Zobacz temat - [R200 Si, 1.4, '98] Szyba kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 Si, 1.4, '98] Szyba kierowcy

Radek001 - Sob Lut 05, 2011 21:28
Temat postu: [R200 Si, 1.4, '98] Szyba kierowcy
Dzisiaj po wizycie na myjni odkryłem, że nie działa mechanizm szyby od strony kierowcy. Słychać, że silniczek pracuje, ale szyba ani drgnie. Mogę ją za to ręką ustawić w dowolnej pozycji :/

Przejrzałem kilka tematów o szybach na forum, ale nie do końca objawy tam przedstawione zgadzały się z tymi, które mi się przytrafiły. Zastanawiam się czy wybierać się z tym do mechanika, czy może zająć się tym samemu. Dlatego pytanie - po zdjęciu plastików z drzwi... co robić?

margaret - Sob Lut 05, 2011 22:19

Możliwe, że poluzowały się śrubki przy prowadnicy, która odpowiada za zamykanie i otwieranie szyby. Wystarczy je dokręcić
Mombrey - Pon Lut 07, 2011 10:58

Podepnę się pod temat. U mnie szyba sie podnosi ale idzie na ukos, tak jak by prowadnice szyby były zbyt lużne albo popychana była tylko z tyłu a strona od lusterka jest niżej. Efekt jest taki, że po zamknięciu jest szczelina z tyłu szyby. Musze ręcznie popychać szybę w kierunku tyłu auta, żeby sie prawidłowo zamknęła. Czy można to jakos wyregulować?
bandieta - Pon Lut 07, 2011 15:13

Mombrey napisał/a:
Podepnę się pod temat. U mnie szyba sie podnosi ale idzie na ukos, tak jak by prowadnice szyby były zbyt lużne albo popychana była tylko z tyłu a strona od lusterka jest niżej. Efekt jest taki, że po zamknięciu jest szczelina z tyłu szyby. Musze ręcznie popychać szybę w kierunku tyłu auta, żeby sie prawidłowo zamknęła. Czy można to jakos wyregulować?



http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#576864

Mombrey - Wto Lut 08, 2011 15:04

bandieta, w tym linku jest opisana odwrotność mojego problemu. U mnie opuszczanie i podnoszenie działa OK tylko w ostatniej fazie zamykania szyba przesuwa sie w strone lusterka i lewa strona (patrząc od środka szyba lewa) wchodzi na zewnętrzną uszczelkę. Zachowuje sie tak jak by ta prowadnica przy lusterku była za bardzo przesunieta do przodu auta albo jak by szyba była popychana tylko z lewej strony a nie na środku. Chce sie dokładnie dopytac, żeby zdjąć tapicerke, oderwać folię i zrobić. ;-) Podkładki mam juz przygotowane ale może tam sie coś reguluje? No i nie wiem czym później przykleic tą folię. :-(
leszczu - Sro Lut 09, 2011 14:58

Mombrey, na początek to zdejmij tapicerkę drzwi i wtedy zobaczysz wszystko co jest grane. :grin:
Mombrey - Czw Lut 10, 2011 10:26

leszczu19901 napisał/a:
Mombrey, na początek to zdejmij tapicerkę drzwi i wtedy zobaczysz wszystko co jest grane. :grin:

mam taki zamiar ale szykuję sie, do skompletowania materiałów do przyklejenia tej folii. Podobno bez niej woda leci do kabiny. Chce mniec wszystko przygotowane żeby rozmontowac i zmontowac jednego dnia ;-)
A kto pyta nie błądzi he,he.