razie czego Chrust potrafi zaprogramować pilota od nowa.
Ostatecznie możesz kupić używany pilot na allegro i tam podjechać.

Generalnie jak są problemy z pilotami w Lublinie to trzeba tam jechać, innego zakładu ogarniającego ten sprzęt nie znam.

marcin316 - Pon Lis 12, 2012 13:31

Pilota potrafią jeszcze zaprogramować pan który ma zakład na rogu Narutowicza i Głębokiej oraz pan z punktu znajdującego się w Biedronce za MediaMarktem.
sobrus - Pon Lis 12, 2012 13:45

Warto wiedzieć :)
Przydałaby się jakaś ściąga kto co w okolicy ogarnia.

bundylp - Pon Lis 12, 2012 18:32

Witam, troszkę wystraszyłem się ale... problem tkwił w "zimnych" lutach. Pojechałem do mechaniko-elektryka, włączył jakieś coś z wyświetlaczem (jak kalkulator) naciskał pilot i mówi "brak sygnału". Wyjął lutownicę z cieniutkim grotem i lutował :) Po 15 minutach i 10zł pilot działał :) Wcześniej dokładnie sprawdzałem płytkę ale nic nie widziałem, wszystkie przejścia były ok, sprawdzałem miernikiem. Teraz nawet zasięg mu się poprawił :)

Bardzo Wszystkim dziękuję za pomocne informacje i namiary magików.

sobrus napisał/a:
W razie czego Chrust potrafi zaprogramować pilota od nowa.
Ostatecznie możesz kupić używany pilot na allegro i tam podjechać.

Generalnie jak są problemy z pilotami w Lublinie to trzeba tam jechać, innego zakładu ogarniającego ten sprzęt nie znam.


A potrafią zczytać kod immo?

marcin316 - Pon Lis 12, 2012 19:11

Ci o których wspomniałem mówili że czasem udaje im się zczytać, ale u mnie się to nie udało...
AndrewS - Pon Lis 12, 2012 22:22

bundylp napisał/a:
Wcześniej dokładnie sprawdzałem płytkę ale nic nie widziałem, wszystkie przejścia były ok,


a bo często ciężko jest wzrokowo namierzyć, dlatego najlepiej postąpić tak jak On to zrobił, czyli przelutowac wszystko

marcin316 - Pią Kwi 19, 2013 08:05

Witam

Gdzie w okolicach Lublina bądź Łęcznej warto oddać samochód do naprawy? Pacjent to Fiat Panda 1.3 Mutlijet. Wstępnie obstawiam uszczelkę pod głowicą bo w płynie pojawiają się rosołowe oka i kopci z rury na niebiesko... Od zauważenia awarii przejechałem może 10km. Płynu nie ubyło, natomiast oleju całkiem sporo bo z pół litra.

Przeglądając oferty warsztatów trafiłem na Auto Serwis Piotr Masicz w Ćmiłowie. Warto tam się udać z autkiem? A może jakieś inne propozycje?

Alex_Tom - Sro Cze 05, 2013 17:13

A ja zapytam o klimatyzację. Gdzie w Lublinie można sprawdzić i nabić klimatyzację w przestępnej cenie i no żeby ludzie tam się trochę orientowali w klimach a nie że mają tylko sprzęt do nabijania a specjalizują się w czymś innym ?
marcin316 - Czw Lis 07, 2013 21:29

Już minęło pewnie z pół roku odkąd pytałem o warsztat Auto Serwis Piotr Masicz w Ćmiłowie. Byłem tam z Pandą i mam mieszane uczucia. Niby dobre opinie w necie a wymienili kilka rzeczy bez żadnej konsultacji telefonicznej, w tym kilka filtrów założonych niecałe tysiąc km wcześniej...

Teraz szukam warsztatu gdzie wymienią mi końcówkę drążka kierowniczego i ustawią zbieżność. Możecie kogoś polecić?

didymus - Czw Paź 23, 2014 19:29

Witam
Od roku nikt nic nie napisał więc ja napiszę
Czy ten kon-car w Wierzchowiskach to istnieje nadal bo nie mogę się do nich dodzwonić ?
Czy ktoś może mi polecić kogoś w Lublinie lub okolicy kto wymieni mi termostat i będzie wiedział co i jak. Rover 416 si

amw80 - Pon Lut 16, 2015 10:38

Alex_Tom napisał/a:
A ja zapytam o klimatyzację. Gdzie w Lublinie można sprawdzić i nabić klimatyzację w przestępnej cenie i no żeby ludzie tam się trochę orientowali w klimach a nie że mają tylko sprzęt do nabijania a specjalizują się w czymś innym ?


Temat trochę stary, ale przeglądam więc odpiszę :)


W Lublinie polecam Pana z ulicy Rzemieślniczej. Wspaniały, przystępny człowiek. Już trzecie autko tam zaprowadzałam i wierzcie, że nie będziecie rozczarowani. Jadąc Kraśnickimi w stronę Kraśnika, mija się Tesco i na światłach w prawo, potem znowu pierwsza w prawo. Dokładnego adresu nie pamiętam, ale wjeżdża się w bramę pomiędzy dwoma brzozami po lewej stronie. Na przeciwko jest chyba elektronika samochodowa.

MonsterRB - Nie Mar 13, 2016 17:34

Polecam Dakro z Nałęczowskiej. Serwisuje tam auto swoje i żony już od dłuższego czasu. Jak na moje oko robią solidnie i niedrogo.
pietka - Pon Kwi 04, 2016 11:11

kierowcazlbn napisał/a:
Duży wybór szczególnie tych eksploatacyjnych akcesoriów jak dywaniki, żarówki, zapachy, oleje itd itd. mają też w Motochemia.pl. Mogę polecić.


Znam ich, mogę potwierdzić. Mają też szybką dostawę.

tadziu8 - Pią Cze 10, 2016 08:03
Temat postu: re
Mam już trzeciego Roverka, kocham te autka. Wymieniam tylko na nowsze modele. A serwisuję w Euromaster AG-MAR w Janowcu na ul. Oblasy
AndrewS - Nie Cze 12, 2016 00:36

hmmmmm, kolega "miejscowość" ma wpisane Warszawa, a serwisuje w takim mało znanym miejscu ?? :roll:
boli88 - Pią Lis 04, 2016 14:38

a może znajdzie się jakiś elektromechanik w Lublinie ze specjalizacja Rovera ? :)
karolj - Sob Cze 29, 2019 00:31

Odkopuję temat. Czy korzystał ktoś z usług Krawczyk Serwis w Lublinie przy Rzemieślniczej 8? Zdaje się, że to jest ten serwis polecany jakiś czas temu przez amw80. Chciałbym się jeszcze upewnić i poznać opinie, jeśli ktoś zna.
Grzesiek_MN - Sob Lis 16, 2019 21:52

karolj napisał/a:
Odkopuję temat. Czy korzystał ktoś z usług Krawczyk Serwis w Lublinie przy Rzemieślniczej 8? Zdaje się, że to jest ten serwis polecany jakiś czas temu przez amw80. Chciałbym się jeszcze upewnić i poznać opinie, jeśli ktoś zna.


Generalny serwis mechaniczny polecam u Marka Piekarza (http://www.piekarz-auto.pl/ Hutnicza 3, za WORDem)
Kwestie elektryki, zamków, napraw wentylatora chłodnicy (np. przezwojowanie, wymiana szczotek, komutatora) polecam w Dog Alarm, Rzemieślnicza 17, Telefon: 81 527 57 70 (taki jest w Google, ale w razie potrzeby mogę podać prywatny jaki mam).

zagi - Czw Lis 19, 2020 12:36

No wlaśnie z tymi serwisami bywa róznie. Sam miałem jednego takiego znajomego mechanika w okolicy i mu ufałem. Często oddawałem do niego auto jak cos się stało Potem się wyprowadził i to zmotywowało mnie do samodzielnego kombinowania przy aucie oraz naprawach
Zwykle wysyłam zapytanie do kilku hurtowni i na tej podstawie wybieram najtańsza wycenę.
Oczywiscie zdarza mi się kupować również części używane. Często wychodzi o wiele taniej niż w przypadku nowych.
https://mamauto.pl/czesci-do-samochodu-nowe-czy-uzywane/

Zobacz sobie